Що найчастіше викликає збої в роботі електродвигуна?*

Що найчастіше викликає збої в роботі електродвигуна?*
Електродвигуни різної потужності використовуються в різних сферах промисловості. Коли цей пристрій виходить з ладу, може зупинитися робота усього підприємства. Щоб мінімізувати ризик поломок, варто знати, що саме їх викликає. Хоча електродвигуни АІР мають великий запас міцності та високий рівень захисту, деякі чинники можуть негативно вплинути на їхню продуктивність.

Спека

Вплив високої температури є найпоширенішою причиною несправностей двигуна і пришвидшеного зношування агрегату. Підтримування оптимальної робочої температури дозволяє продовжити термін експлуатації двигуна. Навіть кілька зайвих градусів тепла з часом можуть викликати проблеми. Якщо обмотка нагрівається на додаткових 10° С, термін придатності ізоляції скорочується вдвічі.

Пил та інші забруднення

Електродвигуни часто знаходяться в спеціальних кожухах для захисту від пилу. Однак дрібні частинки забруднень все ж можуть потрапити в агрегат. Щоб запобігти цьому, потрібно вибирати пристрій з корпусом, який має високий рівень захисту.

В залежності від типу забруднюючої речовини, пошкодження можуть варіюватися від перебоїв у електропостачанні до корозії металевих елементів.

Проблеми з живленням

Будь-яке електрообладнання може пошкоджуватися через стрибки напруги. Тому варто встановити додатковий захист для стабілізації живлення. Кожен агрегат розрахований на роботу в певному діапазоні напруг. Якщо максимально допустимі показники перевищуються, двигун може вийти з ладу через пошкодження проводки, перегрів і т.п.

Волога

Волога може пошкодити ізоляцію і викликати корозію металевих деталей. Якщо вода поєднується з забруднюючими речовинами, часто утворюються агресивні суміші, які особливо швидко роз’їдають агрегат.

Двигуни, які є неактивними протягом тривалого часу, потрібно зберігати в теплі. При охолодженні на поверхні деталей конденсується вода. Бажано підтримувати відносну вологість повітря в межах 80%. Це стосується і роботи, і періодів простою агрегату. Чим більше води у повітрі, тим небезпечнішим воно є для електричного обладнання.

Надмірне чи недостатнє змащення

Має значення якість лубрикантів, частота їх нанесення і чистота. Чим довше використовується змазка, тим сильніше вона забруднюється. Дрібні абразивні частинки пошкоджують деталі двигуна і сприяють виникненню корозії. Тому дуже важливою є регулярна заміна лубриканту. Потрібно враховувати його в’язкість, захисні характеристики, можливість контакту з різними матеріалами.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.