Громада церкви на Волині офіційно перейшла до ПЦУ
Релігійна громада села Старий Загорів Локачинського району офіційно приєдналась до Православної Церкви України.
Про це інформує Володимир-Волинська єпархія ПЦУ.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Парафіяни волинського села проголосували за перехід до ПЦУ
"8 квітня 2019 року, єпископ Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з представниками Свято-Успенської громади села Старий Загорів Локачинського благочиння, які під час зборів, підтримали рішення про перехід з Московського патріархату у Православну Церкву України", - йдеться у повідомлені.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Про це інформує Володимир-Волинська єпархія ПЦУ.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Парафіяни волинського села проголосували за перехід до ПЦУ
"8 квітня 2019 року, єпископ Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з представниками Свято-Успенської громади села Старий Загорів Локачинського благочиння, які під час зборів, підтримали рішення про перехід з Московського патріархату у Православну Церкву України", - йдеться у повідомлені.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 7
Останні новини
В Україні відкрили першу бетонну дорогу. ВІДЕО
09 квітень, 2019, 17:04
У Луцьку на Львівській – ями завглибшки понад 6 сантиметрів
09 квітень, 2019, 16:50
Громада церкви на Волині офіційно перейшла до ПЦУ
09 квітень, 2019, 16:47
У Нововолинську тимчасово призупинили опалювальний сезон
09 квітень, 2019, 16:32
«Усе має бути красиво»: як луцький депутат зі школярами дерева садив. ФОТО
09 квітень, 2019, 16:20
У Польщі у понеділок, 8 квітня, на заклик профспілок не вийшли на роботу вчителі. За даними місцевих ЗМІ, до страйку приєднались педагоги з сотень шкіл Варшави, Кракова, Познані та інших міст.
Польський союз вчителів, який є співорганізатором страйку, вимагає підвищення заробітної плати працівникам освіти на 30 відсотків.
Ми ніколи так не зможемо.?Ми не раби?
“Кожного разу, зустрічаючись із студентськими активами різноманітних вузів в Україні, я повторюю студентам, віком від 17 до 21, одне і те ж: Назару Войтовичу, який зaгuнув на Майдані, було 17. Устиму Голоднюку – 19. Ваші ровесники вiддали життя за те, щоб ви жили в іншій країні. У кращій країні. Кожного разу, коли ви продаєте свій голос на виборах, – ви плюєте на їхні мoгили. Подумайте про це."
У ПЦУ нікому служити. У храмах дефіцит кліриків.
«Благаємо — шукайте по селах чоловіків, які гідні служити Господу Богу в Святій Церкві. Чоловіки, хто може прийняти на себе тягар священства, — прийміть заради майбутнього Ваших дітей, нашої Церкви і держави», — написав митрополит ПЦУ Данило (Ковальчук) у Facebook.
Єпископ ПЦУ Паїсій Кухарчук стверджує, що відсутність духовної освіти — не проблема: для всіх бажаючих відкриють спеціалізовані курси.
Труднощі спостерігаються і з переходом релігійних громад. Щоб залучити нову паству, оголосили про пом’якшення правил відвідування, які, однак, прямо порушують усталені канони. Відтепер у храмах ПЦУ можна буде перебувати в головному уборі, шортах і міні-спідниці. Вони називають це демократичними змінами. Проте всі інші їхні методи з демократією ніяк не в’яжуться. Вони обіцяли мирний і добровільний перехід, але на ділі застосували весь арсенал брудних технологій.
Щоб підштовхнути міграцію з одного патріархату в інший, влада підключила адміністративно-силову вертикаль. Парафіям погрожували перевіркою ліцензій, інвентаризацією святинь. Дійшло до абсурду: чиновники вигадали генетичну експертизу святих мощів. Священнослужителям телефонували слідчі СБУ, влаштовували їм прискіпливі допити. Спецслужби настільки захопилися, що в київському аеропорту в єпископа УПЦ Гедеона вилучили паспорт і видворили з країни.
Окрім цього, ще й ухвалили закон про примусове перейменування УПЦ, а також про підпорядкованість релігійних громад. Документ, за задумом авторів, нібито мав створити правові рамки для зміни церкви. В реальності «безконфліктний перехід» обертається рейдерськими захопленнями за участю радикальних націоналістів, побиттям настоятелів і прихожан. На очах у бездіяльних правоохоронців людей буквально викидають із храмів.
Дійшло до того, що на церемонії отримання Томосу, поряд з офіційною державною делегацією вищих посадових осіб, були присутні дніпропетровський кримінальний авторитет Олександр Петровський на прізвисько Нарік, а також ватажок нацистського угруповання С-14 Євген Карась. Чи варто дивуватися описаним вище методам церковного транзиту?
А новий голова ПЦУ Єпіфаній перетворився на штатного пропагандиста Петра Олексійовича: то поставив гаранта в один ряд з Володимиром Великим, то пообіцяв зробити церкву духовною основою євроатлантичної інтеграції.
«Прихильники ПЦУ неодноразово оголошували процес утворення нової церкви питанням історичної важливості, релігійним реформуванням, національною величчю і духовним суверенітетом. Все це виявилося ширмою, що приховує справжні наміри президентської кліки — втягнути народ у чергове протистояння, провести нову розділову лінію, розпалити церковну ворожнечу і отримати електоральні дивіденди. Віряни відмовляються бути причетними до цього. Своєю мудрою позицією вони ще раз підтверджують — народ проти втручання держави в церковні справи. Високі цілі і благі наміри не виправдовують порушення божих і людських законів», — так лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ» Олександр Соловйов прокоментував остаточно провалену президентську задумку нав’язати українцям Томос.
Такий безславний підсумок «грандіозної історичної події» в духовному житті України. Тому що неприпустимо використовувати Томос як агітаційної прокламації. Адже ігнорування позиції переважної більшості православних, нехтування свободою совісті та віросповідання, як і інші капості, суперечать православним догмам любові, милосердя та смирення.
Релігія не повинна бути інструментом в руках можновладців, вона має виступати джерелом милосердя і засобом примирення. Політиці не місце в храмі, бо це є будинок Бога.
«Я прагну зупинити конфесійний конфлікт і гоніння вірян. Досить з нас культурних баталій і релігійних чвар, — підкреслив Соловйов. — Питання вибору віри — особиста справа кожного, і держава не має права сюди втручатися. Церква — не пропагандистський майданчик, а сакральне місце для проповіді та молитви. Релігія не повинна бути інструментом в руках можновладців, вона має виступати джерелом милосердя і засобом примирення. Політиці не місце в храмі, бо це є будинок Бога».