В Україні хочуть карати журналістів, які кажуть правду

В Україні хочуть карати журналістів, які кажуть правду
Перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін вважає, що журналістів, які поширюють правдиву інформацію, що шкодить репутації особи, потрібно карати.

Він удався до терміну «дифамація» (саме так називається поширення даних, які шкодять репутації, - ред.), врахував світовий досвід і навіть проконсультувався із Біблією, - пише ТСН.

Якщо божественне провидіння допоможе, невигідна правда стане криміналом уже з наступного року. ТСН зібрала приклади скандалів, які без широкого висвітлення, зійшли би кривдникам з рук.

Так, люди могли б і не дізнатися про побиття моделі Марії Коршунової депутатом Луганської міськради. Син нардепа-регіонала і представник впливової на Луганщині родини Роман Ландік накинувся на дівчину за відмову у залицянні. Впливовий татко обурювався на журналістів за освітлення події, але змусити замовкнути не зміг. Тож молодший Ландік з міськради перебрався до буцегарні - на три роки за хуліганство. Щоправда, з відстрочкою. З-під варти його звільнили.

Далі - скандал із тещею нардепа регіонала Вадима Колесніченка. Зіркова родичка, кажуть, залила у горло підлеглій нашатир. Суди вже кілька років переносять. Черговий має відбутися вже у вівторок, 9 квітня. Чи засудять таки депутатську родичку, можна буде дізнатися вже за два дні. Якщо ж, звичайно, депутати не змінять закони для ЗМІ.

Скандал навколо колишнього депутата-бютівця Віктора Лозинського взагалі залитий кров'ю. Він більше відомий як убивця селянина Олійника. Та чи засудили би його на 15 років, якби не розголос у ЗМІ? А тим часом термін убивці тихо скоротили до 10 років, і назвали його вчинок хуліганством.

Про все це й інші найрезонансніші справи за участі посадовців, ви можете більше ніколи не дізнатися, якщо за дифамацію запровадять кримінальну відповідальність. Це означає, що навіть за правдиві факти, які, на думку чиновника, - шкодитимуть його репутації, журналістів зможуть арештовувати.

Дифамація - це публічне поширення дійсних або вигаданих відомостей, які принижують честь, гідність чи ділову репутацію громадянина або організації, зганьблення у пресі з метою вплинути на виконання ними своїх обов'язків.

«Вважаю за доцільне запропонувати... внесення статті про дифамацію до Кодексу про кримінальні проступки», - йдеться у поясненні Кузьміна у статті до профільного юридичного видання. Кілька сторінок роздумів і чиновник доходить аж до божественної природи судової влади: «Божественна природа судової влади відзначена ще в біблійних текстах».

Наскільки далеко Біблія зайде в українське законодавство і де в законі Божому сказано про кримінальну відповідальність за правду, прокурор не розтлумачив. Нині кримінальна відповідальність за дифамацію у різних формах фігурує у законодавствах багатьох країн. Зокрема, в Австрії, Бельгії, Італії, а у Південній Кореї карається аж до 7 років ув'язнення. Втім, на європейські закони - є Європейський суд.

«Якщо норма про дифамацію набуде чинності, то ЗМІ, журналісти, не зможуть повно об'єктивно повідомляти населення про те, що твориться чиновниками, посадовими особами, оскільки за це буде передбачена кримінальна відповідальність», - пояснив юрист Пейкрішвілі Мамука, який часто захищати інтереси ЗМІ в українських судах.

Приміром, за відео з мером Димитрова з Донеччини, який п'яним на смерть збив жінку на тротуарі, журналістові може світити кримінал.

В яких маєтках живуть і на яких автівках їздять чиновники та їхні діти - коштом простих українців, якими залишаються маршрутки і «Хюндай», як привласнюють землі, як зникають пенсії чорнобильців, розкрадають підручники для учнів сільських шкіл і навіть їжу для звірів у зоопарку, як вакцинують українських дітей бракованими препаратами і годують неякісними таблетками, через які малюки потрапляють до реанімації - про все це ви можете більше ніколи не дізнатися. Бо це - може образити посадовців.

Нагадаємо, у вересні депутати Верховної Ради України могли ухвалити закон про кримінальну відповідальність за так звані наклепи. Тоді в Україні відбулася хвиля акцій протесту, зокрема й в Луцьку.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: ЗМІ
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ниче, Ренатик, власть сменится и нары станут твоей кроваткой. Будешь там диффамировать.
Відповісти
Невже буде межа для "трепортьорів" без границі?
Відповісти
Для Ренатки надо соорудить отдельную статья - за демагогию.
Відповісти
Останні новини
В Україні хочуть карати журналістів, які кажуть правду
08 квітень, 2013, 08:29