Волиняни показали унікальну колекцію радіоприймачів. ФОТО. ВІДЕО

Волиняни показали унікальну колекцію радіоприймачів. ФОТО. ВІДЕО
На Волині ентузіасти-радіолюбителі зберігають унікальні радіоприймачі.

Понад півсотні різноманітних радіоприймачів, більшість з яких вважають раритетними, зібрали працівники Волинської обласної державної телерадіокомпанії, – повідомляє Газета.ua.

«Напевно, самий старий радіоприймач у нашій колекції – «Батьківщина». Він продавався в комплекті з термогенератором, який виробляв струм. Його складовою є гасова лампа. Коли горів гніт, то повітря нагрівалося. Спеціальний пристрій перетворював теплову енергію в електричну. За допомогою цього механізму радіо могли слухати навіть у найвіддаленіших селах, де не було електрики », – розповідає колишній генеральний директор Волинської ОДТРК Святослав Пирожко (на фото).



Він майже 27 років очолював компанію і був одним із ініціаторів створення музею.

Багато експонатів, які пов’язані з історією радіомовлення на Волині, зібрав інженер телерадіокомпанії Іван Базилюк. В експозиції представлені, наприклад, пристрої Каунаського радіозаводу, зокрема, популярна в 1962 році магнітола «Міні» і Муромського заводу радіомовних приладів – радіола «Кантата-203» 1972 року випуску. Серед експонатів є також і пристрої українського виробництва, зокрема, Дніпропетровського радіозаводу – п’ятиламповий радіоприймач «Дніпро-52» і радіола «Промінь».



«Більшість з радіоприймачів, напевно, вже ніде, крім цього музею, і не побачиш. Пам’ятаю, як у дитинстві слухала стареньку радіолу. Батьки «ловили» на неї «Голос Америки» і «Свободу». Пам’ятаю той шорох з ефіру і те, як радянські спецслужби намагалися приглушити іноземні радіостанції», – ділиться враженнями відвідувачка музею, журналістка з міста Рівне Ольга Гайдук.



Вперше з ефіру слова «Говорить Луцьк!» прозвучали у 1940 році. Передачі тоді слухали переважно з гучномовців, які встановлювали у людних місцях на стовпах. Доктор історичних наук Володимир Борщевич розповідає, що радіо увійшло в життя мешканців Волині ще в 20-30-х роках минулого століття.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Тэрмогенератор ТЭГК2-2 - для тех кому интересно, что это такое.
Відповісти
Класна і величенька колекція радіоприймачів є також у директора філармонії у підсобному приміщенні. Вражаюче виглядає.
Відповісти
Останні новини
Волиняни показали унікальну колекцію радіоприймачів. ФОТО. ВІДЕО
27 березень, 2013, 16:10