Головна освітянка Луцька не знає про намір зробити платним навчання для дітей з сіл. ВІДЕО

Головна освітянка Луцька не знає про намір зробити платним навчання для дітей з сіл. ВІДЕО
Депутат Алла Надточій (фракція "Самопоміч" у Луцькраді) сказала, що їй дивно чути позицію начальниці управління освіти Зіновії Лещенко про те, що вона не знає про проект рішення, який готувало її управління.

Про це повідомляє Конкурент.

Телеведуча Галина Падалко розповіла, що до начальниці управління освіти Зіновії Лещенко звернулися за коментарем щодо проекту рішення, який готувало на сесію її управління. Проект рішення, відповідно до якого батьки без луцької прописки чи ті, які не платять податки в місто, мають платити за навчання своїх дітей у школах і садочках зняли з розгляду сесії. Про це йшлося 14 грудня під час прямого ефіру ток-шоу «Протилежний погляд LIVE».

В коментарі ток-шоу освітянка сказала:

«Я такого проекту не знаю, щоби він десь побутував у міській раді. Чесно. Я не знаю, звідки до вас така інформація доходить і хто такі придумує речі. Я поки що не знаю про такий проект взагалі…».

Депутат Алла Надточій сказала, що подивована такою відповіддю, оскільки на комісії з питань освіти (членом якої є депутатка, – К.) цей проект обговорювали і розповідали, що таким чином порушується Конституція. Більшість фракцій «Батьківщина» і «УКРОПу» підтримували на комісії цей проект, а вже на сесії у них була абсолютно інша позиція, ніби такого і не було.

«Ось саме такі ігри і підказують громадам, які навколо нас, що з нами дуже важко працювати, з такими очільниками. Навіть я сиджу і не знаю, які знайти слова. Адже я була свідком та учасником тієї комісії. Не підтримувала цей дивний проект рішення, і ми говорили про те, що жодна рада в Україні не дозволить собі такого приймати, як ми», – зазначила Алла Надточій.

Вона сказала, що така позиція може свідчити про те, що в людей уже закінчились будь -які аргументи, гроші, і їм треба додаткові кошти.

Зі слів Алли Надточій, на комісії Зіновія Лещенко говорила про кошти в межах 10 мільйонів гривень, а на сесії озвучила цифру в 28 мільйонів. Алла Надточій зауважила, що за таким методом, як вони розраховували, жоден економіст не рахуватиме. Адже треба було першочергово взяти до уваги різну наповнюваність шкіл.

«Якщо брати складову "комунальні", то, не залежно скільки дітей у школах, "комуналка" платитиметься. То як можна розрахувати, що треба брати за "комуналку" з батьків? За харчування батьки платять свою частинку. Такі питання треба обговорювати з освітянськими департаментами, міністерством освіти, головами ОТГ», – сказала Алла Надточій.

Нагадаємо, проект рішення був підготований управлінням освіти та оприлюднений на сайті Луцькради на початку листопада.

Проектом пропонувалось встановити плату за надання освітніх послуг в закладах дошкільної, загальної середньої освіти комунальної форми власності для батьків, діти яких не зареєстровані в місті Луцьку.

Начальник управління освіти Зіновія Лещенко 22 листопада під час засідання комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови розповіла, що цей проект рішення їм доручила підготувати міська рада. Оскільки в новому законі «Про освіту» є пункт, згідно з яким з 2019 року гроші мають «ходити за дитиною».

Також цей проект рішення розглядався й на "бюджетній" комісії.Тоді депутати не підтримали проект рішення і вирішили, що варто рекомендувати зняти цей проект рішення на сесії.

Вже на сесії Луцькради, яка відбулась 29 листопада, цей проект рішення вирішили зняти з розгляду на доопрацювання.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
що вона знає крім своих справ ішмотків
Відповісти
Вони дурні чи тільки вдають, шо вони дурні ? Порахуйте вартість затрат, який несе держава на навчальний процес одного учня у міській школі . І це компенсувати треба не за рахунок плати батьків за навчання школяра . Нехай іногородні навчаються у міських школах. Але затрати понесені на навчальний процес іногородніх, мають бути відшкодовані сількими чи районним бюджетами,в залежності від того, де зареєстрована сім'я школяра або наявний договір на аренду житла . Нехай управління освіти ОДА розробить такий алгоритм, координує і контролює той процес. А то, шоби не робити нічого починають нероби і корупціонери стрєлки переводити і батьків натравляти. Все дуже просто вирішується, якщо за справу беруться розумні, професійні,справедливі і чесні.Тільки де ж вони ?
Відповісти
За використання бюджетних коштів не за цільовим призначенням - кримінальна відповідальність ! Так що чим довше ви зволікаєте з прийняттям рішення - тим вищу ступінь відповідальності будете нести ! А депутати - то таке, з них, як з гуся вода ! Бо за одним підуть батьки задоволених, а за другим підуть батьки незадоволених. Вони підуть у депутати, а чиновники у тюрму. На виборах то все випливе !
Відповісти
Останні новини
Головна освітянка Луцька не знає про намір зробити платним навчання для дітей з сіл. ВІДЕО
16 грудень, 2018, 15:04