Квартира за два мільйони, 11 земельних ділянок: декларація митника з «Устилуга»

Квартира за два мільйони, 11 земельних ділянок: декларація митника з «Устилуга»
Державний інспектор митного поста «Устилуг» Волинської митниці ДФС Юрій Пінчук в перший рік роботи в митних органах став власником квартири в Києві за понад два мільйони гривень. Крім квартири, у власності його сім`ї – 11 земельних ділянок, три житлових будинки, чотири транспортних засоби та чотири магазини.

Чи відповідає задеклароване майно доходам волинського митника та його сім’ї, з’ясовував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

МАЙНО У СВІТЯЗІ ТА КВАРТИРА В КИЄВІ: ЩО В ДЕКЛАРАЦІЯХ ЧЛЕНІВ РОДИНИ МИТНИКА

Юрій Пінчук працює в митних органах з 2016 року. В 2014-ому він закінчив Київський національний торгівельно-економічний університет за спеціальністю «товарознавство та експертиза у митній справі».

І вже з 16 травня по 15 грудня 2016 року працював на посаді державного інспектора митного поста «Устилуг», потім до 5 квітня 2017 року – державним інспектором на посту «Доманове». З квітня 2017 року знову зайняв посаду старшого інспектора на митному посту «Устилуг».

За інформацією з декларації митника, в 2016 році він став власником квартири в Києві площею 54,8 кв.м. Її ціна на дату придбання – два мільйони 649 тисяч 600 гривень.



Всього в його сім’ї одинадцять земельних ділянок, три житлових будинки (один з них недобудований), чотири магазини, овощесховище та чотири транспортних засоби.

Юрій Пінчук – власник чотирьох земельних ділянок в селі Городилець Турійського району, а його мати Наталія має сім земельних ділянок, з яких дві в Шацькому районі – в селах Світязь та Мельники, три в Ковелі та дві в селі Люблинець Турійського району.

Наталія Пінчук їздить автівкою «Honda CR V» 2002 року, а Володимир Пінчук на «Audi A4» 2008 року випуску. Також у власності батька вантажний автомобіль «Opel Vivaro» 2002 року та причіп.
В місті Ковелі розташований розкішний маєток сім`ї Пінчука.

Однак доходи Наталії Пінчук не перевищують доходи її чоловіка та сина, що працюють в митних органах.

Для порівняння, Юрій Пінчук в 2017 році заробив майже 87 тисяч гривень зарплати, його батько Володимир – 201 тисячу 99 гривень. А мати-підприємиця – 120 тисяч 317 гривень.

За даними аналітичної системи «YouControl», вона займається підприємницькою діяльністю з 2001 року.

Серед видів діяльності – торгівля продуктами харчування та тютюновими виробами.

Вдвічі більший дохід у дружини Юрія – Інни Грек, а саме: 440 тисяч 481 гривня від зайняття підприємницькою діяльністю. За інформацією з Єдиного реєстру фізичних і юридичних осіб-підприємців, Інна Грек розпочала займатися підприємницькою діяльністю в 2017 році. Серед видів діяльності – виробництво харчових продуктів, діяльність перукарень та закладів відпочинку, діяльність у сфері спорту та ін.

Коли в 2016 році Пінчук молодший купував квартиру, сукупний дохід його сім`ї був ще меншим.

За даними декларації митника, він заробив тоді близько 104 тисячі гривень, а мати – майже 123 тисячі гривень.

А в 2015 році дохід сім`ї становив лише 113 тисяч 786 гривень.

ПІНЧУК СТАВ МИТНИКОМ ПІД «КРИШЕЮ» БАТЬКА

На митниці Юрій Пінчук розпочав роботу під керівництвом свого батька. В 2016 році Пінчук старший очолював митний пост «Доманове», куди і прийшов його син, випускник київського вишу.

Юрій Пінчук за весь період роботи на волинській митниці заробив 114 тисяч 462 гривні.

А от Пінчук старший за час роботи з 90-х років там займав різні посади – від інспектора до начальника. З 1996 по 2017 рік йому нарахували 1 мільйон 13 тисяч 14 гривень зарплати, що приблизно вдвічі менше за вартість квартири Юрія Пінчука в Києві.

В Національному агентстві з питань запобігання корупції відповіли, що декларації Юрія Пінчука та його батька Володимира за 2016 рік наразі не перевірялися.

"У нас є відповідна процедура. І ми перевіряємо декларації таким чином. Наразі можу сказати, що перевірка декларації волинських митників Юрія Пінчука та Володимира Пінчука не відбувалася", – зазначили в прес-службі НАЗК.

Тим часом Юрій Пінчук відмовився від коментарів.

"Я телефонувала до Юрія Пінчука. Він говорив, що знає, що ви збираєте про нього інформацію. Пояснювати свої дані в декларації він відмовився", – пояснила речниця Волинської митниці ДФС Валентина Черниш.

Також ми зателефонували за місцем роботи Юрія на митний пост «Устилуг», але і там відповіли, що Пінчук спілкуватися відмовляється.

ЯКЩО ДОХІД НЕ ПОКРИВАЄ ВИТРАТИ, ТО ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕЗАКОННЕ ЗБАГАЧЕННЯ, – ЕКСПЕРТ ЦПК

Юрист Центру протидії корупції Андрій Савін пояснив, що якщо врахувати всі доходи, які не покривають витрати, то це можна трактувати як незаконне збагачення.

Андрій Савін. Фото: «Громадське радіо»
Андрій Савін. Фото: «Громадське радіо»


"Це можуть бути ознаки злочину, передбаченого статтею 368-2 Кримінального кодексу України, а саме незаконне збагачення. Але є момент, тому що треба отримати всі повні дані, чи не отримувала особа спадщину чи щось інше. Звісно повну картину може встановити лише слідство. Так ось, тут або НАЗК має розпочати повну перевірку його декларацій, встановити та зафіксувати факт незаконного збагачення. Потім висновок передати відповідним правоохоронним органам. В даному випаду в прокуратуру або в той правоохоронний орган, який має відповідно до направленої заяви, розпочати кримінальну справу та вже зібрати докази",– пояснив він.

За словами експерта, стаття 368-2 ККУ почала діяти в тій редакції, яка дає змогу притягнути за незаконне збагачення з квітня 2015 року.

"Це означає, що до цього часу, тобто до 2015 року притягнути чиновника за незаконне збагачення неможливо. Стаття з`явилася ще в 2011 році, але нормальна редакція була прийнята після Революції Гідності, а отже, якщо майно набуте скажімо в 2014, то нічого тут вже не зробиш", – резюмував Андрій Савін.
Будинок Пінчуків в Ковелі.Скрін: «Слідство.Інфо»
Будинок Пінчуків в Ковелі.Скрін: «Слідство.Інфо»

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ще напишіть, що він за зарплату це все купив.
Відповісти
А чому не згадали доньку Інну??
Скільки на неї записано нерухомості? Зокрема в києві?
Тут пів ковеля знає що то сімя хабарриків. От через отаких як вори ми маємо в нашій країні те що маємо!
Геть корупціонерів з країни!
Номер в хонди ас0092оо
В ауді а4, яку подарили йому на 18 років 555.. щось таке
Відповісти
А мерседес на кого записаний?
Відповісти
Останні новини
Квартира за два мільйони, 11 земельних ділянок: декларація митника з «Устилуга»
13 квітень, 2018, 16:12