Через ремонт в багатоповерхівці у центрі Луцька в квартирах тріщать стіни

Через ремонт в багатоповерхівці у центрі Луцька в квартирах тріщать стіни
Мешканці багатоповерхівки на проспекті Волі у Луцьку стверджують, що їх сусідка в одній з квартир почала реконструювати помешкання з порушенням норм і правил: знесла стіни, а підлогу залила цементом.

Сусіди бояться, що будинок може просто обвалитися після такого ремонту, пише 31 січня газета Відомості.ua.

Мова йде про будинок №15 на проспекті Волі, що у центрі Луцька біля головного корпусу Східноєвропейського університету імені Лесі Українки. Будинок збудований у 1959 році. Стоїть на бетонних палях і є пам’яткою історії і культури місцевого значення, а тому, як пише видання, тут узагалі не дозволено проводити реконструкцію.

Мешканка квартири №6 вирішила зробити ремонт-реконструкцію у своєму помешканні.

«Розпочалося гупання, грюкання у її квартирі – з ранку до пів на сьому вечора. І коли я стала помічати, що тріщини на штукатурці у мене в квартирі від постійної вібрації стають усе більшими, вирішила піти подивитися, що там творять. Коли я заглянула, у мене був шок – ні однієї стіни у квартирі», - розповіла сусідка з квартири №9 Віра Сколкова.

Мешканка з третьої квартири будинку Олена Воронюк розповідає, що підлога в будинку встелена лагами - горизонтально розташовані колоди, бруси або балки, які є опорою для підлоги.

Втім зі слів мешканки забудовник лаги зняла, а простір у 20 сантиметрів вирішила залити цементом.

«От якби стяжку на лаги поклали, то вага б розподілилася, а так, думаю, моя стеля не витримає і завалиться. Двері трохи перекосилися», - каже Олена Воронюк, яка мешкає під квартирою забудовниці.

Сусіди, аби врегулювати ситуацію звернулися до ЖКП, міського голови і Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області. Структура зобов’язала замовницю зробити технічний висновок про стан будівельних конструкцій квартири. Згідно з ним замовника будівництва зобов’язали зашпаклювати стіни сусідам, які утворилися через ремонт.

«Перевірка з інспекції встановила, що на сьогодні потрібно призупинити роботи, поки не буде офіційного правильного проекту на ремонт цієї квартири», - додає Воронюк.

Заступник начальника управління містобудування та архітектури Ярослав Матвіїв повідомив, що реконструкція квартири ведеться без належно оформленої документації: немає усієї проектної документації. Крім того, погоджений у 2011 році проект ремонту, вже втратив чинність.

Та й взагалі, проектна документація виготовлена не повністю, є ескіз проекту, нам мальовано, де перегородки мають бути, а як їх робити - не вказано. Нема досліджень тримальних конструкцій, каже Матвіїв.

«Замовник увів в оману інспекцію Держбудконтролю, дав недостовірні дані, і тому стався такий прикрий інцидент», - каже Матвіїв.

«Всі ці дозволи, які давалися до 2011 року, і на основі яких почався цей ремонт, вже втратили чинність, рішення виконавчих комітетів зараз не має юридичного значення», - каже Матвіїв.

Матвіїв наголосив, що відповідальність за ремонт покладається на забудовника, а усі роботи з реконструкції варто узгоджувати з співвласниками конструкцій будинку.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: ЖКГ
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Наступний претиндент на звання обваленого !!! Рівненська 109 нічому не навчила?!!
Відповісти
Здивована, невже наших бюрократів можлио обанути? Нііі... мабуть тут справа в тому що їх зацікавили, або звернули на свій бік своїм певним чином. Валяти стіни та робити крутий ремонт не кожному по кишені.
Відповісти
Останні новини
Через ремонт в багатоповерхівці у центрі Луцька в квартирах тріщать стіни
02 лютий, 2013, 09:18