«Бетонне корито» в центрі Луцька: показали, яким може бути фонтан.ФОТО. ВІДЕО
Архітектурна майстерня «Балан та Стельмащук» представила для громадськості варіанти реконструкції фонтану в центрі Луцька.
Проекти вони опублікували в себе на сайті.
«В архітектурній майстерні розуміли, що, взявшись за цю роботу, ми викличемо на себе шквал критики. Але впевненість у тому, що така ганебна споруда паплюжить центр міста – переважила. Тому представляємо наш наступний Проект: «Капітальний ремонт фонтану з влаштуванням комплексу рекреаційних споруд на Театральному майдані у місті Луцьку», – зазначають в тексті.
Автори зауважують, що виходили з таких постулатів: обстеження конструкцій існуючого бетонного «корита», проведене спеціалізованою лабораторією, виявило велику кількість мікро-тріщин в бетонних конструкціях. Рекомендація фахівців – провести заходи з герметизації бетонного масиву речовинами на основі рідкого скла та глибокопроникними герметиками. Виконання таких процедур є дуже дорогим та не завжди ефективним. Крім того, необхідно передбачити зовнішнє облицювання чаші фонтану гранітом та влаштування гранітних парапетів, що робить кошторис споруди надзвичайно дорогим для міського бюджету.
Крім того, в умовах функціонування «за призначенням» (максимум 3-4 місяці) фонтани з відкритим дзеркалом води в наших кліматичних умовах малораціональні. Більшу частину року це фактично «сміттезбірники», в яких накопичується пил, бруд та сміття, що потім розчиняється у воді та засмічує системи водовідведення.
При функціонуванні фонтану у спекотну пору як аератора, купання у його воді небезпечне з точки зору санітарії. Особливо для дітей.
Також майдан перед драматичним театром ім. Т.Г.Шевченка – традиційне місце громадських заходів. Тому, розглядаючи цю площу у контексті Громадської території, спеціалісти архітектурної майстерні вважають за доцільне знесення бетонного корита та збільшення площі, що може бути використана для цих заходів, шляхом створення в його межах території своєрідного «форуму» – обладнаного місцями для сидіння, з стаціонарною «озвучкою» та з майданчиком “сухого фонтану”, на якому при вимкнених насосах можна проводити дискусії, громадські слухання, концерти, інші масові заходи. В той же час в спекотну пору це фонтан – аератор та світломузичне шоу.
Перший «фонтачик» пішохідного типу – так званий сухий фонтан був запроектований майстернею та втілений у життя у 2016 році на перехресті пішохідної вулиці Лесі Українки та вулиці Кривий Вал.
Щоправда він статичний, без динамічних ефектів. Отриманий досвід при проектуванні, будівництві та експлуатації цієї споруди в повній мірі використаний у новому проекті.
Автори розробили два варіанти розміщення «трибуни для глядачів» – своєрідного форуму:
Форум, вписаний у підпорну стінку-клумбу біля собору. Облаштування трибуни заплановано виконати дуже делікатно – без зносу та пошкодження зелених насаджень. В цьому разі «корисна» територія майдану збільшується на 15%. Проте у цьому разі існують деякі проблемами організації інженерії фонтану, пов’язані з існуючою газовою магістраллю та великою кількістю кабелів зв’язку, що проходять власне в цьому місці.
В зв’язку з технічними проблемами організації інженерії фонтану по першому варіанту був розроблений другий варіант розміщення «трибуни». Форум із насосною станцією, розміщений в створі фасаду драмтеатру. В цьому випадку з містобудівельної точки зору пішохідні потоки «транзиту» через площу розділені власне фонтаном та зоною відпочинку – громадських заходів.
З тильної сторони трибуни форуму передбачено облаштування автостоянки.
В обох варіантах розміщення «форуму» та насосної станції розроблені повні комплекти проектної інженерно-технічної документації. Сама споруда фонтану, що розміщена у відмітках мощення площі і у вимкненому вигляді є частиною пішохідної зони для обох варіантів однакова. Тому вибір має місце.
Опис фонтану:
Пішохідний «сухий фонтан» – це складна інженерна споруда з динамічними характеристиками як по можливості зміни кольору води, так і по регулюванню динаміки висоти струменів. Кількість водяних струменів – 40 плюс 9 водяних гармат для створення водяних «арок». Максимальна висота струменів води – 2,5 м.
Система електронного управління дозволяє програмувати безліч варіантів водно-світлового шоу. Площа «сухого фонтану» співрозмірна масштабу Театрального майдану, має розмір 10×10 метрів, що відповідає розміру першого ярусу постаменту пам’ятника Лесі Українки.
Висота водних струменів значно менша за висоту пам’ятника, який продовжує домінувати на площі. При розробці Генерального плану ми розглядали Театральний майдан у комплексі, врахувавши досвід двох конкурсів на кращий проект реконструкції цієї площі. Під проектування була запропонована схема руху автотранспорту в межах, що примикають до майдану, яка, крім іншого, передбачає заходи з фізичного обмеження можливості паркування у зоні фонтану та «форуму» автомобілів та організації автостоянки ближче до драматичного театру.
Для розуміння можливостей системи світло-музичного шоу автори додають зразок роботи фонтану в Греції, що аналогічний Проектному.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 9
Останні новини
У зоні АТО загинуло четверо військових
09 грудень, 2017, 13:20
«Бетонне корито» в центрі Луцька: показали, яким може бути фонтан.ФОТО. ВІДЕО
09 грудень, 2017, 12:07
Пухлина почала рости: терміново збирають гроші на операцію Настусі Абрамчук
09 грудень, 2017, 11:20
Во вторых: он так работать на видео не будет - это враньё, так как аналог стоит сумашедших денег, каждая струя должна работать на быстродействующем клапане или на отдельном насосе!
В третьих: фонтан попросту не хотят реконструировать, так как проще все снести готовое не заботясь о красоте, и построить абсолютно новое, строить же проще, чем реконструировать -сохранять;
И в четвёртых: Господа архитекторы откройте свои глаза - пешеходный фонтан ни по стилю ни по эстетическим взглядам совершенно не подходит для данной местности.
Откройте наконец Гугл и посмотрите какие фонтаны сейчас строят, а не однотипную банальщину....
Сколько человек (вес) допустимо находится на 1м кВ метре при массовых собраниях? не вводите людей в Оману, массовые собрания и нагрузки даже на сухой фонтан запрещены. А вот над конструктивном, я Вам рекомендую подумать
На таке шоу з'їдуться стільки туристів, що і Львів переплюнути можна.