На ВолиньPost - чат з спілкою власників авто на іноземній реєстрації

26 травень, 2017, 11:06
На ВолиньPost - чат з спілкою власників авто на іноземній реєстрації
На ВолиньPost відбувся чат з активістами неформальної спілки власників авто на іноземній реєстрації. Нагадаємо, 25 травня вони влаштували автопробіг на протест проти ініціативи депутатів про запровадження плати для власників авто з іноземними номерами.

Тема чату - врегулювання ситуації з авто на іноземній реєстрації.

ЧАТ ЗАВЕРШИВСЯ!


Гості ефіру - Радим Романюк та Сергій Поха.

Анатолій Котлюк: Побажання читачам ВолиньPost


Р.Р. Щоб їх кількість збільшувалася :)

С.П. Триматися і щоб цінували свій час, бо наш час на землі короткий. І доступне авто в кожну родину.

Водій: за скільки можна купити норм машину на литовській блясі?

С.П. Від 2 000 до 3 000 євро. Це буде автомобіль не старіший 2 000 року. За 4,5 тисячі можна взяти Volkswagen Passat B6.

Радник? чи є розуміння волинської влади проблем власників авто на іноземній реєстрації?

С.П. Є розуміння, але часткове. Все залежить від Києва.

Р.Р. Місцева влада посилається, що все має вирішуватися на рівні Верховної Ради і Уряду. Сьогодні обласні депутати нас підтримали.

Артем8814: Чи підтримали би ви, припустімо, такі обмеження: Евро 3-4 або 10 років для авто? Говорю так, оскільки дуже багато авто яким вже по 20 років (на бляхаха) і їхній тех стан не є навіть задовільним? Дякую

С.П. Ми маємо таку ситуацію. В нас, наприклад, багато будинків у аварійному стані. Все по 50-60 років.

Р.Р. Але незважаючи на те, що ці автомобілі у зрілому віці, але вони в справному стані, бо в ЄС є обов'язкова норма техогляду і в разі несправності цей автомобіль може бути затриманий, документи вилучені, а власнику випишуть великий штраф.

С.П. І в Європі не купиш техогляд. Навіть за елементарні непорядки можуть повернути авто на огляд.

Знайомий: Може треба просто відмінити євро 5?

Р.Р. Це наша кінцева мета. Це все починалося з проекту Закону 5567 про часткове звільнення від сплати митних платежів, але на це нам в Києві пояснили, що дуже багато змін потрібно і він відразу не пройде. Треба поступово. Нам не дали інших варіантів.

Спільно з більш як 90-ма депутатами України ми запропонували новий законопроект. Його передали на профільний комітет пані Южаніної. Його відхили, хоча ми пропонували від 160 євро сплачувати щороку. В 2017 ця ставка зросла від 200 євро, а в 2019 - від 300 євро.

Пізніше запропонували "закон Бурбака", який пропонував в'їзд по 2 євро в день, який ми не підтримуємо.

Крім того він ще й зобов'язує автобуси, які їдуть з-за кордону, платити за в'їзд 10 євро.

Петька: Скільки часу ви їздите в Україні на іноземній реєстрації? Вас зупиняють патрульні?

Р.Р. Ні

С.П. Один раз зупинили, щоб перевірити посвідчення водія. І щоб я дув у драгер. Я дмухнув. Алкоголю не було, тому вибачилися і відпустили.

Українець: Я хочу приєднатись до вас. Їжджу на литовцях. Де вас знайти на фейсбук?

В Facebook є група https://www.facebook.com/groups/1184926658197363/ або долучитися до акції в неділю на 12:00 на Театральному майдані.

Бізнесмен: Ви самі приганяєте машини під замовлення тому й відстоюєте цю тематику?

С.П. Буває таке, що привозимо. І ми стикнулися з тим, як в Європі біля кожної хати стоїть машина. В нас заїдь в село і щоб біля кожної хати стояла машина, то в нас такого нема. Нічого поганого в цьому не бачимо. Але ми за те, щоб кожен українець після введення безвізу міг сам купити авто собі за кордоном.

Гнат Юра: Часто трапляються випадки дтп з авто на іноземній реєстрації. Водій може уникнути покарання адже власник невідомо де за кордоном. Як це вирішити?

С.П. Дуже легко знайти власника. На людину, яка за кермом, виписується доручення. І коли людина перетинає кордон в даних вписують власника засобу. Якби поліція хотіла, то легко може знайти.

Тобто все залежить від правоохоронної системи і наскільки їй цікаво знайти втікача.

Vasi4kin: Ввести таку плату, щоб менше тих зламків тут їздило

С.П. Ми за те, щоб всі "зламки" розмитнити, щоб всі мали одинакові правила гри. Краще перетерпіти цю кризу і купити нову машину за нормальні кошти. І краще замість "Ланоса" купити потримане БМВ.

Наталія Гнітецька. Якого чорта всі інші люди на звичайних номерах, які їдуть за кордон по справах раз чи два рази у рік, мають через цю братію стояти 12+ годин на кордоні і дивитися на цю наглоту, що пре без черги?

С.П. 90% черг це "папіросники", які під цю ситуацію підлаштувалися і користуються тим, що їм потрібно перетинати часто кордон. І ми одні з тих, хто перетинав питання про окрему смугу для транспорту, який йде в межах прикордонного руху. Окремо має бути смуга для тих, хто по картках, і для тих, хто по паспортах.

Віктор: Чому власники автівок на іноземній реєстрації не знають правил дорожнього руху та не вміють нормально їздити містом?и

С.П. 90% авто на українській реєстрації в нас їздять з порушенням ПДР. Люди, які їздили за авто за кордон бачили як їздять за кордоном і стараються діяти так само.

Віктор: Як вам вистачає нахабності ще "качати" свої права?ви повинні тишком-нишком акуратно їздити в Україні та з жахом чекати,допоки ваші "корчі" не відправлять на металобрухт на благо держави

С.П. Наші люди завдяки тому, що не мають грошей мусять їздити на таких авто. Життя змусило. Люди купують ці авто як засіб пересування, для роботи чи, наприклад, поїздки до родини, у віддаленні села.

А як держава нам диктувати права, якщо вона не виконує обов'язки перед громадянами? Чому не ремонтують дороги. Нам мають доплачувати.

Віктор: Чи ви усвідомлюєте те,що і ваша спілка, і ваші автівки в Україні є НЕЗАКОННИМИ?

С.П. Вони не є незаконними. Ми знайшли варіант як використовувати авто на іноземній реєстрації частково законно. До такого стану нас довела держава.

Р.Р. Тут є правова колізія. Адже Стамбульська конвенція поширюється на територію України і Митний кодекс України вказує, що правові акти мають вищу юридичну силу. Тому Україна має виконувати норми конвенції. І те, що є складова порушення того, що українці на території України користуються, то передбачена відповідальність на іноземця. І українцю в законі не прописана відповідальність. В особі держави були спроби притягнути громадян України до відповідальності. Але є рішення Вищого суду України, де чітко вказано, що не є порушенням передача керма іншій особі.

Ми готові сплачувати всі необхідні платежі за розмитнення цих автомобілів. І за легалізацію європейським шляхом. Якщо буде адекватне митне розмитнення кожного автомобіля. На жаль, люди через безвихідь мусять купувати авто з іноземною реєстрацією.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0