На ВолиньPost - чат з луцьким депутатом Миколою Яручиком
15 травень, 2017, 11:14
Чат з депутатом Луцької міської ради Миколою Яручиком завершився.
Анатолій Котлюк: Ваші побажання читачам ВолиньPost.
Я хочу побажати читачам, волинянам, лучанам витримки, побільше людяності, толерантності, ввічливості, саме такі риси і формують наше місто.
Голосувати на виборах чесно, справедливо, так як дійсно самі бажають. Придивлятись до кандидатів, аналізувати їхні кроки в майбутньому і минулому. І бути більш активними.
Чим активніша громада, тим активніший і депутат. Саме активність громади спонукає його до роботи.
Чим швидше нам миру і процвітання міста і нашої країни.
Аріна Крапка: Чи пропонувала Вам команду УКРОПу певну суму за їх підтримку під час усунення Юлії Вусенко з посади секретаря? Якщо так, про яку суму йдеться?
З команди УКРОПу мені ніхто нічого не пропонував.
Сомільє: Які напої зазвичай у вашому барі вдома?
Та є все. Самогон є, настойка на полині і калганівка, віскі, ром, голірка, текіла, шампанське, вино. У мене спиртних напоїв вдома дуже багато, на мій погляд. Щоб я там був фанат цієї справи, то ні. Мені більше подобається колекціонувати.
Провокаційний Борис: А з ким 100 грам пили з відомих депутатів в Раді?
З Верховної Ради ні з ким.
Гнат Юра: Наважиться відібрати землю під Варшавкою у Горгута, чи все, історія вичерпана?
Проект рішення виносився, але я думаю: якщо на те буде воля влади, то наважаться, якщо не буде то й не буде. У них же (облспоживспілки, - ред.) договір закінчується. Я в цій справі не дуже орієнтуюсь, на ЛПЗ вистачає роботи.
Гірьовик: Яке у вас у школі було прізвисько?
Я в школі любив клас посмішити, щось вчверити. А як були батьківські збори, то дома плачу.
Сестра і брат вчилась бездоганно. А я стріляв по дівчатах калиною-малиною, то десь заліз, не виходило у мене з поведінкою і за неї часом карали. Вчили каліграфічно писати, але все-одно пишу як лікарі (не в образу лікарям) (посміхається).
Під кінець лише виправився і закінчив школу відмінником.
Та й прізвиська як такого ніхто не давав, по дитячому називали Калян, щоб якось інше то не пригадую.
Солідарний: Скільки коштує ваш автомобіль і що це за модель?
KIA Sorento 2008 року, купив за 40 000 доларів, на той час 190 000 грн. Зараз вона коштує десь 10 000 доларів.
Гірьовик: Головне питання в Луцьку: коли будуть вибори мера. А може, є сенс питати по-іншому: а будуть вибори мера?
Я в процедуру цю не вникав тому чіткої дати дати не можу. Я роблю свою роботу. Мене це не цікавить. Мене більш цікавлять господарські питання міста, ремонт прибудинкових територій, ремонт доріг чи зараз от ініціюю поставити водяні завіси в місті. За депутатське крісло не тримаюсь. Багато кажуть, що я себе не адекватно поводжу в міській раді. (Сміється)
Я просто роблю свою роботу та іду до людей. На вибори 2015 року я йшов без гасла та обіцянок. Багато моїх дій не сумісні з політичною логікою, тому люди думають, що Яручика десь хитає. Я все розумію. Я жодного лучанина не просив проголосувати. Казав прийдіть просто на вибори, аби ваші голоси не продали. Жодної обіцянки немає, я є такий, який є. Немає біди виграти, немає біди програти.
Провокаційний Борис: На мера йдете, за скільки часу змогли б в місті навести порядок (якщо переможете), за яких умов і яким має бути мер???
Це питання мене вже не дивує. Сьогодні я ставлюсь до цього питання спокійно. Ставлять питання у соцмережах часто. У мене навіть недавно з округу дзвонить активний чоловік, мій помічник, і каже класти руку на серце і казати, чи іду на мера. Як? Куди? Коли? Я не знаю, коли ті вибори будуть. Іти на таку посаду не обдумавши - не моя гра. Якщо іти, то мати конструктив та напрацювання, відчувати підтримку від виборців. Я передбачаю варіант програшу, а є ще цікавіший варіант і ти стаєш міським головою. Що тоді?
Толку ніякого не буде якщо не буде чіткого плану і прозорого менталітету. Міський голова має бути терезами. Щоб стати мером потрібно виокремити 3-4 пріоритети.
1. Мер не повинен красти. 2. Довіра має бути дуже потужною, щоб була підтримка стовідсоткова депутатів. 3. Винести політику з залу. Було би дуже добре якби партії заборонили. Декларують такі речі, що смішно слухати. 4. Кандидата на міського голову не повинен підтримувати жоден олігарх. Тільки при цих умовах можна стати мером і навести порядок в місті, труднощів тоді я не бачу, головне щоб було бажання працювати на місто.
А порядок в місті навести та прозвітуватись можна за рік.
Мая Голуб: Як ставитесь до того, що політики використовують благодійні фонди для власних цілей, щоб перемогти на виборах та ін.?
Я про це колись говорив в інтерв'ю, що було би дуже добре, щоб умови в усіх були рівні. Щоб кошти на вибори давала держава, але тоді би було багато кандидатів. Хай би була визначена сума доступна для кожного. Один може бути бідним, але дуже розумним та прогресивним, а другий може бути злодій, який і так накрав мільйонів, який купить людей і знову буде збирати золоті вершки у Верховній Раді.
Провокаційний Борис: Чи правда, що кандидатуру Яручика розглядали на посаду секретаря, якщо правда, то як це було?
Якщо коротко, то правда. Ще до смерті Миколи Романюка була інформація, що Юлія Вусенко іде в нардепи, і почали шукати альтернативу. Ще при живому міському голові, багато з депутатів висловили підтримку, що потрібно знайти людину, яка всіх буде влаштовувати, я на той момент був компромісним варіантом.
Чесно? Я не хотів. Потрібно було багато узгоджень, я категорично відмовлявся. На той момент я був єдиним компромісом. Коли сталась біда, не стало міського голови, то закрили питання. Потім знову воно з'явилось, але вже не було підтримки.
Я сказав, що піду на цю посаду з повним узгодженням усіх фракцій. Також я сказав, що якщо піду на посаду, то вибору зроблю у червні місяці. Якщо хтось проти, то відпадає.
У мене була така позиція і її відхилили.
У мене, чесно, було полегшення. Це ж дома ніякої роботи не зроблю, треба, наприклад, сьогодні траву покосити. А там сидиш, нерви тріпають. Вчора говорив з Ігорем Поліщуком, той питає, чи я піду на мера. Я відповів, що ще не вирішив, а він повідомив, що робота нелегка, бо з 7 ранку до пізнього вечора на роботі.
Мая Голуб: Коли і чому вирішили піти у політику?
Вирішив ще в 2006 році, коли ще балотувався Олег Чернецький (луцький підприємець, нині депутат Київської міської ради, - ред) на посаду міського голови. Ми і зараз дружимо, правда рідко бачимось. Він зайшов в міську раду, я зайшов.
Почав займатись бізнесом, фондом, люди просили допомоги та вирішити господарські питання. Вони ж вирішуються у міській раді. Пройшов у 2010, пройшов у 2015. Приємно було, що кількість прихильників зросла. Я відчув людську підтримку. Це дуже додає сили. Показує, що ти працюєш недаремно.
Провокаційний Борис: Ви було людиною мера в минулій каденції?
Так певно думає дуже багато людей. Сьогодні Миколу Романюка важко згадувати. Хороший чоловік був. Багато зробив для міста. Йому навіть підсвідомо люди дякували не за те, що йому вдалося, а за те, що не крав. Якщо не крадеш, то все вдається. Порядок в місті буде тоді, коли буде мер, який не буде красти.
У нас були суперечності, але вони були конструктивні, ми домовлялись до чогось. Зробити лучанам не добре, а ще краще. Ми завжди вибирали з кращого. І спілкувались один на один. Він був людина компромісу.
Я себе не відчував залежним від міського голови, але я його підтримував у дуже багатьох питаннях. Може і здавалось, що Яручик був його людиною.
Не було такого - ти моя людина і голосуєш так і так. Ми знаходили спільну мову та були у дружніх відносинах. Під час суперечок були образи, деякі рішення я не підтримував. Але це були не сварки, а робочі моменти. Дуже шкода, що він від нас пішов так рано.
Гнат Юра: Питання одвічно філософське: як пропатчити KDE2 під FreeBSD?
Я завжди жартома відповідав, що потрібно кеш в BIOS переналаштувати. Але краще в такому випадку звернутися до фахівців.
Анатолій Котлюк: Чи змінилися Ваші стосунки з Євгеном Ткачуком після подій лютого-березня в Луцькій міській раді?
По-перше, з Євгеном бачився буквально 30 хв назад. З моєї сторони ні. Я от до нього на сервіс їду масло міняти скоро. Чи з його сторони, питайте у нього. Політично ми категорично розійшлись у поглядах. Він успішний депутат у нього гарна підтримка на окрузі, у нього все буде добре, що йому і бажаю. Кожен вибрав сою дорогу.
З моєї сторони нічого не змінилось. Якщо і були якісь питання, особисті, то вони обговорювались у вузькому колі. Спілкуємось і працюємо.
Провокаційний Борис: Що скажете про фракцію УКРОП, чи Ви їх недолюблюєте?
Не знаю, що мотивувало читача задати таке питання і звідки з'явилась така ілюзія. Мені в ЛМР всі фракції, як і люди, рівні. До речі фракція "УКРОП" найдисциплінованіша в міській раді. Там немає жодного зрадника чи "перебіжчика". Я до всіх відношусь нормально.
Є відео, де я декларував, що яка б не була політика в міській раді, я би взагалі її відкинув, мені подобається закачати рукава та спілкуватись з людьми на окрузі. От вчора я телефоную до виконувача обов'язків мера Ігоря Поліщука, ми відкинули політику, то я йому говорю, що є таке питання про водяні завіси, ще Микола Ярославович колись давав мені позитивну відповідь. Я кажу Ігору, що у мене є така ідея. Він позитивно та нормально відгукнувся, сказав, що він не проти допомогти. Думаю, він слово дотримає.
Якщо така завіса хоча б комусь врятує життя в спеку, то це вже буде добре. Ігор гарно відгукнувся, я відчув таку співпрацю. Я декларував, що готовий іти на будь-яку співпрацю з будь ким, якщо вона приносить користь. Місто має жити і я готовий на нього працювати.
Vitold: За які кошти ви існуєте і чому маловідома фірма "Апельсин" постійно вигравала тендери на закупівлю комп'ютерної техніки?
По-перше, я займаюсь підприємницькою діяльністю понад 15 років. Відповідно перед тим я з 1999 року працював на комерційній фірмі "Медіа", яка реалізовує комп'ютерну техніку. У мене не було коштів на навчання, тому спочатку я працював. Ще були інші роботи, де я працював по пів місяця і трошки довше.
Був період, коли шкодував про попереднє місце роботи. Потім ми з моїм колегою відкрили своє підприємство, але через борги мирно та дружньо розійшлись. Тоді мені було 22-23 роки і я не дуже серйозно ставився до роботи, але з часом взявся за голову. Віддав борги.
Фірма "Апельсин" не тільки виграє тендери, а й програє. На ті гроші, які я заробляв я й існую.
Чому виграю? Тому що у мене вже сформований штаб. Працівники усі оформлені, люди працюють. Я вимагаю від них багато.
Шкода, що у деяких людей є апетит 5-10 тис грн, а далі вони не ростуть. Я хочу, аби людина на роботі викладалась на 70-80%. Минулий місяць був хороший і на свій округ я завіз і пісок, і лампочки в під'їзд, і фарбу. Цей місяць не настільки вдалий.
Про тендери потрібно знати я та мої працівники моніторимо інформацію. Є можливість і добре. Часто на жаль і програємо.
Провокаційний Борис: Чи пропонували Вам в раді гроші за голосування того чи іншого питання?
Так були випадки, що до мене звертались підприємці, це було у минулій каденції. Їм за рішення питання хтось з чиновників хотів зняти 5 000 доларів, а іншому блокували роботу. Потрібно було чи то землю відвести чи що.
Тому чоловіку, з якого хотіли "збити" 5000, я йому сказав, що нікому нічого не плати, у тебе по документах все добре. Хай йде на сесію. Депутати відреагували нормально. Ніхто навіть не знав, що я в курсі про те питання. Він був дуже здивований, запропонував половину грошей.
Я сказав, що давайте просто забудемо це питання. Потім той чоловік розповів, що його друзі не вірять, що він не платив гроші за ухвалення питання. Потім ми ще раз зустрілись, вийшло у нього все таки дати мені "хабаря". Запихнув мені в машину трьох літрову банку квашених огірків. Ми зараз у гарних відносинах. Є повага. Мені приємно.
Друге це був медичний центр. Я сказав, що не потрібно давати хабарі, бо гроші потрібно заробляти, а "не віджимати". Та жінка була здивована, що не взяли за це кошти.
Анатолій Котлюк: Ваші побажання читачам ВолиньPost.
Я хочу побажати читачам, волинянам, лучанам витримки, побільше людяності, толерантності, ввічливості, саме такі риси і формують наше місто.
Голосувати на виборах чесно, справедливо, так як дійсно самі бажають. Придивлятись до кандидатів, аналізувати їхні кроки в майбутньому і минулому. І бути більш активними.
Чим активніша громада, тим активніший і депутат. Саме активність громади спонукає його до роботи.
Чим швидше нам миру і процвітання міста і нашої країни.
Аріна Крапка: Чи пропонувала Вам команду УКРОПу певну суму за їх підтримку під час усунення Юлії Вусенко з посади секретаря? Якщо так, про яку суму йдеться?
З команди УКРОПу мені ніхто нічого не пропонував.
Сомільє: Які напої зазвичай у вашому барі вдома?
Та є все. Самогон є, настойка на полині і калганівка, віскі, ром, голірка, текіла, шампанське, вино. У мене спиртних напоїв вдома дуже багато, на мій погляд. Щоб я там був фанат цієї справи, то ні. Мені більше подобається колекціонувати.
Провокаційний Борис: А з ким 100 грам пили з відомих депутатів в Раді?
З Верховної Ради ні з ким.
Гнат Юра: Наважиться відібрати землю під Варшавкою у Горгута, чи все, історія вичерпана?
Проект рішення виносився, але я думаю: якщо на те буде воля влади, то наважаться, якщо не буде то й не буде. У них же (облспоживспілки, - ред.) договір закінчується. Я в цій справі не дуже орієнтуюсь, на ЛПЗ вистачає роботи.
Гірьовик: Яке у вас у школі було прізвисько?
Я в школі любив клас посмішити, щось вчверити. А як були батьківські збори, то дома плачу.
Сестра і брат вчилась бездоганно. А я стріляв по дівчатах калиною-малиною, то десь заліз, не виходило у мене з поведінкою і за неї часом карали. Вчили каліграфічно писати, але все-одно пишу як лікарі (не в образу лікарям) (посміхається).
Під кінець лише виправився і закінчив школу відмінником.
Та й прізвиська як такого ніхто не давав, по дитячому називали Калян, щоб якось інше то не пригадую.
Солідарний: Скільки коштує ваш автомобіль і що це за модель?
KIA Sorento 2008 року, купив за 40 000 доларів, на той час 190 000 грн. Зараз вона коштує десь 10 000 доларів.
Гірьовик: Головне питання в Луцьку: коли будуть вибори мера. А може, є сенс питати по-іншому: а будуть вибори мера?
Я в процедуру цю не вникав тому чіткої дати дати не можу. Я роблю свою роботу. Мене це не цікавить. Мене більш цікавлять господарські питання міста, ремонт прибудинкових територій, ремонт доріг чи зараз от ініціюю поставити водяні завіси в місті. За депутатське крісло не тримаюсь. Багато кажуть, що я себе не адекватно поводжу в міській раді. (Сміється)
Я просто роблю свою роботу та іду до людей. На вибори 2015 року я йшов без гасла та обіцянок. Багато моїх дій не сумісні з політичною логікою, тому люди думають, що Яручика десь хитає. Я все розумію. Я жодного лучанина не просив проголосувати. Казав прийдіть просто на вибори, аби ваші голоси не продали. Жодної обіцянки немає, я є такий, який є. Немає біди виграти, немає біди програти.
Провокаційний Борис: На мера йдете, за скільки часу змогли б в місті навести порядок (якщо переможете), за яких умов і яким має бути мер???
Це питання мене вже не дивує. Сьогодні я ставлюсь до цього питання спокійно. Ставлять питання у соцмережах часто. У мене навіть недавно з округу дзвонить активний чоловік, мій помічник, і каже класти руку на серце і казати, чи іду на мера. Як? Куди? Коли? Я не знаю, коли ті вибори будуть. Іти на таку посаду не обдумавши - не моя гра. Якщо іти, то мати конструктив та напрацювання, відчувати підтримку від виборців. Я передбачаю варіант програшу, а є ще цікавіший варіант і ти стаєш міським головою. Що тоді?
Толку ніякого не буде якщо не буде чіткого плану і прозорого менталітету. Міський голова має бути терезами. Щоб стати мером потрібно виокремити 3-4 пріоритети.
1. Мер не повинен красти. 2. Довіра має бути дуже потужною, щоб була підтримка стовідсоткова депутатів. 3. Винести політику з залу. Було би дуже добре якби партії заборонили. Декларують такі речі, що смішно слухати. 4. Кандидата на міського голову не повинен підтримувати жоден олігарх. Тільки при цих умовах можна стати мером і навести порядок в місті, труднощів тоді я не бачу, головне щоб було бажання працювати на місто.
А порядок в місті навести та прозвітуватись можна за рік.
Мая Голуб: Як ставитесь до того, що політики використовують благодійні фонди для власних цілей, щоб перемогти на виборах та ін.?
Я про це колись говорив в інтерв'ю, що було би дуже добре, щоб умови в усіх були рівні. Щоб кошти на вибори давала держава, але тоді би було багато кандидатів. Хай би була визначена сума доступна для кожного. Один може бути бідним, але дуже розумним та прогресивним, а другий може бути злодій, який і так накрав мільйонів, який купить людей і знову буде збирати золоті вершки у Верховній Раді.
Провокаційний Борис: Чи правда, що кандидатуру Яручика розглядали на посаду секретаря, якщо правда, то як це було?
Якщо коротко, то правда. Ще до смерті Миколи Романюка була інформація, що Юлія Вусенко іде в нардепи, і почали шукати альтернативу. Ще при живому міському голові, багато з депутатів висловили підтримку, що потрібно знайти людину, яка всіх буде влаштовувати, я на той момент був компромісним варіантом.
Чесно? Я не хотів. Потрібно було багато узгоджень, я категорично відмовлявся. На той момент я був єдиним компромісом. Коли сталась біда, не стало міського голови, то закрили питання. Потім знову воно з'явилось, але вже не було підтримки.
Я сказав, що піду на цю посаду з повним узгодженням усіх фракцій. Також я сказав, що якщо піду на посаду, то вибору зроблю у червні місяці. Якщо хтось проти, то відпадає.
У мене була така позиція і її відхилили.
У мене, чесно, було полегшення. Це ж дома ніякої роботи не зроблю, треба, наприклад, сьогодні траву покосити. А там сидиш, нерви тріпають. Вчора говорив з Ігорем Поліщуком, той питає, чи я піду на мера. Я відповів, що ще не вирішив, а він повідомив, що робота нелегка, бо з 7 ранку до пізнього вечора на роботі.
Мая Голуб: Коли і чому вирішили піти у політику?
Вирішив ще в 2006 році, коли ще балотувався Олег Чернецький (луцький підприємець, нині депутат Київської міської ради, - ред) на посаду міського голови. Ми і зараз дружимо, правда рідко бачимось. Він зайшов в міську раду, я зайшов.
Почав займатись бізнесом, фондом, люди просили допомоги та вирішити господарські питання. Вони ж вирішуються у міській раді. Пройшов у 2010, пройшов у 2015. Приємно було, що кількість прихильників зросла. Я відчув людську підтримку. Це дуже додає сили. Показує, що ти працюєш недаремно.
Провокаційний Борис: Ви було людиною мера в минулій каденції?
Так певно думає дуже багато людей. Сьогодні Миколу Романюка важко згадувати. Хороший чоловік був. Багато зробив для міста. Йому навіть підсвідомо люди дякували не за те, що йому вдалося, а за те, що не крав. Якщо не крадеш, то все вдається. Порядок в місті буде тоді, коли буде мер, який не буде красти.
У нас були суперечності, але вони були конструктивні, ми домовлялись до чогось. Зробити лучанам не добре, а ще краще. Ми завжди вибирали з кращого. І спілкувались один на один. Він був людина компромісу.
Я себе не відчував залежним від міського голови, але я його підтримував у дуже багатьох питаннях. Може і здавалось, що Яручик був його людиною.
Не було такого - ти моя людина і голосуєш так і так. Ми знаходили спільну мову та були у дружніх відносинах. Під час суперечок були образи, деякі рішення я не підтримував. Але це були не сварки, а робочі моменти. Дуже шкода, що він від нас пішов так рано.
Гнат Юра: Питання одвічно філософське: як пропатчити KDE2 під FreeBSD?
Я завжди жартома відповідав, що потрібно кеш в BIOS переналаштувати. Але краще в такому випадку звернутися до фахівців.
Анатолій Котлюк: Чи змінилися Ваші стосунки з Євгеном Ткачуком після подій лютого-березня в Луцькій міській раді?
По-перше, з Євгеном бачився буквально 30 хв назад. З моєї сторони ні. Я от до нього на сервіс їду масло міняти скоро. Чи з його сторони, питайте у нього. Політично ми категорично розійшлись у поглядах. Він успішний депутат у нього гарна підтримка на окрузі, у нього все буде добре, що йому і бажаю. Кожен вибрав сою дорогу.
З моєї сторони нічого не змінилось. Якщо і були якісь питання, особисті, то вони обговорювались у вузькому колі. Спілкуємось і працюємо.
Провокаційний Борис: Що скажете про фракцію УКРОП, чи Ви їх недолюблюєте?
Не знаю, що мотивувало читача задати таке питання і звідки з'явилась така ілюзія. Мені в ЛМР всі фракції, як і люди, рівні. До речі фракція "УКРОП" найдисциплінованіша в міській раді. Там немає жодного зрадника чи "перебіжчика". Я до всіх відношусь нормально.
Є відео, де я декларував, що яка б не була політика в міській раді, я би взагалі її відкинув, мені подобається закачати рукава та спілкуватись з людьми на окрузі. От вчора я телефоную до виконувача обов'язків мера Ігоря Поліщука, ми відкинули політику, то я йому говорю, що є таке питання про водяні завіси, ще Микола Ярославович колись давав мені позитивну відповідь. Я кажу Ігору, що у мене є така ідея. Він позитивно та нормально відгукнувся, сказав, що він не проти допомогти. Думаю, він слово дотримає.
Якщо така завіса хоча б комусь врятує життя в спеку, то це вже буде добре. Ігор гарно відгукнувся, я відчув таку співпрацю. Я декларував, що готовий іти на будь-яку співпрацю з будь ким, якщо вона приносить користь. Місто має жити і я готовий на нього працювати.
Vitold: За які кошти ви існуєте і чому маловідома фірма "Апельсин" постійно вигравала тендери на закупівлю комп'ютерної техніки?
По-перше, я займаюсь підприємницькою діяльністю понад 15 років. Відповідно перед тим я з 1999 року працював на комерційній фірмі "Медіа", яка реалізовує комп'ютерну техніку. У мене не було коштів на навчання, тому спочатку я працював. Ще були інші роботи, де я працював по пів місяця і трошки довше.
Був період, коли шкодував про попереднє місце роботи. Потім ми з моїм колегою відкрили своє підприємство, але через борги мирно та дружньо розійшлись. Тоді мені було 22-23 роки і я не дуже серйозно ставився до роботи, але з часом взявся за голову. Віддав борги.
Фірма "Апельсин" не тільки виграє тендери, а й програє. На ті гроші, які я заробляв я й існую.
Чому виграю? Тому що у мене вже сформований штаб. Працівники усі оформлені, люди працюють. Я вимагаю від них багато.
Шкода, що у деяких людей є апетит 5-10 тис грн, а далі вони не ростуть. Я хочу, аби людина на роботі викладалась на 70-80%. Минулий місяць був хороший і на свій округ я завіз і пісок, і лампочки в під'їзд, і фарбу. Цей місяць не настільки вдалий.
Про тендери потрібно знати я та мої працівники моніторимо інформацію. Є можливість і добре. Часто на жаль і програємо.
Провокаційний Борис: Чи пропонували Вам в раді гроші за голосування того чи іншого питання?
Так були випадки, що до мене звертались підприємці, це було у минулій каденції. Їм за рішення питання хтось з чиновників хотів зняти 5 000 доларів, а іншому блокували роботу. Потрібно було чи то землю відвести чи що.
Тому чоловіку, з якого хотіли "збити" 5000, я йому сказав, що нікому нічого не плати, у тебе по документах все добре. Хай йде на сесію. Депутати відреагували нормально. Ніхто навіть не знав, що я в курсі про те питання. Він був дуже здивований, запропонував половину грошей.
Я сказав, що давайте просто забудемо це питання. Потім той чоловік розповів, що його друзі не вірять, що він не платив гроші за ухвалення питання. Потім ми ще раз зустрілись, вийшло у нього все таки дати мені "хабаря". Запихнув мені в машину трьох літрову банку квашених огірків. Ми зараз у гарних відносинах. Є повага. Мені приємно.
Друге це був медичний центр. Я сказав, що не потрібно давати хабарі, бо гроші потрібно заробляти, а "не віджимати". Та жінка була здивована, що не взяли за це кошти.
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0