Чат-конференція з Олександром Кралюком
21 жовтень, 2014, 15:09
Інтернет-видання ВолиньPost провело чат-конференцію з бійцем батальйону "Айдар", керівником обласної організації партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)", кандидатом у народні депутати за списком цієї партії Олександром Кралюком.
st.140410 Яка на Вашу думку має бути відповідальність депутатів ВРУ та партій, які ввійдуть в майбутній парламент за невиконання передвиборчих обіцянок і яка має бути схема контролю з боку громади за цим
В першу чергу, хочу привітатись з усіма присутніми. Відповідь на це запитання лежить в тій же площині, що й до суддів, правоохоронців та усіх відповідальних за дотримання законності в Україні. Тому підхід навряд чи може чимсь відрізнятись. А саме, чітке та жорстке окреслення рамок, в яких повинен знаходитись народний обранець, перебуваючи в статусі депутата Верховної Ради України, визначених у новому законі «Про статус депутатів Верховної Ради України».
Проста та зрозуміла кожному - процедура відкликання депутата Верховної Ради. Такий же простий механізм громадського ініціювання цього відкликання. При нових законах «Про Судоустрій», «Про діяльність правоохоронних органів в Україні» та новому законі «Про прокуратуру» все, що лишається, це тільки вже в сьогодні існуючій структурі громадських організацій проводити постійний моніторинг політичного, соціального та законодавчого життя кожного окремого депутата.
voskresenska1 Припустимо, Ви - народний депутат України, делегований громадськістю від Волині. Якими будуть перші ваші пропозиції у новому парламенті або закони, що Ви пропонуватимете? Поясніть свою думку.
Основний мотив мій в парламенті – повернути логіку життя для кожної людини та всього народу в цілому. Повернути авторитет тим, хто працює на благо Держави (не може бармен в ресторані оплачуватись краще професора, це неправильна, викривлена логіка життя громади); відновити соціальні ліфти (наполегливе навчання, відповідальна праця, ініціативність на користь держави – все це повинно достойно оцінюватись державою, в першу чергу, через надання гарантованого першого місця роботи студентам, підвищення та захищеності статусу працюючих, гарантування високого державного забезпечення тим, хто жертовно працює на її благо). Будеш рости не тоді, коли будеш давати хабара або мати зв’язки, а коли підніматимеш науку, освіту, медицину, сільське господарство тощо.
Як цього досягти, через яку послідовність дій у парламенті? Спочатку, як вже говорив, треба повернути довіру людей до таких державних інституцій, як суди, правоохоронна система, прокуратура; прийняти антикорупційне законодавство. На розробку проектів законів щодо відповідних реформ потратити максимум два місяці. Після цього переходити до реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи. Відповідне законодавче напрацювання повинно бути завершене до першої половини наступного року, тобто до літа 2015 року. Паралельно провести широку роботу по реформуванню податкової сфери України та митного законодавства. Без цього порядку в регіони не зможуть піти інвестиції, без інвестицій не запрацює економічно-фінансова сфера регіонів, без цього не з’являться нові робочі місця, не почне рости соціальна складова… Зміна в порядку здійснення вказаних реформ, боюсь, спричинить до одного – неефективності. Україна повністю повинна трансформуватись в сегменті інвестиційного клімату. Більше часу в нашої країни боюсь немає.
Отримавши додаткові фінансові повноваження, регіони мають отримати й додаткові зобов’язання від держави. Встановити їм межі мінімального рівня щорічно залучених інвестицій, провести розділення і паспортизацію територій, всі мають розробити Генеральні плани міст. Після цього працювати над освітою, медициною і соціальним забезпеченням. Починати з останнього нема сенсу - не буде результату, а гроші так просто не прийдуть. Щодо енергетичної складової, це окрема середовище. Енергетична складова сьогодні показала, що вона одна з найважливіших і найсерйозніших в геополітичному протистоянні.
Енергетична складова повинна вирішуватись такими кроками:
1. Відкриття всієї бази даних власників родовищ вуглеводнів на території України, щомісячний об’єм видобутку, освоєння та реалізацію.
2. Відкриття бази транзитерів вуглеводів по території України, з розкриттям ключових позицій діючих контрактів.
3. До кінця поточного року повинні бути сформовані нові правила поводження з вуглеводнями власного видобутку. Ці правила повинні сповідувати тільки національні інтереси держави Україна.
4. Наступне - має включитись по максимуму дипломатія та бізнес-кола, які належать до енергетичної сфери України. Дипломатія, тому що Україна залежить від зовнішніх енергоносіїв. А бізнес повинен забезпечити виконання усіх міжнародних угод на території України та за її межами.
Повертаючись до попередньої відповіді, все це можливо тільки при жорсткій диктатурі закону на території України.
І насамкінець - реформування Збройних сил: армія має бути малочисельною, мати високий вишкіл та технічну забезпеченість. Обов’язковий вектор розвитку – впроваджувати стандарти НАТО, аж до повного вступу в цю міжнародну інституцію колективної безпеки.
Іван Семенюк Як Ви прокоментуєте прийнятий закон про люстрацію?
Важке питання. Для мене воно має дві основні складові: цей закон - це одна з основних вимог Майдану, Небесної сотні. Це моральний аспект, який прийдешня влада не мала права обійти. Другий важливий аспект – питання цензора: хто повинен був виступити ініціатором того критерію, за яким людина має бути чи не бути у владі. З першим аспектом простіше. Всім зрозуміло, що Майдан не допустив би неприйняття закону. Друге питання: людина так створена Всевишнім, який робив усіх по Своїм образу й подобі, однак не зробив жодну людину схожою на іншу. Все, чим поєднані люди люстраційної міссії, – це долучення до подій на Майдані. Але це єдине на сьогодні, що робить таких людей однаковими.
Говорити про те, що я впевнений в стопроцентній якості закону і його досягненні, я не можу. Ми пам'ятаємо приклад 2005 року, коли на руках Майдану прийшов Віктор Ющенко, і прищепив Українському люду те, що кожна нова влада повинна приходити і вимітати всіх, хто був перед нею. Я не вірю, що тут не буде помилок, а помилки – це долі. З огляду, що без люстрації не можна було будувати країну після кривавих подій, мене насторожує одне: критерії прописані надто грубо. Вони не включають громадських обговорень у трудових колективах, не буде розглядатись думка тих людей, що можуть донести інше твердження, адже важлива не тільки посада, записана в трудовій книжці, партійна приналежність, таке інше. Але вірю, що завдяки цьому закону країна зробить імпульс до очищення у владних коридорах всіх рівнів.
Toha-Toha Чи готові ви розробити своїм першим законопроектом, закон про зняття із народних обранців недоторканості?
Із останніх моїх трьох вищих освіт, нажаль поки ще не маю юридичної, тому не можу похвалитись вмінням готувати проекти законів, але, боюсь, з усього складу попередніх парламентів можна скласти не одну когорту депутатів, що просиділи багато скликань і цього взагалі так і не навчились робити.
Тому головне - чітко розуміти цілі і вміти зорганізувати необхідну команду, яка забезпечить цю реалізацію. Чому я почав відповідь на це запитання з відсутності достатнього рівня фаховості, бо впевнений, що проекти законів з цього питання вже готувались або виносились до сесійної зали парламенту, і не раз. Тому треба провести їх аудит протягом першого місяця роботи нового парламенту, зрозуміти, чому вони були відхилені, при широкому обговоренні з громадянським середовищем та фахівцями з питань українського парламентаризму, ще максимум за один місяць підготувати погоджений громадою проект закону. Після цього негайно винести цей проект закону до сесійної зали. А громадські організації нехай проконтролюють, хто з обранців не підтримує запропонований народом такий довгожданий проект. Підкреслюю - на це два місяці. Це моя громадянська позиція.
ТойХтоПройшовКрізьВогонь Кажуть, що Гриценко - це той же Ляшко, тільки для інтелектуалів та інтелігентів. Чому обрали його партію для просування себе в політиці?
У демократичній державі одними з головних з цінностей є свобода волевиявлення громадян та вільне висловлювання. Тому я не коментуватиму характеристику Анатолія Степановича, адже питання постало в іншому... Основне, чому я обрав «Громадянську позицію». Я почав працювати з Анатолієм Гриценком, коли був знайомий з ним років півтора. Працюючи консультантом в одному із аналітичних центрів США, слідкуючи за багатьма представниками аналітичних кіл пострадянського простору, я відкрив для себе Анатолія Степановича як серйозну, ґрунтовну, глибоко мислячу людину з дуже якісним рівнем освіти, та, що найголовніше, системної самоосвіти. Він один із кращих аналітиків євразійського простору, нажаль він не займається академічною наукою. Зі своєї ініціативи, запропонував йому доручити мені розвивати Волинський осередок нового політичного проекту під його керівництвом, який був втілений спочатку в громадську організацію, а потім в політичну партію. Тому дане питання поставлене трошки не коректно в моєму випадку – я вибрав не проект, а не хотів відходити від цікавої для мене людини, та коли з’явилась можливість спільно попрацювати на ниві, в якій постійно працюю над підвищенням рівня своєї компетенції, не роздумуючи, запропонував свій потенціал. Про що ще ні разу не пожалкував, не дивлячись навіть на таку несусвітню глухість, як рейтинги, у справі, яка подобається. Щодо просування, то я працюю на партію, в сенсі росту її спроможності впливати на долю рідної країни, коли прийшло розуміння, що зараз ця доля вирішується на Сході, значить, ми повинні бути там. Тому в даний момент просуваю себе у місті Щастя, Луганської обл., у складі другої роти батальйону Айдар, щоправда – поки стоїмо (ніякого просування немає).
Toha-Toha Яка остання сума грошей задекларована вами за 2013 рік?
Заповнюючи декларацію, подзвонив до директора «Морячок таксі», взяли данні в податковій, ще дані по зарплаті з комунального підприємства ”Автопарксервіс”, де я у 2013р. працював на посаді директора, все – більше доходів не мав, про що і вказав у декларації, яка в повному обсязі висвітлена на сайті партії «Громадянська позиція», як і декларації всіх інших кандидатів у депутати за списком нашої партії, включно з повними автобіографіями.
Toha-Toha Ставши народним депутатом, на кого переоформите свій транспортний бізнес "Морячок-Таксі". Чи можливо його продасте?
А кому він потрібний?! В нас же криза на вулиці, і цей бізнес не входить до економічно привабливих, бо він не стабільний, з високим рівнем фінансового ризику. А щодо переоформлення - це має бути достойна фахова людина, звісно, дивідендної частини тут не буде, бо я ж не матиму права на прибутки такого роду, зрозуміло. Думаю, що Луцьк отримає для себе цікавий ноу-хау сюрприз. Ми вже маємо хороший досвід: 20% віддавати в соціальну сферу, а віддаватиметься ще більше - близько 50-60%, точно (залежно від економічної стану в державі, рівня річної інфляції).
Це знову будуть безкоштовні перевезення, за три роки у нас їх були вже тисячі. Структура, яка налічує 250 робочих місць, не може бути закрита. Кандидатура власника ще для мене не визначення, бо треба, щоб ця людина погодилася на зарплату і підтримувати соціальні ініціативи.
Юрій Моклиця Ви немало часу провели в окопах у Хрящуватому (під Луганськом) із командиром роти батальйону "Айдар" Ігорем Лапіним. Про що ви з ним спілкувались?
Дякую Юрі. Я його теж бачив на передовій. Це один із чесних професійних людей з журналістського середовища. Власне, у своїй роботі, зокрема, і щодо висвітлення військової тематики, журналісти мали б рівнятися на нього. Що стосується Золи (Ігоря Лапіна), я дійсно з ним пройшов частину бойового шляху. Після чергового мінометного обстрілу нам так набридло сидіти в окопах, ми дві доби намагались викликати підтримку артилерії, яка так і не надійшла. В той момент всім хотілось розуміння, за що так безглуздо гинуть молоді хлопці, чому ратним людям із усіх прав залишили тільки одне – право на чесну боротьбу. Але ж серед нас були й такі високоосвічені побратими, як Ігор, наш командир. Тоді й прийшло розуміння того, що якщо таких людей, що не бояться захищати інших навіть перед лицем смерті, не делегувати до парламенту, то не тільки у нас, а, напевно, скоро і у всього народу залишиться тільки таке одне достойне право (одне на всіх на весь народ) – на чесну боротьбу, а краще одразу смерть. Для довідки: тоді, з тих боїв та обстрілів у Хрящуватому, зі 150 хлопців неушкодженими вийшли тільки 12. Ідея народилась, ми її йому озвучили, і це була наша перша розмова, це було в бліндажі на в’їзді до Хрящуватого. І якщо тоді Ігор віднісся несерйозно, то я особисто для себе, вирішив зробити все можливе, аби він почав в цьому напрямку працювати, а я – всіляко йому допомагати. Дякувати Богу, все склалося так, як і повинно було б…
А держава наша зараз реально у вогні, і її потрібно рятувати, цим повинна сьогодні керуватись кожна свідома людина з громадянством України.
Я розумію, що сьогодні в Луцьку розмови про війну не настільки сильно працюють, як на Сході.
Бо люди тут ще не бачили, як в центрі парку може лежати двадцятирічна жінка з однорічною дитиною на руках, обнявшись, і обоє мертві. Тут не бачили, як з підвалу витягують дворічну дитину, що просиділа в ньому не один день сама-одна, бо батьки кілька днів тому загинули під завалами. Усі, хто це бачив, не можуть сповідувати щось інше. Тому я в ньому впевнений. В нього є запобіжники, які він ніколи не переступить. У таких людських відносинах гроші не працюють. Там вмирали і вмирають хлопці для нашої спільної волі, волі наших сімей, а не чиєїсь влади. І якщо хтось із нас в парламенті свою владу сплутає з народною волею, ті люди, які були з нами там, ніколи більше не будуть поруч. Усі, хто стали совістю цієї “безсовісної” війни, наші побратими, не дадуть нам ніякого іншого бачення, як можна жити далі: тільки чесно і по совісті.
Тому, що стосується Ігоря Лапіна, можу сказати однозначно і впевнено: якщо такої якості люди будуть в парламенті, Україна матиме велике майбутнє. До слова, сьогодні розміщено ролик за матеріалами, які були відзняті на Сході. Це – шлях другої роти батальйону "Айдар", наша історія вірності.
blonda Кого з Луцьких кандидатів мажоритарників ви підтримуєте? І чому?
На це питання немає однозначної відповіді. До когось є симпатії як до людини, до когось - як до сім’янина, до іншого - як до бізнесмена. Є симпатії особисті, є пов’язані з колективною відповідальністю. Під ці критерії люди підпадають різні. Легше сказати, кому не симпатизую. А симпатизую багатьом. Основне моє бачення «мажоритарник і Верховна рада» – це бачення партійне, пов’язане з зовнішньою рекламою, яка про це вже усе сказала. Демократичний Альянс, з яким іде на цівибори наша партія, зробив свій вибір, висунувши кандидатом Романа Бондарука. І якщо Роман пройде в парламент, "Громадянська позиція" нестиме частину відповідальності за його вчинки і їх результативність, за ефективність роботи. І це моя гарантія як лідера «Громадянської Позиції» на Волині.
kalipso скажіть як ви відноситесь до нинішнього стану опалювального сезону? чому у інших регіонах діти вже не мерзнуть а у нашому місті дітлахи бігають у 2 кофтинах?
Шановні дописувачі, я думаю, мені слід на цьому питанні зупинитись досить детально. Бо це основне на сьогодні, адже наближається зима. Кожен з нас як відповідальна перед дітьми і рідними людина, повинен чітко розуміти, що нас чекає найближчими місяцями, щоб потім знову не піднімати Майдан. Найголовніше: Росія сьогодні увійшла у стопроцентний клінч формування своїх імперських амбіцій на міжнародному рівні. У цьому напрямку значні зусилля вона спрямувала на те, щоб усьому світу показати що Україна неспроможна в реалізації у себе дома по-настояному Європейських демократичних процедур та продемонструвати усьому цивілізованому світу одне: в результаті будь-яких соціальних заворушень може бути тільки одне – хаос в цілій країні. Однією із складових широкого спектру заходів, які сьогодні Росія реалізує на території суверенітету України, є поводження з вуглеводнями російського видобутку.
У чому суть:
1. Росія повинна створити на території України такі умови, які дискредитують в очах народу місцеву владу, наприклад, різке підвищення цін на енергоносії, нафтопродукти, або їх дефіцит.
2. Росія повинна показати усьому цивілізованому світу, що Україна – не надійний партнер по транзиту вуглеводнів до Європи.
3.Росія неминуче буде створювати всі умови, щодо зриву реверсного постачання газу в Україну. Вже сьогодні Польща та Словаччина зіштовхнулися з такими проблемами - різкого зменшення постачання газу з Росії. Різке зменшення Росія заміщує постачанням газу з Австрії, а це означає, що різке зменшення отримає і Угорщина. Польща зі Словаччиною вже перервали постачання (Польща вже розірвала, Словаччина на межі) блакитного паливо по реверсній схемі до України, на черзі остання країна з тих хто продає нам газ по реверсу - Угорщина.
Росія вже запустила північний потік, який через мережу «Опал» постачає газ з Ямалського родовища до Європи. Цей потік спроможний замістити 60-65% всього українського транзиту. 47-52% спроможний замістити південний потік. Зрив постачання газу в Європу через транзит Української газо-транспортної системи для Росії зараз є ключовим, бо це стимулює уряди європейських держав до продовження будівництва проекту «Південний потік».
Залишиться одне – надіятись на постачання газу за тимчасовою схемою, яку запропонував Гюнтер Етінгер, віце-президент Єврокомісії з енергетики. Від цього буде залежати багато, і нам стане зрозуміло, на що націлена Росія, чи погодиться вона на пропозиції Європи….
Як мені відомо, Україна вживає заходів щодо заміщення відсутніх 5 млрд. куб.м. газу мазутом, але ми повинні бути готові до зниження об’ємів газу, спочатку для підприємства, а потім можливо і для приватного та комунального сектору. Сьогодні кожен відповідальний господарник має розуміти це і вживати усіх заходів, аби пережити цю зиму: утеплювати вікна, робити інші підготовчі ремонтні роботи в квартирах тощо.
У садочках та інших навчальних та соціальних установах те ж саме: треба вже вимагати заходів з утеплення, хоча, щодо подання теплоносія – впевнений що його об’єм буде забезпечений в повному обсязі. Заходи подібного характеру мають застосовуватись максимально швидко, аби втримати тепло коли прийдуть морози.
Звичайно, це найбільш песимістичний сценарій, але якщо ми будемо готові, то нам буде легше пережити любі можливі негаразди. А новому парламенту прийдеться не легко, бо тільки консолідований парламент зможе з цим справитись. Там має бути якомога менше представників великого бізнесу, яким головне заробляти чи лобіювати бізнес-інтереси, і дещо байдуже: чи теплі в українців батареї.
Щодо самого питання про різні строки подачі тепла в різних містах, все залежить від стану системи теплопостачання і спроможності місцевої влади до оперативного вирішення проблем, які виникають при запуску систем опалення.
Fanat Ви згідні з думкою, що корупцію в Україні неможливо викорінити через те, що люди самі звикли давати хабарі, і так їм легше "вирішувати питання"?
Дякую за такі цікаві і важливі запитання. Якщо звернутись до першого пункту, подолання корупції є однією зі спектру ключових проблем в державі. Її треба повністю локалізувати. Я не згоден з тезою, що в Україні все вкорінено, в тому числі, корупція. Вічного на землі нічого не буває. Є дієві механізми, які привели до вагомих зрушень в країнах, де ситуація була набагато гіршою. Перше: питання з законом про боротьбу з корупцією має бути закрите максимум до першої половини 2015 року. Я особисто розумію, як це зробити, наприклад, одним із дуже хороших прикладів – є закон Ріко (закон США про організації, що діють під впливом рекету й корупції, спрямований на боротьбу з організованою злочинністю).
Його суть: вся корупція ділиться на дві складові - індивідуальну і корпоративну. Люди, які вступають в діяння, що підпадають під корупційну характеристику, досить просто систематизуються: на ініціаторів корупційних діянь і на тих, хто їх підтримує. Що далі? Людина, якій запропонували дію, що підпадає під закон про корупцію, повинна звернутись у правоохоронні органи. При зверненні до правоохоронних вона отримує 100% позитивне рішення зі свого питання, по якому зверталась та не отримала результат із-за корупційної складової, що виникла в результаті звернення. А чиновник, який запропонував вступити в корупційні відносини, однозначно втрачає все майно, що набув до того часу з усіх видів діяльності, активи свої і всіх членів своєї сім'ї. Сім’ї отримувача корупційної винагороди, від держави залишається тільки той необхідний об’єм забезпечення, що дозволить їй вижити в умовах перебування обвинуваченого в тюрмі терміном не менше 10 років. До речі: дружина та повнолітні діти позбавляються права займати будь-які посади, окрім роботи, наданої самою державою.
Тому механізми, однозначно, є, просто в нинішньому парламенті України сьогодні недостатньо депутатів з відповідною політичною волею, спроможних такий закон прийняти.
Боротьба з корупцією не може мати нічого спільного з мораллю, тут повинно бути застосоване тільки жорстке законодавство і незалежна реформована судова система та правоохоронні органи.
***
Головна проблема демократичних виборів – вибір завжди базується на знаннях (в цивілізованому світі), а в нас знання часто відсутні. Тому важливо донести людям знання про кандидатів і партії. Якщо людина купуватиме в аптеці ліки без рекомендацій лікаря, а через нав’язливу рекламу, - це рівнозначно її самогубству. Так і тут. Якщо люди не дадуть собі оцінку щодо своїх знань, вони ніколи не здійснять серйозний вибір. До прикладу, сьогодні багато хто каже, навіщо військовим іти в політику. Або волонтерам. Виходить, що військові і далі мають воювати, а волонтери – і далі їх забезпечувати? Принаймні, ця думка певним чином нав’язується – і в суспільства з’являється скепсис. Політика сьогодні – дуже складна річ, щоб залишати її тільки політикам. Про людей повинні говорити їхні справи, а не речі, і судити людей потрібно саме по справах. Не варто боятись експериментувати. Не потрібно обирати «кого попало» і хто на всіх каналах. Судити і обирати варто тільки за справами, які людина зробила, та самим про ці справи дізнаватись.
Дякую всім, хто долучився та ставив запитання. Я відповідав щиро, можливо, не те, що ви хотіли почути, за що прошу вибачення, і
Слава Україні!
st.140410 Яка на Вашу думку має бути відповідальність депутатів ВРУ та партій, які ввійдуть в майбутній парламент за невиконання передвиборчих обіцянок і яка має бути схема контролю з боку громади за цим
В першу чергу, хочу привітатись з усіма присутніми. Відповідь на це запитання лежить в тій же площині, що й до суддів, правоохоронців та усіх відповідальних за дотримання законності в Україні. Тому підхід навряд чи може чимсь відрізнятись. А саме, чітке та жорстке окреслення рамок, в яких повинен знаходитись народний обранець, перебуваючи в статусі депутата Верховної Ради України, визначених у новому законі «Про статус депутатів Верховної Ради України».
Проста та зрозуміла кожному - процедура відкликання депутата Верховної Ради. Такий же простий механізм громадського ініціювання цього відкликання. При нових законах «Про Судоустрій», «Про діяльність правоохоронних органів в Україні» та новому законі «Про прокуратуру» все, що лишається, це тільки вже в сьогодні існуючій структурі громадських організацій проводити постійний моніторинг політичного, соціального та законодавчого життя кожного окремого депутата.
voskresenska1 Припустимо, Ви - народний депутат України, делегований громадськістю від Волині. Якими будуть перші ваші пропозиції у новому парламенті або закони, що Ви пропонуватимете? Поясніть свою думку.
Основний мотив мій в парламенті – повернути логіку життя для кожної людини та всього народу в цілому. Повернути авторитет тим, хто працює на благо Держави (не може бармен в ресторані оплачуватись краще професора, це неправильна, викривлена логіка життя громади); відновити соціальні ліфти (наполегливе навчання, відповідальна праця, ініціативність на користь держави – все це повинно достойно оцінюватись державою, в першу чергу, через надання гарантованого першого місця роботи студентам, підвищення та захищеності статусу працюючих, гарантування високого державного забезпечення тим, хто жертовно працює на її благо). Будеш рости не тоді, коли будеш давати хабара або мати зв’язки, а коли підніматимеш науку, освіту, медицину, сільське господарство тощо.
Як цього досягти, через яку послідовність дій у парламенті? Спочатку, як вже говорив, треба повернути довіру людей до таких державних інституцій, як суди, правоохоронна система, прокуратура; прийняти антикорупційне законодавство. На розробку проектів законів щодо відповідних реформ потратити максимум два місяці. Після цього переходити до реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи. Відповідне законодавче напрацювання повинно бути завершене до першої половини наступного року, тобто до літа 2015 року. Паралельно провести широку роботу по реформуванню податкової сфери України та митного законодавства. Без цього порядку в регіони не зможуть піти інвестиції, без інвестицій не запрацює економічно-фінансова сфера регіонів, без цього не з’являться нові робочі місця, не почне рости соціальна складова… Зміна в порядку здійснення вказаних реформ, боюсь, спричинить до одного – неефективності. Україна повністю повинна трансформуватись в сегменті інвестиційного клімату. Більше часу в нашої країни боюсь немає.
Отримавши додаткові фінансові повноваження, регіони мають отримати й додаткові зобов’язання від держави. Встановити їм межі мінімального рівня щорічно залучених інвестицій, провести розділення і паспортизацію територій, всі мають розробити Генеральні плани міст. Після цього працювати над освітою, медициною і соціальним забезпеченням. Починати з останнього нема сенсу - не буде результату, а гроші так просто не прийдуть. Щодо енергетичної складової, це окрема середовище. Енергетична складова сьогодні показала, що вона одна з найважливіших і найсерйозніших в геополітичному протистоянні.
Енергетична складова повинна вирішуватись такими кроками:
1. Відкриття всієї бази даних власників родовищ вуглеводнів на території України, щомісячний об’єм видобутку, освоєння та реалізацію.
2. Відкриття бази транзитерів вуглеводів по території України, з розкриттям ключових позицій діючих контрактів.
3. До кінця поточного року повинні бути сформовані нові правила поводження з вуглеводнями власного видобутку. Ці правила повинні сповідувати тільки національні інтереси держави Україна.
4. Наступне - має включитись по максимуму дипломатія та бізнес-кола, які належать до енергетичної сфери України. Дипломатія, тому що Україна залежить від зовнішніх енергоносіїв. А бізнес повинен забезпечити виконання усіх міжнародних угод на території України та за її межами.
Повертаючись до попередньої відповіді, все це можливо тільки при жорсткій диктатурі закону на території України.
І насамкінець - реформування Збройних сил: армія має бути малочисельною, мати високий вишкіл та технічну забезпеченість. Обов’язковий вектор розвитку – впроваджувати стандарти НАТО, аж до повного вступу в цю міжнародну інституцію колективної безпеки.
Іван Семенюк Як Ви прокоментуєте прийнятий закон про люстрацію?
Важке питання. Для мене воно має дві основні складові: цей закон - це одна з основних вимог Майдану, Небесної сотні. Це моральний аспект, який прийдешня влада не мала права обійти. Другий важливий аспект – питання цензора: хто повинен був виступити ініціатором того критерію, за яким людина має бути чи не бути у владі. З першим аспектом простіше. Всім зрозуміло, що Майдан не допустив би неприйняття закону. Друге питання: людина так створена Всевишнім, який робив усіх по Своїм образу й подобі, однак не зробив жодну людину схожою на іншу. Все, чим поєднані люди люстраційної міссії, – це долучення до подій на Майдані. Але це єдине на сьогодні, що робить таких людей однаковими.
Говорити про те, що я впевнений в стопроцентній якості закону і його досягненні, я не можу. Ми пам'ятаємо приклад 2005 року, коли на руках Майдану прийшов Віктор Ющенко, і прищепив Українському люду те, що кожна нова влада повинна приходити і вимітати всіх, хто був перед нею. Я не вірю, що тут не буде помилок, а помилки – це долі. З огляду, що без люстрації не можна було будувати країну після кривавих подій, мене насторожує одне: критерії прописані надто грубо. Вони не включають громадських обговорень у трудових колективах, не буде розглядатись думка тих людей, що можуть донести інше твердження, адже важлива не тільки посада, записана в трудовій книжці, партійна приналежність, таке інше. Але вірю, що завдяки цьому закону країна зробить імпульс до очищення у владних коридорах всіх рівнів.
Toha-Toha Чи готові ви розробити своїм першим законопроектом, закон про зняття із народних обранців недоторканості?
Із останніх моїх трьох вищих освіт, нажаль поки ще не маю юридичної, тому не можу похвалитись вмінням готувати проекти законів, але, боюсь, з усього складу попередніх парламентів можна скласти не одну когорту депутатів, що просиділи багато скликань і цього взагалі так і не навчились робити.
Тому головне - чітко розуміти цілі і вміти зорганізувати необхідну команду, яка забезпечить цю реалізацію. Чому я почав відповідь на це запитання з відсутності достатнього рівня фаховості, бо впевнений, що проекти законів з цього питання вже готувались або виносились до сесійної зали парламенту, і не раз. Тому треба провести їх аудит протягом першого місяця роботи нового парламенту, зрозуміти, чому вони були відхилені, при широкому обговоренні з громадянським середовищем та фахівцями з питань українського парламентаризму, ще максимум за один місяць підготувати погоджений громадою проект закону. Після цього негайно винести цей проект закону до сесійної зали. А громадські організації нехай проконтролюють, хто з обранців не підтримує запропонований народом такий довгожданий проект. Підкреслюю - на це два місяці. Це моя громадянська позиція.
ТойХтоПройшовКрізьВогонь Кажуть, що Гриценко - це той же Ляшко, тільки для інтелектуалів та інтелігентів. Чому обрали його партію для просування себе в політиці?
У демократичній державі одними з головних з цінностей є свобода волевиявлення громадян та вільне висловлювання. Тому я не коментуватиму характеристику Анатолія Степановича, адже питання постало в іншому... Основне, чому я обрав «Громадянську позицію». Я почав працювати з Анатолієм Гриценком, коли був знайомий з ним років півтора. Працюючи консультантом в одному із аналітичних центрів США, слідкуючи за багатьма представниками аналітичних кіл пострадянського простору, я відкрив для себе Анатолія Степановича як серйозну, ґрунтовну, глибоко мислячу людину з дуже якісним рівнем освіти, та, що найголовніше, системної самоосвіти. Він один із кращих аналітиків євразійського простору, нажаль він не займається академічною наукою. Зі своєї ініціативи, запропонував йому доручити мені розвивати Волинський осередок нового політичного проекту під його керівництвом, який був втілений спочатку в громадську організацію, а потім в політичну партію. Тому дане питання поставлене трошки не коректно в моєму випадку – я вибрав не проект, а не хотів відходити від цікавої для мене людини, та коли з’явилась можливість спільно попрацювати на ниві, в якій постійно працюю над підвищенням рівня своєї компетенції, не роздумуючи, запропонував свій потенціал. Про що ще ні разу не пожалкував, не дивлячись навіть на таку несусвітню глухість, як рейтинги, у справі, яка подобається. Щодо просування, то я працюю на партію, в сенсі росту її спроможності впливати на долю рідної країни, коли прийшло розуміння, що зараз ця доля вирішується на Сході, значить, ми повинні бути там. Тому в даний момент просуваю себе у місті Щастя, Луганської обл., у складі другої роти батальйону Айдар, щоправда – поки стоїмо (ніякого просування немає).
Toha-Toha Яка остання сума грошей задекларована вами за 2013 рік?
Заповнюючи декларацію, подзвонив до директора «Морячок таксі», взяли данні в податковій, ще дані по зарплаті з комунального підприємства ”Автопарксервіс”, де я у 2013р. працював на посаді директора, все – більше доходів не мав, про що і вказав у декларації, яка в повному обсязі висвітлена на сайті партії «Громадянська позиція», як і декларації всіх інших кандидатів у депутати за списком нашої партії, включно з повними автобіографіями.
Toha-Toha Ставши народним депутатом, на кого переоформите свій транспортний бізнес "Морячок-Таксі". Чи можливо його продасте?
А кому він потрібний?! В нас же криза на вулиці, і цей бізнес не входить до економічно привабливих, бо він не стабільний, з високим рівнем фінансового ризику. А щодо переоформлення - це має бути достойна фахова людина, звісно, дивідендної частини тут не буде, бо я ж не матиму права на прибутки такого роду, зрозуміло. Думаю, що Луцьк отримає для себе цікавий ноу-хау сюрприз. Ми вже маємо хороший досвід: 20% віддавати в соціальну сферу, а віддаватиметься ще більше - близько 50-60%, точно (залежно від економічної стану в державі, рівня річної інфляції).
Це знову будуть безкоштовні перевезення, за три роки у нас їх були вже тисячі. Структура, яка налічує 250 робочих місць, не може бути закрита. Кандидатура власника ще для мене не визначення, бо треба, щоб ця людина погодилася на зарплату і підтримувати соціальні ініціативи.
Юрій Моклиця Ви немало часу провели в окопах у Хрящуватому (під Луганськом) із командиром роти батальйону "Айдар" Ігорем Лапіним. Про що ви з ним спілкувались?
Дякую Юрі. Я його теж бачив на передовій. Це один із чесних професійних людей з журналістського середовища. Власне, у своїй роботі, зокрема, і щодо висвітлення військової тематики, журналісти мали б рівнятися на нього. Що стосується Золи (Ігоря Лапіна), я дійсно з ним пройшов частину бойового шляху. Після чергового мінометного обстрілу нам так набридло сидіти в окопах, ми дві доби намагались викликати підтримку артилерії, яка так і не надійшла. В той момент всім хотілось розуміння, за що так безглуздо гинуть молоді хлопці, чому ратним людям із усіх прав залишили тільки одне – право на чесну боротьбу. Але ж серед нас були й такі високоосвічені побратими, як Ігор, наш командир. Тоді й прийшло розуміння того, що якщо таких людей, що не бояться захищати інших навіть перед лицем смерті, не делегувати до парламенту, то не тільки у нас, а, напевно, скоро і у всього народу залишиться тільки таке одне достойне право (одне на всіх на весь народ) – на чесну боротьбу, а краще одразу смерть. Для довідки: тоді, з тих боїв та обстрілів у Хрящуватому, зі 150 хлопців неушкодженими вийшли тільки 12. Ідея народилась, ми її йому озвучили, і це була наша перша розмова, це було в бліндажі на в’їзді до Хрящуватого. І якщо тоді Ігор віднісся несерйозно, то я особисто для себе, вирішив зробити все можливе, аби він почав в цьому напрямку працювати, а я – всіляко йому допомагати. Дякувати Богу, все склалося так, як і повинно було б…
А держава наша зараз реально у вогні, і її потрібно рятувати, цим повинна сьогодні керуватись кожна свідома людина з громадянством України.
Я розумію, що сьогодні в Луцьку розмови про війну не настільки сильно працюють, як на Сході.
Бо люди тут ще не бачили, як в центрі парку може лежати двадцятирічна жінка з однорічною дитиною на руках, обнявшись, і обоє мертві. Тут не бачили, як з підвалу витягують дворічну дитину, що просиділа в ньому не один день сама-одна, бо батьки кілька днів тому загинули під завалами. Усі, хто це бачив, не можуть сповідувати щось інше. Тому я в ньому впевнений. В нього є запобіжники, які він ніколи не переступить. У таких людських відносинах гроші не працюють. Там вмирали і вмирають хлопці для нашої спільної волі, волі наших сімей, а не чиєїсь влади. І якщо хтось із нас в парламенті свою владу сплутає з народною волею, ті люди, які були з нами там, ніколи більше не будуть поруч. Усі, хто стали совістю цієї “безсовісної” війни, наші побратими, не дадуть нам ніякого іншого бачення, як можна жити далі: тільки чесно і по совісті.
Тому, що стосується Ігоря Лапіна, можу сказати однозначно і впевнено: якщо такої якості люди будуть в парламенті, Україна матиме велике майбутнє. До слова, сьогодні розміщено ролик за матеріалами, які були відзняті на Сході. Це – шлях другої роти батальйону "Айдар", наша історія вірності.
blonda Кого з Луцьких кандидатів мажоритарників ви підтримуєте? І чому?
На це питання немає однозначної відповіді. До когось є симпатії як до людини, до когось - як до сім’янина, до іншого - як до бізнесмена. Є симпатії особисті, є пов’язані з колективною відповідальністю. Під ці критерії люди підпадають різні. Легше сказати, кому не симпатизую. А симпатизую багатьом. Основне моє бачення «мажоритарник і Верховна рада» – це бачення партійне, пов’язане з зовнішньою рекламою, яка про це вже усе сказала. Демократичний Альянс, з яким іде на цівибори наша партія, зробив свій вибір, висунувши кандидатом Романа Бондарука. І якщо Роман пройде в парламент, "Громадянська позиція" нестиме частину відповідальності за його вчинки і їх результативність, за ефективність роботи. І це моя гарантія як лідера «Громадянської Позиції» на Волині.
kalipso скажіть як ви відноситесь до нинішнього стану опалювального сезону? чому у інших регіонах діти вже не мерзнуть а у нашому місті дітлахи бігають у 2 кофтинах?
Шановні дописувачі, я думаю, мені слід на цьому питанні зупинитись досить детально. Бо це основне на сьогодні, адже наближається зима. Кожен з нас як відповідальна перед дітьми і рідними людина, повинен чітко розуміти, що нас чекає найближчими місяцями, щоб потім знову не піднімати Майдан. Найголовніше: Росія сьогодні увійшла у стопроцентний клінч формування своїх імперських амбіцій на міжнародному рівні. У цьому напрямку значні зусилля вона спрямувала на те, щоб усьому світу показати що Україна неспроможна в реалізації у себе дома по-настояному Європейських демократичних процедур та продемонструвати усьому цивілізованому світу одне: в результаті будь-яких соціальних заворушень може бути тільки одне – хаос в цілій країні. Однією із складових широкого спектру заходів, які сьогодні Росія реалізує на території суверенітету України, є поводження з вуглеводнями російського видобутку.
У чому суть:
1. Росія повинна створити на території України такі умови, які дискредитують в очах народу місцеву владу, наприклад, різке підвищення цін на енергоносії, нафтопродукти, або їх дефіцит.
2. Росія повинна показати усьому цивілізованому світу, що Україна – не надійний партнер по транзиту вуглеводнів до Європи.
3.Росія неминуче буде створювати всі умови, щодо зриву реверсного постачання газу в Україну. Вже сьогодні Польща та Словаччина зіштовхнулися з такими проблемами - різкого зменшення постачання газу з Росії. Різке зменшення Росія заміщує постачанням газу з Австрії, а це означає, що різке зменшення отримає і Угорщина. Польща зі Словаччиною вже перервали постачання (Польща вже розірвала, Словаччина на межі) блакитного паливо по реверсній схемі до України, на черзі остання країна з тих хто продає нам газ по реверсу - Угорщина.
Росія вже запустила північний потік, який через мережу «Опал» постачає газ з Ямалського родовища до Європи. Цей потік спроможний замістити 60-65% всього українського транзиту. 47-52% спроможний замістити південний потік. Зрив постачання газу в Європу через транзит Української газо-транспортної системи для Росії зараз є ключовим, бо це стимулює уряди європейських держав до продовження будівництва проекту «Південний потік».
Залишиться одне – надіятись на постачання газу за тимчасовою схемою, яку запропонував Гюнтер Етінгер, віце-президент Єврокомісії з енергетики. Від цього буде залежати багато, і нам стане зрозуміло, на що націлена Росія, чи погодиться вона на пропозиції Європи….
Як мені відомо, Україна вживає заходів щодо заміщення відсутніх 5 млрд. куб.м. газу мазутом, але ми повинні бути готові до зниження об’ємів газу, спочатку для підприємства, а потім можливо і для приватного та комунального сектору. Сьогодні кожен відповідальний господарник має розуміти це і вживати усіх заходів, аби пережити цю зиму: утеплювати вікна, робити інші підготовчі ремонтні роботи в квартирах тощо.
У садочках та інших навчальних та соціальних установах те ж саме: треба вже вимагати заходів з утеплення, хоча, щодо подання теплоносія – впевнений що його об’єм буде забезпечений в повному обсязі. Заходи подібного характеру мають застосовуватись максимально швидко, аби втримати тепло коли прийдуть морози.
Звичайно, це найбільш песимістичний сценарій, але якщо ми будемо готові, то нам буде легше пережити любі можливі негаразди. А новому парламенту прийдеться не легко, бо тільки консолідований парламент зможе з цим справитись. Там має бути якомога менше представників великого бізнесу, яким головне заробляти чи лобіювати бізнес-інтереси, і дещо байдуже: чи теплі в українців батареї.
Щодо самого питання про різні строки подачі тепла в різних містах, все залежить від стану системи теплопостачання і спроможності місцевої влади до оперативного вирішення проблем, які виникають при запуску систем опалення.
Fanat Ви згідні з думкою, що корупцію в Україні неможливо викорінити через те, що люди самі звикли давати хабарі, і так їм легше "вирішувати питання"?
Дякую за такі цікаві і важливі запитання. Якщо звернутись до першого пункту, подолання корупції є однією зі спектру ключових проблем в державі. Її треба повністю локалізувати. Я не згоден з тезою, що в Україні все вкорінено, в тому числі, корупція. Вічного на землі нічого не буває. Є дієві механізми, які привели до вагомих зрушень в країнах, де ситуація була набагато гіршою. Перше: питання з законом про боротьбу з корупцією має бути закрите максимум до першої половини 2015 року. Я особисто розумію, як це зробити, наприклад, одним із дуже хороших прикладів – є закон Ріко (закон США про організації, що діють під впливом рекету й корупції, спрямований на боротьбу з організованою злочинністю).
Його суть: вся корупція ділиться на дві складові - індивідуальну і корпоративну. Люди, які вступають в діяння, що підпадають під корупційну характеристику, досить просто систематизуються: на ініціаторів корупційних діянь і на тих, хто їх підтримує. Що далі? Людина, якій запропонували дію, що підпадає під закон про корупцію, повинна звернутись у правоохоронні органи. При зверненні до правоохоронних вона отримує 100% позитивне рішення зі свого питання, по якому зверталась та не отримала результат із-за корупційної складової, що виникла в результаті звернення. А чиновник, який запропонував вступити в корупційні відносини, однозначно втрачає все майно, що набув до того часу з усіх видів діяльності, активи свої і всіх членів своєї сім'ї. Сім’ї отримувача корупційної винагороди, від держави залишається тільки той необхідний об’єм забезпечення, що дозволить їй вижити в умовах перебування обвинуваченого в тюрмі терміном не менше 10 років. До речі: дружина та повнолітні діти позбавляються права займати будь-які посади, окрім роботи, наданої самою державою.
Тому механізми, однозначно, є, просто в нинішньому парламенті України сьогодні недостатньо депутатів з відповідною політичною волею, спроможних такий закон прийняти.
Боротьба з корупцією не може мати нічого спільного з мораллю, тут повинно бути застосоване тільки жорстке законодавство і незалежна реформована судова система та правоохоронні органи.
***
Головна проблема демократичних виборів – вибір завжди базується на знаннях (в цивілізованому світі), а в нас знання часто відсутні. Тому важливо донести людям знання про кандидатів і партії. Якщо людина купуватиме в аптеці ліки без рекомендацій лікаря, а через нав’язливу рекламу, - це рівнозначно її самогубству. Так і тут. Якщо люди не дадуть собі оцінку щодо своїх знань, вони ніколи не здійснять серйозний вибір. До прикладу, сьогодні багато хто каже, навіщо військовим іти в політику. Або волонтерам. Виходить, що військові і далі мають воювати, а волонтери – і далі їх забезпечувати? Принаймні, ця думка певним чином нав’язується – і в суспільства з’являється скепсис. Політика сьогодні – дуже складна річ, щоб залишати її тільки політикам. Про людей повинні говорити їхні справи, а не речі, і судити людей потрібно саме по справах. Не варто боятись експериментувати. Не потрібно обирати «кого попало» і хто на всіх каналах. Судити і обирати варто тільки за справами, які людина зробила, та самим про ці справи дізнаватись.
Дякую всім, хто долучився та ставив запитання. Я відповідав щиро, можливо, не те, що ви хотіли почути, за що прошу вибачення, і
Слава Україні!
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0