Дмитро Тимчук - на чаті ВолиньPost
19 жовтень, 2014, 22:12
Інтернет-видання ВолиньPost провело чат-конференцію з кандидатом у народні депутати від "Народного фронту" Дмитром Тимчуком.
Більшості інтернет-читачів Тимчук відомий як "той, хто оперативно розповідає про війну на сході України". З березня 2014 року він є координатором групи "Інформаційний спротив".
Крім того, Дмитро Тимчук - військовий і журналіст, керівник Центру військово-політичних досліджень.
Prosto Чому вибрали Народний Фронт, а не Самопоміч наприклад? На Вашу думку, що потрібно щоб виграти війну?
Справа в тому, що коли ми починали працювати з держструктурами в березні цього року, це відбулося через спілкування з в.о президента паном Турчиновим, він нас запросив на зустріч через те, що ми почали критикувати різко владу. При чому ми побачили відкритість з боку Олександра Турчинова і прагнення до співпраці, через три години після нашої розмови, було підписано розпорядження Президента України щодо створення інформаційних механізмів протистояння російській агресії.
Зрештою, були реалізовані були реалізовані наші ініціативи щодо функціонування прес-центру АТО, створення Координаційного центру при РНБО та інші. Тому, коли постав вибір, було цілком зрозуміло, що Народний фронт очолюваний тими людьми, з якими ми працювали і яким довіряємо. Власне, на моє переконання, зараз навіть не є важливим, хто очолює ту, чи іншу політичну силу, головне – наскільки вона є проукраїнською. Зараз вкрай важливо, щоб до парламенту прийшли люди, які є справжніми патріотами, і працювали в інтересах держави, українців.
Що стосується того, Як виграти війну. Ми побачили, що українці. Як громадяни своєї держави повністю спроможні її захистити. На превеликий жаль, цього не модна сказати про всі державні структури. Я переконаний, що тільки, коли прийде розуміння, що повинна перетворюватися і армія, і спецслужби, і наш менталітет, тільки тоді ми будемо спроможні подолати будь-якого противника.
@nton81 як вам вдалося сформувати таку мережу отримання інформації про ситуацію на Донбасі, через яку ви знаходили і оприлюднювали її раніше та точніше, ніж офіційні структури. Розкажіть про розвиток "Інофрмаційного спротиву" загалом
Ми виникли 2 березня 2014 року, після того, як стало абсолютно зрозуміло, що державні структури дуже повільно вступають до інформаційного протиборства. Нам допомогло те, що з 2008 року очолювані мною центри інформаційно-політичних досліджень (а група є ініціативою цього центру) працював по Криму.
Ми відстежували діяльність російських спецслужб на півострові, досліджували ті загрози. Які являв для України Чорноморський флот, тісно співпрацювали на особистих зв’язках з нашими офіцерами в військових частинах, а також з місцевими активістами. Відповідно, налагодити системи отримання та перевірки інформації не виявляло складнощів. Фактично група ІС була створена протягом кількох годин. Коли ми почали працювати по Донбасу, ми також приймали зусилля та можливості місцевих активістів, спецслужб, інших державних структур, створили подібну систему, яка працює по Донбасу.
@nton81 Наскільки ефективною може бути "стіна", які зараз будують на кордоні із Росією
Ми аналізували потенціал проекту Стіна на одному з останніх засідань Народного Фронту, дійшли висновку, що цей проект є досить ефективним. Проте, варто розуміти. Що кордон охороняють не стінами, його охороняють люди. Відповідно цей проект буде ефективним лише тоді, коли ми повністю пере форматуємо державну прикордонну службу, створимо можливості військової охорони кордону, коли держава матиме комплексний план по охороні кордону, в якому буде чітко прописана взаємодія між ДПС, Національною гвардією, ЗСУ в прикордонних районах, тільки тоді проект Стіна буде ефективним.
@nton81 Порівняйте якість роботи українських та російських спецслужб за час конфлікту на Донбасі
Що стосується російських спецслужб, то варто розуміти, що вони причину для своєї «творчості» на Донбасі створювали протягом багатьох років. Це стосується агентури і ФСБ РФ, російського ГРУ ГШАР. Тоді, як українські спецслужби за часів Януковича навпаки розвалювали відповідну систему зі свого боку якраз в цих регіонах. У 2010 році в СБУ було змінено пріоритети – «російський» департамент було скорочено, а контррозвідувальна діяльність проти Росії була перенесена з пріоритетного на четверте місце. Відповідно.
Україна лише у березні 2014 року почала відновляти діяльність своїх спецслужб в цих регіонах, але з того часу, варто констатувати, було зроблено чималий обсяг роботи. Зараз українська контррозвідка ефективно працює на так званих звільнених територіях, є агентурна мережа в ДНР і ЛНР, вкрай ефективно працює розвідка держприкордонної служби, воєнна розвідка, «ГУР МО», як у форматі агентурної розвідки, так і у форматі глибинної розвідки, тобто спецназу.
Загалом, варто констатувати, наші спецслужби працюють вкрай ефективно, проблема в тому, шо через відсутність взаємодії, отримана розвідінформація не реалізується, але цю проблему можна вирішити лише через повне переформатування усього сектору національної безпеки та оборони.
voskresenska1 Змоделюємо ситуацію: Ви - народний депутат України. Якими будуть перші ваші пропозиції у новому парламенті? Поясніть свою думку.
Власне всі наші пропозиції, з якими ми йдемо в парламент і які стосуються діяльності військової ради Народного Фронту, ми публікуємо у вигляді матеріалів засідань. У нас є чітке бачення реформи, як системи нацбезпеки в цілому, так і окремих збройних формувань та спецслужб. Але ми постійно доходимо висновку, що головні проблеми нашого війська та спецслужб виходить далеко за армійські межі.
Це, перш за все, корупція, непрофесіоналізм керівних кадрів (що теж напряму пов’язано з корупцією), вочевидь, вирішувати проблеми у військовій сфері потрібно комплексно, починаючи з боротьби з корупцією на всіх рівнях.
До речі, напряму з цим пов'язаний процес люстрації. Нам добре, що ми прийняли відповідні законодавчі акти, але першими кроками РНБО у парламенті повинно бути створення механізмів, щоб ці закони працювали.
kalipso як ви відноситесь до того що 51 бригаду вважають дизертирами? для вас вони теж дизертири чи цапи відбувайли?
В історії 51 бригади серед подій останніх місяців ми бачимо славетні сторінки. Приклади справжнього героїзму та мужності, наприклад, варто згадати, як 51 бригада звільнювала Савур Могилу, погодьмося, не можуть бути одні й ті ж люди сьогодні дезертирами, а завтра героями. Відповідно, за фактом їх звинувачень потрібно проводити ретельне розслідування. При чому я б не орієнтувався на висновки прокуратури, тому що останні крапки в цій історії повинен поставити суд. Якщо у нас будуть претензії до судових висновків, тоді ми повинні обговорювати це питання в публічні площині.
romaxa Яка зараз ситуація на Сході, чи є небезпека відновлення бойових дій?
Сьогодні зранку ми зафіксували, що за останню добу позиції наших військ були обстріляні 65 разів. Під н.п. Смєлоє було масштабне зіткнення, важко казати. Що це якимось чином схоже на перемир’я, бачимо, що зараз українська влада дуже сильно налаштована на мир, хоча ні про який мир, на жаль, говорити не випадає. Тож нинішнє «перемир’я» ми повинні активно використовувати для підготовки подальших наступальних дій.
Fighter Що ви можете сказати про кандидата від Народного Фронту та бійця Айдару Ігоря Лапіна, чи знайомі ви з ним особисто, і чи повинні лучани його підтримати? Якщо так, то чому?
Особисто я з ним познайомився лише сьогодні. Хоча чув про нього чимало. І лише схвальні відгуки, але за пару годин дати повну характеристику людині досить важко. Проте, я думаю, якщо людина добровільно відмовляється від роботи адвоката і йде на фронт захищати власну державу, це вже говорить про неї досить добре. Власне я б не хотів займатися політичною агітацією, вважаю, що мешканці луцька краще знають, кому з людей, які сьогодні балотуються до ВР варто довіряти. Єдиним до чого закликаю, це все ж таки прийти на виборчі дільниці 26 жовтня і зробити свій вибір.
kalipso як ви ставитель до люстрації сміттєбаками? чи здається вам доцільною ця акція?
Я можу зрозуміти цей «формат», але я не можу його виправдати. Якби нинішня українська влада ще з весни почала активно здійснювати відповідну діяльність з люстрації, то не думаю, що сміттєва люстрація мала би місце.
@nton81 У 2014 році в Україіні було вже кілька міністрів оборони. Який, на вашу думку, був найефективнішим?
Варто розуміти, що усі ці люди працювали в різних умовах, наприклад, Тенюх більше відповідав не за керівництво МО, тобто за адміністративну діяльність, а за фактичне створення ЗС в бойових умовах. При Ковалі армії тільки почала вчитися воювати, але коли постало питання змін в армії не тільки знизу, але й згори, ми побачили відсутність прогресу. Якщо після семи місяців війни наша система військового управління не зазнала суттєвих змін, відповідно це запитання – до людей, які очолювали міноборони. Сподіваюся, це завдання буде по силі нинішньому міністрі оборони.
Іван Наскільки на даний час зміцнилася українська армія, порівно із тим, якою вона була у лютому?
Я боюся, що в нас в лютому не було армії, а була група озброєних людей. На сьогодні ми армію вже маємо. Але, як вона буде розвиватися далі, наскільки буде спроможною протистояти викликами до загрози, які виникають для України, це вже важливе завдання на майбутнє і для суспільства, і для органів влади, зокрема того ж парламенту.
гоша Зараз політики активно використовують у своїх кампаніях обіцянку "повиганяти продажних генералів". На вашу думку, скільки їх в Україні, та чи реально "продажність" генералів становить загрозу для країни?
Тема продажних генералів дуже неоднозначна. З жодного боку ми знаємо про численні факти щодо «зливу» інформації з органів військового управління, з іншого боку – спекуляції на цій темі призводить до деморалізації особового складу в армії, особливо це простежувалося на останній хвилі мобілізації. Коли чимала частка мобілізованих, при чому з різних регіонів України, з самого початку налаштовані були, що АТО зливають, генерали зрадники і таке інше.
Переконаний, що на цей випадок є органи військового правопорядку та військова контррозвідка, до речі, ще місяць тому контррозвідники порушили карну справу проти понад 60 посадових осіб в армійському середовищі, у тому числі і за зрадою. Інша справа, що в нашій країні генерали чомусь вважаються священними коровами, якщо їх навіть ловлять на гарячому, ця інформація дуже рідко потрапляє до ЗМІ, особисто я це вважаю не прийнятним. Суспільство повинно знати своїх «героїв» в обличчя, а головне – знати, що зрадники отримують по заслугах.
Анастасіяу питаннях висвітлення війни на сході як розрізнити - правдива інформація у ЗМІ з'являється чи неправдива? наскільки сильно ворог окупував наш інформаційний простір?
У нас був повний провал в інформаційній війні на початку весни цього року. Крим ми програли преш за все в інформаційному плані. На сьогодні Україна вже має досить суттєві перемоги на цьому фронті – зокрема, я вважаю, неабиякою перемогою той факт, що в результаті нашого інформаційного впливу, ЄС таки перейшов до секторальних санкцій щодо Росії, але, на превеликий жаль, ми лише навчилися оборонятися.
Наступним етапом, в діях України на інформаційному фронді повинні бути наступальні дії. Ми, тобто група ІС, зараз працюємо в тому числі і над створенням таких інструментів. Звичайно, було б не погано, щоб держава проявляла більшу активність в цьому. Проте, сподіваюся, згодом так і буде.
Більшості інтернет-читачів Тимчук відомий як "той, хто оперативно розповідає про війну на сході України". З березня 2014 року він є координатором групи "Інформаційний спротив".
Крім того, Дмитро Тимчук - військовий і журналіст, керівник Центру військово-політичних досліджень.
Prosto Чому вибрали Народний Фронт, а не Самопоміч наприклад? На Вашу думку, що потрібно щоб виграти війну?
Справа в тому, що коли ми починали працювати з держструктурами в березні цього року, це відбулося через спілкування з в.о президента паном Турчиновим, він нас запросив на зустріч через те, що ми почали критикувати різко владу. При чому ми побачили відкритість з боку Олександра Турчинова і прагнення до співпраці, через три години після нашої розмови, було підписано розпорядження Президента України щодо створення інформаційних механізмів протистояння російській агресії.
Зрештою, були реалізовані були реалізовані наші ініціативи щодо функціонування прес-центру АТО, створення Координаційного центру при РНБО та інші. Тому, коли постав вибір, було цілком зрозуміло, що Народний фронт очолюваний тими людьми, з якими ми працювали і яким довіряємо. Власне, на моє переконання, зараз навіть не є важливим, хто очолює ту, чи іншу політичну силу, головне – наскільки вона є проукраїнською. Зараз вкрай важливо, щоб до парламенту прийшли люди, які є справжніми патріотами, і працювали в інтересах держави, українців.
Що стосується того, Як виграти війну. Ми побачили, що українці. Як громадяни своєї держави повністю спроможні її захистити. На превеликий жаль, цього не модна сказати про всі державні структури. Я переконаний, що тільки, коли прийде розуміння, що повинна перетворюватися і армія, і спецслужби, і наш менталітет, тільки тоді ми будемо спроможні подолати будь-якого противника.
@nton81 як вам вдалося сформувати таку мережу отримання інформації про ситуацію на Донбасі, через яку ви знаходили і оприлюднювали її раніше та точніше, ніж офіційні структури. Розкажіть про розвиток "Інофрмаційного спротиву" загалом
Ми виникли 2 березня 2014 року, після того, як стало абсолютно зрозуміло, що державні структури дуже повільно вступають до інформаційного протиборства. Нам допомогло те, що з 2008 року очолювані мною центри інформаційно-політичних досліджень (а група є ініціативою цього центру) працював по Криму.
Ми відстежували діяльність російських спецслужб на півострові, досліджували ті загрози. Які являв для України Чорноморський флот, тісно співпрацювали на особистих зв’язках з нашими офіцерами в військових частинах, а також з місцевими активістами. Відповідно, налагодити системи отримання та перевірки інформації не виявляло складнощів. Фактично група ІС була створена протягом кількох годин. Коли ми почали працювати по Донбасу, ми також приймали зусилля та можливості місцевих активістів, спецслужб, інших державних структур, створили подібну систему, яка працює по Донбасу.
@nton81 Наскільки ефективною може бути "стіна", які зараз будують на кордоні із Росією
Ми аналізували потенціал проекту Стіна на одному з останніх засідань Народного Фронту, дійшли висновку, що цей проект є досить ефективним. Проте, варто розуміти. Що кордон охороняють не стінами, його охороняють люди. Відповідно цей проект буде ефективним лише тоді, коли ми повністю пере форматуємо державну прикордонну службу, створимо можливості військової охорони кордону, коли держава матиме комплексний план по охороні кордону, в якому буде чітко прописана взаємодія між ДПС, Національною гвардією, ЗСУ в прикордонних районах, тільки тоді проект Стіна буде ефективним.
@nton81 Порівняйте якість роботи українських та російських спецслужб за час конфлікту на Донбасі
Що стосується російських спецслужб, то варто розуміти, що вони причину для своєї «творчості» на Донбасі створювали протягом багатьох років. Це стосується агентури і ФСБ РФ, російського ГРУ ГШАР. Тоді, як українські спецслужби за часів Януковича навпаки розвалювали відповідну систему зі свого боку якраз в цих регіонах. У 2010 році в СБУ було змінено пріоритети – «російський» департамент було скорочено, а контррозвідувальна діяльність проти Росії була перенесена з пріоритетного на четверте місце. Відповідно.
Україна лише у березні 2014 року почала відновляти діяльність своїх спецслужб в цих регіонах, але з того часу, варто констатувати, було зроблено чималий обсяг роботи. Зараз українська контррозвідка ефективно працює на так званих звільнених територіях, є агентурна мережа в ДНР і ЛНР, вкрай ефективно працює розвідка держприкордонної служби, воєнна розвідка, «ГУР МО», як у форматі агентурної розвідки, так і у форматі глибинної розвідки, тобто спецназу.
Загалом, варто констатувати, наші спецслужби працюють вкрай ефективно, проблема в тому, шо через відсутність взаємодії, отримана розвідінформація не реалізується, але цю проблему можна вирішити лише через повне переформатування усього сектору національної безпеки та оборони.
voskresenska1 Змоделюємо ситуацію: Ви - народний депутат України. Якими будуть перші ваші пропозиції у новому парламенті? Поясніть свою думку.
Власне всі наші пропозиції, з якими ми йдемо в парламент і які стосуються діяльності військової ради Народного Фронту, ми публікуємо у вигляді матеріалів засідань. У нас є чітке бачення реформи, як системи нацбезпеки в цілому, так і окремих збройних формувань та спецслужб. Але ми постійно доходимо висновку, що головні проблеми нашого війська та спецслужб виходить далеко за армійські межі.
Це, перш за все, корупція, непрофесіоналізм керівних кадрів (що теж напряму пов’язано з корупцією), вочевидь, вирішувати проблеми у військовій сфері потрібно комплексно, починаючи з боротьби з корупцією на всіх рівнях.
До речі, напряму з цим пов'язаний процес люстрації. Нам добре, що ми прийняли відповідні законодавчі акти, але першими кроками РНБО у парламенті повинно бути створення механізмів, щоб ці закони працювали.
kalipso як ви відноситесь до того що 51 бригаду вважають дизертирами? для вас вони теж дизертири чи цапи відбувайли?
В історії 51 бригади серед подій останніх місяців ми бачимо славетні сторінки. Приклади справжнього героїзму та мужності, наприклад, варто згадати, як 51 бригада звільнювала Савур Могилу, погодьмося, не можуть бути одні й ті ж люди сьогодні дезертирами, а завтра героями. Відповідно, за фактом їх звинувачень потрібно проводити ретельне розслідування. При чому я б не орієнтувався на висновки прокуратури, тому що останні крапки в цій історії повинен поставити суд. Якщо у нас будуть претензії до судових висновків, тоді ми повинні обговорювати це питання в публічні площині.
romaxa Яка зараз ситуація на Сході, чи є небезпека відновлення бойових дій?
Сьогодні зранку ми зафіксували, що за останню добу позиції наших військ були обстріляні 65 разів. Під н.п. Смєлоє було масштабне зіткнення, важко казати. Що це якимось чином схоже на перемир’я, бачимо, що зараз українська влада дуже сильно налаштована на мир, хоча ні про який мир, на жаль, говорити не випадає. Тож нинішнє «перемир’я» ми повинні активно використовувати для підготовки подальших наступальних дій.
Fighter Що ви можете сказати про кандидата від Народного Фронту та бійця Айдару Ігоря Лапіна, чи знайомі ви з ним особисто, і чи повинні лучани його підтримати? Якщо так, то чому?
Особисто я з ним познайомився лише сьогодні. Хоча чув про нього чимало. І лише схвальні відгуки, але за пару годин дати повну характеристику людині досить важко. Проте, я думаю, якщо людина добровільно відмовляється від роботи адвоката і йде на фронт захищати власну державу, це вже говорить про неї досить добре. Власне я б не хотів займатися політичною агітацією, вважаю, що мешканці луцька краще знають, кому з людей, які сьогодні балотуються до ВР варто довіряти. Єдиним до чого закликаю, це все ж таки прийти на виборчі дільниці 26 жовтня і зробити свій вибір.
kalipso як ви ставитель до люстрації сміттєбаками? чи здається вам доцільною ця акція?
Я можу зрозуміти цей «формат», але я не можу його виправдати. Якби нинішня українська влада ще з весни почала активно здійснювати відповідну діяльність з люстрації, то не думаю, що сміттєва люстрація мала би місце.
@nton81 У 2014 році в Україіні було вже кілька міністрів оборони. Який, на вашу думку, був найефективнішим?
Варто розуміти, що усі ці люди працювали в різних умовах, наприклад, Тенюх більше відповідав не за керівництво МО, тобто за адміністративну діяльність, а за фактичне створення ЗС в бойових умовах. При Ковалі армії тільки почала вчитися воювати, але коли постало питання змін в армії не тільки знизу, але й згори, ми побачили відсутність прогресу. Якщо після семи місяців війни наша система військового управління не зазнала суттєвих змін, відповідно це запитання – до людей, які очолювали міноборони. Сподіваюся, це завдання буде по силі нинішньому міністрі оборони.
Іван Наскільки на даний час зміцнилася українська армія, порівно із тим, якою вона була у лютому?
Я боюся, що в нас в лютому не було армії, а була група озброєних людей. На сьогодні ми армію вже маємо. Але, як вона буде розвиватися далі, наскільки буде спроможною протистояти викликами до загрози, які виникають для України, це вже важливе завдання на майбутнє і для суспільства, і для органів влади, зокрема того ж парламенту.
гоша Зараз політики активно використовують у своїх кампаніях обіцянку "повиганяти продажних генералів". На вашу думку, скільки їх в Україні, та чи реально "продажність" генералів становить загрозу для країни?
Тема продажних генералів дуже неоднозначна. З жодного боку ми знаємо про численні факти щодо «зливу» інформації з органів військового управління, з іншого боку – спекуляції на цій темі призводить до деморалізації особового складу в армії, особливо це простежувалося на останній хвилі мобілізації. Коли чимала частка мобілізованих, при чому з різних регіонів України, з самого початку налаштовані були, що АТО зливають, генерали зрадники і таке інше.
Переконаний, що на цей випадок є органи військового правопорядку та військова контррозвідка, до речі, ще місяць тому контррозвідники порушили карну справу проти понад 60 посадових осіб в армійському середовищі, у тому числі і за зрадою. Інша справа, що в нашій країні генерали чомусь вважаються священними коровами, якщо їх навіть ловлять на гарячому, ця інформація дуже рідко потрапляє до ЗМІ, особисто я це вважаю не прийнятним. Суспільство повинно знати своїх «героїв» в обличчя, а головне – знати, що зрадники отримують по заслугах.
Анастасіяу питаннях висвітлення війни на сході як розрізнити - правдива інформація у ЗМІ з'являється чи неправдива? наскільки сильно ворог окупував наш інформаційний простір?
У нас був повний провал в інформаційній війні на початку весни цього року. Крим ми програли преш за все в інформаційному плані. На сьогодні Україна вже має досить суттєві перемоги на цьому фронті – зокрема, я вважаю, неабиякою перемогою той факт, що в результаті нашого інформаційного впливу, ЄС таки перейшов до секторальних санкцій щодо Росії, але, на превеликий жаль, ми лише навчилися оборонятися.
Наступним етапом, в діях України на інформаційному фронді повинні бути наступальні дії. Ми, тобто група ІС, зараз працюємо в тому числі і над створенням таких інструментів. Звичайно, було б не погано, щоб держава проявляла більшу активність в цьому. Проте, сподіваюся, згодом так і буде.
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0