Чат-конференція з Юрієм Цейком
13 жовтень, 2014, 16:00
Інтернет-видання ВолиньPost провело чат-конференцію з кандидатом у народні депутати Юрієм Цейком.
Юрій Цейко балотується до парламенту в одномандатному виборчому окрузі № 20 (Луцький, Горохівський, Локачинський, Рожищенський, Турійський райони).
Fanat Ви згідні з думкою, що корупцію в Україні неможливо викорінити через те, що люди самі звикли давати хабарі, і так їм легше "вирішувати питання"?
Ні, не згоден. Звісно, таке явище, як корупцію, швидко і повністю - не подолати. Але зменшити її, зробити не такою тотальною і зухвалою, як сьогодні - реально.
Я вважаю, що боротьбу з корупцією треба почитати із себе. Бо багато з нас навіть не підозрюють, що насправді сприяють їй: коли купує виховательці букет, чи подарунок вчителю в школі.
На мою думку, найбільше корупція сьогодні - у політичних партіях і у Збройних силах. З цим явищем треба боротися законодавчими методами, збільшуючи контроль і покарання за корупційні дії.
Fanat Усі давно і дружно говорять, що волинському селу потрібні інвестиції. Ви, напевно, теж з цим згідні, але що, от наприклад, ви, будучи головою райдержадміністрації, зробили, аби привести інвестора у села вашого району?
Фраза про те, що "у село потрібно приводити інвестора" - як на мене, не зовсім коректна. Насправді інвестори вже живуть у селах. Адже інвестиції – не тільки гроші, це і праця.
Коли я був головою райдержадміністрації, то зустрічався з підприємцями, які інвестували в село. Наприклад у селі Хорохорин Луцького району є двоє хлопців, які довгий час їздили в Польщу на заробітки, допомагати там вирощувати полуницю. А сьогодні усе їхнє село вирощує полуницю і пекінську капусту. Люди збудували чудові будинки, паркани, стали купувати автівки...
Село цікаве і для великого бізнесу: за один приїзд бізнесмени купують тут сотні тон полуниці. Великих фінансів така справа не потребує, а потребує великих зусиль: з 20 соток полуниці люди заробляють близько 30 тисяч гривень.
А щодо інвестицій, то найбільш реальні і правильні з них - - це коли у селі працює сільгосппідприємство, яке інвестує, до прикладу, в інфраструктуру села.
Окрім того, не варто забувати і про потребу державної підтримки села. Люди повинні отримувати дотації на утримання великої рогатої худоби, на виробництво м'яса, на рослинництво.
Fanat Чому вас звільнили з посади голови Луцької РДА? Адже вас тільки у квітні призначили... Не справилися?
Я би радий відповісти на Ваше запитання, але ...сам його не отримав від Президента. Президент призначає і звільняє без пояснення. Неофіційно мені "переказали": звільнили через те, що я "в тяжкий час для району пішов в кандидати у Верховну Раду". Хоча всі здравомислячі люди розуміють: коли я стану народним депутатом, район тільки виграє.
Чи я справився? Ну, наприклад, ось вам факт: за 9 місяців 2014 року Луцький район, у якому я працював головою РДА, перевиконав бюджет на 2 мільйони гривень.
Петро Вуйчок Чи визначились ви, за яку політичну силу будете голосувати?
На жаль, ще ні. Одна з причин цього - реально не маю часу на детальний і виважений аналіз політичних "розкладів" на виборах. А поспішати зі своїм рішенням теж не хочу - надто багато залежить від цього парламенту. Дуже важливо не помилитися. Тому моє рішення - ще попереду.
Петро Вуйчок Як ви ставитеся до свого опонента на виборах, надрепа Сергія Мартиняка, який, по суті, "купляє" округ?
Якщо людина дозволяє собі ПЛАТИТИ за голос на виборах, то вона тим самим демонструє своє зверхнє ставлення до людей. Адже право обирати - це одне з головних прав громадянина. А такі "торги голосами" перетворюють це священне право на товар. Люди втрачають можливість стати Нацією, яка себе поважає.
Я переконаний: кожен, хто проголосував не по совісті, а за гроші, не має права нарікати на погані умови життя і на погану владу. Адже хочеш жити гідно - зроби щось для цього. Для початку - проголосуй, як тобі підказує твій розум і серце, а не гаманець.
Марія Локачі У Локачинському районі є газове родовище, яке працює біля села Шельвів. У місцевому газі багато сірки, її випалюють, а всі викиди йдуть у повітря. Люди кажуть, що ще два роки тому там зламались фільтри, їх не замінили. Родовище працює з кінця 90-х, за цей час дуже зросла захворюваність дітей алергіями, а в дорослих частіше стали виявляти онкологію. Скажіть, що можна з цим зробити, і чому владі немає до того діла?
Є така біда... Проблема криється у тому, що власники цього і подібних родовищ домовляються з владою зверху. А мали б - з громадами, які живуть поряд з родовищами. Допоки цю систему на законодавчому рівні не зламати - суттєвих зрушень не буде.
По-друге, в країні дуже неефективно працюють контролюючі служби. Їх ніби-то й багато, але практичного результату діяльності - обмаль. Усьому виною - корупція, про які ми сьогодні уже вели мову. Адже змусити власника налагодити систему фільтрів - це прямий обов"язок контролюючих служб. Але цього ніхто не робить. Значить треба міняти іншу систему - систему влади. Тоді все стане на свої місця.
Журналіст Я живу у Луцькому районі, проте досі не бачив ні одного бігборда з Вашою рекламою. А такий вид реклами на цих виборах дуже популярний. У Вас на це не вистачає грошей, чи Ви вважаєте таку рекламу неефективною?
Це свідоме рішення мене і мого передвиборчого штабу: ніяких бордів. Вартість борда 3,5 – 3,7 тисячі гривень. До того ж, аби вони справили потрібний ефект - поінформували виборця про кандидата - їх треба близько ста. Самі вичисліть загальний бюджет такої "бордової" кампанії.
Тому я вважаю, що краще ці гроші витратити на теплий одяг і зимове взуття для армії. Кожен бігборд - це 1,5 бронежилета. Чи маю я право тратити гроші на борди, коли волонтери збирають по 100-200 гривень на армію?
Час, коли люди вибирали обличчя на білборді, має минути, люди мають вибирати логікою, розумом.
LENtochka Що зробите в першу чергу, прийшовши в парламент?
Однозначно, в першу чергу ініціюю тотальну реформу фіскальної (податкової) системи. Треба кардинально міняти принципи стосунків держави і підприємства.
Серед інших першочергових ініціатив - децентралізація. Наголошую: нормальна, європейська децентралізація, завдяки якій регіони отримують більше прав і можливостей в межах єдиної країни. Якщо казати спрощено: Волинь отримає можливість заробляти більше грошей і перестане бути депресивним регіоном.
Журналіст Я нещодавно розмовляв з членами громадського товариства „Холмщина”, в яке входять переселенці з Польщі, депортовані в 40-х роках, і їх нащадки. ВОни жаліються, що держава, народні депутати не підтримують їхні ініціативи. Холмщаки не раз зверталися у Верховну Раду, до президентів і премєрів, щоб законодавчо було спрощено візовий режим для переселенців. У Польщі не впорядковують кладовища, не допускають туди українців, нема систематичного вивчення історії в школах. ЧИ вважаєте ви цю проблему актуальною і чи будете на неї звертати увагу в якості народного депутата?
Мої батьки - переселенці з Польщі. Тато давно має намір поїхати на землю батьків, яка волею долі опинилася у складі іншої країни.
Спрощення процедури перетину кордонів для насильно депортованих і їхніх сімей - дуже важлива річ. Українська влада мала б давно реалізувати це. Чому люди, які проживають в прикордонній зоні, мають можливість користуватися спрощеною системою перетину кордону, а переселенці не потрапили в цю категорію?
Два місяці тому я був в одному із сіл Грубешівської гміни Люблінського воєводства. У селі - близько 10 мешканців. Ми допомогли жителям цього села, частково навели порядок на кладовищі, викопали могильні пам’ятники.
Загалом, тут ще багато роботи. Луцька районна рада виступила з ініціативою до поляків про співпрацю. В результаті домовились, що вони будуть утримувати деякі наші кладовища у Польщі, а ми деякі їхні - в Україні.
Yavv Усі кандидати говорять "тільки я, ніхто крім мене". Ви теж вважаєте, що єдиний в своєму окрузі, хто зможе нормально представляти громадян в парламенті?
Напевно, краще за будь-які слова будь-кого з кандидатів скажуть його справи. Я не казатиму: "Тільки я". Я кажу: "оцінюйте не слова, а вчинки кандидатів". По тому, що робив кандидат раніше, наскільки його слова не розходилися з ділом, можна судити і про те, що він робитиме в майбутньому. Я вірю, що волиняни - мудрі люди, і зроблять мудрий вибір, оцінивши не слова, а вчинки.
Іван Березовчук Ваш багаторічний досвід бізнесмена знадобився Вам під час роботи у РДА? І чи знадобиться він Вам під час роботи у Верховній раді?
Думаю, так. Моя попередня робота навчила мене завжди чесно вчиняти у стосунках з діловими партнерами. У бізнесі є правило: якщо людина один раз обманула, вдруге з нею ніхто не матиме справу. Для мене головне – чесність і справедливість.
Окрім того, моя попередня робота навчила мене швидко приймати рішення. В бізнесі не можна відтягувати, ринок потребує нових послуг, товарів. Тільки якщо йдеш в ногу з часом, твоя справа буде успішна.
До речі, Ви праві: цей досвід знадобився мені і на державній роботі. Коли я тільки прийшов на роботу в райдержадміністрацію, то був шокований: настільки повільно там, наприклад, готували відповіді на звернення громадян. Я ж звик поступати інакше: приймати рішення сьогодні на завтра. І такий принцип роботи впроваджував і в РДА.
Іван Березовчук У Рожищенському районі, в селах Переспа, Копачівка, Духче, є сільські футбольні команди. Хлопці самі купляють одяг, взуття, мячі, самі наймають суддів на ігри, шукають спонсрів. В сільських радах нема грошей на підтримку команд, на утримання стадіонів. Як можна вирішити цю проблему?
Я народився і живу в Луцькому районі. Сільська рада села, де я жив, завжди виділяла кошти на підтримку місцевого спорту. Тому навіть не думалося, що може бути інакше. І наше завдання - зробити так, щоб знову, як колись, підтримка здорового способу життя, залучення дітей до спорту стала чимось обов"язковим і звичним у кожному селі Волині. Щоб молодь мала чим зайнятися, щоб після школи йшла не до телевізора, а на стадіон, а увечері - не в бари, а у спортзал
Луцька райрада завжди виділяла гроші на участь спортсменів у обласних турнірах. Звісно, є і ціла низка небайдужих підприємців, які підтримують сільський спорт.
До речі, багато сільських голів Луцького району сприяють підтримці спорту.
dima На минулих парламентських виборах у 2012 році усі знали про те, як купувалися голоси. Людям платили по 200-500 гривень і брали зобов"язання проголосувати на виборах за потрібного кандидата (як правило олігарха). Чи відомі Вам такі факти на теперішніх виборах, чи фіксував їх Ваш штаб? Якщо так - то чи маєте намір скаржитися на такі дії у ЦВК чи прокуратуру?
Ми знаємо про такі випадки. Знаємо й людей, які займаються підкупом. Фіксуємо такі випадки і на нинішніх виборах.
Але є проблема: сьогоднішнє законодавство не дає підстав нечесному кандидатові боятися кари. Кандидата немає можливості зняти з виборів за підкуп. Штраф за порушення в три рази менший, ніж сума, яку пропонують виборцю.
vAasya Як Ви вважаєте, хто може зупинити кровопролиття в Україні?
Я думаю, це можна зробити на рівні Президента, уряду і парламенту. Має з’явитися проукраїнська Верховна Рада, яка складається з патріотів і дбає про українську державність, а не особисту вигоду. Тоді кровопролиття припиниться.
oksana У наш час дуже часто кандидати декларують одне, а, прийшовши у парламент, роблять зовсім інше. Назвіть три речі, яких ніколи не зробите, коли станете народним депутатом
Я не перестану бути націоналістом. Я ніколи не продам свою особисту і державну гідність. Я ніколи не стану чиїмось холуєм.
oksana Ви сьогодні, напевно, щодня їздите по округу, спілкуєтеся з людьми. Які настрої у волинян? Чого вони чекають перш за все від нового парламенту - більших зарплат і пенсій, закінченні війни, викорінення корупції?.. От складіть, якщо можете, такий собі рейтинг очікувань волинян.
Люди хочуть бути впевнені в завтрашньому дні, мати стабільне завтра.
Людей дістали злидні. Вони хочуть мати можливість забезпечити достойний матеріальний рівень життя себе і своїх рідних. При цьому люди готові працювати багато і важко, але просять адекватну платню за свою роботу.
Люди хочуть, щоб плоди їх праці, те що годує цілу країну - картопля, молоко тощо - перестало коштувати копійки і було нарешті достойно оцінено. Адже зараз ці продукти скуповують за безцінь.
Люди хочуть мати у своїх селах сучасну інфраструктуру. Зауважте: кажучи про це, я не маю на увазі чогось ультрасучасного. Мова йде про елементарні але необхідні сьогодні речі: нормальні дороги, безперебійна побача електрики, вчасне вивезення сміття тощо.
Якщо коротко, то люди нарешні хочуть жити по-людськи.
kalipso Доброго дня. Ви кажете, що радше витратите гроші, зекономлені на агітаційних бігбордах, для купівлі зимової амуніції для наших воїнів. Скажіть, а яким чином Ви можете відзвітувати, що дійсно гроші пішли на нові берці, а не нове авто?
Можете запитати у матерів наших воїнів, які отримали від нас допомогу. Я ініціював у Луцькій райраді створення спеціальної посади відповідального за матеріально-технічне забезпечення сімей і учасників АТО. Займався цим Володимир Смілий. Його номер телефону: 095 126 72 67.
Василь Григорович Якщо припустити, що Ви - президент, Ви підете шляхом війни чи щляхом миру? Хай ганебного, але миру?
Важкий вибір... Кажуть, "краще поганий мир ніж хороша війна". У сьогоднішній ситуації я, напевно, підписав биперемир"я з Росією. Але водночас зробив би все можливе, щоб в Україні з’явилась потужна, високотехнологічна, дієва армія, яка з часом повернула б усі анексовані території.
Довідка
Юрій Цейко народився 8 березня 1965 року в селі Боратин Луцького району в сім’ї робітника та вчительки.
У 1980-1984 рр. навчався у Володимир-Волинському технікумі гідромеліорації та механізації сільського господарства.
У 1984-1986 рр. служив в армії.
У 2012 р. здобув вищу освіту за спеціальністю «Технології машинобудування» в Державному університеті «Львівська політехніка».
У 1986-1993 рр. працював на Луцькому підшипниковому заводі, спершу – майстром, тоді – начальником дільниці цеху товарів народного споживання.
Із 1993 р. – приватний підприємець. Займався роздрібною торгівлею, затим – розпочав власне виробництво (вафлі, печиво).
У 2004 р. зареєстрував приватне підприємство «Фабрика солодощів «Ласка» у с. Голишів, де працював директором до 2014 р.
У квітні 2014 р. після Революції гідності очолив Луцьку районну державну адміністрацію, де пропрацював до реєстрації кандидатом у народні депутати.
У 2002-2010 рр. був депутатом Луцької районної ради двох скликань.
Безпартійний.
Одружений. Дружина – Ольга Цейко, 1965 р.н., дочка – Вікторія Петринка, 1988 р.н., син – Дмитро Цейко, 1991 р.н.
Сторінка Юрія Цейка у Фейсбуці
Сторінка Юрія Цейка ВКонтакті
Юрій Цейко балотується до парламенту в одномандатному виборчому окрузі № 20 (Луцький, Горохівський, Локачинський, Рожищенський, Турійський райони).
Fanat Ви згідні з думкою, що корупцію в Україні неможливо викорінити через те, що люди самі звикли давати хабарі, і так їм легше "вирішувати питання"?
Ні, не згоден. Звісно, таке явище, як корупцію, швидко і повністю - не подолати. Але зменшити її, зробити не такою тотальною і зухвалою, як сьогодні - реально.
Я вважаю, що боротьбу з корупцією треба почитати із себе. Бо багато з нас навіть не підозрюють, що насправді сприяють їй: коли купує виховательці букет, чи подарунок вчителю в школі.
На мою думку, найбільше корупція сьогодні - у політичних партіях і у Збройних силах. З цим явищем треба боротися законодавчими методами, збільшуючи контроль і покарання за корупційні дії.
Fanat Усі давно і дружно говорять, що волинському селу потрібні інвестиції. Ви, напевно, теж з цим згідні, але що, от наприклад, ви, будучи головою райдержадміністрації, зробили, аби привести інвестора у села вашого району?
Фраза про те, що "у село потрібно приводити інвестора" - як на мене, не зовсім коректна. Насправді інвестори вже живуть у селах. Адже інвестиції – не тільки гроші, це і праця.
Коли я був головою райдержадміністрації, то зустрічався з підприємцями, які інвестували в село. Наприклад у селі Хорохорин Луцького району є двоє хлопців, які довгий час їздили в Польщу на заробітки, допомагати там вирощувати полуницю. А сьогодні усе їхнє село вирощує полуницю і пекінську капусту. Люди збудували чудові будинки, паркани, стали купувати автівки...
Село цікаве і для великого бізнесу: за один приїзд бізнесмени купують тут сотні тон полуниці. Великих фінансів така справа не потребує, а потребує великих зусиль: з 20 соток полуниці люди заробляють близько 30 тисяч гривень.
А щодо інвестицій, то найбільш реальні і правильні з них - - це коли у селі працює сільгосппідприємство, яке інвестує, до прикладу, в інфраструктуру села.
Окрім того, не варто забувати і про потребу державної підтримки села. Люди повинні отримувати дотації на утримання великої рогатої худоби, на виробництво м'яса, на рослинництво.
Fanat Чому вас звільнили з посади голови Луцької РДА? Адже вас тільки у квітні призначили... Не справилися?
Я би радий відповісти на Ваше запитання, але ...сам його не отримав від Президента. Президент призначає і звільняє без пояснення. Неофіційно мені "переказали": звільнили через те, що я "в тяжкий час для району пішов в кандидати у Верховну Раду". Хоча всі здравомислячі люди розуміють: коли я стану народним депутатом, район тільки виграє.
Чи я справився? Ну, наприклад, ось вам факт: за 9 місяців 2014 року Луцький район, у якому я працював головою РДА, перевиконав бюджет на 2 мільйони гривень.
Петро Вуйчок Чи визначились ви, за яку політичну силу будете голосувати?
На жаль, ще ні. Одна з причин цього - реально не маю часу на детальний і виважений аналіз політичних "розкладів" на виборах. А поспішати зі своїм рішенням теж не хочу - надто багато залежить від цього парламенту. Дуже важливо не помилитися. Тому моє рішення - ще попереду.
Петро Вуйчок Як ви ставитеся до свого опонента на виборах, надрепа Сергія Мартиняка, який, по суті, "купляє" округ?
Якщо людина дозволяє собі ПЛАТИТИ за голос на виборах, то вона тим самим демонструє своє зверхнє ставлення до людей. Адже право обирати - це одне з головних прав громадянина. А такі "торги голосами" перетворюють це священне право на товар. Люди втрачають можливість стати Нацією, яка себе поважає.
Я переконаний: кожен, хто проголосував не по совісті, а за гроші, не має права нарікати на погані умови життя і на погану владу. Адже хочеш жити гідно - зроби щось для цього. Для початку - проголосуй, як тобі підказує твій розум і серце, а не гаманець.
Марія Локачі У Локачинському районі є газове родовище, яке працює біля села Шельвів. У місцевому газі багато сірки, її випалюють, а всі викиди йдуть у повітря. Люди кажуть, що ще два роки тому там зламались фільтри, їх не замінили. Родовище працює з кінця 90-х, за цей час дуже зросла захворюваність дітей алергіями, а в дорослих частіше стали виявляти онкологію. Скажіть, що можна з цим зробити, і чому владі немає до того діла?
Є така біда... Проблема криється у тому, що власники цього і подібних родовищ домовляються з владою зверху. А мали б - з громадами, які живуть поряд з родовищами. Допоки цю систему на законодавчому рівні не зламати - суттєвих зрушень не буде.
По-друге, в країні дуже неефективно працюють контролюючі служби. Їх ніби-то й багато, але практичного результату діяльності - обмаль. Усьому виною - корупція, про які ми сьогодні уже вели мову. Адже змусити власника налагодити систему фільтрів - це прямий обов"язок контролюючих служб. Але цього ніхто не робить. Значить треба міняти іншу систему - систему влади. Тоді все стане на свої місця.
Журналіст Я живу у Луцькому районі, проте досі не бачив ні одного бігборда з Вашою рекламою. А такий вид реклами на цих виборах дуже популярний. У Вас на це не вистачає грошей, чи Ви вважаєте таку рекламу неефективною?
Це свідоме рішення мене і мого передвиборчого штабу: ніяких бордів. Вартість борда 3,5 – 3,7 тисячі гривень. До того ж, аби вони справили потрібний ефект - поінформували виборця про кандидата - їх треба близько ста. Самі вичисліть загальний бюджет такої "бордової" кампанії.
Тому я вважаю, що краще ці гроші витратити на теплий одяг і зимове взуття для армії. Кожен бігборд - це 1,5 бронежилета. Чи маю я право тратити гроші на борди, коли волонтери збирають по 100-200 гривень на армію?
Час, коли люди вибирали обличчя на білборді, має минути, люди мають вибирати логікою, розумом.
LENtochka Що зробите в першу чергу, прийшовши в парламент?
Однозначно, в першу чергу ініціюю тотальну реформу фіскальної (податкової) системи. Треба кардинально міняти принципи стосунків держави і підприємства.
Серед інших першочергових ініціатив - децентралізація. Наголошую: нормальна, європейська децентралізація, завдяки якій регіони отримують більше прав і можливостей в межах єдиної країни. Якщо казати спрощено: Волинь отримає можливість заробляти більше грошей і перестане бути депресивним регіоном.
Журналіст Я нещодавно розмовляв з членами громадського товариства „Холмщина”, в яке входять переселенці з Польщі, депортовані в 40-х роках, і їх нащадки. ВОни жаліються, що держава, народні депутати не підтримують їхні ініціативи. Холмщаки не раз зверталися у Верховну Раду, до президентів і премєрів, щоб законодавчо було спрощено візовий режим для переселенців. У Польщі не впорядковують кладовища, не допускають туди українців, нема систематичного вивчення історії в школах. ЧИ вважаєте ви цю проблему актуальною і чи будете на неї звертати увагу в якості народного депутата?
Мої батьки - переселенці з Польщі. Тато давно має намір поїхати на землю батьків, яка волею долі опинилася у складі іншої країни.
Спрощення процедури перетину кордонів для насильно депортованих і їхніх сімей - дуже важлива річ. Українська влада мала б давно реалізувати це. Чому люди, які проживають в прикордонній зоні, мають можливість користуватися спрощеною системою перетину кордону, а переселенці не потрапили в цю категорію?
Два місяці тому я був в одному із сіл Грубешівської гміни Люблінського воєводства. У селі - близько 10 мешканців. Ми допомогли жителям цього села, частково навели порядок на кладовищі, викопали могильні пам’ятники.
Загалом, тут ще багато роботи. Луцька районна рада виступила з ініціативою до поляків про співпрацю. В результаті домовились, що вони будуть утримувати деякі наші кладовища у Польщі, а ми деякі їхні - в Україні.
Yavv Усі кандидати говорять "тільки я, ніхто крім мене". Ви теж вважаєте, що єдиний в своєму окрузі, хто зможе нормально представляти громадян в парламенті?
Напевно, краще за будь-які слова будь-кого з кандидатів скажуть його справи. Я не казатиму: "Тільки я". Я кажу: "оцінюйте не слова, а вчинки кандидатів". По тому, що робив кандидат раніше, наскільки його слова не розходилися з ділом, можна судити і про те, що він робитиме в майбутньому. Я вірю, що волиняни - мудрі люди, і зроблять мудрий вибір, оцінивши не слова, а вчинки.
Іван Березовчук Ваш багаторічний досвід бізнесмена знадобився Вам під час роботи у РДА? І чи знадобиться він Вам під час роботи у Верховній раді?
Думаю, так. Моя попередня робота навчила мене завжди чесно вчиняти у стосунках з діловими партнерами. У бізнесі є правило: якщо людина один раз обманула, вдруге з нею ніхто не матиме справу. Для мене головне – чесність і справедливість.
Окрім того, моя попередня робота навчила мене швидко приймати рішення. В бізнесі не можна відтягувати, ринок потребує нових послуг, товарів. Тільки якщо йдеш в ногу з часом, твоя справа буде успішна.
До речі, Ви праві: цей досвід знадобився мені і на державній роботі. Коли я тільки прийшов на роботу в райдержадміністрацію, то був шокований: настільки повільно там, наприклад, готували відповіді на звернення громадян. Я ж звик поступати інакше: приймати рішення сьогодні на завтра. І такий принцип роботи впроваджував і в РДА.
Іван Березовчук У Рожищенському районі, в селах Переспа, Копачівка, Духче, є сільські футбольні команди. Хлопці самі купляють одяг, взуття, мячі, самі наймають суддів на ігри, шукають спонсрів. В сільських радах нема грошей на підтримку команд, на утримання стадіонів. Як можна вирішити цю проблему?
Я народився і живу в Луцькому районі. Сільська рада села, де я жив, завжди виділяла кошти на підтримку місцевого спорту. Тому навіть не думалося, що може бути інакше. І наше завдання - зробити так, щоб знову, як колись, підтримка здорового способу життя, залучення дітей до спорту стала чимось обов"язковим і звичним у кожному селі Волині. Щоб молодь мала чим зайнятися, щоб після школи йшла не до телевізора, а на стадіон, а увечері - не в бари, а у спортзал
Луцька райрада завжди виділяла гроші на участь спортсменів у обласних турнірах. Звісно, є і ціла низка небайдужих підприємців, які підтримують сільський спорт.
До речі, багато сільських голів Луцького району сприяють підтримці спорту.
dima На минулих парламентських виборах у 2012 році усі знали про те, як купувалися голоси. Людям платили по 200-500 гривень і брали зобов"язання проголосувати на виборах за потрібного кандидата (як правило олігарха). Чи відомі Вам такі факти на теперішніх виборах, чи фіксував їх Ваш штаб? Якщо так - то чи маєте намір скаржитися на такі дії у ЦВК чи прокуратуру?
Ми знаємо про такі випадки. Знаємо й людей, які займаються підкупом. Фіксуємо такі випадки і на нинішніх виборах.
Але є проблема: сьогоднішнє законодавство не дає підстав нечесному кандидатові боятися кари. Кандидата немає можливості зняти з виборів за підкуп. Штраф за порушення в три рази менший, ніж сума, яку пропонують виборцю.
vAasya Як Ви вважаєте, хто може зупинити кровопролиття в Україні?
Я думаю, це можна зробити на рівні Президента, уряду і парламенту. Має з’явитися проукраїнська Верховна Рада, яка складається з патріотів і дбає про українську державність, а не особисту вигоду. Тоді кровопролиття припиниться.
oksana У наш час дуже часто кандидати декларують одне, а, прийшовши у парламент, роблять зовсім інше. Назвіть три речі, яких ніколи не зробите, коли станете народним депутатом
Я не перестану бути націоналістом. Я ніколи не продам свою особисту і державну гідність. Я ніколи не стану чиїмось холуєм.
oksana Ви сьогодні, напевно, щодня їздите по округу, спілкуєтеся з людьми. Які настрої у волинян? Чого вони чекають перш за все від нового парламенту - більших зарплат і пенсій, закінченні війни, викорінення корупції?.. От складіть, якщо можете, такий собі рейтинг очікувань волинян.
Люди хочуть бути впевнені в завтрашньому дні, мати стабільне завтра.
Людей дістали злидні. Вони хочуть мати можливість забезпечити достойний матеріальний рівень життя себе і своїх рідних. При цьому люди готові працювати багато і важко, але просять адекватну платню за свою роботу.
Люди хочуть, щоб плоди їх праці, те що годує цілу країну - картопля, молоко тощо - перестало коштувати копійки і було нарешті достойно оцінено. Адже зараз ці продукти скуповують за безцінь.
Люди хочуть мати у своїх селах сучасну інфраструктуру. Зауважте: кажучи про це, я не маю на увазі чогось ультрасучасного. Мова йде про елементарні але необхідні сьогодні речі: нормальні дороги, безперебійна побача електрики, вчасне вивезення сміття тощо.
Якщо коротко, то люди нарешні хочуть жити по-людськи.
kalipso Доброго дня. Ви кажете, що радше витратите гроші, зекономлені на агітаційних бігбордах, для купівлі зимової амуніції для наших воїнів. Скажіть, а яким чином Ви можете відзвітувати, що дійсно гроші пішли на нові берці, а не нове авто?
Можете запитати у матерів наших воїнів, які отримали від нас допомогу. Я ініціював у Луцькій райраді створення спеціальної посади відповідального за матеріально-технічне забезпечення сімей і учасників АТО. Займався цим Володимир Смілий. Його номер телефону: 095 126 72 67.
Василь Григорович Якщо припустити, що Ви - президент, Ви підете шляхом війни чи щляхом миру? Хай ганебного, але миру?
Важкий вибір... Кажуть, "краще поганий мир ніж хороша війна". У сьогоднішній ситуації я, напевно, підписав биперемир"я з Росією. Але водночас зробив би все можливе, щоб в Україні з’явилась потужна, високотехнологічна, дієва армія, яка з часом повернула б усі анексовані території.
Довідка
Юрій Цейко народився 8 березня 1965 року в селі Боратин Луцького району в сім’ї робітника та вчительки.
У 1980-1984 рр. навчався у Володимир-Волинському технікумі гідромеліорації та механізації сільського господарства.
У 1984-1986 рр. служив в армії.
У 2012 р. здобув вищу освіту за спеціальністю «Технології машинобудування» в Державному університеті «Львівська політехніка».
У 1986-1993 рр. працював на Луцькому підшипниковому заводі, спершу – майстром, тоді – начальником дільниці цеху товарів народного споживання.
Із 1993 р. – приватний підприємець. Займався роздрібною торгівлею, затим – розпочав власне виробництво (вафлі, печиво).
У 2004 р. зареєстрував приватне підприємство «Фабрика солодощів «Ласка» у с. Голишів, де працював директором до 2014 р.
У квітні 2014 р. після Революції гідності очолив Луцьку районну державну адміністрацію, де пропрацював до реєстрації кандидатом у народні депутати.
У 2002-2010 рр. був депутатом Луцької районної ради двох скликань.
Безпартійний.
Одружений. Дружина – Ольга Цейко, 1965 р.н., дочка – Вікторія Петринка, 1988 р.н., син – Дмитро Цейко, 1991 р.н.
Сторінка Юрія Цейка у Фейсбуці
Сторінка Юрія Цейка ВКонтакті
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0