Чат з Григорієм Пустовітом

01 жовтень, 2014, 10:22
Чат з Григорієм Пустовітом
Кандидат у народні депутати від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Григорій Пустовіт - гість чат-конференції інтернет-видання ВолиньPost.

Jylia Доброго дня, Григорій Олександрович! 1) Як Ви ставитесь до молодіжної політики нашої країни? 2) Та чи підтримуєте Ви те, що потрібні молоді люди у Верховній Раді України?

Звичайно, нам потрібні молоді люди не лише у Верховній Раді, а й у всіх органах влади, тому що нове покоління – це зовсім інше світосприйняття, інший світогляд. Якщо такий орган як Верховна Рада повинен, приймаючи закони, враховувати інтереси усіх прошарків населення, усіх категорій людей, то присутність в законодавчому органі представників молодого покоління буде гарантом того, що їх позиція буде почута і врахована. Що стосується молодіжної політики, по великому рахунку, у державі не відчувається системної роботи з молоддю.

Заходи, які проводяться, не об’єднані між собою певною ідеологією, плануванням, найголовніше, не відчувається, що вони спрямовані на досягнення однієї метою. Молодіжна політика вимагає кардинальних змін. У списках партії ВО "Батьківщина" є багато молодих людей, навіть у першій десятці є три досить таких молодих людини, які на серйозному рівні як, наприклад, Іван Крулько, займаються молодіжною політикою.

sensey Чи є у Вас зауваження до ведення виборчої компаніїї Батьківщини? Чи є своє бачення розвитку подій, чи партійна дисципліна понад усе? Це погубило такі колись популярні партії, як "Своболда", коли низам заборонялось навіть думати інакше, ніж центру. Але на місцях, низах, видніше.

Задоволення виборчою кампанією у керівника обласного штабу не повинно бути взагалі, навіть за визначенням. Я вважав, важаю, що ми можемо все робити набагато краще, цікавіше, часто інакше. Кожен раз,аналізуючи те чи інакше дійство, розумієш, що його можна було провести інакше, іншим темпом, з іншою динамікою. Партія "Батьківщина" не є жорстко тоталітарною структурою. Ми завжди вирізнялись своєю демократичністю інколи навіть на шкоду собі.

Звичайно, як і кожна політична сила, що бере участь у передвиборчій кампанії, у нас є програма. Основні тези ,план виборчої кампанії, яких ми мусимо дотримуватися і дійсно це є обов’язково. У той же час ми високо цінуємо ініціативу наших активістів, міських, районних партійних структур і вважаємо, що без ініціативи з боку однопартійців, без пошуку форм і методів агітаційно-пропагандиствьскої роботи ми не зможемо показати якнайкращий результат.

Смірнов. Чи є у ваших планах як можливого майбутнього нардепа підтримати волинський спорт? Адже не секрет, що у нас є багато спортсменів. які визнані за кордоном, але ніяк не підтримуються на Волині. Фактично, вони тут нікому не потрібні.


У нас на Волині дійсно багато спортсменів, які прославляють наш край і всю Україну. Це люди-фанати своє справи, вони живуть спортом, заради спорту. Вони себе сьогодні не відрізняють від спортивної діяльності, як правило. Це подвижники, спортсмени, тренери. Це люди, які свою душу, знання, вміння вкладають в таке просте і глибоке поняття як перемога. Саме спорт виховує переможців, формує дух перемоги.

Спортсмени, на жаль, сьогодні обділені належною увагою з боку держави. Хоча не можу стверджувати, що спорт занедбаний. Є секції, школи, гуртки, як державні, так і приватні. Волиняни люблять спорт. Прагнуть займатися спортом, і знаходять для кращі його можливості. Зараз іде формування нової української Філософії, сприйняття самими себе, ми шануємо наших героїв, наших найкращих людей. Ця тенденція розповсюджується і на спорт. Ті люди, які приносять славу Волині і Україні, будуть належним чином підтримані і вшановані. У новій Україні, яку ми будуємо, все буде враховано.

Пушкарський Юрій Чи погоджуєтесь Ви з прислів'ям ,, Щоб пізнати людину в майбутньому, потрібно його минуле помножити на нинішнє''?

Майбутнє кожної людини формується в його минулому. Не буває такого, що людина в минулому була прекрасною, а потім стала поганою і навпаки. Як правило кожна людина сама формує своє майбутнє і формує його в дні сьогоднішньому. Якщо ти в молодості полінувався, не доклав відповідних зусиль, не отримав належної освіти, ти не зможеш реалізувати свій природній потенціал. Це як у сільському господарстві, якщо ти весною не підживив землю, то і врожай восени буде не таким, як тобі хотілося. Тому я погоджуюсь з мудрістю задекларованого вами прислів’я.

Олег Як Ви думаєте, яким буде парламент після позачергових виборів?

Хочеться вірити, що цей парламент буде суттєво оновленим, але спосіб проведення виборів і деякі тенденції насторожують. Перш за все, не хотілося б, щоб через мажоритарні округи, особливо на сході, півдні і центральній Україні не пройшли люди, які після відомих подій Євромайдану, які після свого служіння режиму Януковича. Голосування за закони 16 січня не мають жодного морального права представляти найвищий законодавчий орган країни. Ці вибори повинні були проходити за новою системою,системою відкритих списків, як це і пропонувала партія "Батьківщина". На жаль, цей склад Ради, цей депутатський комплекс виявися не готовим до змін.

Тому я не здивуюсь, якщо в новообраному парламенті ми побачимо в тому числі і неприємні для нас обличчя апологетів та поплічників режиму Януковича. Коли ми говоримо про оновлення Верховної Ради, хотів би акцентувати не лише на оновленні, що стосується персоналій. Я дуже хочу, щоб ця Верховна Рада була новою якісно, в ній діяла нова якість української політики, і працювала на Україну і український народ. Минуле буде, звичайно, чіплятись за сьогодення, гріхи минулих днів будуть чіплятися і за нову ВР, але як звучить гасло нашої виборчої кампанії, «Україна переможе». Нова Україна з новою якістю політики, з новими принципами і підходами переможе все те, що гальмувало наш шлях до Європи, структур колективної безпеки, гальмувало наш рух у майбутнє.

танюшка Для чого ви 1 батальйон Територіальної оборони відправили в Чернігівську область, знаючи, що ви не будете губернатором, тому що на 2 день Вас зняли з посади?? І коли Ви так наголошували, що цей батальйон нікуди не поїде за межі Волині. І тепер сподіваєтеся на підтримку виборців???

Я перший батальйон територіальної оборони за межі Волині не відправляв.

Петро Архипчук. Вам як колишньому військовому повинно бути небайдуже до долі воєнних. Якщо ви пройдете у ВР, чи будете і як саме лобіювати питання допомоги та реабілітації військових АТО?

Безумовно моє військове минуле, весь той досвід, отриманий за час військової служби, знання проблем як військових чигнних, так і військових звільнених запасу. Бачення вирішення цих проблем допоможуть прийняти ті рішення, які забезпечать соціальний захист військових, їх реабілітацію, поствоєнну адаптацію та підтримку в суспільстві. Проблему військових пенсіонерів, тих людей, які все життя пов'язали зі Збройними силами, на сьогодні їх дуже багато. В першу чергу, потрібно говорити про відсутність державних програм про реабілітацію у цивільному життя. Держава осунулась і вважає, що, подякувавши офіцеру за гарну службу, зобов'язань перед колишній військоми немає.

Хоча приклад цивілізованих країн світу говорить про інше. В країна ЄС, США жоден військовослужбовець, який звільнився, не лишається без уваги держави. Певний період відповідні структури Міністерства оборони здійснюють супровід в адаптації звільненого військовослужбовця. Ми сьогодні маємо серйозну проблемцу безквартирних військових, які, прослуживши не отримали житла. Це проблема, яка вирішується, яку можна вирішити, але до цього потрібне бажання Міністерства оборони та Кабміну.

Але зараз, якщо втілити пропозиції, які ми разом з Миколою Романюком підготували до Кабміну, а саме обміняти військові містечка, що базуються на вулиці Привокзальній колишнього авіагарнізону та автомобілеремонтний завод обміняти на квадратні метри для військових пенсіонерів. Ми б в Луцькому гарнізоні фактично на 100 % зняли б проблему безквартирних військових пенсіонерів. Але, на жаль, середній прошарок керівників міноборони та чиновників Кабміну, які працюють там роками, не дивлячись на зміни керівництва. Це сьогодні основна корупційна проблема нашої країни. Якщо вони не бачать особистої вигоди, то роблять це для того, щоб загальмувати, зупинити. Недопутити процес спрямованих на вирішення нагальних проблем.

Думаю, після переобрання Верховної Ради обрання нового скалу Кабміну дійде черга і до цих посадовців, аби вони відповіли як за свої дві, так і за свою бездіяльність. Що стосується підтримки мобілізованих і членів їх сімей, я, будучи головою адміністрації, ініціював проект рішення, який був підтриманий, щодо надання можливості безкоштовного відпочинку для дітей мобілізованих. Крім того, мною було започатковано наради з керівникками ЗМІ, де ми обговорювали і домовлялися про принципи висвітлення подій в зоні АТО, про популяризацію і вшанування наших героїв і їх подвигів.

Також було започатковано створення психологічної служби, в яку сходять фахівці СНУ, яка почала підготовку рекомендацій, щодо психологічної реабілітацію військовослужбовців та членів їх сіме. Я радий, що продовжується контакти сьогоднішньої адміністрація зі ЗМІ, з задоволенням читаю, що активізувала свою діяльність група психологів СНУ, вони перейшли до практичної реалізації задумів. Я вірю, що всі ці починання та інші ініціативи допоможуть в реабілітації наших мобілізованих.

МАРК Ви надрукували свої флаєри тиражем в 20000 екземплярів, на А4 форматі, порівнявши їх з флаєрами пана Ігоря Лапіна(якщо не враховувати помилок, які там наявні) можна припустити, що він оптимальніше використовує кошти. Як ви це прокоментуєте?

Ніяк не прокоментую, бо я не бачив флаєра Ігоря Лапіна.

voskresenska1 Змоделюємо ситуацію: Ви - народний депутат України, делегований громадскістю від Волині. Якими будуть перші ваші пропозиції у новому парламенті або закони, що Ви пропонуватимете? Поясніть свою думку.

Перш за все наша політична сила вже задекларувала основні напрямки і першочергові кроки будуть зроблені у Верховні раді після проходення нашої політичної сили в новий парламент. Наша політ сила розгорне діяльність щодо активізації та імплементації асоціації про угоду з ЄС. Ми вваажаємо помилковим, що реалізація угоди відкладена на півтора роки. Євромайдан розпочався тому, що Янукович відклав реалізацію угоди на півтора роки. Росія підготувала більше трьох тисяч застережень щодо додатків до цієї угоди. Інтереси Росії дуже активні, підкріплені фінансово, інформаційно, використовують усі можливості.

Дивує, що цей період в 23 країнах ЄС, і не тільки, не має наших послів, немає людей, які повинні організовувати роботу з відстоювання інтересів Української держави. Наступним нашим кроком буде ініціатива щодо вступу в НАТО. Ми не хочемо брати учать у тій піар кампанії, яка сьогодні розгорнулась щодо застереження до вступу. Маючи таких агресианвих сусідів з їх територіальними зазіханнями, ми повинні чесно сказати собі, шо іншого шляху для того, щоб захистити країну. Усі розмови про позаблоковий статус - це самообман і пунктами плану Путіна по знищенню нашої держави. Наша політична сила буде ініціювати у Верховній Раді прийняття закону про введення воєнного стану, створення ставки верховного головнокомандувача та підпорядкуання економікою країни її інфрасткутури, всі її можливості потребам захисту території.

Коли серби напали на Хорватів, парламент Хорватії за одну ніч прийняв більше 80 законів, як дозволили цій країні організувати захист своєї території та незалежності. А наша Верховна Рада так і не може спромогтися прийняти хоча б ті закони, які забезпечать Збройні сили як озброєнням і технікою, так і матеріально. В той же час нормально, що сьогодні ті, хто посинен займатися волонтери є взірцем як потрібно вирішувати ціч проблеми. Є багато інших законодавчих ініціатив, як будуть втілення і життя як реалізації програми ВО "Батьківщина".

Коваль - Ви та Ваша партія дуже госто критикуєте закони, які були прийняті 16 вересня. Дуже хочеться почути вашу особисту думку, то що нам потрібно зробити, що на Донбасі запанував мир???

Дійсно, ми критикуємо закони 16 вересня і не лише ми. Скажіть, будь ласка, яка ще країна взяла на себе зобов’язання, організувати і фінансувати бандформування. Закот про особливий порядок передбачає, що органи місцевого самоврядування будуть створювати так звану народну міліцію, де не визначається ні кільікість, ні функції, але немає сумнівів, хто буде входити в це легалізоване бандформування. Маленька Грузія знайшла в собі мудрість і не фінансує формування в Осетії. Маленька Молдова не легалізувала подібні форсування в Придністровї. Ні Молдова, ні Грузія не брала на себе виплати на тимчасово окупованих територіях, а ми беремо.

Хто проконтролює правильність використання коштів? Україна взяла на себе зобов'язання виділення коштів на відновлення тичасово окупованих території, а хто їх буде відновлювати, контродлювати? Чому це має робити Україна. Нам потрібен мир, а не всі ці дії, які посто консервують війну. Що стосується кроків, а першу чергук помилка керівництва держави - відмова віж Женевського формату переговорів. Коли участь в переговорах брали США, ЄС, Україна і Росія. Росії було б склано спілкуватися з потужними країнами США та ЄС. Україна чомусь пішла поштовхи Росії і прийняла формат Мінських переговорів, а саме учать в переговорах бере Україна і Росія. ЄС, Білорусь, Казахстан є спостерігачами. США вилучені навіть як спостерігачі. Ми сьогодні не настільки сильні для переговорів з Росією, як результат - закони 16 вересня. Це план Путіна, але не України.

Ми вважаємо, що нам потрібно створити таки Веховного головнокомандувача України. Щоб весь світ сприймай цей конфлікт не як внутрішнє протистояння, а як воно є насправді - агресію Росії проти України. Ми хочемо підсилити позицію президентта референдумом по вступу в НАТО. Одна справа просто говорити з опонентами, а інше - коли в країні проведено референдум. Тобто, більшість населення підтримали вступ в НАТО. Ми вважаємо, що сьогодні вся економіка країни повинна працювати на оборону.

Ми вважаємо злочином те, що в Україні діють і приносять прибутки власникам банки, підприємства, фірми, які належать клауну Януковича та його посіпакам. Мало того, ми неприємно здивовані, що банкам, фактичними власниками яких є сини Януковмича, Азароова, Пшонки, сам Клименко виділено 3 млрд 400 млн рефінансування в той час, коли наші збройні сили 100% незабезпечені навіть бронежелетаими та шоломами. Ми вважаємо, що тягар війни не повинен лягати на плечі простих людей. Повертати ПДВ олігархам в місяць на суму 4 млрд грн. можливо сьогодні і не доцільно, можливо краще ці кошти спрямувати на закупівлю найновіших танків, які виготовляє завод імені Малишева, необхідних видів озброєння та військової техніки. Ми бачимо ще багато можливостей і резервів, як на переговорах,так і в процесі пошуків справжнього миру на тимчасово окупованих територіях.

Miaka Ви проживаєте в гуртожитку. Чому? Скажіть, будь ласка, невже за свою кар'єру Ви не заробили грошей хоча б на 1-кімнатну квартиру?

Я все своє життя служив державі, це я служба розпочалась в 15 років з сувалорровського училища, даді на різних посадах. На жаль грошове утримання офіцерського складу сьогодні не дозводляє офіцерам самостійно купувати житло. Я дійсно збираю кошти на квартиру і, сподіваюсь, що цей процес увінчається успіхом. І я зможу забезпечити житлом, якщо не себе, то свою доньку. Посади, на якмих я працював: секретарем, головою обдержадмінстраці,по великому рахунку, не дають можливості назбирати потрібну суму конштів, аби купити житло, це звичайно, при умові, що ти будеш працювати чесно. Не чесно працювати я собі не дозволяю.

МАРК Я можу вам кинути його(флаєр Лапіна). Такий "шедевр" навіть поширити "не соромно"(якщо ти третьокласник). Але, ваших - 20000 екземплярів! У Констанкевич - 3000 тираж, а це - друга позиція по кількості поширення агіток(принаймні з тих, що до рук мені потрапили). Скільки ж ви витратили?.. Може варто було відіслати ці гроші на АТО?..

Я вважаю, що ці вибори зараз не потрібно було проводити, потрібно було через суд вивести найодіозніших народних депутатів, тим більше прецедент такий мав місце. І відкласти ці вибори на період по завершенню воєнної кампанії, але, на жаль, позиція нашої політичної сили не була почута, коаліція була зруйнована. І країна опинилася перед необхідністю провелення ввиборів. Що стосується коштів, які витрачаються, ми витрачаємо не найбільші суми, суми зібрані нашими прихильниками, навідмінно від інших кандидатів ми не пропонуємо по 500 чи 1000 гривень за голос.

Ми не купуємо і не даруємо ксилофонів, доріжок за 250 тисяч. На жаль, вибори мають свої правила і ми діємо в межах закону, які дозволяють довести до людей свою позицію. Повторюю, ці вибори не треба було проводити взагалі, а краще ці кошти передати на АТО. Або хоча б керівництву країни не треба було рефінансувати банки в сумі 3 млрд 400 млн гривень, не повертати ПДВ хоча б заступнику глави адміністрації президента в сумі 552 млн грн. Ці кошти не зашкодили б нашим збройним силам і це не ті копійки, які йдуть на нашу передвиборчу кампанію.

Grosse Протягом 5 місяців Ви були голової обласної державної адміністрації, що Вам вдалось зробити для громади, чим Ви можете пишатись?

Дійсно, 2 березня цього року був підписаний указ президент про призначення мене головою адміністрації. Це був вкрай неспокійний час революційних змін в країні, час боротьби на нову державу. Ми пам’ятаємо, що тоді в приміщенні адміністрації дислокувалась «Самооборона», «Правий сектор», «Автомайдан», «Громадське об’єднання Майдану» та інші революційні організації. Кабінети були опечатані, міліції не було, вулиці патрулювала «Самооборона». В районних адміністраціях була та ж картина. Перші кроки треба було робити, щоб відновити структуру України і примусити державний механізм працювати. Головне завдання – стабілізувати ситуацію в області, не допустити провокацій, забезпечити нормальне функціонування промислових підприємств та сільських господарств, довелося починати нормалізовувати економіку області з бюджету, який станом на 1 березня був виконаний на 93%, ми недоотримали 11 мільйонів 400 тисяч гривень, по виконанню бюджету ми займали 15 місце серед областей України. Коли я передавав місце наступнику, то область займала 3 місце серед областей, ми перевиконали бюджет, додатково дали 22 мільйони 300 тисяч гривень. Я робив все, щоб продемонструвати, що керівник області, не дивлячись на графік, працював по 20 годин на добу, особливо в перші дні. Я показав, що керівник відкритий до спілкування з громадою, готовий сприймати пропозиції та відстоювати свої. Мій перший прийом громадян завершився в 24:00. Коли я пропонував людям не чекати так довго, вони сказали, що на прийом до голови адміністрації намагаються потрапити вже 3-4 роки, і дочекаються до ночі. Я зустрічався з людьми у Луцьку та започаткував виїзні прийоми, я намагався бути активним, динамічним, намагався бути присутнім на усіх заходах, для того, що продемонструвати, що влада в області є, що органи влади можуть нормально функціонувати. Вони шукають шляхи, можливості покращити ситуацію. За час свого перебування на посаді, я відвідав культові споруди усіх основних конфесій нашої області, я зустрічався як з представниками національних меншин, так і з громадським активом області. Я проводив наради з підприємцями, промисловцями. В умовах війни та революції, ми зуміли збільшити інвестиції в область на 25%, порівняно з попереднім роком, а іноземні інвестиції - в десятки разів, акцентуючи увагу іноземних партнерів. І довести, що Волинь – острівок демократії в країні. Ми багато чого зробили першими, починаючи від організації відпочинку дітей мобілізованих, завершуючи створенням спеціального рахунку не на базі адміністрації, а на базі спілки ветеранів Афганістану, бо спонукало витрачати ці кошти на найнеобхідніше військовим області. Можна ще багато говорити як про здобутки, так і про те, що не вдалося зробити. Я вважаю, що за 5 місяців, основні завдання, поставлені президентом Турчиновим, я виконав, і сьогодні можу щиро дивитись в очі кожному лучанину і волинянину. І на завершення, хочу побажати читачам Волиньпосту: миру, нової якісної України, яку ми спільно збудуємо, я в це вірю. А колективу вашого сайту - натхнення та наснаги, творчих знахідок та успіхів. Щоб ваша робота на інформаційну підтримку нашої громади вам приносила задоволення, а нам - доступ до правдивої інформації.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0