Чат з Павлом Данильчуком та побратимами
21 серпень, 2014, 13:01
Лідер Правого сектору на Волині, депутат Луцької міської ради, чотовий батальйон "Азов" Павло Данильчук, керівник силового блоку "Правого сектору", боєць "Азова" Сергій Мерчук та боєць "Азова" Олексій Кушнєр, які 21 серпня повернулися з зони АТО, візьмуть участь у чат-конференції на ВолиньPost, де відповідатимуть на питання читачів.
september Шановний Павло. Дозвольте перше Вас привiтати з поверненням. У мене таке питання, на сайтi ОДА опублiковано пропозицiї на посади керiвникiв структурних пiдроздiлiв: на начальника управління освіти і науки – Хомича О.С.; на начальника відділу забезпечення керівництва – Черниш В.П., на керівника апарату– Ющика С.М.; як Ви ставитесь до таких пропозицiй, якщо можна дати коротку характеристику кожної з них. I звичайно не допустити повернення старої гвардії. Дякую.
Павло: Негативно, якщо коротко. Старі повернення будуть носити негатив для ситуації в негативі. Однозначно негативно.
гарон Пане Павле, чи надходила вам інформація, що під час того як на Волині був день жалоби-нічні клуби "Опера" та "Золото" ігнорили заборону та розважались, чи може правий сектор волині вплинути на керівництво цих закладів, зокрема на заклад золото бо з їх дискотекою на літньому майданчику пів района не може спати-дицебели зашкалюють. Міліція не реагує, міськраді по цимбалах,лаве-получають звідти напевне, вобщем ситуація тупикова-на вас надія. Дякую
Павло: Постараємося якось підняти це питання. Все в руках громади. Всі звикли, що хтось має зробити замість людей. Є можливості. Ми готові підтримати акцію громадян. Треба, щоб вони брали на себе цю відповідальність і змінювали ситуацію там, де вони живуть. Ми не проти, але ми не всесильні.
Анатолій Котлюк Запитання до Сергія і Олексія. Як рідні поставилися до того що ви поїхали на Схід? Чи доводилося їх вмовляти, переконувати?
Сергій: Моя мама думає, що я два місяці працюю в таборі в Карпатах. Нещодавно в армію забрали мого брата.
Олексій: Під час Майдану я був "у Києві на будівництві", потім - "працював у Бердянську", а коли в соцмережах хтось "спалив" фото, то довелося признатися, що я в "Азові". Батько сказав, що його призвали в армію. По суті, він уже також в зоні АТО.
Марійка вам доводилося спілкуватися з сепаратистами?
Павло: Доводилося.
Сергій: убогі тварюки.
Анатолій Котлюк зараз багато критикують людей, які розфарбовують мости чи в'їзні знаки в синьо-жовті кольори. Мовляв, вони могли б віддати ці гроші на допомогу силам АТО. А ви як вважаєте?
Сергій: коли на Донеччині їдеш і зупинка синьо-жовта - це дуже красиво.
Павло: Невеликі кошти ідуть на це. Не всі можуть воювати і допомагати по волонтерці. Хтось може долучатися до вияву патріотичності. Ми за такі акції, нічого поганого у них не бачимо.
@nton81 Запитання до всіх. Чи довелося вам особисто зі своєї зброї вбити терориста в боях на Сході?
Павло: Я не бачив. Може когось я вбив. У більшості випадків ти не бачиш в кого стріляєш. Більшість загиблих у них – від важкого озброєння. Важко сказати.
Олексій: стовідсоткової ймовірності, що я когось вбив немає. Суть нашої діяльності - притиснути їх до землі, щоб могли працювати мінометники і снайпери.
@nton81 Поки волиняни з "Правого сектору" воюють на Сході, активісти, які представились "Правим сектором" конфліктують із СТОВ "Ратнівський аграрій". Як ставитесь до таких ініціатив?
Павло: Зараз дізнаємося. Чули, що приїхали певні люди. Ми їх не знаємо, хто кого і куди відправляв. Вважаю, що це неправильно, коли люди представляються ПС і влізають в корпоративні спори. Жоден член ПС Волині не причетний до подібного. Якщо є причетність з інших областей, підніметься на всеукраїнському рівні і там буде визначатися. Дії ПС зараз – на Сході в основному. Інколи певні дії можливо не контролюються ґрунтовно з боку центру.
Марширен це правда, що серед добровольців популярна ідея після війни йти маршовими колонами на Київ і робити справжню революцію?
Олексій: Справа в тому, що ситуація в країні в владній верхівці не змінилася. І якщо не зміниться, то не залишається іншого вибору – як виборювати зі зброєю.
Сергій: Ми вже вмирали на Майдані, вмираємо на Сході, і третій раз не лячно.
Павло: людям важко воювати. Коли вдома нічого не змінюється. Коли ти знаєш, що ті самі паскуди знову займаються корупцією. Це давить. Треба відстоювати незалежність держави. Якщо Порошенко не зрозуміє це, то приїдуть військові і будуть добиватися права зі зброєю в руках.
@nton81 Запитання до побратимів. Як ви оцінюєте лідерські якості Павла Данильчука у "Правому секторі"?
Сергій: Багато людей до кінця не розуміють, що аби потрапити в АТО, треба знайти фінансування, тил тощо, а цим займається Павло. Нам гроші там не платять. Якась підтримка вона є бажана. Всі разом працюємо і їдемо на бойові виїзди.
Анатолій Котлюк Як ви ставитеся до знесення Майдану
Павло: Ми всі були після революції на Майдані, всі знають, що там залишилася "Алкооборона". Майдан треба однозначно міняти і не треба плямити той Майдан, а треба скоригувати. Це можливо було зроблено брутально. Є різні думки. Він мав піти – це правильно. Інша річ – щоб знову там не перетворилося на площу для розваг із клоунами. Це святе для всіх українців місце. Там загинули наші побратими. Там має бути меморіал, концепція має помінятися. Точне не має бути це місце для розваг.
Олексій: Суть в тому, що розганяли не майдан, а алкомайдан. Мене турбує не саме знесення, а що рух по вулиці відновлений. Таке відчуття, що влада хоче повернути все, як було до Майдану. Це найгірше. Це місце, де ми боролися за свою долю. Я хотів би показати дітям, що ми воювали там за свободу. А майдан постає зараз, яким він був рік назад.
Майданівець запитання до Сергія Мерчука: багато людей після розстрілів на Майдані погано сплять і мають проблеми з нервами. як ви себе почуваєте?
Сергій: Перший місяць було дуже складно, я не міг відійти від того. Потім стало краще. Коли розповідаю про події, які пережив, після того мене накриває. Зараз у бою мені це не заважає. Це досвід. Коли ми виносили хлопців, ми не знали, що їх рухати не можна. А зараз зробили висновки. Хочеться, щоб не було таких втрат, як на Майдані. Дякую за турботу.
Мєнт силовики дійсно зливають добровольців?
Павло: так. Про це багато говорили аналітики, військові. Це так само проблема зміни системи. Багато генералів мають громадянство Росії. Це прямі агенти. Вони далі очолюють. Тому 100%, про це всі говорять. Деякі підрозділи просто не здають інформацію генералам, бо розуміють, що вона потрапить до ворога. Ми не раз розуміли, що нас здають.
Олексій: на сході йде війна між верхівкою МВС та збройних сил. Більшість батальйонів добровольчих – це з МВС. Ця війна у верхівці – це одні стараються злити других, а страждають рядові бійці.
Анатолій Котлюк які ваші прогнози щодо війни на Сході?
Олексій: я буду святкувати на Донбас Арені.
Павло: ми втомилися від назви АТО. Це неправильна назва. Підходи до Донецька були укріплені терористами. Сили контролюють не гіркіни, а кадрові ГРУшники. Є факти заходу військ РФ. Є вторгнення кожен день. В нас в полоні був офіцер російської армії.
Просто ніхто не оголошує війни. Війна буде тривати доки буде вигідно це певним силам в Росії і в нас. Більшість бійців після зачистки орієнтуються на Крим. Нам треба відвоювати цю нашу територію.
Сергій: ми не втрачаємо надії на краще. Хлопці б'ються. Саме вони зачищають міста. Думаю, Новий рік будемо святкувати в Севастополі, дай Боже.
Анатолій Котлюк чим займалися у вільний час на Сході?
Сергій, Олексій: чистили зброю.
Павло: намагалися дати хлопцям відпочинок. Щоб могли закупитися, відпочити. Хто розмовляє, хто чистить зброю, хто читає, хто слухає музику.
Олексій: хтось вступив в інтернет-сотню. Дуже сильна спека. У вільний час просто не виходиш з приміщення, якщо немає нагальної потреби. Там спека дуже серйозна.
@nton81 Запитання до Павла Данильчука. Скільки часу вам довелося готуватися до відправки на передову?
перший виїзд був через 2 тижні. На російський кордон їздили, зайняли там позиції. Була загроза обстрілу російськими силами наших пунктів.
Анатолій Котлюк Яким буде майбутнє Правого сектору? Партія йтиме на парламентські вибори?
Павло: всі задіяні в конфлікт на сході. Поки не прийнято рішення, чи буде ПС іти на вибори. Але певні особи може і підуть на вибори. Залежно від того. В якому форматі вони будуть.
Зберемо організацію, поспілкуємося, будемо приймати рішення.
Якщо не буде революційних сил в парламенті, то в цій державі довго не буде змінюватися. Народ і далі ведеться на політичні проекти. Я не хочу критикувати, але є одна сила, названа іменем політика і дуже радикальна. І він забирає багато відсотків протестного електорату. Але всі розуміють, хто його фінансує. Якщо за таке будуть голосувати, то будемо і далі будемо мати такі сили в парламенті
Активіст Кампанія в ЗМІ проти Правого сектору і революціонерів. Хто її почав і проводить?
Павло: Розпочалася за тиждень після поховань вбитих на Майдані. Ми це відчули на різних рівнях. Це сила створилася в короткий період часу, люди повірили. Треба цю силу посварити між собою, є методи маніпуляції, а друге – очорнити серед населення, різні провокації. Це почали робити. Над цим багато хто працював.
oleksandr.dmytruk Данильчук, чому ти повернувся звідти коли почалась сама "жесть" і помер наш 18-річний побратим Хома? Чому це ж саме сталось в лютому місяці з Волинською сотнею?
Павло: наша поїздка планувалася кілька днів, у нас були свої причини, чому ми приїхали. Ми були під Іловайськом, там іде операція не один день, а другий тиждень. Все почалося з убивства Світляка. В той самий день ми відправилися на підтримку. Наразі третій сотні, в яку ми входимо, наказали перебувати на території частини. Прийняли рішення поїхати додому. Для Дмитрука раджу поїхати з нами. Скоро поїдемо.
Олексій: Наказу рухатися на Ілловайськ третій сотні не було. Нам був наказ знаходитися на території частини.
Іванка Які враження від зони АТО?
Павло: контраст дуже великий з Заходом. Навіть по людях і по автомобілях. Там авто російські або радянські. Села дуже занехаяні. Правда, поля обробляються. Але дороги кращі. На півдні непогані дороги. Міста руйнуються, я не розумію президента, який каже, що ми будемо змінювати тактику, аби зберегти інфраструктуру. Там міста дуже знищені. Навіщо туди пускати хлопців, вони і так пусті. Все одно з часом усе буде відбудовуватися.
Сергій: Всі поля випалені, установки б’ють…
Олексій: жарко, немає лісу, немає болота волинського. І як вести та партизанську війну?
Olya_from_Lutsk Доброго дня. Насамперед вітаю з поверненням додому, хоча й на пару днів.. Як настрій і бойовий дух в наших хлопців?) Цікавить питання з передової, які зараз нагальні матеріальні і фінансові потреби у нашого батальйону? Щодо діючої влади - довіра до неї пропала ще після того як мільйони людей перераховували гроші на так звані потреби армії, а до армії вони так і не дійшли, тому на неї надії немає. Вся сила в єдності народу. Дякую.
Павло: бойовий дух нормальний на висоті. Солдати налаштовані. Вони не хочуть тільки, щоб їх кидали з дурними наказами. Ми швидко переможемо, якщо все буде нормально. Люди нам допомагають забезпеченням. Є одяг, їжа, каски, бронежилети. Цього набагато менше у регулярних військових. Але в нас немає важкого озброєння. Це треба вибивати через міністерство, Авакова…
Нам треба пасажирські автобуси, джипи з причепами. Треба, бо техніка ламається. Інколи її просто не вистачає, щоб вивезти батальйон на завдання. Хто хоче, хай допомагає.
Сергій: Коли є загиблі з нашого батальйону, то думка про них піднімає наш дух.
Олексій: ми добровольці. Ніхто не тримає силою. Не готовий воювати – їдеш додому. З духом бойовим у нас проблем немає. Єдине, що нам дала влада – зброя стрілецька і посвідчення. Все інше треба самому. Авто, обмундирування, їжа – це все спонсори, люди, бізнесмени, волонтери.
ЧАТ ЗАВЕРШЕНО
september Шановний Павло. Дозвольте перше Вас привiтати з поверненням. У мене таке питання, на сайтi ОДА опублiковано пропозицiї на посади керiвникiв структурних пiдроздiлiв: на начальника управління освіти і науки – Хомича О.С.; на начальника відділу забезпечення керівництва – Черниш В.П., на керівника апарату– Ющика С.М.; як Ви ставитесь до таких пропозицiй, якщо можна дати коротку характеристику кожної з них. I звичайно не допустити повернення старої гвардії. Дякую.
Павло: Негативно, якщо коротко. Старі повернення будуть носити негатив для ситуації в негативі. Однозначно негативно.
гарон Пане Павле, чи надходила вам інформація, що під час того як на Волині був день жалоби-нічні клуби "Опера" та "Золото" ігнорили заборону та розважались, чи може правий сектор волині вплинути на керівництво цих закладів, зокрема на заклад золото бо з їх дискотекою на літньому майданчику пів района не може спати-дицебели зашкалюють. Міліція не реагує, міськраді по цимбалах,лаве-получають звідти напевне, вобщем ситуація тупикова-на вас надія. Дякую
Павло: Постараємося якось підняти це питання. Все в руках громади. Всі звикли, що хтось має зробити замість людей. Є можливості. Ми готові підтримати акцію громадян. Треба, щоб вони брали на себе цю відповідальність і змінювали ситуацію там, де вони живуть. Ми не проти, але ми не всесильні.
Анатолій Котлюк Запитання до Сергія і Олексія. Як рідні поставилися до того що ви поїхали на Схід? Чи доводилося їх вмовляти, переконувати?
Сергій: Моя мама думає, що я два місяці працюю в таборі в Карпатах. Нещодавно в армію забрали мого брата.
Олексій: Під час Майдану я був "у Києві на будівництві", потім - "працював у Бердянську", а коли в соцмережах хтось "спалив" фото, то довелося признатися, що я в "Азові". Батько сказав, що його призвали в армію. По суті, він уже також в зоні АТО.
Марійка вам доводилося спілкуватися з сепаратистами?
Павло: Доводилося.
Сергій: убогі тварюки.
Анатолій Котлюк зараз багато критикують людей, які розфарбовують мости чи в'їзні знаки в синьо-жовті кольори. Мовляв, вони могли б віддати ці гроші на допомогу силам АТО. А ви як вважаєте?
Сергій: коли на Донеччині їдеш і зупинка синьо-жовта - це дуже красиво.
Павло: Невеликі кошти ідуть на це. Не всі можуть воювати і допомагати по волонтерці. Хтось може долучатися до вияву патріотичності. Ми за такі акції, нічого поганого у них не бачимо.
@nton81 Запитання до всіх. Чи довелося вам особисто зі своєї зброї вбити терориста в боях на Сході?
Павло: Я не бачив. Може когось я вбив. У більшості випадків ти не бачиш в кого стріляєш. Більшість загиблих у них – від важкого озброєння. Важко сказати.
Олексій: стовідсоткової ймовірності, що я когось вбив немає. Суть нашої діяльності - притиснути їх до землі, щоб могли працювати мінометники і снайпери.
@nton81 Поки волиняни з "Правого сектору" воюють на Сході, активісти, які представились "Правим сектором" конфліктують із СТОВ "Ратнівський аграрій". Як ставитесь до таких ініціатив?
Павло: Зараз дізнаємося. Чули, що приїхали певні люди. Ми їх не знаємо, хто кого і куди відправляв. Вважаю, що це неправильно, коли люди представляються ПС і влізають в корпоративні спори. Жоден член ПС Волині не причетний до подібного. Якщо є причетність з інших областей, підніметься на всеукраїнському рівні і там буде визначатися. Дії ПС зараз – на Сході в основному. Інколи певні дії можливо не контролюються ґрунтовно з боку центру.
Марширен це правда, що серед добровольців популярна ідея після війни йти маршовими колонами на Київ і робити справжню революцію?
Олексій: Справа в тому, що ситуація в країні в владній верхівці не змінилася. І якщо не зміниться, то не залишається іншого вибору – як виборювати зі зброєю.
Сергій: Ми вже вмирали на Майдані, вмираємо на Сході, і третій раз не лячно.
Павло: людям важко воювати. Коли вдома нічого не змінюється. Коли ти знаєш, що ті самі паскуди знову займаються корупцією. Це давить. Треба відстоювати незалежність держави. Якщо Порошенко не зрозуміє це, то приїдуть військові і будуть добиватися права зі зброєю в руках.
@nton81 Запитання до побратимів. Як ви оцінюєте лідерські якості Павла Данильчука у "Правому секторі"?
Сергій: Багато людей до кінця не розуміють, що аби потрапити в АТО, треба знайти фінансування, тил тощо, а цим займається Павло. Нам гроші там не платять. Якась підтримка вона є бажана. Всі разом працюємо і їдемо на бойові виїзди.
Анатолій Котлюк Як ви ставитеся до знесення Майдану
Павло: Ми всі були після революції на Майдані, всі знають, що там залишилася "Алкооборона". Майдан треба однозначно міняти і не треба плямити той Майдан, а треба скоригувати. Це можливо було зроблено брутально. Є різні думки. Він мав піти – це правильно. Інша річ – щоб знову там не перетворилося на площу для розваг із клоунами. Це святе для всіх українців місце. Там загинули наші побратими. Там має бути меморіал, концепція має помінятися. Точне не має бути це місце для розваг.
Олексій: Суть в тому, що розганяли не майдан, а алкомайдан. Мене турбує не саме знесення, а що рух по вулиці відновлений. Таке відчуття, що влада хоче повернути все, як було до Майдану. Це найгірше. Це місце, де ми боролися за свою долю. Я хотів би показати дітям, що ми воювали там за свободу. А майдан постає зараз, яким він був рік назад.
Майданівець запитання до Сергія Мерчука: багато людей після розстрілів на Майдані погано сплять і мають проблеми з нервами. як ви себе почуваєте?
Сергій: Перший місяць було дуже складно, я не міг відійти від того. Потім стало краще. Коли розповідаю про події, які пережив, після того мене накриває. Зараз у бою мені це не заважає. Це досвід. Коли ми виносили хлопців, ми не знали, що їх рухати не можна. А зараз зробили висновки. Хочеться, щоб не було таких втрат, як на Майдані. Дякую за турботу.
Мєнт силовики дійсно зливають добровольців?
Павло: так. Про це багато говорили аналітики, військові. Це так само проблема зміни системи. Багато генералів мають громадянство Росії. Це прямі агенти. Вони далі очолюють. Тому 100%, про це всі говорять. Деякі підрозділи просто не здають інформацію генералам, бо розуміють, що вона потрапить до ворога. Ми не раз розуміли, що нас здають.
Олексій: на сході йде війна між верхівкою МВС та збройних сил. Більшість батальйонів добровольчих – це з МВС. Ця війна у верхівці – це одні стараються злити других, а страждають рядові бійці.
Анатолій Котлюк які ваші прогнози щодо війни на Сході?
Олексій: я буду святкувати на Донбас Арені.
Павло: ми втомилися від назви АТО. Це неправильна назва. Підходи до Донецька були укріплені терористами. Сили контролюють не гіркіни, а кадрові ГРУшники. Є факти заходу військ РФ. Є вторгнення кожен день. В нас в полоні був офіцер російської армії.
Просто ніхто не оголошує війни. Війна буде тривати доки буде вигідно це певним силам в Росії і в нас. Більшість бійців після зачистки орієнтуються на Крим. Нам треба відвоювати цю нашу територію.
Сергій: ми не втрачаємо надії на краще. Хлопці б'ються. Саме вони зачищають міста. Думаю, Новий рік будемо святкувати в Севастополі, дай Боже.
Анатолій Котлюк чим займалися у вільний час на Сході?
Сергій, Олексій: чистили зброю.
Павло: намагалися дати хлопцям відпочинок. Щоб могли закупитися, відпочити. Хто розмовляє, хто чистить зброю, хто читає, хто слухає музику.
Олексій: хтось вступив в інтернет-сотню. Дуже сильна спека. У вільний час просто не виходиш з приміщення, якщо немає нагальної потреби. Там спека дуже серйозна.
@nton81 Запитання до Павла Данильчука. Скільки часу вам довелося готуватися до відправки на передову?
перший виїзд був через 2 тижні. На російський кордон їздили, зайняли там позиції. Була загроза обстрілу російськими силами наших пунктів.
Анатолій Котлюк Яким буде майбутнє Правого сектору? Партія йтиме на парламентські вибори?
Павло: всі задіяні в конфлікт на сході. Поки не прийнято рішення, чи буде ПС іти на вибори. Але певні особи може і підуть на вибори. Залежно від того. В якому форматі вони будуть.
Зберемо організацію, поспілкуємося, будемо приймати рішення.
Якщо не буде революційних сил в парламенті, то в цій державі довго не буде змінюватися. Народ і далі ведеться на політичні проекти. Я не хочу критикувати, але є одна сила, названа іменем політика і дуже радикальна. І він забирає багато відсотків протестного електорату. Але всі розуміють, хто його фінансує. Якщо за таке будуть голосувати, то будемо і далі будемо мати такі сили в парламенті
Активіст Кампанія в ЗМІ проти Правого сектору і революціонерів. Хто її почав і проводить?
Павло: Розпочалася за тиждень після поховань вбитих на Майдані. Ми це відчули на різних рівнях. Це сила створилася в короткий період часу, люди повірили. Треба цю силу посварити між собою, є методи маніпуляції, а друге – очорнити серед населення, різні провокації. Це почали робити. Над цим багато хто працював.
oleksandr.dmytruk Данильчук, чому ти повернувся звідти коли почалась сама "жесть" і помер наш 18-річний побратим Хома? Чому це ж саме сталось в лютому місяці з Волинською сотнею?
Павло: наша поїздка планувалася кілька днів, у нас були свої причини, чому ми приїхали. Ми були під Іловайськом, там іде операція не один день, а другий тиждень. Все почалося з убивства Світляка. В той самий день ми відправилися на підтримку. Наразі третій сотні, в яку ми входимо, наказали перебувати на території частини. Прийняли рішення поїхати додому. Для Дмитрука раджу поїхати з нами. Скоро поїдемо.
Олексій: Наказу рухатися на Ілловайськ третій сотні не було. Нам був наказ знаходитися на території частини.
Іванка Які враження від зони АТО?
Павло: контраст дуже великий з Заходом. Навіть по людях і по автомобілях. Там авто російські або радянські. Села дуже занехаяні. Правда, поля обробляються. Але дороги кращі. На півдні непогані дороги. Міста руйнуються, я не розумію президента, який каже, що ми будемо змінювати тактику, аби зберегти інфраструктуру. Там міста дуже знищені. Навіщо туди пускати хлопців, вони і так пусті. Все одно з часом усе буде відбудовуватися.
Сергій: Всі поля випалені, установки б’ють…
Олексій: жарко, немає лісу, немає болота волинського. І як вести та партизанську війну?
Olya_from_Lutsk Доброго дня. Насамперед вітаю з поверненням додому, хоча й на пару днів.. Як настрій і бойовий дух в наших хлопців?) Цікавить питання з передової, які зараз нагальні матеріальні і фінансові потреби у нашого батальйону? Щодо діючої влади - довіра до неї пропала ще після того як мільйони людей перераховували гроші на так звані потреби армії, а до армії вони так і не дійшли, тому на неї надії немає. Вся сила в єдності народу. Дякую.
Павло: бойовий дух нормальний на висоті. Солдати налаштовані. Вони не хочуть тільки, щоб їх кидали з дурними наказами. Ми швидко переможемо, якщо все буде нормально. Люди нам допомагають забезпеченням. Є одяг, їжа, каски, бронежилети. Цього набагато менше у регулярних військових. Але в нас немає важкого озброєння. Це треба вибивати через міністерство, Авакова…
Нам треба пасажирські автобуси, джипи з причепами. Треба, бо техніка ламається. Інколи її просто не вистачає, щоб вивезти батальйон на завдання. Хто хоче, хай допомагає.
Сергій: Коли є загиблі з нашого батальйону, то думка про них піднімає наш дух.
Олексій: ми добровольці. Ніхто не тримає силою. Не готовий воювати – їдеш додому. З духом бойовим у нас проблем немає. Єдине, що нам дала влада – зброя стрілецька і посвідчення. Все інше треба самому. Авто, обмундирування, їжа – це все спонсори, люди, бізнесмени, волонтери.
ЧАТ ЗАВЕРШЕНО
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0