Чат-конференція з головним архітектором Волині
21 листопад, 2013, 15:40
Начальник управління містобудування та архітектури Волинської облдержадміністрації Юрій Казмірук відповів на питання читачів інтернет-видання ВолиньPost.
Онлайн-конференція відбулася 22 листопада.
Нагадаємо, головним архітектором Волині Юрія Казмірука призначили 14 листопада. Донедавна він займав посаду головного архітектора Луцька.
Mirna Розкажіть, чому ви пішли з міської ради. Чи вас пішли? І як вам вдалося знову стати головним архітектором Волині? Хіба була вільна вакансія? Яким Сеник не образився? :)
Абсолютно природне бажання. Риба шукає, де глибше, а людина, де ліпше. А якщо серйозно, то повернувся туди, де я починав свою службову кар’єру на Волині. В той колектив, який благословив мене на високі кар’єрні здобутки з метою проявити себе у командній грі. Там вищий ступінь відповідальності, ширше коло обов’язків.
Вакансія була. Яким Васильович – мій старий хороший товариш. Не образився, звісно. З розумінням віднісся. Йому запропоновано не менш відповідальну посаду – бути заступником. У нас спільні бачення розв’язання проблем містобудування, спільні уподобання від полювання до пісні Разом ми зробимо більше, ніж зробив би він один і ніж зробив би я один.
Михайло Шелеп Пане Юрій, на Вас дуже сильно жалілися окремі депутати міської ради? В чому причина, чим Ви їм не догодили?
Насамперед кому жалілися, на що жалілися? Мені особисто своїх претензій вони сам на сам не висловлювали. Позиція їхня проявлялася лиш на сесії міської ради, коли вони висловлювали мені недовіру. Якби я висловлював необґрунтовані претензії, вимоги, то на мене управа би швидко знайшлася.
Усі ми ходимо під законом і усе це бачить Господь Бог. Вимагав лишень одного – дотримання вимог закону. Сам закон не порушував і іншим не давав можливості це робити. Демократія – це не вседозволеність, а диктат закону.
Тетянка Ви задоволені, що вашу посаду в мерії займе Леонід Герасимюк? Ви знайомі?
Наскільки мені відомо, для того, щоб був призначений головний архітектор міста, необхідно пройти відповідні процедури. Насамперед це випробування конкурсом. На начальника управління достатньо йти із кадрового резерву. А для зайняття посади головного архітектора міста необхідний відповідний, так би мовити, кастинг. Побажаю лишень озвученій вами кандидатурі спершу перемогти, а потім плідно працювати.
Особисто із Леонідом Герасимюком знайомий дуже давно. Людина досвідчена, професійна. А сьогодення, на жаль, таке, що в роботі мали би превалювати, окрім професіоналізму, чітка позиція, принциповість, порядність. Надіюся, що таким він і буде.
daryna.s Жахливе перефарбування фасаду автошколи у Луцьку по пр. Волі 53. Чому не прослідковано?...так «освіжити» фасад могли лише люди що взагалі не розрізняють кольори!...Ну це ж центральна вулиця міста!... Які міри застосуються?
Не тільки колір є визначальним у формуванні міського середовища. Не втомлюсь повторювати, що у свій час репрезентативний центральний проспект міста за рахунок і в тому числі таких кроків перетворився у торгову вуличку районного центру. Причепи, добудови, канаркові кольори – повна какофонія несмаку. Звичайно, слушне питання про те, куди дивиться влада.
На жаль, законодавчо функції погодження з органів архітектури сьогодні знято. А безпосередня відповідальність за такі недолугі рішення лежить на генеральному проектувальнику та замовнику. І з них слід питати. Зробив добре – ордени на груди, зробив зле – голова в кущі.
Можливо, передчасно така демократична норма була введена в чинне законодавство. Суспільство повинне перманентно дорости до розуміння відповідальності.
Mirna Ви вже раніше довгий час були архітектором області. Прийшовши знову на цю посаду, вже вивчили ситуацію? Чим зараз насамперед будете займатися? Які проблеми у цій сфері в області?
Звичайно, передусім я ознайомився із специфікою роботи управління. Той перелік проблем, котрий існував на попередньому етапі моєї роботи, сьогодні інший. Працювати цікаво, тому що область неординарна. Із зміною геополітичної ситуації у світі статус Волинської області суттєво змінився.
Адже із колишньої периферійної області Радянського Союзу область сьогодні знаходиться найближче до Європи. Розпочато роботи із коригування генеральної схеми планування України, виконано значний обсяг робіт із розробки схеми Волинської області, районів, містобудівної документації населених пунктів.
Започатковано роботу із формування служб містобудівного кадастру та моніторингу, зокрема, перший етап – цифрової векторної карти області. Проведено значний обсяг робіт із оновлення містобудівної документації, реалізації програми облаштування пунктів пропуску із Польщею та Білоруссю, завершено роботи зі спільного містобудівного проекту територіального розвитку транскордонних територій, облаштування інженерної та соціальної інфраструктури автомобільних, магістральних, транспортних коридорів, формування рекреаційних зон, насамперед на території Шацького району.
Після аналізу проблемних питань управлінням містобудування вироблено чіткі пріоритети у його роботі. Власне цим і займатимемося.
Бонавентура Луцький Приміщення адмінсуду на Словацького за драмтеатром не було пам'яткою. Але будівля стоїть серед іншої історичної забудови. Після ремонту вона стала катастрофічно дисонувати з нею. Чому так сталося? Дайте, будь-ласка, подвійну відповідь - як архітектор і як посадовець.
Ніхто не буде заперечувати стосовно необхідності проведення ремонтних робіт приміщення Адміністративного суду. Разом з тим некоректно виривати з контексту лишень одну споруду, а необхідно розглядати її у комплексі з навколишньою забудовою.
Театральний майдан є композиційно завершеним об’єктом містобудування. Приміщення суду знаходиться в одному ряду з так званою фоновою рядовою забудовою, яка є притаманною для центральної частини міста. Це бувша променадна вулиця Панська.
І, до речі, якраз її масштаб зберігся з тих давніх часів, і втручання у забудову має бути професійним і виваженим. Окрім цього, для потреб суду виділено бувше приміщення об’єднаного військкомату, яке також потребує проведення ремонтних відновлювальних робіт.
Мною свого часу було поставлене завдання проектній організації розробити пропозиції стосовно комплексного підходу до розв’язання порушеного питання. Тобто розробити у комплексі проект реконструкції, реставрації забудови від вулиці Хмельницького до вулиці Шевченка, розробити розгортку фасадів будинків, які знаходяться там.
За рахунок варіантності проектних рішень передбачити висотність забудови, дотримання архітектурного стилю, збереження масштабності існуючих будівель і споруд. До речі, усі ми є свідками проведення ремонтних робіт кутового будинку на розі вулиць Словацького і Шевченка.
Я особисто вважаю, що запропоноване проектне рішення і реалізація його в натурі в переважній більшості мала би задовольнити вимоги, смаки й уподобання громадян міста.
ЖительПолісся До вас приходили з хабарами, щоб вирішити якесь питання?
За себе скажу, що ні. А якщо хтось каже, що бачив, чув або давав, то нехай зголоситься.
Михайло Шелеп Пане Юрій, вітаю з переходом на легшу роботу. Принаймні мені так здається, бо в ОДА для архітектора більше паперової роботи, а в міській раді робота більш наближена до реальних проблем. Чи Ви з цим не погоджуєтьсь?
Мені на це питання легко відповісти, бо я, напевно, чи не єдиний архітектор, котрий мав честь працювати головним архітектором району, головним архітектором міста, головним архітектором області і головним архітектором України.
Коло обов’язків, повноважень на кожному ієрархічному щаблі різні. Якщо працюєш відповідально, то всюди працювати важко. У місті було важко, тому що моя принципова позиція наразилася на спротив частини депутатського корпусу, підприємців, які, до речі, в більшості, представляють і перше, і друге. І, на жаль, бачать місто не як середовище для комфортного проживання людей, а як територію для заробляння грошей в будь-який спосіб.
Оце, напевно, і породило той конфлікт. Хоча я особисто це конфліктом не вважаю, бо це була моя професійна принципова позиція.
Світлана Як ви як архітектор оцінюєте сонячний годинник в центрі Луцька. Він хоч шось несе у собі естетичне чи практичне?
Чи має право на існування? Та, звичайно, має право. Чи функціонально логічно розміщений? Звичайно, ні. Бо своїх функцій, на жаль, не виконує.
Wola Пане Казмірук, як Ви можете виправдати не з правової чи адміністративної, а з моральної точки зору повне або часткове знищення кількох луцьких пам'яток за час Вашої каденції на посаді міського архітектора? Йдеться про будинок Пузини, так. званий будиночок Петра І, порушення охоронної зони комплексу бернардинського монастиря і Троїцького собору. Яка Ваша, тепер як обласного архітектора, позиція щодо завершення псевдореставрації (а фактично наруги і спаплюження) Покровської церкви у Піддубцях, про яку так хвалебно писала нещодавно прес-служба Волинська ОДА? Ви дійсно не вважаєте це злочином і порушенням закону? Чи варто чекати волинянам наступних знищень нашої національної спадщини? Дякую бодай за часткові однозначні відповіді.
Ні в кого не викликало заперечення проведення ремонтно-реставраційних робіт будинку Пузини. Власники усіх чотирьох приватних квартир категорично відмовилися брати участь у цьому процесі, переклавши вирішення питання на державу. Замовником цих робіт було управління капітального будівництва, проектна організація – «НДІ Проектреконструкція».
Компетенція управління містобудування та архітектури полягала у видачі містобудівних умов та обмежень – документа, який передує розробці проектно-кошторисної документації. І на цьому функції управління вичерпалися. Відповідальність за дотримання вимог законодавства, державних будівельних норм несе замовник і генеральний проектувальник, а також пам’яткоохоронні органи. В результаті конструктив збережено, а цінність пам’ятки від того втрачено.
Адже в результаті отримали, на жаль, бутафорську річ. Тут держава свою функцію виконала – виділила фінансування. Зберегли об’єкт від руйнації. А підхід можна було зробити більш професійний.
Діма_Центр Оскільки ви були головним архітектором міста, то маєте орієнтуватися. Яка ситуація з будівництвом підземних переходів?
ТзОВ «Магніт» свого часу виступило замовником на освоєння підземного простору під Театральним майданом з метою облаштування там торгових площ, дворівневої парковки, а також влаштування двох підземних переходів. Один – з Театрального майдану до ЦУМу, інший – на вулиці Парковій і на проспекті Волі.
Станом на сьогодні замовник провів суттєве коригування проектної документації. Серйозні роботи проведено по виносу інженерних мереж. Відкоригованим проектом передбачається будівництво одного підземного переходу з Театрального майдану до торгового центру «Луцьк» та готелю «Україна», з облаштуванням торгових площ, громадських туалетів, з повним комплексом інженерного облаштування.
Konstantyn Ходили чутки, що у Луцьку планувалося будівництво 50-ти метрового плавального басейну і проект начебто був. Розміщуватися він мав у центральному парку. Спростуйте чи підтвердіть цю інформацію. І друге питання: чи можете ви особисто подати ініціативу будівництва новго спортивного басейну, хоча б 25 метрового для ? Бо зараз така ситуація, що центральний басейн переповнений, дітей в групи вже не набирають, та й бажаючих дорослих є дуже багато. У колишньому басейні спорткомплексу "Колос" вибиті вікна і там живуть бомжі. Інші басейни знаходяться у незручних місцях або дуже маленькі. У Потр сіті, який будується, наскільки я зрозумів басейну теж не передбачається.
Парк – це, звісно, інвестиційно привабливе місце. Свого часу дійсно були пропозиції інвесторів стосовно попереднього опрацювання можливості розміщення такого об’єкту. Однак далі розмов справа з місця не зрушилася. А якщо хочете знати мою думку стосовно будівництва об’єктів спортивного призначення, то я перший, хто буде відстоювати і лобіювати їх будівництво. І не тільки басейни, але й хокейні зали і футбольні поля. Нація має бути здоровою.
Вадим_123 Ходили чутки, що на ваше місце просився Богдан Шиба. Невже правда?
Дійсно, Богдан Шиба брав участь у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника обласного управління. Програв, подав руку мені, привітав з перемогою.
Світлана Ким ви мріяли стати у дитинстві? Якби не стали архітектором, то ким?
Капітаном далекого плавання, режисером, священнослужителем, але переміг архітектор.
Лучаночка Які ваші улюблені місця у Луцьку? Де вам подобається прогулятися? І які улюблені заклади?
Найбільше люблю у Луцьку Луцьк :)
ЖительПолісся Фонтан у центрі Луцька – це вже тема для жартів. ЧОМУ його досі нема? Замахувалися на круті проекти, Палиця обіцяв дати гроші, але корито як стояло, так і досі стоїть. А це ж була б окраса міста!!! Хто винен, як ви думаєте? Може, громаді скинутися? Наскільки я розумію, можна розраховувати тільки на благодійні гроші? Чи все-таки бюджетні? І загалом яким ви бачите фонтан у центрі Луцька?
Фонтан – це складова частина театрального комплексу разом із підземними резервуарами для пожежогасіння. Він технологічно пов'язаний із функціонуванням театру. Але разом з тим несе естетичну функцію.
У свій час профінансовано і збудовано чашу фонтану, насосні станції, підведені інженерні мережі. Залишилося, по суті, провести монтаж обладнання і оздоблювальні роботи. На жаль, вони недешеві, орієнтовно це близько 3 мільйонів гривень.
Фонтан має бути органічно взаємозв’язаний із містоформуючими об’єктами і бути місцем відпочинку для жителів міста. Практично театральний майдан в основному сформований. Проводився конкурс на його облаштування. На жаль, ні один із запропонованих варіантів не пройшов.
Головна причина у відсутності фінансування. А з яких джерел він має бути профінансований – то вже окрема тема. Бажано, звичайно, якби зголосився приватний інвестор.
Anna_Lutsk Щось призупинили реконструкцію готелю «Лучеськ» і торгового центру «Імідж». Там, здається, планували будувати великий басейн. Що зараз з цими об’єктами?
Управління видало містобудівні умови і обмеження на проведення реконструкції «Іміджу» та «Лучеська». В ідеалі це має бути торгово-розважальний комплекс з готелем. В даний час роботи ведуться. Більш детальну інформацію зміг би надати замовник або інвестор.
ВолиньPost: Чого б ви побажали нашим читачам?
Бажаю розуміння і відповідальності за долю нашого міста, вміння досягати компромісу, будучи толерантним. Усвідомлювати, що ми робимо спільну справу, формуючи той життєвий простір, у якому жити не лише нам, а й нашим дітям.
Онлайн-конференція відбулася 22 листопада.
Нагадаємо, головним архітектором Волині Юрія Казмірука призначили 14 листопада. Донедавна він займав посаду головного архітектора Луцька.
Mirna Розкажіть, чому ви пішли з міської ради. Чи вас пішли? І як вам вдалося знову стати головним архітектором Волині? Хіба була вільна вакансія? Яким Сеник не образився? :)
Абсолютно природне бажання. Риба шукає, де глибше, а людина, де ліпше. А якщо серйозно, то повернувся туди, де я починав свою службову кар’єру на Волині. В той колектив, який благословив мене на високі кар’єрні здобутки з метою проявити себе у командній грі. Там вищий ступінь відповідальності, ширше коло обов’язків.
Вакансія була. Яким Васильович – мій старий хороший товариш. Не образився, звісно. З розумінням віднісся. Йому запропоновано не менш відповідальну посаду – бути заступником. У нас спільні бачення розв’язання проблем містобудування, спільні уподобання від полювання до пісні Разом ми зробимо більше, ніж зробив би він один і ніж зробив би я один.
Михайло Шелеп Пане Юрій, на Вас дуже сильно жалілися окремі депутати міської ради? В чому причина, чим Ви їм не догодили?
Насамперед кому жалілися, на що жалілися? Мені особисто своїх претензій вони сам на сам не висловлювали. Позиція їхня проявлялася лиш на сесії міської ради, коли вони висловлювали мені недовіру. Якби я висловлював необґрунтовані претензії, вимоги, то на мене управа би швидко знайшлася.
Усі ми ходимо під законом і усе це бачить Господь Бог. Вимагав лишень одного – дотримання вимог закону. Сам закон не порушував і іншим не давав можливості це робити. Демократія – це не вседозволеність, а диктат закону.
Тетянка Ви задоволені, що вашу посаду в мерії займе Леонід Герасимюк? Ви знайомі?
Наскільки мені відомо, для того, щоб був призначений головний архітектор міста, необхідно пройти відповідні процедури. Насамперед це випробування конкурсом. На начальника управління достатньо йти із кадрового резерву. А для зайняття посади головного архітектора міста необхідний відповідний, так би мовити, кастинг. Побажаю лишень озвученій вами кандидатурі спершу перемогти, а потім плідно працювати.
Особисто із Леонідом Герасимюком знайомий дуже давно. Людина досвідчена, професійна. А сьогодення, на жаль, таке, що в роботі мали би превалювати, окрім професіоналізму, чітка позиція, принциповість, порядність. Надіюся, що таким він і буде.
daryna.s Жахливе перефарбування фасаду автошколи у Луцьку по пр. Волі 53. Чому не прослідковано?...так «освіжити» фасад могли лише люди що взагалі не розрізняють кольори!...Ну це ж центральна вулиця міста!... Які міри застосуються?
Не тільки колір є визначальним у формуванні міського середовища. Не втомлюсь повторювати, що у свій час репрезентативний центральний проспект міста за рахунок і в тому числі таких кроків перетворився у торгову вуличку районного центру. Причепи, добудови, канаркові кольори – повна какофонія несмаку. Звичайно, слушне питання про те, куди дивиться влада.
На жаль, законодавчо функції погодження з органів архітектури сьогодні знято. А безпосередня відповідальність за такі недолугі рішення лежить на генеральному проектувальнику та замовнику. І з них слід питати. Зробив добре – ордени на груди, зробив зле – голова в кущі.
Можливо, передчасно така демократична норма була введена в чинне законодавство. Суспільство повинне перманентно дорости до розуміння відповідальності.
Mirna Ви вже раніше довгий час були архітектором області. Прийшовши знову на цю посаду, вже вивчили ситуацію? Чим зараз насамперед будете займатися? Які проблеми у цій сфері в області?
Звичайно, передусім я ознайомився із специфікою роботи управління. Той перелік проблем, котрий існував на попередньому етапі моєї роботи, сьогодні інший. Працювати цікаво, тому що область неординарна. Із зміною геополітичної ситуації у світі статус Волинської області суттєво змінився.
Адже із колишньої периферійної області Радянського Союзу область сьогодні знаходиться найближче до Європи. Розпочато роботи із коригування генеральної схеми планування України, виконано значний обсяг робіт із розробки схеми Волинської області, районів, містобудівної документації населених пунктів.
Започатковано роботу із формування служб містобудівного кадастру та моніторингу, зокрема, перший етап – цифрової векторної карти області. Проведено значний обсяг робіт із оновлення містобудівної документації, реалізації програми облаштування пунктів пропуску із Польщею та Білоруссю, завершено роботи зі спільного містобудівного проекту територіального розвитку транскордонних територій, облаштування інженерної та соціальної інфраструктури автомобільних, магістральних, транспортних коридорів, формування рекреаційних зон, насамперед на території Шацького району.
Після аналізу проблемних питань управлінням містобудування вироблено чіткі пріоритети у його роботі. Власне цим і займатимемося.
Бонавентура Луцький Приміщення адмінсуду на Словацького за драмтеатром не було пам'яткою. Але будівля стоїть серед іншої історичної забудови. Після ремонту вона стала катастрофічно дисонувати з нею. Чому так сталося? Дайте, будь-ласка, подвійну відповідь - як архітектор і як посадовець.
Ніхто не буде заперечувати стосовно необхідності проведення ремонтних робіт приміщення Адміністративного суду. Разом з тим некоректно виривати з контексту лишень одну споруду, а необхідно розглядати її у комплексі з навколишньою забудовою.
Театральний майдан є композиційно завершеним об’єктом містобудування. Приміщення суду знаходиться в одному ряду з так званою фоновою рядовою забудовою, яка є притаманною для центральної частини міста. Це бувша променадна вулиця Панська.
І, до речі, якраз її масштаб зберігся з тих давніх часів, і втручання у забудову має бути професійним і виваженим. Окрім цього, для потреб суду виділено бувше приміщення об’єднаного військкомату, яке також потребує проведення ремонтних відновлювальних робіт.
Мною свого часу було поставлене завдання проектній організації розробити пропозиції стосовно комплексного підходу до розв’язання порушеного питання. Тобто розробити у комплексі проект реконструкції, реставрації забудови від вулиці Хмельницького до вулиці Шевченка, розробити розгортку фасадів будинків, які знаходяться там.
За рахунок варіантності проектних рішень передбачити висотність забудови, дотримання архітектурного стилю, збереження масштабності існуючих будівель і споруд. До речі, усі ми є свідками проведення ремонтних робіт кутового будинку на розі вулиць Словацького і Шевченка.
Я особисто вважаю, що запропоноване проектне рішення і реалізація його в натурі в переважній більшості мала би задовольнити вимоги, смаки й уподобання громадян міста.
ЖительПолісся До вас приходили з хабарами, щоб вирішити якесь питання?
За себе скажу, що ні. А якщо хтось каже, що бачив, чув або давав, то нехай зголоситься.
Михайло Шелеп Пане Юрій, вітаю з переходом на легшу роботу. Принаймні мені так здається, бо в ОДА для архітектора більше паперової роботи, а в міській раді робота більш наближена до реальних проблем. Чи Ви з цим не погоджуєтьсь?
Мені на це питання легко відповісти, бо я, напевно, чи не єдиний архітектор, котрий мав честь працювати головним архітектором району, головним архітектором міста, головним архітектором області і головним архітектором України.
Коло обов’язків, повноважень на кожному ієрархічному щаблі різні. Якщо працюєш відповідально, то всюди працювати важко. У місті було важко, тому що моя принципова позиція наразилася на спротив частини депутатського корпусу, підприємців, які, до речі, в більшості, представляють і перше, і друге. І, на жаль, бачать місто не як середовище для комфортного проживання людей, а як територію для заробляння грошей в будь-який спосіб.
Оце, напевно, і породило той конфлікт. Хоча я особисто це конфліктом не вважаю, бо це була моя професійна принципова позиція.
Світлана Як ви як архітектор оцінюєте сонячний годинник в центрі Луцька. Він хоч шось несе у собі естетичне чи практичне?
Чи має право на існування? Та, звичайно, має право. Чи функціонально логічно розміщений? Звичайно, ні. Бо своїх функцій, на жаль, не виконує.
Wola Пане Казмірук, як Ви можете виправдати не з правової чи адміністративної, а з моральної точки зору повне або часткове знищення кількох луцьких пам'яток за час Вашої каденції на посаді міського архітектора? Йдеться про будинок Пузини, так. званий будиночок Петра І, порушення охоронної зони комплексу бернардинського монастиря і Троїцького собору. Яка Ваша, тепер як обласного архітектора, позиція щодо завершення псевдореставрації (а фактично наруги і спаплюження) Покровської церкви у Піддубцях, про яку так хвалебно писала нещодавно прес-служба Волинська ОДА? Ви дійсно не вважаєте це злочином і порушенням закону? Чи варто чекати волинянам наступних знищень нашої національної спадщини? Дякую бодай за часткові однозначні відповіді.
Ні в кого не викликало заперечення проведення ремонтно-реставраційних робіт будинку Пузини. Власники усіх чотирьох приватних квартир категорично відмовилися брати участь у цьому процесі, переклавши вирішення питання на державу. Замовником цих робіт було управління капітального будівництва, проектна організація – «НДІ Проектреконструкція».
Компетенція управління містобудування та архітектури полягала у видачі містобудівних умов та обмежень – документа, який передує розробці проектно-кошторисної документації. І на цьому функції управління вичерпалися. Відповідальність за дотримання вимог законодавства, державних будівельних норм несе замовник і генеральний проектувальник, а також пам’яткоохоронні органи. В результаті конструктив збережено, а цінність пам’ятки від того втрачено.
Адже в результаті отримали, на жаль, бутафорську річ. Тут держава свою функцію виконала – виділила фінансування. Зберегли об’єкт від руйнації. А підхід можна було зробити більш професійний.
Діма_Центр Оскільки ви були головним архітектором міста, то маєте орієнтуватися. Яка ситуація з будівництвом підземних переходів?
ТзОВ «Магніт» свого часу виступило замовником на освоєння підземного простору під Театральним майданом з метою облаштування там торгових площ, дворівневої парковки, а також влаштування двох підземних переходів. Один – з Театрального майдану до ЦУМу, інший – на вулиці Парковій і на проспекті Волі.
Станом на сьогодні замовник провів суттєве коригування проектної документації. Серйозні роботи проведено по виносу інженерних мереж. Відкоригованим проектом передбачається будівництво одного підземного переходу з Театрального майдану до торгового центру «Луцьк» та готелю «Україна», з облаштуванням торгових площ, громадських туалетів, з повним комплексом інженерного облаштування.
Konstantyn Ходили чутки, що у Луцьку планувалося будівництво 50-ти метрового плавального басейну і проект начебто був. Розміщуватися він мав у центральному парку. Спростуйте чи підтвердіть цю інформацію. І друге питання: чи можете ви особисто подати ініціативу будівництва новго спортивного басейну, хоча б 25 метрового для ? Бо зараз така ситуація, що центральний басейн переповнений, дітей в групи вже не набирають, та й бажаючих дорослих є дуже багато. У колишньому басейні спорткомплексу "Колос" вибиті вікна і там живуть бомжі. Інші басейни знаходяться у незручних місцях або дуже маленькі. У Потр сіті, який будується, наскільки я зрозумів басейну теж не передбачається.
Парк – це, звісно, інвестиційно привабливе місце. Свого часу дійсно були пропозиції інвесторів стосовно попереднього опрацювання можливості розміщення такого об’єкту. Однак далі розмов справа з місця не зрушилася. А якщо хочете знати мою думку стосовно будівництва об’єктів спортивного призначення, то я перший, хто буде відстоювати і лобіювати їх будівництво. І не тільки басейни, але й хокейні зали і футбольні поля. Нація має бути здоровою.
Вадим_123 Ходили чутки, що на ваше місце просився Богдан Шиба. Невже правда?
Дійсно, Богдан Шиба брав участь у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника обласного управління. Програв, подав руку мені, привітав з перемогою.
Світлана Ким ви мріяли стати у дитинстві? Якби не стали архітектором, то ким?
Капітаном далекого плавання, режисером, священнослужителем, але переміг архітектор.
Лучаночка Які ваші улюблені місця у Луцьку? Де вам подобається прогулятися? І які улюблені заклади?
Найбільше люблю у Луцьку Луцьк :)
ЖительПолісся Фонтан у центрі Луцька – це вже тема для жартів. ЧОМУ його досі нема? Замахувалися на круті проекти, Палиця обіцяв дати гроші, але корито як стояло, так і досі стоїть. А це ж була б окраса міста!!! Хто винен, як ви думаєте? Може, громаді скинутися? Наскільки я розумію, можна розраховувати тільки на благодійні гроші? Чи все-таки бюджетні? І загалом яким ви бачите фонтан у центрі Луцька?
Фонтан – це складова частина театрального комплексу разом із підземними резервуарами для пожежогасіння. Він технологічно пов'язаний із функціонуванням театру. Але разом з тим несе естетичну функцію.
У свій час профінансовано і збудовано чашу фонтану, насосні станції, підведені інженерні мережі. Залишилося, по суті, провести монтаж обладнання і оздоблювальні роботи. На жаль, вони недешеві, орієнтовно це близько 3 мільйонів гривень.
Фонтан має бути органічно взаємозв’язаний із містоформуючими об’єктами і бути місцем відпочинку для жителів міста. Практично театральний майдан в основному сформований. Проводився конкурс на його облаштування. На жаль, ні один із запропонованих варіантів не пройшов.
Головна причина у відсутності фінансування. А з яких джерел він має бути профінансований – то вже окрема тема. Бажано, звичайно, якби зголосився приватний інвестор.
Anna_Lutsk Щось призупинили реконструкцію готелю «Лучеськ» і торгового центру «Імідж». Там, здається, планували будувати великий басейн. Що зараз з цими об’єктами?
Управління видало містобудівні умови і обмеження на проведення реконструкції «Іміджу» та «Лучеська». В ідеалі це має бути торгово-розважальний комплекс з готелем. В даний час роботи ведуться. Більш детальну інформацію зміг би надати замовник або інвестор.
ВолиньPost: Чого б ви побажали нашим читачам?
Бажаю розуміння і відповідальності за долю нашого міста, вміння досягати компромісу, будучи толерантним. Усвідомлювати, що ми робимо спільну справу, формуючи той життєвий простір, у якому жити не лише нам, а й нашим дітям.
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0