Чат з Миколою Романюком
13 березень, 2013, 15:00
Луцький міський голова Микола Романюк (на фото) 13 березня взяв участь у чат-конференції інтернет-видання ВолиньPost.
Olha Buzuluk Доброго дня! Прошу Вас розпорядитися встановити контейнери для роздільного збору сміття (або хоча б звичайні контейнери) на розі вулиць Баранова/Філатова, а, якщо є можливість, то й на всій вулиці Баранова. У цьому приватному секторі сміття збирають по вівторках і п'ятницях, іноді це відбувається в обід, тож сміття часто розвіює вітер чи розгрібають собаки, яких тут теж дуже багато (загалом у районі Львівської/Баранова). Та й взагалі ця потреба давно назріла. Мешканці сподіватимуться на розуміння. А запитання таке: яка взагалі ситуація з роздільним збором сміття в Луцьку. Чого більше: нестачі грошей на контейнери і прибирання, немає достатньої волі чиновників чи низька свідомість лучан? Адже є багато прикладів в Україні, коли невеликі міста (бл. 200 тис. осіб, як у нас) успішно справляються з цією проблемою. Цікава Ваша власна думка. Дякую.
Щодо встановлення контейнерів. Я за те, щоб у приватному секторі люди, які там проживають, придбали невеличкі контейнери, заключили угоди з «Луцькспецкомунтрансом» на вивіз сміття. І тоді проблем не буде.
Роздільне сміттєзбирання частково організоване у Луцьку, але, як показує досвід і практика, навіть у Європі не скрізь воно прижилося. Тому і такий варіант можливий. Але є другий хороший варіант – будівництво сміттєсортувального цеху у селі Брище. Це питання у стадії вирішення.
sermyron Шановний Микола Романюк, до Вас звертається представник мешканців будинку № 47 по вул. Винниченка в м.Луцьку, Миронюк Сергій. В результаті прибудов до нашого будинку - будинок знаходиться в аварійному стані. Згідно рішення Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року по справах N 1-2/2004 і N 4-рп/2004)прибудови до фасадів будинків зі змінами в фундаменті, несучих конструкціях заборонені. Ігноруючи вищевказані рішення Конституційного Суду, виконком Луцької міськради все рівно приймає незаконні рішення по прибудовах до будинку № 47 по вул. Винниченка в м. Луцьку. Будинок знаходиться в аварійному стані в результаті тріщин і руйнацій, фото-докази яких були надіслані до виконкому. Останній фотодоказ було надіслвно вчора, 11.03.2013. Інспекція архбудконтролю не приймає ніяких дій по забезпеченню безпеки проживання в будинку № 47 по вул. Винниченка. Прошу Вас забезпечити безпеку проживання в будинку №47 по вул. Винниченка в м.Луцьку, вжити упереджені заходи, щоб не повторилась ситуація як на вул. Рівненській. Дякую.
Я знайомий частково з цією ситуацією. Наскільки мене інформували, при візуальному огляді там аварійної ситуації, яка створює загрозу мешканцям, нема. Але якщо є така тривога жителів, то я ще раз на наступному тижні направлю туди комісію, щоб обстежили за участі мешканців. Хоча вважаю неправильним, що Інспекція ДАБК не приймає відповідних заходів. Думаю, що тут може дійти і до суду, на що мають право громадяни.
Тетяна Грішина Чи запланований ремонт мосту, доріг, бруківки на вулиці Винниченка у 2013 році? У Боратині вулиці ліпші, аніж на центральній вулиці міста
Так, заплановано капітальний ремонт усієї вулиці Винниченка та мосту у цьому році.
Бонавентура Луцький Перенесення Старого ринку - це стратегічна мета чи вже є конкретні напрацювання?
Перенесення частини Старого ринку – це стратегічна мета. І так думаю не тільки я, а й чимало лучан. Тому що біля замку не має права на існування такий базар. Там узагалі щось інше повинне бути. І воно буде, я впевнений. Але до цього потрібно підходити виважено, тому що там працюють люди, переважна більшість з яких – це їхній єдиний дохід, який вони заробляють для своїх сімей. Але ми працюємо над варіантами перенесення частини ринку.
Світлана С. Яка зараз ситуація з будинком на вулиці Лесі Українки, який постраждав від пожежі? Чий він? Чи можна його якось облагородити?
Будинок повністю у приватній власності. Є два власники. На жаль, чинним законодавством не передбачена така процедура, за якою можна було б зобов’язати провести реконструкцію. Проводимо з ними переговори. Думаю, що у будь-якому разі досягнемо згоди, бо вони й самі мали б бути зацікавлені, щоб будівлю відновити.
серж Добрий день. Коли наведете лад на Луцькому авторинку? Водії свої автомобілі паркують в охоронній зоні повітряної лінії 110 кВ і безпосередньо під проводами. У випадку обриву проводу призведе до загибелі людей. Інспектори ДПС не патрулюють дану ділянки дороги, що призводить до того, що водії паркують свої автомобілі як-небудь, в тому числі й на газонах. Часто створюються затори. що унеможливлює персоналу Волиньобленерго, Віта-Авто, нафтобази прибути на роботу вчасно. У разі пожежі на нафтобазі автомобілі пожежної частини не зможуть ліквідувати пожежу. Не ставтеся до цього байдуже. Разом з прокуратурою і міліцією наведіть порядок на авторинку. Заставте керівництво авторинку дотримуватись правил охорони електричних мереж і правил дорожьного руху. Потрібно зробити так, щоб в охоронній зоні і під проводами не було припаркованих автомобілів та щоб не створювались затори.
У зв’язку з такою великою кількістю автомобілів, які приїздять в базарні дні туди, то що б там не робили, все одно належних умов не буде – територія не дозволяє. Моя особиста позиція: перенесення звідти ринку. І я над цим працюю.
Moroz Миколо Ярославовичу, а Ви знаєте про луцький фото-проект "Обличчя Луцька"? Цікаво, ви слідкуєте за тим, що люди кажуть про позитивні і негативні сторони Луцька? :) Спасибі.
Цікавий проект. Було б побільше таких проектів, то було б цікавіше жити. Ясна річ, що він корисний, що зауваження корисні, бо всього сам не помітиш.
Михайло Шелеп Ви самі формували основу своєї команди. Кравчук, Кошель - Ваші ставленики. Зараз Ви заявляєте, що вони завалили свою роботу, бо нібито не пояснили лучанам що за зміни плануються в медичній сфері. Як Ви їх покараєте? Хто буде звільнений? Адже їх проколи відбиваються на Вас і Вашому іміджі управлінця? Крім того, відсутність покарання за проколи показує й іншим чиновникам, що нема чого боятися.
Михайло «хоче крові»?)) А що було б краще, якби я промовчав і взагалі про це не говорили? Що є – то є. Це правда. Але тут йшла мова саме про цей факт, про роз’яснення людям про третю поліклініку, а не в цілому про роботу Кравчука і Кошеля. Я дав оцінку окремим посадовцям за виконання певних доручень, а не в цілому за їхню роботу.
Бонавентура Луцький Які перспективи розвитку електротранспорту в Луцьку і чи є вони взагалі?
На сьогодні говорити про чіткі перспективи розвитку електротранспорту у зв’язку із відсутністю державної підтримки важко. Всі ми хотіли б, щоб у Луцьку були нові тролейбуси. І ми б їх купували, безперечно, у нашого автозаводу. Але один тролейбус коштує щонайменше 1 мільйон 800 тисяч гривень. Таких можливостей міський бюджет немає. Але будемо надіятися, що все-таки буде державна підтримка. І тоді часткове фінансування з бюджету дасть можливість все-таки вирішити цю проблему. Ясна річ, що її за один рік не вирішиш.
В цьому році ми плануємо все-таки з’єднати вулиці Львівську і Боженка тролейбусною лінією, що дасть можливість, зокрема, працівникам заводу «Кромберг енд Шуберт» користуватися електротранспортом при доїзді на роботу і додому. А взагалі моя мрія – щоб в Луцьку тими вулицями, на яких є тролейбусні лінії, курсували тільки тролейбуси, щоб не було там маршрутних автобусів.
олександр Шановний Микола Ярославович, Вас турбують жителі району ДПЗ. Скажіть, будь ласка, скільки буде продовжуватись незаконний продаж алкогольних напоїв на базарчику напроти гуртожитку №1. Адміністрація ринку знає про це, але бездіє. Ці п"ять продавців "плодять" в нас на районі нероб, злодюжок і алкоголіків. Велике дякую.
Дам доручення сьогодні начальнику управління внутрішніх справ, начальнику відділу муніципальної дружини міської ради більш предметно і конкретно зайнятися цим питанням. І давайте домовимося, що через 10 днів ви мені зателефонуєте у приймальню й проінформуєте, чи змінилася ситуація. Телефон: 777900.
generacia Миколо Ярославовичу, слава Луцька-судноплавного канула в Лету. Спомином про часи, коли річковий флот функціонував, зостається єдина іржава баржа (плавмайстерня), що при березі Стиру в районі мосту на вулиці Шевченка. Свого часу представницький орган влади попереднього скликання дав добро на облаштування на судні ресторанного закладу, одначе справа не зрушилася з мертвої точки. Що тому завадило?
То чого хочуть: щоб ходили по річці судна чи щоб був на баржі ресторан? Конкретизуйте запитання. Я за те, щоб по Стиру була можливість ходити невеличким суднам, зокрема в рамках відпочинку, знайомства з місцевістю.
Велоприхильник Доброго дня ще раз. В кінці минулого року було прокладання чи то якихось труб, чи то кабелю якоюсь організацією від КРЗ (Карбишева) і аж до "Там Таму". Пішохідні доріжки були повністю зруйновані, зокрема біля Собору всіх святих землі Волинської - суцільне болото, люди змушені або ж іти по болоті, або ж по дорозі, що є досить небезпечно. Також були як-небуть покидані бордюри, які вони знімали на вулиці Єршова від кільця КРЗ (Карбишева) до кільця по вул.Гродіюк, Соборності, Відродження. Коли дана організація, яка нанесла значних збитків, як я вважаю, виправить свою так звану "роботу" і відновить те, що було зруйноване та пошкоджене?
Мені треба розібратися спершу, хто це робив. Я дам відповідні доручення. І цих людей треба змусити привести ту територію до належного вигляду.
Тетяна Грішина Які комунальні підприємства ви вирішили ліквідувати? Свого часу говорили, що рішення приймете у лютому 2013 року.
Я про це скажу десь через днів 10.
Асоціація міст України Добрий день, Миколо Ярославовичу! Де Ви берете натхнення для роботи, адже у Вас така відповідальна та складна посада? Як відпочиваєте?
Дякую за запитання. Натхнення, напевно, дає те, коли бачиш, що щось у місті зроблено і є якісь конкретні плани на майбутнє. Відпочиваю в основному з сім’єю, внуками.
Volynianyn Розкажіть про те, чи вивчає луцька мерія досвід реформування галузі ЖКГ в інших містах України? Чий досвід вам видається найбільш підходящим для Луцька? І ще: назвіть одну, але ГОЛОВНУ проблему комунальної галузі Луцька. Дякую
Постійно вивчаємо досвід. І не тільки український, а й закордонний. Сказати однозначно, що якесь одне місто, я би так не сказав. В кожному місті в цій галузі є щось своє, що заслуговує на увагу і на перейняття досвіду. У міста Рівне можна запозичити певний досвід по теплозабезпеченню. У Вінниці – як наводити порядок на вулиці з малими архітектурними формами і ринками. Зараз, коли ми в стадії завершення переговорів із Європейським банком реконструкції та розвитку по фінансуванні системи теплозабезпечення міста, спілкуємося з тими містами, які вже це впроваджують. Але з іншого боку – Кабмін хоче вивчати досвід Луцька по створенню ОСББ і наданню їм в тому числі фінансової допомоги з міського бюджету.
Найголовніша проблема – відсутність фінансування на вирішення проблем ЖКГ.
Михайло Шелеп Чому Ви не заветували рішення прийняте кнопкодавцями? У міській раді більшість депутатів так чи інакше орієнтуються на Вас. Невже не простіше було переголосувати це питання ще раз? А так Ваші опоненти мають ще один аргумент проти Вас, мовляв, Ви покриваєте нелегітимні рішення депутатів
Депутати не мають голосувати за інших. Це однозначно. Кожен має голосувати своєю карткою. Але я ж не буду бігати по залу і витягувати карточки відсутніх. Це хай буде на совісті самих депутатів.
Щодо переголосування. Є певний регламент роботи. І сьогодні переголосовувати питання, яке розглядалося на минулих сесіях, не передбачено регламентом. Потрібно по-новому вносити питання в порядок денний.
Велоприхильник Минулого року осінню було розпочато ремонт прибудинкових доріг по вул. Кравчука між будинками 32, 28, 26а, дорожники більше місяця робили вигляд, що вони ніби щось роблять, де-не-де замінили бордюри і засипали щебенем, реально цю роботу можна було зробити за тиждень, так вони робили більше місяця - то зроблять, тиждень їх нема, воно все порозвалюється, вони знов за 2 дні зроблять, потім знову відпочивають, але при цьому всьому не було покладено асфальтного полотна, за цей час деякі нові бордюри вже пошкоджені знову і той щебінь, що був посипаний вже потрібно переробляти, цікавить таке питання - чи буде покладено цього року в даних прибудинкових територій асфальт і чи, можливо, по звітах дорожників він вже покладений?
Асфальт не покладений, бо цього не дала зробити погода. Він буде покладений у цьому році. Якщо там є якісь уже сьогодні зміщення бордюр, то ця ситуація буде виправлена за рахунок тих, хто це робив. Але я бачу із запитання, що це говорить спеціаліст по дорожніх роботах. Запрошую вас на роботу в дорожню організацію. Думаю, ваш досвід там знадобиться.
Mariia Domanska Миколо Ярославовичу, мені стало відомо, що 14 грудня минулого року Ви видали розпорядження, згідно з яким на пр. Волі, 27 буде вирубано аж 15 дерев, через те, що там розмістився маркет "Фокстрот". Невже це підприємство не може обійтися без вирубування і так небагатьох дерев у Луцьку? На мій погляд, ви б мали навпаки дбати про збереження зелених насаджень у місті, ще й на головній вулиці.
Я дам відповідь на це запитання трошки ширше. Нам потрібно робити реконструкцію проспекту Волі. У стадії завершення проект цієї реконструкції. Він передбачає розширення проспекту Волі на всій протяжності, від вулиці Шопена до Київського майдану, до єдиної ширини – 14,5 метрів. Справа в тому, що на сьогодні в нас біля вулиці Шопена проспект Волі має ширину 14,5 метрів. А уже навпроти «Вопаку» біля Київського майдану – 10,5 метрів. І це створює певні незручності, в першу чергу для руху транспорту, особливо в зимовий період. По проекту передбачається розширення тільки лівої сторони проспекту Волі. Тому частина дерев підпадає під знесення. Але у самому проекті передбачене повністю озеленення проспекту Волі. Найближчим часом на ознайомлення жителів міста ми виставимо цей проект й будемо готові врахувати пропозиції, адже це центральна вулиця нашого міста.
А щодо знесення дерев біля «Фокстроту», то це розпорядження я відмінив.
Mirna Мешканці дев’ятиповерхового будинку №6, що на проспекті Соборності в Луцьку, бояться руйнування споруди через перепланування двох квартир на першому поверсі. У квартирах №37 і №38 на першому поверсі відбуваються ремонтні роботи, які, зі слів мешканців, несуть загрозу руйнування несучої стіни будівлі. Вам про це щось відомо? І це після аварії на Рівненській...
Всіх деталей я не знаю станом на сьогодні. Єдине можу сказати: наскільки мене інформували, то Інспекція держархбудконтролю дала дозвіл на виконання цих робіт. Я не думаю, що там був дозвіл на перепланування з наданням згоди на втручання у цілісність несучих стін. Дам доручення, щоб протягом наступного тижня цей будинок обстежили за участі жителів.
volodymyr.yarosh Щороку більше і більше лучан пересідає на велосипеди, і було би ще більше, якби була розвинена велосипедна інфраструктура. Адже велосипед - це користь і для зроров'я, і для довкілля. Чи планується розвиток у Луцьку в цьому напрямку, зокрема облаштування велодоріжок та парковок?
Я за розвиток велоінфраструктури в місті. Вивчали досвід інших міст, зокрема і за кордоном. І це можна зробити, і ми зробимо в Луцьку. Я впевнений, що лучани у цьому році побачать перші велодоріжки. Спробуємо зробити проспект Волі, Відродження, Глушець.
А щодо велостоянок, то перша уже є – біля міської ради. І велостоянки ми будемо облаштовувати. І на розвиток велоспорту у міському бюджеті передбачені кошти – 30 тисяч гривень.
А щодо велостоянок, то перша уже є – біля міської ради.
Лариса Добрий день, мене цікавить таке запитання. Я проживаю на останньому поверсі багатоповерхівки, чи входить в обов'язки ЖЕКу крити дах,який протікає і що в себе включає поняття утримання будинку? Дякую.
В обов’язки жеку, безперечно, входить обслуговування даху також. І це потрібно вирішувати спільно із жителями того чи іншого під'їзду. А відповісти зараз конкретно що входить в обслуговування того чи іншого будинку, то потрібно знати конкретну адресу і конкретний під’їзд. Тому що в нас побудинковий облік. Кожен будинок укладає угоду з ЖКП окремо. В мене таке прохання: зателефонуйте в приймальню міської ради (777900), залиште адресу і з вами зв’яжуться, дадуть точну інформацію про те, які послуги має надавати ЖКП конкретно по вашому будинку.
pashasam Миколо Ярославовичу, одним із питань Вашої передвиборчої програми була "Ефективна енергозберігаюча політика, впровадження альтернативних видів енергії". Які конкретні кроки зроблені?
У першу чергу у нас прийнятий «Енергетичний план розвитку міста». По-друге, ми сьогодні активно працюємо з різними фондами, грантами, державою по залученню коштів на вирішення цих питань. Сьогодні впроваджено ряд конкретних проектів, інші – в роботі. Думаю, що з цього питання потрібно було дати б більш ширшу інформацію, маючи перед собою цифри. Але з Європейським банком реконструкції та розвитку ми працюємо по фінансуванню впровадження енергозберігаючих технологій у системі теплопостачання міста. З НЕФКО – по впровадженні енергозберігаючих технологій у дитячих садочках і школах. В минулому році дуже багато вікон замінено у бюджетних установах і організаціях, що також дає певний ефект. Впроваджено ряд енергозберігаючих технологій у системі водопостачання. Це дуже цікава тема.
Давайте домовимося, що ми з ВолиньPost’ом зробимо по цій темі окреме інтерв’ю.
Бонавентура Луцький Чи є конкретні плани (проекти, інвестори) на будівництво фонтану в центрі міста. Коли можна очікувати хоч якогось зрушення справи?
На сьогоднішній день інвесторів нема.
Mariia Domanska Миколо Ярославовичу, наша організація, а саме "Асоціація Молодих Реформаторів" має бажання та й ідеї щодо утилізації токсично небезпечних батарейок. Взагалі, начальник Відділу екології ЛМР, а нині ваш радник Борис Сорока більше року назад обіцяв, що у Луцьку вже буде пункт збору батарейок. Його досі нема. Скажіть, будь ласка, і де-факто засвідчіть - чи готова буде міськрада взятися за вивіз такого сміття до спеціального переробного підприємства (мова тут, звісно, йде про гроші, бо це коштуватиме бензину, авто та робочої сили)? А наша організація готова допомогти із інформаційною кампанією і є можливість за кошти гранту отримати спеціальний контейнер для збору батарейок. На моє перконання, такі єропейські підходи хороший спосіб виховати у лучан нове ставлення до сміття, зменшить загрозу токсичних забруднень та й Вам додасть плюсів як представнику влади.
Шкода, що ви не слідкуєте за інформацією із мерії. У нас вже організована така робота.
Заключена відповідна угода з однією львівською структурою, яка спеціалізується на цьому питанні. В першу чергу підключилися до цього наші школи. Зараз працюємо із супермаркетами, щоб і їх долучити до цієї справи.
Я дякую за ініціативу й пропозицію допомогти, раджу зв’язатися із Борисом Сорокою, він дасть детальну інформацію і буде радий помічникам.
Ігор Алєксєєв Доброго дня. Скажіть, будь ласка: 1. Який бюджет Луцька 2013-го й чи є він достатнім для нашого міста? 2. Яке наповнення на сьогодні? 3. Які, на Ваш погляд, є дієві методи "латання" бюджетних дір?
Своїм питанням ви самі частково даєте відповідь на нього :-)
1) Бюджет міста на сьогоднішній день з урахуванням дотацій складає майже 872 мільйони гривень.
2) На жаль, у зв’язку з тим, що Міністерство фінансів одноразово списало з бюджету міста суму в 11 мільйонів 800 тисяч гривень в рахунок повернення боргів за минулі роки, бюджет міста не виконується.
3) В першу чергу бюджет у нас збалансований. І ми намагаємося й будемо жити по своїх можливостях. Тому що, крім суми, яка повернута у Мінфін, нам необхідно ще повернути 20 мільйонів банкам, плюс 1,5 мільйона відсотків. Тому розраховувати на активні вкладення у соціально-економічний розвиток в цьому році не доводиться. Методи додаткового наповнення бюджету – це продаж права оренди земельних ділянок, сам продаж землі і головне – сприяння створенню робочих місць. Тому що 83% наповнення бюджету – це прибутковий податок з громадян.
Залучення додаткових інвестицій. Тільки по міжнародних проектах, грантах у 2013-2014 роках до міського бюджету надійде майже 30 мільйонів гривень. Якщо ЄБРР прийме позитивне рішення по фінансуванню КП «Луцьктепло», то це буде понад 140 мільйонів гривень додаткових інвестицій. Надіємося на підтримку держави у вирішенні соціальних питань міста.
Продовжується фінансування будівництва 27-ї школи. В цілому цей проект (дитячий садок, школа, басейн, спортзал) – це 100 мільйонів гривень. Є така можливість отримання коштів в сумі майже 10 мільйонів гривень для продовження розчистки русла Сапалаївки і Теремнівських ставків, каналів у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. В стадії оформлення рішення стосовно виділення місту Луцьку 3 мільйонів гривень на будівництво притулку для бездомних тварин і так далі.
Mariia Domanska Миколо Ярославовичу, а чому відмінили рішення щодо вирубку дерев на пр. Волі, 27 біля "Фокстроту"?
Зателефонуйте Ларисі Миколаївні Соколовській, вона дасть відповідь.
Юрій Між будинками №17 і №19 на вулиці Конякіна фірма "Еталон" будує новий будинок і прибудовує до будинку № 19 «Фізкультурно-оздоровчий центр». Я знаю, що у мерії вважають, що зараз там немає проблем (хоча мерія визнає – раніше були), але я сам на власні очі бачив величезні тріщини у стінах і грибок на стіні у квартирах. Чи відомо вам про цю проблему і як, на вашу думку, її слід вирішувати?
На сьогоднішній день я бачу єдиний вихід вирішення цієї проблеми – через суди.
Я категорично проти прибудов, будь-яких взагалі.
Михайло Шелеп Скажіть всім, що чути у питанні погодженням меж міста із сусідніми селами? Ще рік тому Ви обіцяли, що це питання вирішиться дуже швидко, але потім настала тиша... Кривицький пішов. Хто зараз цим займається і яка ситуація?
З усіма сусідніми селами ми ці питання вирішили, крім Прилуцької сільської ради. Я думаю, найближчим часом питання закриємо, воно зараз, на жаль, у судах. До речі, до відома лучан: якщо обійти навколо Луцька, то довжина цієї межі складає 75 кілометрів.
Lutsk_city Чи планується хоча б який небудь ремонт доріг по вул.Лідавській, хоча б щебенем засипати, поріврняти ті ями. Оскільки як такого дорожнього полотна там не існує.
В першу чергу хочу попросити вибачення у лучан за стан доріг, який ми нині маємо. Погода нам в цьому «допомогла», особливо перепади температури. Але обстеження всіх тих доріг, які робилися в минулому році, показало, що 98% дорожнього покриття – у нормальному стані. Те, яке на сьогоднішній день, не витримало зими, буде перероблено за рахунок тих, хто виконував ці роботи. В цьому році ми плануємо не менше 60 вулиць відремонтувати. Мова йде про капітальний і поточний ремонт. Ми внесли корективи у перелік вулиць у зв’язку із зимовими погодними умовами. По вулиці Лідавській ми вивчимо ситуацію. Якщо там дійсно такий стан, то зробимо.
Світлана М. Доброго дня, Миколо Ярославовичу! На вулиці Потапова біля 9-тої школи підприємець робить реконструкцію старої автомайстерні. Кажуть, під центр пластичної хірургії. Підприємець неодноразово самовільно відключала енергію, коли робила ремонт. Людей не попереджала про відключення. Крім цього, зруйнувала (яке-не-яке) покриття в дворі будинків, що біля центру. Тепер машини паркуються на дитячому майданчику і їздять по газону, бо їхати по зруйнованій дорозі неможливо. А часом у двір і швидкій заїхати важко. До речі, асфальт для дороги біля 5-поверхівок клали не так давно, коли ремонтували Театральну площу у центрі. Розберіться, будь ласка.
Я розберуся обов’язковою. І ми зробимо цю вулицю. Це все-таки центр міста.
Лариса Цікавить таке запитання, чи планується проведання ремонту доріг у дворі за адресою пр. Молоді 19, там не те що їздити, там навіть ходити неможливо, особливо в зимову пору року.
Якщо можна, зателефонуйте у приймальну в п’ятницю (777900), я дам точну інформацію.
Світлана Андрейчин Доброго дня! У європейських містах центр міста по-максимуму звільняють від транспорту, роблять пішохідні зони та зберігають зелені насадження. Чому у Луцьку планують розширення пр.Волі за рахунок тротуару, замість того, щоб спрямувати більшість машин по об'їзних дорогах (Грушевського, Глущець), а через центр дозволити тільки необхідний проїзд, а парковки зробити платними, як, наприклад, у Дрездені. Там в центрі набагато менше машин, ніж у Луцьку.
В принципі підтримую таку пропозицію. Тільки дайте інформацію, де, на вашу думку, можна зробити в центрі міста парковки, крім як біля драмтеатру.
Михайло Шелеп Ви кажете що інвестора для фонтану нема а Палиця більше місяця тому заявив, що зробить фонтан (http://p-p.com.ua/articles/30052/)!!! То за ким останнє слово?
Я ж вже сказав: на СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ у мене нема конкретних пропозицій.
vit2000 Доброго дня. Ви колись висловлювались про скорочення персоналу в дошкільних навчальних закладах. На Вашу думку, яким чином ще можна "покращити" роботу в садочках?
Я не пам’ятаю, щоб я висловлювався за скорочення персоналу у дошкільних навчальних закладах. Персоналу має бути, скільки його необхідно для забезпечення належної роботи цих закладів. Але те, що було зроблено переді мною (взято у держави 56 мільйонів 700 тисяч гривень позики), і частково було спрямовано на введення майже 100 додаткових посад у бюджетній сфері, які не фінансуються сьогодні державою, а ми повинні вишуковувати кошти з міського бюджету на фінансування цих посад, тому що там працюють люди, і їх ніхто не збирається скорочувати. Я вважаю, що це неправильно. Кошти можна було б краще спрямувати на вирішення тих проблем, які сьогодні є у дитсадках. В першу чергу це стосується водо- і теплопостачання, дахів тощо.
andriy.luchyk Яка доля кримінальної справи, порушеної у 2011 році за фактом зловживань, виявлених в департаменті ЖКГ Луцької міської ради? Справа стосуються завищеної вартості обслуговування та ремонту ліфтів у Луцьку, а також порушень під час проведення тендеру з закупівлі послуг із санітарного прибирання Луцька на 2011 рік.
Зараз не готовий на це питання відповісти. Мені потрібна додаткова інформація. Ми надамо вам цю інформацію.
Світлана Андрейчин Чому фасади будинків у центрі міста мають такі вульгарні вивіски і дикі з естетичної точки зору рекламні щити? Хто несе за це відповідальність? Тільки не кажіть про приватну власність цих будинків. У цивілізованих містах не менше приватної власності, однак все зі смаком, в гармонійній кольрові гамі у єдиному стилі з основною будівлею.Чому головний художник міста та головний архітектор не контролюють ці процеси?
Я згідний з позицією, яку ви висловили. Дійсно, головний архітектор і головний художник міста повинні нести за це відповідальність. Дякую, що нагадали. Додатково займемося цим питанням.
Ігор Алєксєєв "Але я ж не буду бігати по залу і витягувати карточки відсутніх. Це хай буде на совісті самих депутатів." З вашої відповіді випливає, що Ви свідомі того, що голосування фальсифікується й продовжуєте приймати рішення, ЗНАЮЧИ про відсутність тих депутатів, чиї картки активовані!!! Ви вважаєте нормальною таку практику?!! А якщо фізично буде присутній лише один депутат, а інші просто передадуть картки, Ви й далі будете голосувати, приймати рішення з похибкою на чиюсь совість?!!!
Я вважаю це неправильним. І на останніх сесіях я принаймні такого не бачив. Дякую УДАРу за пропозиції змін до регламенту, в яких йдеться саме про персональне голосування. І я першим підтримаю внесення таких змін до регламенту міської ради.
igor_vt Чи означае вiдмова головного iнвестора ФК "Волинь" вiд продовження iнвестицiй в iнфраструктуру клубу про високу ймовiрнiсть розiрвання з ним договору оренди стадiону на 49 рокiв?
Стадіон переданий у власність, а не в оренду. А щодо інвестора, то це запитання до нього. Я не ознайомлений з деталями їхньої угоди стосовно фінансування футбольного клубу.
Світлана Андрейчин Даю пропозицію. Підземну парковку.
Підземна парковка дуже дорога. І на сьогоднішній день не думаю, що хтось наважиться вкласти у це кошти. Як варіант – в пропозиціях до розбудови території колишнього комбінату хлібопродуктів на вулиці Франка планується багаторівнева парковка.
irena.melnik Миколо Ярославовичу,хто повинен контролювати витрати коштів на утримання будинку у ЖЕКу №8? Це одна з найбільш затратних статей в оплаті ЖКП. Чи залучається до таких перевірок КРУ?
Всі витрати повинні контролювати в першу чергу мешканці будинку, бо саме вони укладають угоди з ЖКП. А стосовно залучення сторонніх організацій для контролю, то це можливо за бажанням мешканців.
Mariia Domanska Мене як мешканку Луцька вже дуже дратує автосвавілля, що відбувається на вул. Лесі Українки, на центральній площі міста і частково на пр. Волі. Скільки ще на території, яка облаштована для пішоходів буде тривати це масове паркування? Знаю, що ваш заступник Святослав Кравчук вже не раз говорив про цю проблему. Але далі "говорили-балакали" справа не рухається. Принаймні це не помітно. Нехай там працюють якісь спеціальні люди, які будуть розганяти водіїв і їх автівки, яким там перебувати не можна. Скільки ж це ще буде тривати?
Стосовно вулиці Лесі Українки, то сьогодні не по всій вулиці ставлять авто. Мене також дратує ця ситуація. І у цьому році ми її кардинально виправимо.
makar Розкажіть коротко про реконструкцію будівель старого КХП, що на вул. Яровиця: що там має бути побудовано та коли? І чи правда те, що за кілька років планується забудова новими житловими будинками з інфраструктурою на місці теперішньго приватного сектору в районі колишнього консервного заводу (вулиці Франка, Сільська, Яровиця). Дякую.
Тут найкраще звернутися до головного архітектора міста. Давайте домовимося, що ВолиньPost про це напише зі слів архітектора.
серж На добудову приміщення міської лікарні для встановлення ангіографа – 2,14 млн грн. Щро входить в цю суму? Скільки коштує сам ангіограф?
Ангіограф і обладнання для його функціонування коштує у межах 16 мільйонів гривень. А сума 2 мільйони 400 тисяч гривень – це на приміщення і комунікації.
Світлана Андрейчин На схилі в парк у самісінькому центрі міста на місці зеленої зони зводиться так званий "Діснейленд". Яка необхідність розташовувати його саме там, спотворюючи композицію єдиного архітектурного ансамблю площі? Як ви прокоментуєте порушення, виявлені прокуратурою при вирішенні цього питання ?
Мені дуже шкода, що цього питання не задали раніше, коли на цьому схилі були поламані верби, кущі, калюжі, смітники. В нас так: якщо ніхто нічого не робить, то ніхто й питань не задає, тільки-но хтось починає щось робити, то відразу кажуть, що робить не так. Я ще раз наголошую: земельна ділянка в даному випадку не виділялася. Дана згода на розміщення тимчасових спорудж терміном на 3 роки із зобов'язанням облаштувати територію. Давайте зустрінемося там, коли цей «Діснейленд» буде відкритий, і тоді побачимо праві ви були чи ні. Правда, це буде можливо, коли знову комусь «це не буде заважати».
Леонід Доброго дня! Магазин (вірніше супермаркет) „Щоденник” знаходиться за адресою м. Луцьк вул. Кравчука, 42А. 30 метрів від центрального входу у школу № 26 м. Луцька та через дорогу знаходиться дитячий майданчик. Проблема №1: в даному магазині вже неодноразово продавали спиртні напої та тютюнові вироби неповнолітнім (в т.ч. й учням даної школи). На зауваження мешканців ні продавці, ні власник даного закладу не реагують (після зауваження чи скандалу на наступний день це знову повторюється). Також хочу звернути увагу, що ні директор, ні вчителі даної школи не звертають на це уваги – навіть якщо бачать, що там купують неповнолітні дані вироби. Навіть якщо учні палять чи п’ють на цій території. Для працівників школи (в т.ч. директора) головне, щоб це не відбувалось на території школи, а так пали й пий, „школяре”, навіть перед входом, але не на території. Вже неодноразово було помічено, як директор та вчителі проходили повз школярів, які палять чи п’ють, не роблячи при цьому ніяких зауважень. Проблема №2: між будинками й школою створили автомобільну дорогу (причому так, як у нас в Україні, бо це комусь захотілось), на якій машини не їздять, а ганяють (навіть по тротуару). Жодних знаків немає. По цій дорозі пересуваються діти (школярі) – може трапитись халепа. Мешканці прилеглих будинків вже неодноразово звертались з цих питань у відповідні інстанції, міську раду й до представників влади. І що робити в даній ситуації накажете???
У першу чергу ситуація з продажем алкголю і тютюнових виробів - це неправильно. Зверну увагу начальника міськвідділу МВС та відповідних стуктурних підрозділів міської ради, щоб вони взяли на жорсткий контроль це питання. А щодо дороги, то мені потрібно буде додатково розібратися в ситуації. У мене в понеділок прийом, приходьте й поспілкуємося.
Волинський щит Доброго дня! Луцьк древнє місто з великою історією. В ньому розміщено велика частина пам'яток архітектури і історії, які є символом нашої генези. Проте відношення до цієї спадщини з боку міської влади є просто ганебним. Йде повне знищення нашої минувшини. Державний історико-культурний заповідник перетворено в суцільний полігон для дерибану. Він багато років страждає від відсутності фахівців і присутності лихварів, які перетворили його в особисту дохідну резервацію. Багато років йде незаконна приватизація особливо цінних державних земель історико-культурного призначення, більше двох з половиною сотень об’єктів незаконної приватизації, в тому числі пам’яток, (що абсолютно не позначилось на їх збереженні), все Старе місто, це незаконна забудова (100%)… (Це при створеній в місті і утримуваній за нашій кошти інспекції архітектурного контролю)… Масово знищується археологічна спадщина і древні цвинтарі… Зростають самобуди в зоні регульованої забудови (про яку в міській раді не знають (згідно офіційних відповідей)). Останній виявили нещодавно на вулиці Гаврилюка на місті Святої гори, звідки починався Луцьк. Чиновники не володіють інформацією про перелік пам’яток міста (є офіційна відповідь). В управлінні культури створено відділ охорони культурної спадщини, який вже чотири роки не легалізовано, згідно вимог закону. Проте це нікого не хвилює, його чиновники справно отримують зарплату. Його повна бездарність і байдужість вражає. На совісті керівників міста знищення автентичності Будинку Пузин, Братської церкви, йдуть незаконні роботи в Колегіумі Єзуїтів, Монастирі Бригіток, Монастирі Шаріток… Виник багатоповерховий самобуд, на кістках викинутого на смітник трьохсотлітнього кладовища монахів, біля Бернардинського монастиря в самому центрі…. Список можна продовжувати дуже довго. Бездіяльність і не фаховість міської влади вражаюча. Зважаючи на це, в нас запитання - чому ви, та ваша команда, так не любите наше рідне місто?
Я люблю наше місто не менше за вас. І постараюся максимально зробити для відновлення пам”яток архітектури. Давайте візьмемо будинок Пузини. А де ви були, коли цей будинок був майже розвалений і що ви зробили конкретно, крім того, щоб критикувати? Проект реставрації будинку Пузини (стан якого був просто жахливим) погоджений відповідними інституціями як у Луцьку, так і в Києві. Давайте будемо говорити про те, що зроблено, коли реставрація буде завершена.
Світлана Андрейчин Яка вартість реконструкції пр. Волі разом з перенесенням комунікацій? І яка орієнтовна вартість підземної парковки7
Вартість підземної парковки можна встановити, коли буде відповідний проект. А якщо говорити про проспект Волі, коли зійде сніг, я пропоную вам пройтися по тротуару від Київського майдану до вулиці Чехова і потім зателефонувати мені й сказати чи варто робити реконструкцію чи ні…
Стосовно вартості я готовий відповісти тоді, коли буде завершений проект. Але це будуть немалі кошти, тому я виношую таку думку, щоб це винести на громадське обговорення. Адже це будуть кошти місцевого бюджету.
Михайло Шелеп Як Вам перші місяці роботи Тараса Яковлєва на посаді заступника? На Вашу думку, у нього є перспективи "рости" вище? І ще - когось міняти на керівних посадах у виконавчих органах чи комунальних підприємствах плануєте?
1) Перспектива рости вище? Наступна посада – це вже посада міського голови =)
2) Буду.
Тетяна Грішина Нерідко ваші підлеглі відмовляють надавати інформацію журналістам, мотивуючи це тим, що дають інформацію лише з погодження міського голови. Ви дійсно такий суворий?
Я перший раз чую, що я забороняв будь-кому давати інтерв’ю.
Lutsk_city Також доповню питання що до збору батарейок і енергозберігаючих ламп. Вам не здається, що збір батарейок в школі не є досить доцільно, адже як-не-як це - токсичні матеріали. Можна, для прикладу, розмістити в яких саме школах відбувається такий збір. А як бути з енергозберігаючими лампами? В мене, для прикладу, лежить 3 шт., які вже не працюють, і я як людина, що переконана, що такі речі повинні бути здані в спец. організації по переробці, хотів би дізнатися - чи планується десь в нашому місті магазин, організація, яка буде займатися прийомом використаних ламп?
Ну, а хіба діти вдома батарейок не тримають? Дітей треба привчати до цього. Це гарна ініціатива.
Я ще раз наголошую: зв’яжіться із Борисом Гнатовичем Сорокою.
Від редакції ВолиньPost: ми звернемося до Бориса Сороки і опублікуємо отриману інфомарцію про утиліацію лам і батарейок.
серж Який порядок отримання земельної ділянки для будівництва житлового будинку? Як дізнатися чи земельна ділянка вільна і знаходиться в комунальній власності громади міста і може надана для будівництва чи вже приватизована? Дякую.
Звернутися необхідно в управління земельних ресурсів міської ради, де є відповідна інформація.
Михайло Шелеп Миколо Ярославовичу, можливо, краще платити більше грошей за ремонт доріг закордонним фірмам, але мати хороші дороги, ніж щороку викидити великі кошти волинським автодорожникам і "їздити" по бездоріжжю? Я як водій не задоволений тим, по чому їзджу, це просто жах. (
Я незгідний з постановкою питання. Наші дорожники мають досвід, техніку, мають технології і досить якісно виконують роботи. Але, на жаль, виходять з ладу ті дороги, які робилися багато років тому. Що ви можете сказати сьогодні поганого, наприклад, про вулиці Станіславського, Шевченка, Набережну?
editor У цьогорічному бюджеті луцька міська рада, згідно з бюджетом, планує заплатити близько 270 тисяч місцевим телеканалам, радіо та газетам – за висвітлення «діяльності міської ради, виконавчих органів та посадових осіб місцевого самоврядування». При цьому мерія жодної копійки не платить інтернет-виданням. Чому?
Цікава пропозиція. Подумаємо.
КБО 02 Підкажіть, будь ласка, скільки коштів було виділено містом для "Сіті-Парку"? 900 млн грн., 90 млн грн.?
Ні копійки. Це все за рахунок бізнесу. Ми вітаємо такі проекти, де бізнес вкладає свої кошти у благоустрій міста. І готові в цьому сприяти.
Сурма Шановний, Миколо Ярославовичу! Минуло вже рік, як ви під час телеєфіру пообіцяли, що котлован на вулиці Братковського буде заритий. Кожного дня прохожу повз цієї "пам'ятки архитектури" і згадую Вас. Розумію, що у Вас багато інших проблем, але ж... ви пообіцяли. КОДЕКС ЧЕСТІ БАНКІРА: - Тримати слово. Банкір бездоганний у додержанні "правил гри". Його слово цінніше і надійніше будь-яких підписів, печаток та векселів.
Винуватий, виправлюся.
Сурма І оновіть будь-ласка офіційний сайт міської ради, склад виконкому застарілий, виконавчі органи не оновлені, абсолютно не зручний пошук нормативних актів, який видає результати за методом випадкових чисел... і т. д, і т. п.
Дякую за уважність. Врахуємо.
КРОПИВА Скажіть будь ласка,що спонукало Вас,як градоначальника,подати наше місто на конкурс по «Благоустрою та порядку» до Києва? Адже,наше місто Луцьк,яке погрузло в жахливих руїнах та в звалищах сміття,на сьогоднішній день нагадує своїм виглядом часи після Громадянсмької війни 1917року,а саме «угар» НЕПа(нова економічна політика) 1930 року.А також,нас цікавить за що платяться чималі зарплати ЖКГ за наш громадський кошт,які проявлять свою повну бездіяльність та безвідповідальність?
Як же треба не любити своє рідне місто, щоб задавати таке запитання?
КРОПИВА Скажіть, будь ласка, на що саме було затрачено 340 тисяч євро при презентації міста Луцька у Берліні? Зокрема не менш цікавить конкретно особа, яка за 90 тисяч євро здійснювала розробку дизайну самого стенду. І чи вважаєте Ви як градоначальник, такі шалені затрати виправданеми, в той час, коли сам предмет презентації,як туризму знаходиться в жахливому запущеному стані! Бо як на луцьку громаду це виглядає так: «В хаті не метено, в казані порожньо, а господарка подалася гостей до оселі запрошувати!»
Інформація взагалі не відповідає дійсності. З міського бюджету на участь делегації і представлення Луцька вперше на європейському рівні було витрачено 3 тисячі гривень на виготовлення поліграфічної продукції.
Світлана М. Ви постійно говорите про те, аби у газетах, на сайті ЛМР зробити рубрику, де показували би безгосподарних лучан. І де ці рубрики?
Ми прийняли рішення все-таки не робити цього на сайті міської ради, бо це офіційна веб-сторінка, яка має певний статус. А як це зробити ми ще думаємо. До речі, у цьому нам може допомогти ВолиньPost.
andriy.luchyk Всі завжди кажуть про ремонт доріг, розуміючи під цим поняттям проїжджу частину. Коли нарешті буде звернено увагу на стан пішохідних доріжок та тротуарів? Адже витрати на їх ремонт незрівнянно менші, а термін експлуатації набагато вищий. П.С. Принагідно після дощу в темну пору доби запрошую на екскурсію вулицею Воїнів-інтернаціоналістів.
В минулому році частково робили тротуари. В цьому році теж будемо робити. Вже на наступному тижні можна буде ознайомитися з переліком. Дякую за критику. Я взагалі за те, щоб за один рік зробити всі тротуари і всі вулиці в Луцьку, зняти це питання й забути про нього. Але, на жаль, на все не вистачає коштів.
Анатолій Котлюк Зараз багато говорять про неефективність маршруток. Мовляв, краще використовувати середні та великі автобуси для міських маршруток? Яку думку Ви підтримуєте? Чи планує мерія масштабніше зайнятися цим питанням? Змінити умови договорів з перевізниками тощо?
Та у нас і є середні й великі в місті. Давайте ми подивимося на цю проблему. А 19 березня я вас запрошую на презентацію GPS-навігації у наших маршрутках. Думаю, що ситуація має поліпшитися. Але по середині дії угоди розривати її підстав у нас немає. Це можна враховувати в подальшому.
vit2000Чи відомі Вам корупційні схеми повязані із земельними питаннями. Яким чином Ви намагаєтесь боротись з цим ганебним явищем. Тільки дайте відверту відповідь, бо складається враження, що Ви (як кажуть росіяни)" или не в курсе, или в доле". Дякую.
Якщо відверте запитання, а не хочете озвучувати це в інтернеті, то прийдіть до мене і скажіть прізвище.
А то говорити – говорять, а коли я прошу назвати прізвище – ні, не називають.
Як приймати якісь міри, якщо виходить, що це розмова про ніщо. Але безперечно з цим потрібно боротися. Я готовий, запрошую до конкретної інформації.
irena.melnik чи не вважаєте за потрібне скоротити "контору" у ЖКах.Робітників мало,а є посада економіста(пенсіонера). 3 бухгалтера,техвідділ,який постійно п'є каву.І виявляється,що все це входить в оплату -обслуговування будівлі-.При поривах труб-ватртість труби самі оплачуєм.хоч у калькуляції записано,що ЖЕК робить своїм коштом заміну невеликих ділянок труб.Це скільки?-1м чи 10м.Відносно чого невеликі?
Безперечно, структура повинна бути оптимальною. Ідеальний варіант я бачу участь тих, хто замовляє послуги, тобто жителів, при підписанні угод про надання послуг акцентувати на це увагу і вимагати конкретної інформації. А взагалі майбутнє – за ОСББ, де все чітко, прозоро і ясно.
editor Які враження від спілкування в чаті?
Дякую за запрошення. З вами цікаво працювати. Надіюся, що ще запросите. А стосовно анонімних запитань, «колючих» запитань… Добре, що вони є. Якби їх не було, було б нецікаво. А з іншого боку я б хотів, щоб ті, хто задають запитання, вносили більше якихось конкретних пропозицій щодо вирішення тих чи інших проблем, які є в місті. І бажано з їхньою особистою участю.
Olha Buzuluk Доброго дня! Прошу Вас розпорядитися встановити контейнери для роздільного збору сміття (або хоча б звичайні контейнери) на розі вулиць Баранова/Філатова, а, якщо є можливість, то й на всій вулиці Баранова. У цьому приватному секторі сміття збирають по вівторках і п'ятницях, іноді це відбувається в обід, тож сміття часто розвіює вітер чи розгрібають собаки, яких тут теж дуже багато (загалом у районі Львівської/Баранова). Та й взагалі ця потреба давно назріла. Мешканці сподіватимуться на розуміння. А запитання таке: яка взагалі ситуація з роздільним збором сміття в Луцьку. Чого більше: нестачі грошей на контейнери і прибирання, немає достатньої волі чиновників чи низька свідомість лучан? Адже є багато прикладів в Україні, коли невеликі міста (бл. 200 тис. осіб, як у нас) успішно справляються з цією проблемою. Цікава Ваша власна думка. Дякую.
Щодо встановлення контейнерів. Я за те, щоб у приватному секторі люди, які там проживають, придбали невеличкі контейнери, заключили угоди з «Луцькспецкомунтрансом» на вивіз сміття. І тоді проблем не буде.
Роздільне сміттєзбирання частково організоване у Луцьку, але, як показує досвід і практика, навіть у Європі не скрізь воно прижилося. Тому і такий варіант можливий. Але є другий хороший варіант – будівництво сміттєсортувального цеху у селі Брище. Це питання у стадії вирішення.
sermyron Шановний Микола Романюк, до Вас звертається представник мешканців будинку № 47 по вул. Винниченка в м.Луцьку, Миронюк Сергій. В результаті прибудов до нашого будинку - будинок знаходиться в аварійному стані. Згідно рішення Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року по справах N 1-2/2004 і N 4-рп/2004)прибудови до фасадів будинків зі змінами в фундаменті, несучих конструкціях заборонені. Ігноруючи вищевказані рішення Конституційного Суду, виконком Луцької міськради все рівно приймає незаконні рішення по прибудовах до будинку № 47 по вул. Винниченка в м. Луцьку. Будинок знаходиться в аварійному стані в результаті тріщин і руйнацій, фото-докази яких були надіслані до виконкому. Останній фотодоказ було надіслвно вчора, 11.03.2013. Інспекція архбудконтролю не приймає ніяких дій по забезпеченню безпеки проживання в будинку № 47 по вул. Винниченка. Прошу Вас забезпечити безпеку проживання в будинку №47 по вул. Винниченка в м.Луцьку, вжити упереджені заходи, щоб не повторилась ситуація як на вул. Рівненській. Дякую.
Я знайомий частково з цією ситуацією. Наскільки мене інформували, при візуальному огляді там аварійної ситуації, яка створює загрозу мешканцям, нема. Але якщо є така тривога жителів, то я ще раз на наступному тижні направлю туди комісію, щоб обстежили за участі мешканців. Хоча вважаю неправильним, що Інспекція ДАБК не приймає відповідних заходів. Думаю, що тут може дійти і до суду, на що мають право громадяни.
Тетяна Грішина Чи запланований ремонт мосту, доріг, бруківки на вулиці Винниченка у 2013 році? У Боратині вулиці ліпші, аніж на центральній вулиці міста
Так, заплановано капітальний ремонт усієї вулиці Винниченка та мосту у цьому році.
Бонавентура Луцький Перенесення Старого ринку - це стратегічна мета чи вже є конкретні напрацювання?
Перенесення частини Старого ринку – це стратегічна мета. І так думаю не тільки я, а й чимало лучан. Тому що біля замку не має права на існування такий базар. Там узагалі щось інше повинне бути. І воно буде, я впевнений. Але до цього потрібно підходити виважено, тому що там працюють люди, переважна більшість з яких – це їхній єдиний дохід, який вони заробляють для своїх сімей. Але ми працюємо над варіантами перенесення частини ринку.
Світлана С. Яка зараз ситуація з будинком на вулиці Лесі Українки, який постраждав від пожежі? Чий він? Чи можна його якось облагородити?
Будинок повністю у приватній власності. Є два власники. На жаль, чинним законодавством не передбачена така процедура, за якою можна було б зобов’язати провести реконструкцію. Проводимо з ними переговори. Думаю, що у будь-якому разі досягнемо згоди, бо вони й самі мали б бути зацікавлені, щоб будівлю відновити.
серж Добрий день. Коли наведете лад на Луцькому авторинку? Водії свої автомобілі паркують в охоронній зоні повітряної лінії 110 кВ і безпосередньо під проводами. У випадку обриву проводу призведе до загибелі людей. Інспектори ДПС не патрулюють дану ділянки дороги, що призводить до того, що водії паркують свої автомобілі як-небудь, в тому числі й на газонах. Часто створюються затори. що унеможливлює персоналу Волиньобленерго, Віта-Авто, нафтобази прибути на роботу вчасно. У разі пожежі на нафтобазі автомобілі пожежної частини не зможуть ліквідувати пожежу. Не ставтеся до цього байдуже. Разом з прокуратурою і міліцією наведіть порядок на авторинку. Заставте керівництво авторинку дотримуватись правил охорони електричних мереж і правил дорожьного руху. Потрібно зробити так, щоб в охоронній зоні і під проводами не було припаркованих автомобілів та щоб не створювались затори.
У зв’язку з такою великою кількістю автомобілів, які приїздять в базарні дні туди, то що б там не робили, все одно належних умов не буде – територія не дозволяє. Моя особиста позиція: перенесення звідти ринку. І я над цим працюю.
Moroz Миколо Ярославовичу, а Ви знаєте про луцький фото-проект "Обличчя Луцька"? Цікаво, ви слідкуєте за тим, що люди кажуть про позитивні і негативні сторони Луцька? :) Спасибі.
Цікавий проект. Було б побільше таких проектів, то було б цікавіше жити. Ясна річ, що він корисний, що зауваження корисні, бо всього сам не помітиш.
Михайло Шелеп Ви самі формували основу своєї команди. Кравчук, Кошель - Ваші ставленики. Зараз Ви заявляєте, що вони завалили свою роботу, бо нібито не пояснили лучанам що за зміни плануються в медичній сфері. Як Ви їх покараєте? Хто буде звільнений? Адже їх проколи відбиваються на Вас і Вашому іміджі управлінця? Крім того, відсутність покарання за проколи показує й іншим чиновникам, що нема чого боятися.
Михайло «хоче крові»?)) А що було б краще, якби я промовчав і взагалі про це не говорили? Що є – то є. Це правда. Але тут йшла мова саме про цей факт, про роз’яснення людям про третю поліклініку, а не в цілому про роботу Кравчука і Кошеля. Я дав оцінку окремим посадовцям за виконання певних доручень, а не в цілому за їхню роботу.
Бонавентура Луцький Які перспективи розвитку електротранспорту в Луцьку і чи є вони взагалі?
На сьогодні говорити про чіткі перспективи розвитку електротранспорту у зв’язку із відсутністю державної підтримки важко. Всі ми хотіли б, щоб у Луцьку були нові тролейбуси. І ми б їх купували, безперечно, у нашого автозаводу. Але один тролейбус коштує щонайменше 1 мільйон 800 тисяч гривень. Таких можливостей міський бюджет немає. Але будемо надіятися, що все-таки буде державна підтримка. І тоді часткове фінансування з бюджету дасть можливість все-таки вирішити цю проблему. Ясна річ, що її за один рік не вирішиш.
В цьому році ми плануємо все-таки з’єднати вулиці Львівську і Боженка тролейбусною лінією, що дасть можливість, зокрема, працівникам заводу «Кромберг енд Шуберт» користуватися електротранспортом при доїзді на роботу і додому. А взагалі моя мрія – щоб в Луцьку тими вулицями, на яких є тролейбусні лінії, курсували тільки тролейбуси, щоб не було там маршрутних автобусів.
олександр Шановний Микола Ярославович, Вас турбують жителі району ДПЗ. Скажіть, будь ласка, скільки буде продовжуватись незаконний продаж алкогольних напоїв на базарчику напроти гуртожитку №1. Адміністрація ринку знає про це, але бездіє. Ці п"ять продавців "плодять" в нас на районі нероб, злодюжок і алкоголіків. Велике дякую.
Дам доручення сьогодні начальнику управління внутрішніх справ, начальнику відділу муніципальної дружини міської ради більш предметно і конкретно зайнятися цим питанням. І давайте домовимося, що через 10 днів ви мені зателефонуєте у приймальню й проінформуєте, чи змінилася ситуація. Телефон: 777900.
generacia Миколо Ярославовичу, слава Луцька-судноплавного канула в Лету. Спомином про часи, коли річковий флот функціонував, зостається єдина іржава баржа (плавмайстерня), що при березі Стиру в районі мосту на вулиці Шевченка. Свого часу представницький орган влади попереднього скликання дав добро на облаштування на судні ресторанного закладу, одначе справа не зрушилася з мертвої точки. Що тому завадило?
То чого хочуть: щоб ходили по річці судна чи щоб був на баржі ресторан? Конкретизуйте запитання. Я за те, щоб по Стиру була можливість ходити невеличким суднам, зокрема в рамках відпочинку, знайомства з місцевістю.
Велоприхильник Доброго дня ще раз. В кінці минулого року було прокладання чи то якихось труб, чи то кабелю якоюсь організацією від КРЗ (Карбишева) і аж до "Там Таму". Пішохідні доріжки були повністю зруйновані, зокрема біля Собору всіх святих землі Волинської - суцільне болото, люди змушені або ж іти по болоті, або ж по дорозі, що є досить небезпечно. Також були як-небуть покидані бордюри, які вони знімали на вулиці Єршова від кільця КРЗ (Карбишева) до кільця по вул.Гродіюк, Соборності, Відродження. Коли дана організація, яка нанесла значних збитків, як я вважаю, виправить свою так звану "роботу" і відновить те, що було зруйноване та пошкоджене?
Мені треба розібратися спершу, хто це робив. Я дам відповідні доручення. І цих людей треба змусити привести ту територію до належного вигляду.
Тетяна Грішина Які комунальні підприємства ви вирішили ліквідувати? Свого часу говорили, що рішення приймете у лютому 2013 року.
Я про це скажу десь через днів 10.
Асоціація міст України Добрий день, Миколо Ярославовичу! Де Ви берете натхнення для роботи, адже у Вас така відповідальна та складна посада? Як відпочиваєте?
Дякую за запитання. Натхнення, напевно, дає те, коли бачиш, що щось у місті зроблено і є якісь конкретні плани на майбутнє. Відпочиваю в основному з сім’єю, внуками.
Volynianyn Розкажіть про те, чи вивчає луцька мерія досвід реформування галузі ЖКГ в інших містах України? Чий досвід вам видається найбільш підходящим для Луцька? І ще: назвіть одну, але ГОЛОВНУ проблему комунальної галузі Луцька. Дякую
Постійно вивчаємо досвід. І не тільки український, а й закордонний. Сказати однозначно, що якесь одне місто, я би так не сказав. В кожному місті в цій галузі є щось своє, що заслуговує на увагу і на перейняття досвіду. У міста Рівне можна запозичити певний досвід по теплозабезпеченню. У Вінниці – як наводити порядок на вулиці з малими архітектурними формами і ринками. Зараз, коли ми в стадії завершення переговорів із Європейським банком реконструкції та розвитку по фінансуванні системи теплозабезпечення міста, спілкуємося з тими містами, які вже це впроваджують. Але з іншого боку – Кабмін хоче вивчати досвід Луцька по створенню ОСББ і наданню їм в тому числі фінансової допомоги з міського бюджету.
Найголовніша проблема – відсутність фінансування на вирішення проблем ЖКГ.
Михайло Шелеп Чому Ви не заветували рішення прийняте кнопкодавцями? У міській раді більшість депутатів так чи інакше орієнтуються на Вас. Невже не простіше було переголосувати це питання ще раз? А так Ваші опоненти мають ще один аргумент проти Вас, мовляв, Ви покриваєте нелегітимні рішення депутатів
Депутати не мають голосувати за інших. Це однозначно. Кожен має голосувати своєю карткою. Але я ж не буду бігати по залу і витягувати карточки відсутніх. Це хай буде на совісті самих депутатів.
Щодо переголосування. Є певний регламент роботи. І сьогодні переголосовувати питання, яке розглядалося на минулих сесіях, не передбачено регламентом. Потрібно по-новому вносити питання в порядок денний.
Велоприхильник Минулого року осінню було розпочато ремонт прибудинкових доріг по вул. Кравчука між будинками 32, 28, 26а, дорожники більше місяця робили вигляд, що вони ніби щось роблять, де-не-де замінили бордюри і засипали щебенем, реально цю роботу можна було зробити за тиждень, так вони робили більше місяця - то зроблять, тиждень їх нема, воно все порозвалюється, вони знов за 2 дні зроблять, потім знову відпочивають, але при цьому всьому не було покладено асфальтного полотна, за цей час деякі нові бордюри вже пошкоджені знову і той щебінь, що був посипаний вже потрібно переробляти, цікавить таке питання - чи буде покладено цього року в даних прибудинкових територій асфальт і чи, можливо, по звітах дорожників він вже покладений?
Асфальт не покладений, бо цього не дала зробити погода. Він буде покладений у цьому році. Якщо там є якісь уже сьогодні зміщення бордюр, то ця ситуація буде виправлена за рахунок тих, хто це робив. Але я бачу із запитання, що це говорить спеціаліст по дорожніх роботах. Запрошую вас на роботу в дорожню організацію. Думаю, ваш досвід там знадобиться.
Mariia Domanska Миколо Ярославовичу, мені стало відомо, що 14 грудня минулого року Ви видали розпорядження, згідно з яким на пр. Волі, 27 буде вирубано аж 15 дерев, через те, що там розмістився маркет "Фокстрот". Невже це підприємство не може обійтися без вирубування і так небагатьох дерев у Луцьку? На мій погляд, ви б мали навпаки дбати про збереження зелених насаджень у місті, ще й на головній вулиці.
Я дам відповідь на це запитання трошки ширше. Нам потрібно робити реконструкцію проспекту Волі. У стадії завершення проект цієї реконструкції. Він передбачає розширення проспекту Волі на всій протяжності, від вулиці Шопена до Київського майдану, до єдиної ширини – 14,5 метрів. Справа в тому, що на сьогодні в нас біля вулиці Шопена проспект Волі має ширину 14,5 метрів. А уже навпроти «Вопаку» біля Київського майдану – 10,5 метрів. І це створює певні незручності, в першу чергу для руху транспорту, особливо в зимовий період. По проекту передбачається розширення тільки лівої сторони проспекту Волі. Тому частина дерев підпадає під знесення. Але у самому проекті передбачене повністю озеленення проспекту Волі. Найближчим часом на ознайомлення жителів міста ми виставимо цей проект й будемо готові врахувати пропозиції, адже це центральна вулиця нашого міста.
А щодо знесення дерев біля «Фокстроту», то це розпорядження я відмінив.
Mirna Мешканці дев’ятиповерхового будинку №6, що на проспекті Соборності в Луцьку, бояться руйнування споруди через перепланування двох квартир на першому поверсі. У квартирах №37 і №38 на першому поверсі відбуваються ремонтні роботи, які, зі слів мешканців, несуть загрозу руйнування несучої стіни будівлі. Вам про це щось відомо? І це після аварії на Рівненській...
Всіх деталей я не знаю станом на сьогодні. Єдине можу сказати: наскільки мене інформували, то Інспекція держархбудконтролю дала дозвіл на виконання цих робіт. Я не думаю, що там був дозвіл на перепланування з наданням згоди на втручання у цілісність несучих стін. Дам доручення, щоб протягом наступного тижня цей будинок обстежили за участі жителів.
volodymyr.yarosh Щороку більше і більше лучан пересідає на велосипеди, і було би ще більше, якби була розвинена велосипедна інфраструктура. Адже велосипед - це користь і для зроров'я, і для довкілля. Чи планується розвиток у Луцьку в цьому напрямку, зокрема облаштування велодоріжок та парковок?
Я за розвиток велоінфраструктури в місті. Вивчали досвід інших міст, зокрема і за кордоном. І це можна зробити, і ми зробимо в Луцьку. Я впевнений, що лучани у цьому році побачать перші велодоріжки. Спробуємо зробити проспект Волі, Відродження, Глушець.
А щодо велостоянок, то перша уже є – біля міської ради. І велостоянки ми будемо облаштовувати. І на розвиток велоспорту у міському бюджеті передбачені кошти – 30 тисяч гривень.
А щодо велостоянок, то перша уже є – біля міської ради.
Лариса Добрий день, мене цікавить таке запитання. Я проживаю на останньому поверсі багатоповерхівки, чи входить в обов'язки ЖЕКу крити дах,який протікає і що в себе включає поняття утримання будинку? Дякую.
В обов’язки жеку, безперечно, входить обслуговування даху також. І це потрібно вирішувати спільно із жителями того чи іншого під'їзду. А відповісти зараз конкретно що входить в обслуговування того чи іншого будинку, то потрібно знати конкретну адресу і конкретний під’їзд. Тому що в нас побудинковий облік. Кожен будинок укладає угоду з ЖКП окремо. В мене таке прохання: зателефонуйте в приймальню міської ради (777900), залиште адресу і з вами зв’яжуться, дадуть точну інформацію про те, які послуги має надавати ЖКП конкретно по вашому будинку.
pashasam Миколо Ярославовичу, одним із питань Вашої передвиборчої програми була "Ефективна енергозберігаюча політика, впровадження альтернативних видів енергії". Які конкретні кроки зроблені?
У першу чергу у нас прийнятий «Енергетичний план розвитку міста». По-друге, ми сьогодні активно працюємо з різними фондами, грантами, державою по залученню коштів на вирішення цих питань. Сьогодні впроваджено ряд конкретних проектів, інші – в роботі. Думаю, що з цього питання потрібно було дати б більш ширшу інформацію, маючи перед собою цифри. Але з Європейським банком реконструкції та розвитку ми працюємо по фінансуванню впровадження енергозберігаючих технологій у системі теплопостачання міста. З НЕФКО – по впровадженні енергозберігаючих технологій у дитячих садочках і школах. В минулому році дуже багато вікон замінено у бюджетних установах і організаціях, що також дає певний ефект. Впроваджено ряд енергозберігаючих технологій у системі водопостачання. Це дуже цікава тема.
Давайте домовимося, що ми з ВолиньPost’ом зробимо по цій темі окреме інтерв’ю.
Бонавентура Луцький Чи є конкретні плани (проекти, інвестори) на будівництво фонтану в центрі міста. Коли можна очікувати хоч якогось зрушення справи?
На сьогоднішній день інвесторів нема.
Mariia Domanska Миколо Ярославовичу, наша організація, а саме "Асоціація Молодих Реформаторів" має бажання та й ідеї щодо утилізації токсично небезпечних батарейок. Взагалі, начальник Відділу екології ЛМР, а нині ваш радник Борис Сорока більше року назад обіцяв, що у Луцьку вже буде пункт збору батарейок. Його досі нема. Скажіть, будь ласка, і де-факто засвідчіть - чи готова буде міськрада взятися за вивіз такого сміття до спеціального переробного підприємства (мова тут, звісно, йде про гроші, бо це коштуватиме бензину, авто та робочої сили)? А наша організація готова допомогти із інформаційною кампанією і є можливість за кошти гранту отримати спеціальний контейнер для збору батарейок. На моє перконання, такі єропейські підходи хороший спосіб виховати у лучан нове ставлення до сміття, зменшить загрозу токсичних забруднень та й Вам додасть плюсів як представнику влади.
Шкода, що ви не слідкуєте за інформацією із мерії. У нас вже організована така робота.
Заключена відповідна угода з однією львівською структурою, яка спеціалізується на цьому питанні. В першу чергу підключилися до цього наші школи. Зараз працюємо із супермаркетами, щоб і їх долучити до цієї справи.
Я дякую за ініціативу й пропозицію допомогти, раджу зв’язатися із Борисом Сорокою, він дасть детальну інформацію і буде радий помічникам.
Ігор Алєксєєв Доброго дня. Скажіть, будь ласка: 1. Який бюджет Луцька 2013-го й чи є він достатнім для нашого міста? 2. Яке наповнення на сьогодні? 3. Які, на Ваш погляд, є дієві методи "латання" бюджетних дір?
Своїм питанням ви самі частково даєте відповідь на нього :-)
1) Бюджет міста на сьогоднішній день з урахуванням дотацій складає майже 872 мільйони гривень.
2) На жаль, у зв’язку з тим, що Міністерство фінансів одноразово списало з бюджету міста суму в 11 мільйонів 800 тисяч гривень в рахунок повернення боргів за минулі роки, бюджет міста не виконується.
3) В першу чергу бюджет у нас збалансований. І ми намагаємося й будемо жити по своїх можливостях. Тому що, крім суми, яка повернута у Мінфін, нам необхідно ще повернути 20 мільйонів банкам, плюс 1,5 мільйона відсотків. Тому розраховувати на активні вкладення у соціально-економічний розвиток в цьому році не доводиться. Методи додаткового наповнення бюджету – це продаж права оренди земельних ділянок, сам продаж землі і головне – сприяння створенню робочих місць. Тому що 83% наповнення бюджету – це прибутковий податок з громадян.
Залучення додаткових інвестицій. Тільки по міжнародних проектах, грантах у 2013-2014 роках до міського бюджету надійде майже 30 мільйонів гривень. Якщо ЄБРР прийме позитивне рішення по фінансуванню КП «Луцьктепло», то це буде понад 140 мільйонів гривень додаткових інвестицій. Надіємося на підтримку держави у вирішенні соціальних питань міста.
Продовжується фінансування будівництва 27-ї школи. В цілому цей проект (дитячий садок, школа, басейн, спортзал) – це 100 мільйонів гривень. Є така можливість отримання коштів в сумі майже 10 мільйонів гривень для продовження розчистки русла Сапалаївки і Теремнівських ставків, каналів у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. В стадії оформлення рішення стосовно виділення місту Луцьку 3 мільйонів гривень на будівництво притулку для бездомних тварин і так далі.
Mariia Domanska Миколо Ярославовичу, а чому відмінили рішення щодо вирубку дерев на пр. Волі, 27 біля "Фокстроту"?
Зателефонуйте Ларисі Миколаївні Соколовській, вона дасть відповідь.
Юрій Між будинками №17 і №19 на вулиці Конякіна фірма "Еталон" будує новий будинок і прибудовує до будинку № 19 «Фізкультурно-оздоровчий центр». Я знаю, що у мерії вважають, що зараз там немає проблем (хоча мерія визнає – раніше були), але я сам на власні очі бачив величезні тріщини у стінах і грибок на стіні у квартирах. Чи відомо вам про цю проблему і як, на вашу думку, її слід вирішувати?
На сьогоднішній день я бачу єдиний вихід вирішення цієї проблеми – через суди.
Я категорично проти прибудов, будь-яких взагалі.
Михайло Шелеп Скажіть всім, що чути у питанні погодженням меж міста із сусідніми селами? Ще рік тому Ви обіцяли, що це питання вирішиться дуже швидко, але потім настала тиша... Кривицький пішов. Хто зараз цим займається і яка ситуація?
З усіма сусідніми селами ми ці питання вирішили, крім Прилуцької сільської ради. Я думаю, найближчим часом питання закриємо, воно зараз, на жаль, у судах. До речі, до відома лучан: якщо обійти навколо Луцька, то довжина цієї межі складає 75 кілометрів.
Lutsk_city Чи планується хоча б який небудь ремонт доріг по вул.Лідавській, хоча б щебенем засипати, поріврняти ті ями. Оскільки як такого дорожнього полотна там не існує.
В першу чергу хочу попросити вибачення у лучан за стан доріг, який ми нині маємо. Погода нам в цьому «допомогла», особливо перепади температури. Але обстеження всіх тих доріг, які робилися в минулому році, показало, що 98% дорожнього покриття – у нормальному стані. Те, яке на сьогоднішній день, не витримало зими, буде перероблено за рахунок тих, хто виконував ці роботи. В цьому році ми плануємо не менше 60 вулиць відремонтувати. Мова йде про капітальний і поточний ремонт. Ми внесли корективи у перелік вулиць у зв’язку із зимовими погодними умовами. По вулиці Лідавській ми вивчимо ситуацію. Якщо там дійсно такий стан, то зробимо.
Світлана М. Доброго дня, Миколо Ярославовичу! На вулиці Потапова біля 9-тої школи підприємець робить реконструкцію старої автомайстерні. Кажуть, під центр пластичної хірургії. Підприємець неодноразово самовільно відключала енергію, коли робила ремонт. Людей не попереджала про відключення. Крім цього, зруйнувала (яке-не-яке) покриття в дворі будинків, що біля центру. Тепер машини паркуються на дитячому майданчику і їздять по газону, бо їхати по зруйнованій дорозі неможливо. А часом у двір і швидкій заїхати важко. До речі, асфальт для дороги біля 5-поверхівок клали не так давно, коли ремонтували Театральну площу у центрі. Розберіться, будь ласка.
Я розберуся обов’язковою. І ми зробимо цю вулицю. Це все-таки центр міста.
Лариса Цікавить таке запитання, чи планується проведання ремонту доріг у дворі за адресою пр. Молоді 19, там не те що їздити, там навіть ходити неможливо, особливо в зимову пору року.
Якщо можна, зателефонуйте у приймальну в п’ятницю (777900), я дам точну інформацію.
Світлана Андрейчин Доброго дня! У європейських містах центр міста по-максимуму звільняють від транспорту, роблять пішохідні зони та зберігають зелені насадження. Чому у Луцьку планують розширення пр.Волі за рахунок тротуару, замість того, щоб спрямувати більшість машин по об'їзних дорогах (Грушевського, Глущець), а через центр дозволити тільки необхідний проїзд, а парковки зробити платними, як, наприклад, у Дрездені. Там в центрі набагато менше машин, ніж у Луцьку.
В принципі підтримую таку пропозицію. Тільки дайте інформацію, де, на вашу думку, можна зробити в центрі міста парковки, крім як біля драмтеатру.
Михайло Шелеп Ви кажете що інвестора для фонтану нема а Палиця більше місяця тому заявив, що зробить фонтан (http://p-p.com.ua/articles/30052/)!!! То за ким останнє слово?
Я ж вже сказав: на СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ у мене нема конкретних пропозицій.
vit2000 Доброго дня. Ви колись висловлювались про скорочення персоналу в дошкільних навчальних закладах. На Вашу думку, яким чином ще можна "покращити" роботу в садочках?
Я не пам’ятаю, щоб я висловлювався за скорочення персоналу у дошкільних навчальних закладах. Персоналу має бути, скільки його необхідно для забезпечення належної роботи цих закладів. Але те, що було зроблено переді мною (взято у держави 56 мільйонів 700 тисяч гривень позики), і частково було спрямовано на введення майже 100 додаткових посад у бюджетній сфері, які не фінансуються сьогодні державою, а ми повинні вишуковувати кошти з міського бюджету на фінансування цих посад, тому що там працюють люди, і їх ніхто не збирається скорочувати. Я вважаю, що це неправильно. Кошти можна було б краще спрямувати на вирішення тих проблем, які сьогодні є у дитсадках. В першу чергу це стосується водо- і теплопостачання, дахів тощо.
andriy.luchyk Яка доля кримінальної справи, порушеної у 2011 році за фактом зловживань, виявлених в департаменті ЖКГ Луцької міської ради? Справа стосуються завищеної вартості обслуговування та ремонту ліфтів у Луцьку, а також порушень під час проведення тендеру з закупівлі послуг із санітарного прибирання Луцька на 2011 рік.
Зараз не готовий на це питання відповісти. Мені потрібна додаткова інформація. Ми надамо вам цю інформацію.
Світлана Андрейчин Чому фасади будинків у центрі міста мають такі вульгарні вивіски і дикі з естетичної точки зору рекламні щити? Хто несе за це відповідальність? Тільки не кажіть про приватну власність цих будинків. У цивілізованих містах не менше приватної власності, однак все зі смаком, в гармонійній кольрові гамі у єдиному стилі з основною будівлею.Чому головний художник міста та головний архітектор не контролюють ці процеси?
Я згідний з позицією, яку ви висловили. Дійсно, головний архітектор і головний художник міста повинні нести за це відповідальність. Дякую, що нагадали. Додатково займемося цим питанням.
Ігор Алєксєєв "Але я ж не буду бігати по залу і витягувати карточки відсутніх. Це хай буде на совісті самих депутатів." З вашої відповіді випливає, що Ви свідомі того, що голосування фальсифікується й продовжуєте приймати рішення, ЗНАЮЧИ про відсутність тих депутатів, чиї картки активовані!!! Ви вважаєте нормальною таку практику?!! А якщо фізично буде присутній лише один депутат, а інші просто передадуть картки, Ви й далі будете голосувати, приймати рішення з похибкою на чиюсь совість?!!!
Я вважаю це неправильним. І на останніх сесіях я принаймні такого не бачив. Дякую УДАРу за пропозиції змін до регламенту, в яких йдеться саме про персональне голосування. І я першим підтримаю внесення таких змін до регламенту міської ради.
igor_vt Чи означае вiдмова головного iнвестора ФК "Волинь" вiд продовження iнвестицiй в iнфраструктуру клубу про високу ймовiрнiсть розiрвання з ним договору оренди стадiону на 49 рокiв?
Стадіон переданий у власність, а не в оренду. А щодо інвестора, то це запитання до нього. Я не ознайомлений з деталями їхньої угоди стосовно фінансування футбольного клубу.
Світлана Андрейчин Даю пропозицію. Підземну парковку.
Підземна парковка дуже дорога. І на сьогоднішній день не думаю, що хтось наважиться вкласти у це кошти. Як варіант – в пропозиціях до розбудови території колишнього комбінату хлібопродуктів на вулиці Франка планується багаторівнева парковка.
irena.melnik Миколо Ярославовичу,хто повинен контролювати витрати коштів на утримання будинку у ЖЕКу №8? Це одна з найбільш затратних статей в оплаті ЖКП. Чи залучається до таких перевірок КРУ?
Всі витрати повинні контролювати в першу чергу мешканці будинку, бо саме вони укладають угоди з ЖКП. А стосовно залучення сторонніх організацій для контролю, то це можливо за бажанням мешканців.
Mariia Domanska Мене як мешканку Луцька вже дуже дратує автосвавілля, що відбувається на вул. Лесі Українки, на центральній площі міста і частково на пр. Волі. Скільки ще на території, яка облаштована для пішоходів буде тривати це масове паркування? Знаю, що ваш заступник Святослав Кравчук вже не раз говорив про цю проблему. Але далі "говорили-балакали" справа не рухається. Принаймні це не помітно. Нехай там працюють якісь спеціальні люди, які будуть розганяти водіїв і їх автівки, яким там перебувати не можна. Скільки ж це ще буде тривати?
Стосовно вулиці Лесі Українки, то сьогодні не по всій вулиці ставлять авто. Мене також дратує ця ситуація. І у цьому році ми її кардинально виправимо.
makar Розкажіть коротко про реконструкцію будівель старого КХП, що на вул. Яровиця: що там має бути побудовано та коли? І чи правда те, що за кілька років планується забудова новими житловими будинками з інфраструктурою на місці теперішньго приватного сектору в районі колишнього консервного заводу (вулиці Франка, Сільська, Яровиця). Дякую.
Тут найкраще звернутися до головного архітектора міста. Давайте домовимося, що ВолиньPost про це напише зі слів архітектора.
серж На добудову приміщення міської лікарні для встановлення ангіографа – 2,14 млн грн. Щро входить в цю суму? Скільки коштує сам ангіограф?
Ангіограф і обладнання для його функціонування коштує у межах 16 мільйонів гривень. А сума 2 мільйони 400 тисяч гривень – це на приміщення і комунікації.
Світлана Андрейчин На схилі в парк у самісінькому центрі міста на місці зеленої зони зводиться так званий "Діснейленд". Яка необхідність розташовувати його саме там, спотворюючи композицію єдиного архітектурного ансамблю площі? Як ви прокоментуєте порушення, виявлені прокуратурою при вирішенні цього питання ?
Мені дуже шкода, що цього питання не задали раніше, коли на цьому схилі були поламані верби, кущі, калюжі, смітники. В нас так: якщо ніхто нічого не робить, то ніхто й питань не задає, тільки-но хтось починає щось робити, то відразу кажуть, що робить не так. Я ще раз наголошую: земельна ділянка в даному випадку не виділялася. Дана згода на розміщення тимчасових спорудж терміном на 3 роки із зобов'язанням облаштувати територію. Давайте зустрінемося там, коли цей «Діснейленд» буде відкритий, і тоді побачимо праві ви були чи ні. Правда, це буде можливо, коли знову комусь «це не буде заважати».
Леонід Доброго дня! Магазин (вірніше супермаркет) „Щоденник” знаходиться за адресою м. Луцьк вул. Кравчука, 42А. 30 метрів від центрального входу у школу № 26 м. Луцька та через дорогу знаходиться дитячий майданчик. Проблема №1: в даному магазині вже неодноразово продавали спиртні напої та тютюнові вироби неповнолітнім (в т.ч. й учням даної школи). На зауваження мешканців ні продавці, ні власник даного закладу не реагують (після зауваження чи скандалу на наступний день це знову повторюється). Також хочу звернути увагу, що ні директор, ні вчителі даної школи не звертають на це уваги – навіть якщо бачать, що там купують неповнолітні дані вироби. Навіть якщо учні палять чи п’ють на цій території. Для працівників школи (в т.ч. директора) головне, щоб це не відбувалось на території школи, а так пали й пий, „школяре”, навіть перед входом, але не на території. Вже неодноразово було помічено, як директор та вчителі проходили повз школярів, які палять чи п’ють, не роблячи при цьому ніяких зауважень. Проблема №2: між будинками й школою створили автомобільну дорогу (причому так, як у нас в Україні, бо це комусь захотілось), на якій машини не їздять, а ганяють (навіть по тротуару). Жодних знаків немає. По цій дорозі пересуваються діти (школярі) – може трапитись халепа. Мешканці прилеглих будинків вже неодноразово звертались з цих питань у відповідні інстанції, міську раду й до представників влади. І що робити в даній ситуації накажете???
У першу чергу ситуація з продажем алкголю і тютюнових виробів - це неправильно. Зверну увагу начальника міськвідділу МВС та відповідних стуктурних підрозділів міської ради, щоб вони взяли на жорсткий контроль це питання. А щодо дороги, то мені потрібно буде додатково розібратися в ситуації. У мене в понеділок прийом, приходьте й поспілкуємося.
Волинський щит Доброго дня! Луцьк древнє місто з великою історією. В ньому розміщено велика частина пам'яток архітектури і історії, які є символом нашої генези. Проте відношення до цієї спадщини з боку міської влади є просто ганебним. Йде повне знищення нашої минувшини. Державний історико-культурний заповідник перетворено в суцільний полігон для дерибану. Він багато років страждає від відсутності фахівців і присутності лихварів, які перетворили його в особисту дохідну резервацію. Багато років йде незаконна приватизація особливо цінних державних земель історико-культурного призначення, більше двох з половиною сотень об’єктів незаконної приватизації, в тому числі пам’яток, (що абсолютно не позначилось на їх збереженні), все Старе місто, це незаконна забудова (100%)… (Це при створеній в місті і утримуваній за нашій кошти інспекції архітектурного контролю)… Масово знищується археологічна спадщина і древні цвинтарі… Зростають самобуди в зоні регульованої забудови (про яку в міській раді не знають (згідно офіційних відповідей)). Останній виявили нещодавно на вулиці Гаврилюка на місті Святої гори, звідки починався Луцьк. Чиновники не володіють інформацією про перелік пам’яток міста (є офіційна відповідь). В управлінні культури створено відділ охорони культурної спадщини, який вже чотири роки не легалізовано, згідно вимог закону. Проте це нікого не хвилює, його чиновники справно отримують зарплату. Його повна бездарність і байдужість вражає. На совісті керівників міста знищення автентичності Будинку Пузин, Братської церкви, йдуть незаконні роботи в Колегіумі Єзуїтів, Монастирі Бригіток, Монастирі Шаріток… Виник багатоповерховий самобуд, на кістках викинутого на смітник трьохсотлітнього кладовища монахів, біля Бернардинського монастиря в самому центрі…. Список можна продовжувати дуже довго. Бездіяльність і не фаховість міської влади вражаюча. Зважаючи на це, в нас запитання - чому ви, та ваша команда, так не любите наше рідне місто?
Я люблю наше місто не менше за вас. І постараюся максимально зробити для відновлення пам”яток архітектури. Давайте візьмемо будинок Пузини. А де ви були, коли цей будинок був майже розвалений і що ви зробили конкретно, крім того, щоб критикувати? Проект реставрації будинку Пузини (стан якого був просто жахливим) погоджений відповідними інституціями як у Луцьку, так і в Києві. Давайте будемо говорити про те, що зроблено, коли реставрація буде завершена.
Світлана Андрейчин Яка вартість реконструкції пр. Волі разом з перенесенням комунікацій? І яка орієнтовна вартість підземної парковки7
Вартість підземної парковки можна встановити, коли буде відповідний проект. А якщо говорити про проспект Волі, коли зійде сніг, я пропоную вам пройтися по тротуару від Київського майдану до вулиці Чехова і потім зателефонувати мені й сказати чи варто робити реконструкцію чи ні…
Стосовно вартості я готовий відповісти тоді, коли буде завершений проект. Але це будуть немалі кошти, тому я виношую таку думку, щоб це винести на громадське обговорення. Адже це будуть кошти місцевого бюджету.
Михайло Шелеп Як Вам перші місяці роботи Тараса Яковлєва на посаді заступника? На Вашу думку, у нього є перспективи "рости" вище? І ще - когось міняти на керівних посадах у виконавчих органах чи комунальних підприємствах плануєте?
1) Перспектива рости вище? Наступна посада – це вже посада міського голови =)
2) Буду.
Тетяна Грішина Нерідко ваші підлеглі відмовляють надавати інформацію журналістам, мотивуючи це тим, що дають інформацію лише з погодження міського голови. Ви дійсно такий суворий?
Я перший раз чую, що я забороняв будь-кому давати інтерв’ю.
Lutsk_city Також доповню питання що до збору батарейок і енергозберігаючих ламп. Вам не здається, що збір батарейок в школі не є досить доцільно, адже як-не-як це - токсичні матеріали. Можна, для прикладу, розмістити в яких саме школах відбувається такий збір. А як бути з енергозберігаючими лампами? В мене, для прикладу, лежить 3 шт., які вже не працюють, і я як людина, що переконана, що такі речі повинні бути здані в спец. організації по переробці, хотів би дізнатися - чи планується десь в нашому місті магазин, організація, яка буде займатися прийомом використаних ламп?
Ну, а хіба діти вдома батарейок не тримають? Дітей треба привчати до цього. Це гарна ініціатива.
Я ще раз наголошую: зв’яжіться із Борисом Гнатовичем Сорокою.
Від редакції ВолиньPost: ми звернемося до Бориса Сороки і опублікуємо отриману інфомарцію про утиліацію лам і батарейок.
серж Який порядок отримання земельної ділянки для будівництва житлового будинку? Як дізнатися чи земельна ділянка вільна і знаходиться в комунальній власності громади міста і може надана для будівництва чи вже приватизована? Дякую.
Звернутися необхідно в управління земельних ресурсів міської ради, де є відповідна інформація.
Михайло Шелеп Миколо Ярославовичу, можливо, краще платити більше грошей за ремонт доріг закордонним фірмам, але мати хороші дороги, ніж щороку викидити великі кошти волинським автодорожникам і "їздити" по бездоріжжю? Я як водій не задоволений тим, по чому їзджу, це просто жах. (
Я незгідний з постановкою питання. Наші дорожники мають досвід, техніку, мають технології і досить якісно виконують роботи. Але, на жаль, виходять з ладу ті дороги, які робилися багато років тому. Що ви можете сказати сьогодні поганого, наприклад, про вулиці Станіславського, Шевченка, Набережну?
editor У цьогорічному бюджеті луцька міська рада, згідно з бюджетом, планує заплатити близько 270 тисяч місцевим телеканалам, радіо та газетам – за висвітлення «діяльності міської ради, виконавчих органів та посадових осіб місцевого самоврядування». При цьому мерія жодної копійки не платить інтернет-виданням. Чому?
Цікава пропозиція. Подумаємо.
КБО 02 Підкажіть, будь ласка, скільки коштів було виділено містом для "Сіті-Парку"? 900 млн грн., 90 млн грн.?
Ні копійки. Це все за рахунок бізнесу. Ми вітаємо такі проекти, де бізнес вкладає свої кошти у благоустрій міста. І готові в цьому сприяти.
Сурма Шановний, Миколо Ярославовичу! Минуло вже рік, як ви під час телеєфіру пообіцяли, що котлован на вулиці Братковського буде заритий. Кожного дня прохожу повз цієї "пам'ятки архитектури" і згадую Вас. Розумію, що у Вас багато інших проблем, але ж... ви пообіцяли. КОДЕКС ЧЕСТІ БАНКІРА: - Тримати слово. Банкір бездоганний у додержанні "правил гри". Його слово цінніше і надійніше будь-яких підписів, печаток та векселів.
Винуватий, виправлюся.
Сурма І оновіть будь-ласка офіційний сайт міської ради, склад виконкому застарілий, виконавчі органи не оновлені, абсолютно не зручний пошук нормативних актів, який видає результати за методом випадкових чисел... і т. д, і т. п.
Дякую за уважність. Врахуємо.
КРОПИВА Скажіть будь ласка,що спонукало Вас,як градоначальника,подати наше місто на конкурс по «Благоустрою та порядку» до Києва? Адже,наше місто Луцьк,яке погрузло в жахливих руїнах та в звалищах сміття,на сьогоднішній день нагадує своїм виглядом часи після Громадянсмької війни 1917року,а саме «угар» НЕПа(нова економічна політика) 1930 року.А також,нас цікавить за що платяться чималі зарплати ЖКГ за наш громадський кошт,які проявлять свою повну бездіяльність та безвідповідальність?
Як же треба не любити своє рідне місто, щоб задавати таке запитання?
КРОПИВА Скажіть, будь ласка, на що саме було затрачено 340 тисяч євро при презентації міста Луцька у Берліні? Зокрема не менш цікавить конкретно особа, яка за 90 тисяч євро здійснювала розробку дизайну самого стенду. І чи вважаєте Ви як градоначальник, такі шалені затрати виправданеми, в той час, коли сам предмет презентації,як туризму знаходиться в жахливому запущеному стані! Бо як на луцьку громаду це виглядає так: «В хаті не метено, в казані порожньо, а господарка подалася гостей до оселі запрошувати!»
Інформація взагалі не відповідає дійсності. З міського бюджету на участь делегації і представлення Луцька вперше на європейському рівні було витрачено 3 тисячі гривень на виготовлення поліграфічної продукції.
Світлана М. Ви постійно говорите про те, аби у газетах, на сайті ЛМР зробити рубрику, де показували би безгосподарних лучан. І де ці рубрики?
Ми прийняли рішення все-таки не робити цього на сайті міської ради, бо це офіційна веб-сторінка, яка має певний статус. А як це зробити ми ще думаємо. До речі, у цьому нам може допомогти ВолиньPost.
andriy.luchyk Всі завжди кажуть про ремонт доріг, розуміючи під цим поняттям проїжджу частину. Коли нарешті буде звернено увагу на стан пішохідних доріжок та тротуарів? Адже витрати на їх ремонт незрівнянно менші, а термін експлуатації набагато вищий. П.С. Принагідно після дощу в темну пору доби запрошую на екскурсію вулицею Воїнів-інтернаціоналістів.
В минулому році частково робили тротуари. В цьому році теж будемо робити. Вже на наступному тижні можна буде ознайомитися з переліком. Дякую за критику. Я взагалі за те, щоб за один рік зробити всі тротуари і всі вулиці в Луцьку, зняти це питання й забути про нього. Але, на жаль, на все не вистачає коштів.
Анатолій Котлюк Зараз багато говорять про неефективність маршруток. Мовляв, краще використовувати середні та великі автобуси для міських маршруток? Яку думку Ви підтримуєте? Чи планує мерія масштабніше зайнятися цим питанням? Змінити умови договорів з перевізниками тощо?
Та у нас і є середні й великі в місті. Давайте ми подивимося на цю проблему. А 19 березня я вас запрошую на презентацію GPS-навігації у наших маршрутках. Думаю, що ситуація має поліпшитися. Але по середині дії угоди розривати її підстав у нас немає. Це можна враховувати в подальшому.
vit2000Чи відомі Вам корупційні схеми повязані із земельними питаннями. Яким чином Ви намагаєтесь боротись з цим ганебним явищем. Тільки дайте відверту відповідь, бо складається враження, що Ви (як кажуть росіяни)" или не в курсе, или в доле". Дякую.
Якщо відверте запитання, а не хочете озвучувати це в інтернеті, то прийдіть до мене і скажіть прізвище.
А то говорити – говорять, а коли я прошу назвати прізвище – ні, не називають.
Як приймати якісь міри, якщо виходить, що це розмова про ніщо. Але безперечно з цим потрібно боротися. Я готовий, запрошую до конкретної інформації.
irena.melnik чи не вважаєте за потрібне скоротити "контору" у ЖКах.Робітників мало,а є посада економіста(пенсіонера). 3 бухгалтера,техвідділ,який постійно п'є каву.І виявляється,що все це входить в оплату -обслуговування будівлі-.При поривах труб-ватртість труби самі оплачуєм.хоч у калькуляції записано,що ЖЕК робить своїм коштом заміну невеликих ділянок труб.Це скільки?-1м чи 10м.Відносно чого невеликі?
Безперечно, структура повинна бути оптимальною. Ідеальний варіант я бачу участь тих, хто замовляє послуги, тобто жителів, при підписанні угод про надання послуг акцентувати на це увагу і вимагати конкретної інформації. А взагалі майбутнє – за ОСББ, де все чітко, прозоро і ясно.
editor Які враження від спілкування в чаті?
Дякую за запрошення. З вами цікаво працювати. Надіюся, що ще запросите. А стосовно анонімних запитань, «колючих» запитань… Добре, що вони є. Якби їх не було, було б нецікаво. А з іншого боку я б хотів, щоб ті, хто задають запитання, вносили більше якихось конкретних пропозицій щодо вирішення тих чи інших проблем, які є в місті. І бажано з їхньою особистою участю.
Конференцію завершено!
В чаті
Online: 0