Додати запис

Відміна законів, ухвалених Радою 16 січня – маленька перемога великою ціною

Скандальні закони, прийняті парламентом у «ручному режимі» 16 січня, що спричинили обурення українців, вдалося скасувати під час позачергового засідання сесії Верховної Ради України 28 січня.

Закони 16 січня були поспішно проголосовані з грубими порушеннями норм Регламенту Верховної Ради України, зокрема, ухвалення законопроектів було здійснене без доповіді його авторів, співдоповіді визначених головних комітетів, без обговорення народними депутатами України та врахування їх пропозицій, без належного обліку присутніх на пленарному засіданні народних депутатів України та підрахунку їх голосів під час голосування.

Особисто я не брав участі у голосуванні «руками» - про це свідчить, зокрема, відеозапис пленарного засідання. Утім, це не завадило секретаріату внести мій голос до списку депутатів, які підтримали законопроекти. Варто наголосити, що протокол, в якому засвідчували голоси «ручного» голосування, я та мої колеги-мажоритарники – проігнорували.

Прийняті Верховною Радою України закони суттєво звужували права та свободи громадян, що визначені Конституцією України, посилювали адміністративну та кримінальну відповідальність громадян за участь у мирних зібраннях.

Такі питання неприпустимо було ставити на порядок денний у період, коли в столиці та інших містах України продовжуються масові мирні політичні акції громадян, спрямовані на захист їх прав та свобод. Запровадження законами непропорційних обмежень прав та свобод громадян та невідворотні негативні наслідки для суспільства від таких обмежень ще більше збурило населення, викликало вкрай негативну реакцію та невдоволення великої частини українського суспільства, загострило політичну ситуацію в країні.

Сьогодні ми отримали маленьку перемогу дорогою ціною. Мені прикро, що наслідком прийняття диктаторських законів стали смерті українців. Думаю, це має послужити уроком для посадовців та депутатів усіх рівнів, адже тепер вони зрозуміють, що кожен їх крок і кожне рішення – важливе і мусить бути відповідальним.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 9
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Та ти шо! Перемога?
Вітер з іншого боку подув, і вже сміливості набрався на свого пахана погавкати?
"Мені прикро, що наслідком прийняття диктаторських законів стали смерті українців" а раніше було тобі насра_ть, і граблі Чечетова були найкращим дороговказом.
Відповісти
О,а де ти був 16 січня ввечері-після засідання Ради?Де твої заяви з обуренням проти того,що сталося? Тепер "проснувся", разом з своїми друзяками єрємєєвими і івахівами! Люди все бачать!
Відповісти
Під час голосування 16 січня 2014 року Сергій Мартиняк голосував карткою за Закон України про Державний бюджет України на 2014 рік та за законопроект № 3879 «Проект Закону про внесення змін до Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Решта законопроектів голосувались «руками», у них депутат участі не брав.
Відповісти
а чому ж його голос пораховано "ЗА"? за прийняття диктаторських законів.
Відповісти
Голоси зараховувалися підписами під протоколом "ручного" голосування. Підписів позафракційних там немає!
Відповісти
А взагалі ситуація нагадує анекдот, що варто крикнути в натовп, що у єврея дочка проститутка. І нехай іде доказує комусь, що в нього дочки немає...
Відповісти
У такому разі можна було елементарно відразу ж виступити з опротестуванням щодо врахування його голосу і публічно засудити як факт прийняття так і спосіб прийняття цих ганебних актів.
Відповісти
Про яку перемогу ви говорите? Не вводьте людей в оману. Усі закони від 16 січня все ще чинні. Чи, може, те, за що ви вчора голосували, вже підписав президент?
Відповісти
Хочеться запитати,чому наших позафракційних депутатів не було на жодному мітингу? Думаю,що вони бояться своїх виборців.
Відповісти