Передвиборчі баталії чи корупційний скандал на «Луцькводоканалі»?
Нещодавно на одному з Волинських сайтів, з’явилась публікація в якій депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук заявив, що має докази того, що директор КП «Луцькводоканал» Іван Корчук вкрав державні кошти, які призначались для погашення заборгованості і якими, нібито було заплачено за послуги вищезгаданим підприємствам.
ВолиньPost вирішив розібратись в цій ситуації та звернувся за коментарем до керівництва КП «Луцькводоканал».
Отже, до вашої уваги лист звернення Ігоря Поліщука, та пояснення Івана Корчука і начальника юридичного відділу «Луцькводоканалу»
Відкрите звернення до громадськості, правоохоронних органів, громадських організацій, громадських активістів та діячів з приводу розкрадання коштів державного бюджету директором КП «Луцькводоканал» Корчуком Іваном Миколайовичем.
Комунальним підприємством «Луцькводоканал» (директор Корчук Іван Миколайович) згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. №30 отримано з державного бюджету відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на суму понад 30 мільйонів гривень.
В той час, коли держава виділила кошти для того, щоб КП «Луцькводоканал» не став банкрутом, його керівник Корчук І.М. спільно з окремими особами вирішили на цьому збагатитися за наступною схемою.
Як стало відомо від працівників КП «Луцькводоканал», в 2014 році директор підприємства Корчук І.М. уклав 2 договори доручення з ПП «Велідіт» (м. Київ, ідентифікаційний код 37292373), ТОВ «Аквагруп» (м. Київ, ідентифікаційний код 39444660). Вказані підприємства мали надати послуги з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків по відшкодуванню заборгованості за спожиту електроенергію перед ПАТ «Волиньобленерго» на виконання постанови Кабміну № 30 від 29.01.2014.
Однак в штатному розписі КП «Луцькводоканал» є юридичний відділ, який представляє інтереси підприємства. Перелік суб'єктів, які мають проводити взаєморозрахунки також визначений у вказаній постанові Кабміну. В той же час вартість послуг ПП «Велідіт», ТОВ «Аквагруп» становить надзвичайно багато, а саме – 10 відсотків від ціни договору.
Статутні фонди вказаних підприємств становлять 3000 та 1000 гривень відповідно. Більше того, ТОВ «Аквагруп» взагалі створювалося для надання послуг для КП «Луцькводоканал» – 16.10.2014 року.
Згідно вказаних договорів ПП «Велідіт» отримало від КП «Луцьводоканал» в листопаді 2014 року понад 750 тисяч гривень за те, що нібито допомогло підприємству погасити заборгованість перед ПАТ «Волиньобленерго» в сумі 7,7 мільйона гривень. А ТОВ «Аквагруп» отримало у січні 2015 року понад 950 тисяч гривень за «аналогічні послуги». Хоча, за повідомленням працівників КП «Луцькводоканал», юристи підприємства самі виконали всю роботу з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків по відшкодуванню заборгованості за спожиту електроенергію, ходили по інстанціях та носили на підписи договори про організацію взаєморозрахунків з погашення заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго».
Отож, ПП «Велідіт» та ТОВ «Аквагруп» сукупно отримали 1,7 мільйона гривень коштів з державного бюджету від КП «Луцькводоканал» за послуги, яких не надавали.
Діями директора КП «Луцькводоканал» було нанесено збитків державному бюджету на суму 1,7 млн. грн. та, очевидно, спільно з іншими особами привласнено ці кошти.
Головний юрисконсульт Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», адвокат Ігор Поліщук
* * *
Керівництво КП «Луцькводоканал» переконує, що кошти, які були виділені, це субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.
Ці кошти були перераховані міському бюджету для погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, і, в подальшому автоматично перераховані «ПАТ «Волиньобленерго» для погашення заборгованості КП «Луцькводоканал» за електричну енергію.
Лише після того, як з ПАТ «Волиньобленерго» було проведено взаєморозрахунок, КП «Луцькводоканал» розрахувався з «ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аква-груп».
Іван Корчук запевняє, що заяви Ігоря Поліщука - ніщо інше, як передвиборчий піар. "Це наклеп і ніщо інше, як передвиборчий піар. Нам треба було вирішити питання погашення заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго», і саме для цього ми співпрацювали з цими юридичними особами, які виконали свою роботу, на підтвердження чого у підприємства є всі необхідні документи, наші юристи цим не займались. На даний час заборгованість КП «Луцькводоканал» перед ПАТ «Волиньобленерго» 7 мільйонів, а якби нам не вдалося б провести взаєморозрахунки з ПАТ «Волиньобленерго», то сума заборгованості становила б 41 мільйон, а це більше ніж статутний фонд підприємства. Тим більше, що розраховувались ми з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аквагруп» після проведення взаєморозрахунків з ПАТ «Волиньобленерго» та власними коштами підприємства", - сказав Іван Корчук.
Основним видом діяльності КП «Луцькводоканал» є надання послуг з водопостачання та водовідведення, ціна на які визначається тарифом. Політика нашої держави у формуванні тарифів будувалась таким чином, що вони були нижчими від фактичної вартості послуг. Для того, щоб компенсувати підприємствам-надавачам послуг різницю між фактичною вартістю послуг і тарифом який був встановлений, держава виділяла субвенції з державного бюджету місцевим на погашення такої різниці в тарифах.
Кожного року такі субвенції передбачались у державному бюджеті України, а порядок їх надання визначався постановами Кабінету Міністрів України. Цими постановами передбачався механізм взаєморозрахунків між надавачами послуг з водопостачання та водовідведення зокрема і енергетичними компаніями, оскільки значну частину вартості тарифу займає електроенергія. Завдяки виконанню таких постанов, шляхом проведення взаєморозрахунків КП «Луцькводоканал» вдавалось зменшити суму заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго».
29 січня 2014 року була видана Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», але, на жаль механізму, за допомогою якого можна було б провести цей взаєморозрахунок постанова Кабінету Міністрів не передбачала. Тобто склалась ситуація, що фактично документ є, а як його виконати, механізму – немає.
Як розповіла начальник юридичного відділу Анна Мисюк в 2014 році КП «Луцькводоканал» боргувало значну суму коштів ПАТ «Волиньобленерго» і звичайно ж енергетики вимагали від них погашення заборгованості, в іншому разі погрожували припинити подачу електроенергії на об'єкти підприємства. Звісно ж, керівництво КП «Луцькводоканал» не могло допустити відключення електроенергії, адже в такому випадку місто лишилося б без води, що призвело б до значного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті Луцьку та безперечно викликало б негативні екологічні наслідки.
«Ми неодноразово звертались до Волинської обласної державної адміністрації, ПАТ «Волиньобленерго», ПАТ «Центренерго», ДП «Енергоринок», ДП НАЕК «Енергоатом» для того, щоб якимось чином вирішити питання проведення взаєморозрахунків.
Однак, ці звернення не дали позитивних результатів, в результаті чого, протягом 2013 р. КП «Луцькводоканал» не було укладено жодного договору про організацію взаєморозрахунків по погашенню заборгованості за електричну енергію.
Оскільки механізму як проводити ці взаєморозрахунки не було, керівництвом КП «Луцькводоканал» було прийнято рішення укласти договори-доручення з ПП «Веледіт» та ТзОВ «Аква-груп» у відповідності до яких ці юридичні особи від імені КП «Луцькводоканал» зобов’язувались вчиняти дії з пошуку суб’єктів господарювання, які відповідають вимогам Постанови КМУ від 29.01.2014 №30 для подальшого проведення взаєморозрахунків. Договорами було чітко передбачено права та обов'язки цих юридичних осіб. Також передбачено було, що розрахунок за надані ними послуги буде здійснюватись лише після того, коли взаєморозрахунок з ПАТ «Волиньобленерго» згідно Постанови №30 буде проведено», - розповіла Анна Мисюк.
Також юрист Луцькводоканалу додала, що умови цих договорів було виконано і КП «Луцькводоканал» завдяки співпраці з цими юридичними особами вдалось закрити значну суму заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго» - 17 мільйонів гривень.
Вона спростувала твердження про те, що розрахунок з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аква-груп» був проведений бюджетними коштами. Кошти з держбюджету мали виключно цільове призначення і були виділені місцевому бюджету саме для погашення заборгованості з різниці в тарифах, та в подальшому перераховані ПАТ «Волиньобленерго» в рахунок погашення заборгованості КП «Луцькводоканал» за електроенергію, тобто КП «Луцькводоканал» державними коштами з жодним суб'єктом господарювання не розраховувався.
Суми, які заплатив КП «Луцькводоканал» ПП «Веледіт» та ТзОВ «Аква-груп» за виконання цими юридичними особами своїх зобов'язань, були передбачені договорами. Цивільне та господарське законодавство говорить, що сторони вільні в укладені договору і в визначені договірної ціни. Враховуючи, що питання виконання Постанови КМУ №30 від 29.01.2014р. було стратегічно важливим, керівництво КП «Луцькводоканал» прийняло рішення співпрацювати з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аква-груп».
«Якби ми в 2014 році не провели цей взаєморозрахунок, то Постанова Кабінету Міністрів у новому році втратила б чинність, оскільки вона видається терміном на рік. І відповідно кошти ПАТ «Волиньобленерго» не отримло б і лучан чекали б значні ппроблеми в плані водопостачання та водовідведення», - зазначила Анна Мисюк.
Щодо гучних заяв депутата Ігоря Поліщука Анна Мисюк зазначила, що реакція буде однозначно, наразі керівництво приймає рішення стосовно цього прецеденту.
ВолиньPost вирішив розібратись в цій ситуації та звернувся за коментарем до керівництва КП «Луцькводоканал».
Отже, до вашої уваги лист звернення Ігоря Поліщука, та пояснення Івана Корчука і начальника юридичного відділу «Луцькводоканалу»
Відкрите звернення до громадськості, правоохоронних органів, громадських організацій, громадських активістів та діячів з приводу розкрадання коштів державного бюджету директором КП «Луцькводоканал» Корчуком Іваном Миколайовичем.
Комунальним підприємством «Луцькводоканал» (директор Корчук Іван Миколайович) згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. №30 отримано з державного бюджету відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на суму понад 30 мільйонів гривень.
В той час, коли держава виділила кошти для того, щоб КП «Луцькводоканал» не став банкрутом, його керівник Корчук І.М. спільно з окремими особами вирішили на цьому збагатитися за наступною схемою.
Як стало відомо від працівників КП «Луцькводоканал», в 2014 році директор підприємства Корчук І.М. уклав 2 договори доручення з ПП «Велідіт» (м. Київ, ідентифікаційний код 37292373), ТОВ «Аквагруп» (м. Київ, ідентифікаційний код 39444660). Вказані підприємства мали надати послуги з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків по відшкодуванню заборгованості за спожиту електроенергію перед ПАТ «Волиньобленерго» на виконання постанови Кабміну № 30 від 29.01.2014.
Однак в штатному розписі КП «Луцькводоканал» є юридичний відділ, який представляє інтереси підприємства. Перелік суб'єктів, які мають проводити взаєморозрахунки також визначений у вказаній постанові Кабміну. В той же час вартість послуг ПП «Велідіт», ТОВ «Аквагруп» становить надзвичайно багато, а саме – 10 відсотків від ціни договору.
Статутні фонди вказаних підприємств становлять 3000 та 1000 гривень відповідно. Більше того, ТОВ «Аквагруп» взагалі створювалося для надання послуг для КП «Луцькводоканал» – 16.10.2014 року.
Згідно вказаних договорів ПП «Велідіт» отримало від КП «Луцьводоканал» в листопаді 2014 року понад 750 тисяч гривень за те, що нібито допомогло підприємству погасити заборгованість перед ПАТ «Волиньобленерго» в сумі 7,7 мільйона гривень. А ТОВ «Аквагруп» отримало у січні 2015 року понад 950 тисяч гривень за «аналогічні послуги». Хоча, за повідомленням працівників КП «Луцькводоканал», юристи підприємства самі виконали всю роботу з пошуку та підписання договорів взаєморозрахунків по відшкодуванню заборгованості за спожиту електроенергію, ходили по інстанціях та носили на підписи договори про організацію взаєморозрахунків з погашення заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго».
Отож, ПП «Велідіт» та ТОВ «Аквагруп» сукупно отримали 1,7 мільйона гривень коштів з державного бюджету від КП «Луцькводоканал» за послуги, яких не надавали.
Діями директора КП «Луцькводоканал» було нанесено збитків державному бюджету на суму 1,7 млн. грн. та, очевидно, спільно з іншими особами привласнено ці кошти.
Головний юрисконсульт Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», адвокат Ігор Поліщук
* * *
Керівництво КП «Луцькводоканал» переконує, що кошти, які були виділені, це субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.
Ці кошти були перераховані міському бюджету для погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, і, в подальшому автоматично перераховані «ПАТ «Волиньобленерго» для погашення заборгованості КП «Луцькводоканал» за електричну енергію.
Лише після того, як з ПАТ «Волиньобленерго» було проведено взаєморозрахунок, КП «Луцькводоканал» розрахувався з «ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аква-груп».
Іван Корчук запевняє, що заяви Ігоря Поліщука - ніщо інше, як передвиборчий піар. "Це наклеп і ніщо інше, як передвиборчий піар. Нам треба було вирішити питання погашення заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго», і саме для цього ми співпрацювали з цими юридичними особами, які виконали свою роботу, на підтвердження чого у підприємства є всі необхідні документи, наші юристи цим не займались. На даний час заборгованість КП «Луцькводоканал» перед ПАТ «Волиньобленерго» 7 мільйонів, а якби нам не вдалося б провести взаєморозрахунки з ПАТ «Волиньобленерго», то сума заборгованості становила б 41 мільйон, а це більше ніж статутний фонд підприємства. Тим більше, що розраховувались ми з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аквагруп» після проведення взаєморозрахунків з ПАТ «Волиньобленерго» та власними коштами підприємства", - сказав Іван Корчук.
Основним видом діяльності КП «Луцькводоканал» є надання послуг з водопостачання та водовідведення, ціна на які визначається тарифом. Політика нашої держави у формуванні тарифів будувалась таким чином, що вони були нижчими від фактичної вартості послуг. Для того, щоб компенсувати підприємствам-надавачам послуг різницю між фактичною вартістю послуг і тарифом який був встановлений, держава виділяла субвенції з державного бюджету місцевим на погашення такої різниці в тарифах.
Кожного року такі субвенції передбачались у державному бюджеті України, а порядок їх надання визначався постановами Кабінету Міністрів України. Цими постановами передбачався механізм взаєморозрахунків між надавачами послуг з водопостачання та водовідведення зокрема і енергетичними компаніями, оскільки значну частину вартості тарифу займає електроенергія. Завдяки виконанню таких постанов, шляхом проведення взаєморозрахунків КП «Луцькводоканал» вдавалось зменшити суму заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго».
29 січня 2014 року була видана Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», але, на жаль механізму, за допомогою якого можна було б провести цей взаєморозрахунок постанова Кабінету Міністрів не передбачала. Тобто склалась ситуація, що фактично документ є, а як його виконати, механізму – немає.
Як розповіла начальник юридичного відділу Анна Мисюк в 2014 році КП «Луцькводоканал» боргувало значну суму коштів ПАТ «Волиньобленерго» і звичайно ж енергетики вимагали від них погашення заборгованості, в іншому разі погрожували припинити подачу електроенергії на об'єкти підприємства. Звісно ж, керівництво КП «Луцькводоканал» не могло допустити відключення електроенергії, адже в такому випадку місто лишилося б без води, що призвело б до значного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті Луцьку та безперечно викликало б негативні екологічні наслідки.
«Ми неодноразово звертались до Волинської обласної державної адміністрації, ПАТ «Волиньобленерго», ПАТ «Центренерго», ДП «Енергоринок», ДП НАЕК «Енергоатом» для того, щоб якимось чином вирішити питання проведення взаєморозрахунків.
Однак, ці звернення не дали позитивних результатів, в результаті чого, протягом 2013 р. КП «Луцькводоканал» не було укладено жодного договору про організацію взаєморозрахунків по погашенню заборгованості за електричну енергію.
Оскільки механізму як проводити ці взаєморозрахунки не було, керівництвом КП «Луцькводоканал» було прийнято рішення укласти договори-доручення з ПП «Веледіт» та ТзОВ «Аква-груп» у відповідності до яких ці юридичні особи від імені КП «Луцькводоканал» зобов’язувались вчиняти дії з пошуку суб’єктів господарювання, які відповідають вимогам Постанови КМУ від 29.01.2014 №30 для подальшого проведення взаєморозрахунків. Договорами було чітко передбачено права та обов'язки цих юридичних осіб. Також передбачено було, що розрахунок за надані ними послуги буде здійснюватись лише після того, коли взаєморозрахунок з ПАТ «Волиньобленерго» згідно Постанови №30 буде проведено», - розповіла Анна Мисюк.
Також юрист Луцькводоканалу додала, що умови цих договорів було виконано і КП «Луцькводоканал» завдяки співпраці з цими юридичними особами вдалось закрити значну суму заборгованості перед ПАТ «Волиньобленерго» - 17 мільйонів гривень.
Вона спростувала твердження про те, що розрахунок з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аква-груп» був проведений бюджетними коштами. Кошти з держбюджету мали виключно цільове призначення і були виділені місцевому бюджету саме для погашення заборгованості з різниці в тарифах, та в подальшому перераховані ПАТ «Волиньобленерго» в рахунок погашення заборгованості КП «Луцькводоканал» за електроенергію, тобто КП «Луцькводоканал» державними коштами з жодним суб'єктом господарювання не розраховувався.
Суми, які заплатив КП «Луцькводоканал» ПП «Веледіт» та ТзОВ «Аква-груп» за виконання цими юридичними особами своїх зобов'язань, були передбачені договорами. Цивільне та господарське законодавство говорить, що сторони вільні в укладені договору і в визначені договірної ціни. Враховуючи, що питання виконання Постанови КМУ №30 від 29.01.2014р. було стратегічно важливим, керівництво КП «Луцькводоканал» прийняло рішення співпрацювати з ПП «Велідіт» та ТзОВ «Аква-груп».
«Якби ми в 2014 році не провели цей взаєморозрахунок, то Постанова Кабінету Міністрів у новому році втратила б чинність, оскільки вона видається терміном на рік. І відповідно кошти ПАТ «Волиньобленерго» не отримло б і лучан чекали б значні ппроблеми в плані водопостачання та водовідведення», - зазначила Анна Мисюк.
Щодо гучних заяв депутата Ігоря Поліщука Анна Мисюк зазначила, що реакція буде однозначно, наразі керівництво приймає рішення стосовно цього прецеденту.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 9
Відповідь Луцькводоканал схожа на виправдовування. Хоча, спасение утопающих - дело рук самих утопающих.
То скільки Луцькводоканал заплатив цим фіриам. Бо з статті так і не ясно.
А статья о чем?
Я теж читав цей твір Поліщука на вільну тему. Читав зверху донизу, потім - навпаки. Потім зліва направо – як арабську гладь… Десятки людей звинувачені в крадіжці великої суми грошей?.. Автор - юрист, адвокат, «член» партії псевдопатріотів на чолі з Коломойським, Палицею і Корбаном, кандидат в депутати… «Твір» без документів про взаєморозрахунки: відсутнє документальне підтвердження про те, що приватні підприємства отримали за послуги бюджетні гроші. Усе - на власний розсуд, на «міць» свого інтелекту. Вільна думка, не обтяжена розумом. Вранці зателефонував в КП «Водоканал», звідки відповіли, що від схожих дзвінків «горить телефон». Просили почекати загального роз’яснення. Тепер усе відомо. Але з’являються нехороші, побічні думки про автора цього «твору». Деменція (важкий розлад інтелекту)? Ні. Це буває в похилому віці. Черепно-мозкова травма? Теж ні. Про це ніде не повідомлялось. Олігофренія (тимчасовий розлад, маразм)Можливо, але в останні місяці вона надто часто супроводжує автора. Де вчилась ця людина? Які «кінчала» юридичні університети, курси, вільне відвідування, «дистанційну учьобу»?.. Усе це нагадує байку Діогена, який ходив з ліхтарем по людних місцях зі словами: «Шукаю людину». Хто б пошукав «людину» (юриста) в збіговиську поліщуків? Як шкода, що ми живемо не в епоху Діогена!
Петре, не потрібно високих слів. І так зрозуміло, що кошти в сумі 1 700 000 гривень виведені із водоканалу. А чи це бюджетні кошти, чи власні, суті це не змінює. Для того, щоб перерахувати 17 000 000 грн. для ПАТ "Волиньобленерго" великих зусиль не потрібно: просто набрати платіжку у "Клієнт - банку", зазначити необхідні реквізити і відправити платіж. А от, за яку таку "колосальну" юридичну роботу виплатили винагроду у розмірі 10% від суми платежу, виникає багато запитань. І, думаю, правоохоронні органи це з"ясують...
Цікаво було б побачити з чого і як фінансується фонд Новий Луцьк. І куда витрачають кошти.
На чужой корешок не разевай роток.
100%
Казки іван розказує, але все таки із повідомлення каналу, підтверджено, що 1 7000 000 гривень перерахували незрозуміло за що... взагалі то зрозуміло откат за отримані кошти...