Додати запис

Справа Злочевського. Зрадники з Генпрокуратури

Був у команді Януковича такий чиновник – Микола Злочевський. Людина загалу маловідома, але в політичних та ділових колах – повноцінний олігарх другого ешелону.

Злочевський обрався депутатом від СДПУ (о) в 2002 році, в 2003 став головою Держкомітету природних ресурсів України, з 2006 – депутат від Партії регіонів, після перемоги Януковича на виборах президента – голова Держкомітету матеріального резерву України, потім – міністр екології, заступник секретаря Ради нацбезпеки за часів Андрія Клюєва.


Після втечі Януковича у Злочевського почалися проблеми у Великобританії – навесні в Сполученому Королівстві було порушено кримінальну справу проти Злочевського за фактами відмивання ним коштів у Британії, а Управління по боротьбі з економічними злочинами Великобританії заморозило понад 23 мільйони доларів на рахунку компанії Злочевського Brociti Investments Ltd.

Британці зажадали від України міжнародної правової допомоги у кримінальному провадженні, після чого Генпрокуратура 5 серпня 2014 року відкрила провадження проти Злочевського на підставі звернення слідчих із Лондона.

А тепер найцікавіше.

22 січня 2015 на сайті компанії Злочевського Burisma вийшло повідомлення про те, що Великобританія закрила кримінальне провадження щодо активів Миколи Злочевського та розблокувала 23 мільйони доларів "у зв'язку зі зняттям усіх звинувачень".

"Справа була закрита після того, як Суд проаналізував період з 2002 року по грудень 2014 року на предмет неправомірності джерел походження коштів компаній, кінцевим бенефіціаром яких є Микола Злочевський, і не знайшов підстав для продовження розгляду справи, йдеться у рішенні Центрального Суду з кримінальних проваджень Англії та Уельсу", – також ідеться у повідомленні компанії Злочевського.

"Протягом дев'яти місяців велося розслідування. На початку грудня минулого року відбулися судові засідання, а 20 січня 2015 було винесено офіційне рішення про незаконність арешту коштів компанії", – ідеться у заяві Burisma.

Цікаво, що ж таке відбулося на слуханнях у грудні, після яких Британія розморозила 23 мільйони Злочевського.

Відповідь ви знайдете у листі Генпрокуратури на моє депутатське звернення та запит Центру протидії корупції.

Те, що трапилося, інакше як зрадою назвати не можна.


Намагаючись зняти арешт зі своїх грошей, Злочевський звертається до Генпрокуратури з питанням, чи висунуто йому підозру.

Генпрокуратура в грудні 2014 року дає відповідь – не висунута. І в грудні цього ж 2014 року... висуває підозру Злочевському. Але між цими двома датами сталося те, що так було потрібно Злочевському – британський суд зняв арешт з його грошей!

І підставою для розморожування коштів став лист... Генеральної прокуратури України.

Повторюся ще раз: лист ГПУ про відсутність підозри проти Злочевського та висунення підозри Злочевському датовані одним місяцем – груднем 2014 року.

Більше того, оформлення підозри – це не справа одного дня. Я більше ніж переконаний, що на момент надання відповіді про відсутність обвинувачень Злочевському в інших кабінетах уже писався документ про висунення йому обвинувачень

Тобто Генпрокуратура, знаючи, що підозра оформлюється, пише, що Злочевський не під підозрою. Вартість цього рішення – 23 мільйони доларів, тобто понад півмільярда гривень.

Мені цікаво, скільки Злочевський "заніс" з цих 23 мільйонів, щоб підозру виписали на декілька днів пізніше, а лист про відсутність підозри – на декілька днів раніше?

Я направлю додаткові звернення з тим, щоб з'ясувати, хто надав відповідь Злочевському, яка дозволила йому вивести з-під арешту гроші.

Це не лише призвело до втрат України від можливої конфіскації, але і завдало репутаційного удару українській владі в світі. В час, коли міжнародні спецслужби шукають та блокують рахунки колишніх посадовців, сподіваючись на підтримку цих зусиль з боку України, наша влада вступає з ними у змову та дозволяє врятувати гроші. Одного цього факту було би достатньо, щоб зняти Ярему з посади. Але відставки недостатньо – причетні до цього листа співробітники Генпрокуратури повинні понести кримінальну відповідальність.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Питання призначення Яреми на посаду генерального прокурора потрібно розслувати до найменших подробиць, так само як і його "майданівського" попередника. Це потребує професійного підходу. Дуже професійного. В прокуратурі немає зрадників України, в прокуратурі, як і в більшості державних установ працюють її вороги.
Відповісти
Бо дуже легко і професійно "прибрали" Чечетова. Зробили все, щоб констатувати самогубство. А хто доведе доведення до самогубства?
Відповісти