Вкрадена перемога?
1 серпня 2014 року президент Росії Владімір Путін у Москві на Поклонній горі відкрив пам'ятник героям Першої світової війни. Особисто у мене склалося враження, що автор скульптурної композиції Андрій Ковальчук помстився Росії за окупацію Криму.
Пам'ятник швидше відповідає канонам пригод Лемюеля Гуллівера у країні ліліпутів. Велетень солдат зі скаткою шинелі через плече, як би не підозрює, що позаду на тлі прапора Російської визвольної армії генерала Власова крадуться ліліпути: офіцер без шинелі і з шашкою "наголо" та група замерзлих солдат в шинелях з гвинтівками. Офіцер в образі «комісара, що підіймає особовий склад в атаку» чомусь із шашкою, хоча по штату всі піхотні офіцери були до початку Першої світової війни озброєні револьверами та пістолетами. Причому ще у 1907 році «Височайше схвалений» наказ № 74 дозволяв офіцерам замість штатних револьверів мати пістолети. А, збиті до купи солдати, більше нагадують червоноармійців, які підкрадаються до Зимового палацу аби раптово захопити царські хороми та зовсім не схожі на солдат діючої армії.
Одним словом, правим виявився Путін, який заявив, що росіяни про цю війну нічого не знають. А його промова – це вирок Росії! Протягом ста років, країні, що втратила більше мільйона солдат на полях Першої світової війни, було наплювати на ці жертви. Росія їх забула! І лише зараз Путін закликає, що «принципово важливо гідно увічнити пам'ять про російських бійців, знайти(!) і облаштувати поховання Першої світової війни, яких в Росії немало - їх сотні». Та ця війна, якщо вірити Путіну, не лише забута але й просто невідома: «Необхідна масштабна просвітницька робота, серйозні дослідження в архівах. Вони дозволять точно дізнатися і причини, і хід цієї війни».
Весь світ знає все про цю війну: і про причини, і про її хід, і про цілі воюючих країн, а Росія лише прокидається від історичного сну, встає з історичних колін. Та не всі росіяни такі неосвічені, а ось Владімір Владіміравіч знає, наприклад, що в Росії у Першій світовій війні «украли перемогу». Украсти перемогу – значить не дати реалізуватися поставленій цілі, меті, заради якої Росія і вплуталася у цю світову м’ясорубку. Що ж не вдалося Росії досягти в Першій світовій війні? Про що так шкодує її президент?
Метою Російської імперії в цій війні було захоплення нових територій. По крайній мірі саме про це неодноразово заявляли як імператор Нікалай ІІ, так і російські високопосадовці та представники громадськості. Про російські плани «переділу світу» багато писали ті ж французькі історик П.Ренувен та дипломат А.Пінго, англійський історик В.Готліб. Не мовчали і росіяни: «Константинополь та протоки по секретним документам бувшого міністерства закордонних справ». (Укладач Є.А. Адамов. Т. І, ІІ Литиздат НКИД. Москва, 1925), «Міжнародні відносини в епоху імперіалізму. Документи з архівів царського та тимчасового урядів 1878 – 1917рр.» (1935р.) та інші джерела дають можливість об’єктивно проаналізувати плани Росії.
Росіян у цій війні цікавила східна Галичина з її родовищами нафти, Буковина, район нижньої течії Немана. Ці території пізніше були приєднані вже, правда, до совєцької імперії. Та найбільше Росію цікавили протоки Босфор і Дарданелли з Константинополем та прилеглими територіями і островами. Ось ця імперська мрія так ніколи і не реалізувалася, ось ця «перемога» і виявилася «вкраденою», про що так щиро пошкодував президент Росії.
Консантинополь та протоки були предметом марення російської влади. У грудні 1913 року Сєргєй Дмітрієвіч Сазонов, російський міністр закордонних справ, повідомив царю: «Протоки в руках чужої держави означають підпорядкування всього півдня Росії цій державі». Через рік він знову заявив, що вони є «життєвим нервом у всьому нашому економічному житті».
У пам’ятній записці російський дипломат Нікалай Базілі у листопаді 1914 року висловлює свою думку, що вирішити цю проблему можна було б лише шляхом «повного підпорядкування всього морського шляху через протоки… нашій владі». Там же він розвиває власну думку, що контроль над виходами з Чорного моря не обмежується контролем над протоками. Безглуздо було розглядати Дарданелли без островів Імброс (турецька назва Гекчеада – авт.) та Тенедос (турецька назва Бозджаада – авт.), які панують над гирлом протоки, та Лемнос і Самофракія (нині Самотракі – авт.), які займають домінуюче положення над просторами попереду протоки. «Стратегічне завдання забезпечення нашого виходу у Середземне море не може бути вирішене безвідносно до долі цих островів».
Владі вторила громадськість. «Відкриття вільного виходу з Чорного моря, - заявляв всесвітньо відомий економіст, українець за походженням Михайло Туган-Барановський, - відкриє блискучі перспективи для економічного розвитку всього нашого півдня». Професор Трубецькой, який належав до ліберальної партії, заявляв, що питання про Константинополь – «це для нас питання про наш хліб насущний… про всю нашу політичну могутність та про нашу культурну місію, про найдуховніше «я» Росії».
Павло Мілюков, лідер партії конституційних демократів (кадетів), депутат Державної думи кількох скликань переконував, що підпорядкування Росії Босфору та Дарданелл «нічого не має спільного із завойовницькими тенденціями, яким на повній підставі прагнуть покласти край прибічники майбутнього організованого світу Європи… Володіння Константинополем та протоками є кінець, а не початок… Ліквідація питання про протоки дасть можливість урочисто віднести у святилище історії «Східне питання», яке так довго мучило Європу».
Лінії щодо окупації проток дотримувався й імператор Нікалай ІІ, який казав французькому послу в Російській імперії Морісу Палеологу: «…турки повинні бути вигнані з Європи…Константинополь має бути нейтралізованим. Західну Фракію до лінії Енос – Мідія варто передати Болгарії. Решта території по цій лінії до берегів Дарданелльської протоки мусить перейти до Росії…»
У Меморандумі, який передав Сєргєй Сазонов 4 березня 1915 р. послам Франції та Великобританії у Російській імперії Морісу Палеологу та Джорджу Б’юкенену вимагалося, щоб «місто Константинополь, західний берег Босфору, Мармурового моря та Дарданелл, а також південна Фракія до лінії Енос – Мідія… частина азійського узбережжя в межах між Босфором, річкою Сакарією та пунктом, що має бути визначеним, на березі Ісмідської затоки, острови Мармурового моря та острови Імброс і Тенедос» були «остаточно» включені у склад царської імперії.
Союзники Росії по Антанті підтримували інтервенціоністські наміри росіян. Коли президент Франції Раймон Пуанкаре в липні 1914р. відвідав Петербург, російському уряду були дані обіцянки та, можливо, не лише обіцянки, що французький уряд не буде заперечувати проти того, щоб Росія володіла Константинополем, а французький дипломат Теофіль Делькассе не раз обіцяв Росії підтримку відносно приєднання Константинополя та проток за допомогу Росії у справі повернення Франції Ельзасу та Лотарінгії.
Король Великобританії Георг V казав Алєксандру Бенкендорфу, послу Росії у Великобританії: «Константинополь… повинен бути вашим».
Отже, все йшло до «великої перемоги» Російської імперії. Нікалай ІІ тішився, що вже майже «забезпечив своєму народу у якості винагороди здійснення їх одвічної мрії. Я доб’юсь повного вирішення питання щодо Константинополя та проток…» Але цю перемогу у російської імперії «вкрали», про що з таким жалем прорік Владімір Путін. Чи може лідер цивілізованої країни у ХХІ столітті шкодувати про неокуповану 100 років тому територію іншої держави? Цивілізованої – ні, фашистської – так.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 91
це почерк партії "Батьківщина", яка сама себе вихваляє.
Волинян щоразу дурити не вийде. Запитання: "Чому замполіт не веде свою агітацію там де зараз необхідно? В Донецькому регіоні."
Не треба нас дурити, Все й так зрозуміло!!!
відповідними категоріями військовослужбовців" Стаття 19: Чергові військові звання молодшого та старшого офіцерського складу у мирний та воєнний час присвоюються:
в) до підполковника (капітана 2 рангу) включно - першими заступниками, заступниками Міністра оборони України, начальником
Генерального штабу Збройних Сил України, командувачами видів Збройних Сил України, командиром військової частини А 0515;
(Підпункт "в" пункту 19 в редакції Указу Президента N 1474/2004 ( 1474/2004 )від 13.12.2004)
Яке відношення має до цієї статті ЮЛЯ? Пустовіт розумна, різносторонньо розвинена людина, написав цікаву статтю, світ повинен знати наміри московських безумців.Якщо путін окупує Україну, це буде плацдарм для подальшої окупації Європи і не тільки східної. Дякую Вам Григорію Олександровичу за послідовну українську, державницьку,проєвропейську позицію, за Вашу людяність. На мою думку Ви були б достойним представником Лучан у Верховній Раді України.
Справжні патріоти пусто-вітством не займаються, а ділом доводять свій патріотизм.
А тут одне БЛА_БЛА_БЛА.
не обмани ближнього свого...
Із автобіографії
Народився в м. Дубно, Рівненської області. З 1975 по 1977 рік навчався в Калінінському (Тверському) суворовському військовому училищі.
Конфеденційно-
Літом 1976 року однокурсники під час проходження літніх Сувроровських таборів влаштували кандидату в члени КПРС Г.Пустовіту «темну» за «стукачество». Врятували особисти. В жовтні 1976 року став позаштатним співробітником КДБ. Цю інформацію було озвучено під час зустрічи випускників 29 випуска (1977 рік) в червні 2012 року. Свідчення сина Віктора Поніна-Сергія, який був на зустрічи замість батька. Віктор Понін-однокурсник Г.Пустовіта. Загинув в Афганістані.
Із автобіографії
З 1977 по 1981 рік навчався в Ленінградському вищому загальновійськовому командному училищі.
Спеціальність: командна тактика мотострілкових військ.
Кваліфікація: інженер з експлуатації гусеничних та колісних машин.
Конфеденційно- Весь випуск (29, 1977 року) служив в Афганістані. Окрім Г.Пустовіта. Загинули- капитан ПРОКОПЧУК Константин ,
ст.лейтенант КАРАЙМАН Игорь ,лейтенант ПОНИН Виктор.
Із автобіографії
Служба в Збройних Силах:
1981-1988 рр. - командир взводу;
1988-1992 рр. - командир роти;
Конфеденційно-
Після розвалу СРСР залишився на посаді ротного командира, хоча претендував на батальонний рівень (в числі перших присягав Россії в жовтні 1991 року). Після відмови в отриманні житла дезертирував з Російської армії.
Із автобіографії
Служба в Україні
1992-1993 рр. - помічник командира військової частини по службі військ;
1993-1994 рр. - офіцер-психолог авіаційно-технічної бази;
1994-2001 рр. - заступник командира авіаційно-технічної бази з виховної роботи;
2001-2004 рр. заступник командира авіаційної бази з виховної роботи;
З 2004 року звільнений з лав Збройних Сил України у відставку.
В 2004 році працював вчителем допризовної підготовки ЗОШ № 23 м.Луцька.
З 2006 року –політична кар*єра.
Конфеденційно-
Обіцянки і клятви Г.Пустовіта
Жовтень 1973 року-заява про вступ до ВЛКСМ- «устав ВЛКСМ поддерживаю, обязуюсь выполнять»,
Вересень 1975 року-Воинская Присяга СРСР,
Січень 1975 року- заява про прийом кандидатом в члени КПРС «…устав КПСС клянусь защищать с оружием в руках до последней капли крови»,
Лютий 1976 року- прийом в члени КПРС. «Клянусь защищать идеалы строителей Коммунизма».
Жовтень 1976- заява про вступ до «кадрового резерва КГБ». Текст в архівах. (інформація однокурсників Г.Пустовіта),
Жовтень 1991 року –Воінська Присяга Россії,
Осінь 1992 року- Воінська Присяга Україні.
Якщо є помилки-звиняйте. У Севастополі рівень знань української мови не дуже...
Г.Пустовіт не був, як Ви кажете-"агент КДБ". Офіційно це звалось "внештатный сотрудник". Не плутайте з "секретным сотрудником"(сексотом). Про те що Г.Пустовіт є "внештатным сотрудником" він сам розповідав своїм однокурсникам. До речи, за Совєтів це і не приховувалось.
А в тім, виживати всі хочуть. Правда, одні йшли в буцегарні, як Чорновіл, Горині, Лукяненко, Стус та багато інших, а інші писали заяви в кпСС.
що нарешті зірвали маску з ще одного Юліного лицеміра. А в Юліній партії були і Лазаренко, і Лозінський, і Губський, і т.д. (злодюги, вбивці, брехуни), а тепер Пустовіт. І усіх їх свого часу захищали...
н е м а є!
https://www.youtube.com/watch?v=X_f-hAYhPWA
Джерела розповідають, що останньою краплею стала відмова Турчинова почати розслідування щодо Петра Порошенка в розпал кампанії. Тимошенко вимагала порушити кримінальну справу проти свого опонента, обвинувачуючи його у співпраці з сепаратистами аж до його арешту. Турчинов відмовився і був зарахований до лав зрадників.
Що стосується порозуміння між Юлією Тимошенко та Арсенієм Яценюком, то його ставало тим менше, чим впевненіше почував себе останній у кріслі голови уряду.
Яценюк усвідомлює, що поки Тимошенко керує "Батьківщиною", першим номером може бути лише вона. Контакт між сторонам зіпсувався відтоді, як з’ясувалось, що Арсеній Яценюк веде паралельні переговори про спільну участь у парламентських виборах з Петром Порошенком.