Жорстоке побиття школярки у Ковелі: педагоги, батьки та учні роблять винною потерпілу дитину. ФОТО. ВІДЕО
У місті Ковелі жорстоко побили ученицю 6-го класу. Дівчинка у лікарні. І хоча травми серйозні, винною, за версією педагогів та батьків інших школярів, чомусь стала потерпіла.
Нагадаємо, 8-го листопада у пресі поширили допис однієї з учасниць інтернет-спільноти «Типовий Ковель», у якому йшлося про те, що у загальноосвітній школі №2 міста Ковеля жорстоко познущалися, а потім побили ученицю шостого класу. Також повідомлялося, що це скоїли однокласники дівчинки під час уроку трудового навчання. Дитина потрапила у лікарню з травмами голови.
Як переконує мама дівчинки, Олександра, дитину поклали у медичний заклад з черепно-мозковою травмою та зі струсом мозку, проте діагноз, який оприлюднили правоохоронці, трохи відрізняється. За версією міліції, в дівчинки лише черепно-мозкова травма. На запитання, чому така розбіжність між версією міліції та версією мами, заступник начальника слідчого відділу Ковельської поліції Олександр Ципко зазначив, що вони не можуть надавати ніяких коментарів з приводу діагнозу, аж поки не буде висновків судмедексперту, а їх поки що немає.
Мама побитої дівчинки розповіла: для того, щоб здати заяву у міліцію з приводу побиття доньки, довелося годину проплакати під кабінетами. За її словами, ковельські «органи» радили вирішити цю проблему мирно, мовляв, це ж діти і вони завжди б'ються.
Тим часом керівник шостого класу Ольга Савчук категорично заперечує побиття. За її словами, інциденту взагалі не було.
Що ж насправді сталося на уроці трудового навчання, спробували з'ясувати журналісти ВолиньPost.
За словами мами дівчинки, Олександри, інцидент стався 4-го листопада, проте справа набрала обертів лише 8-го числа, коли про випадок написали журналісти: «В середу дитина моя прийшла зі школи. Я побачила, який у неї стан. Розбитий ніс, бачила кров, що йшла з носа. Вона вмилася, але було видно, що був розбитий ніс. Волосся на голові, як-то говориться, – це був кошмар. Я питаю: що сталося, чого ти плачеш? Вона мені зі сльозами починає розповідати, що її набили в школі. Я почала випитувати, що і як сталося. Вона говорить, що була в туалеті, була там ще її однокласниця. Стояла навпроти кабінки, там немає дверей в туалеті, і наставляла телефон. Коли вона прийшла до класу, стояли кілька дівчат, дівчинка, яка знімала, розказувала їм щось і вони дивилися на мою дитину і сміялися. Дитина зрозуміла, що її зняли на мобільний телефон і чи показували, чи розказували, не зрозуміло що. Моя дитина не знає, чи він був включений, чи ні."
Вже як пізніше жінка дізналася, що телефон нібито не був вімкнений, бо це не був телефон тієї однокласниці, яка знімала, а іншої. Вона, буцімто не змогла його розблокувати, а якби змогла, то невідомо, чи зняла б чи ні: "Конфлікт стався ще на уроці. Вони з неї там сміялися, видно щось говорили. У них була потасовка. Після уроків я не знаю, чого хлопці (ред. у дітей був роздільний урок трудового навчання) прийшли в клас, бо моя дитина, нібито погрожувала своїй кривдниці. Вона ж думала, що є те відео і над нею всі сміються, кому це сподобається? Дитина сидить в туалеті – та явно, що нікому"
розповідає жінка.
Мама каже: "Після уроків прийшли хлопці, і та Віка нібито сказала, щоб хлопці мою дитину потримали (ред. затримали в класі). Її тримали ті хлопці, поміж ними знову ж потасовка. Один хлопчик настільки штовхнув її, що вона вдарилися в парту головою, потім, я не знаю при яких обставинах її наздогнали два брати, один з яких вдарив і розбив їй носа, а другий взяв ззаду за волосся, добре трясонув та спустив зі сходів і вона знову вдарилися головою. Після того вона пішла вмилася у школі, забрала свою сумку та пішла додому".
Пані Олександра каже, що у дівчинки тяжкий психологічний стан. Коли йде мова про побиття, вона одразу починає плакати. Станом дитини почали цікавитися лише після розголосу. Також вона розповіла, що винною намагаються зробити її дочку. Кажуть, що дівчинка у туалеті, нібито, сама показувала сідниці іншим дівчаткам, коли ті наставляли на неї телефон: «Сказали, що моя дитина сама показувала дітям задніцу і ті зробили вигляд, що ніби знімають, прийшли в клас і так вирішили наказати, що розказали ще кільком дітям», - зазначила співрозмовниця. Мама шокована такою жахливою вигадкою, не може уявити, як взагалі можна таке придумати.
Тим часом вчителька Ганна Рожко не заперечує, що бачила конфлікт у класі. Щоправда, вона не з'ясувала причини і насварила потерпілу дівчинку.
Батьки не були проти, щоб діти говорили з журналістом, а от директор увесь час заперечував, мовляв, це ж діти. Але журналістам вдалося поспілкуватися і з дітьми - однокласниками побитої дитини. Вони розповіли про інцидент. Конфлікт, за їхніми словами, розпочався на уроці трудового навчання. Двоє дівчаток, одна з яких потерпіла, не повернулися вчасно з перерви на урок, бо були в туалеті. Натомість, троє дівчаток з класу відпросилися на початку уроку до туалету. Вже у вбиральні вони зустріли потерпілу дівчинку, яку, нібито, знімали на телефон.
«Це було на уроці. Вони з перерви ще не прийшли, а ми потім пішли троє. Вчителька нас утрьох відпустила. Відео геть не було, ми просто робили вигляд, що знімали. Потім вона прибігла до класу і почала плакати, що її ніхто не любить» - так зазначила про інцидент однокласниця дівчинки, яку побили.
Дівчата постійно наголошували, що насправді не знімали, а просто так пожартували. На запитання, що ж саме відбувалося у туалеті, конкретно не відповіли: «Ну… Вона нам показувала різні непристойні речі». Уточнити, що це за «непристойні речі», учасниці конфлікту не змогли, проте, пересміюючись, розповіли, з яким папірцем їхня однокласниця прийшла до вбиральні. Також шестикласниці сказали, що під час цього ж уроку діти влаштували собі розвагу. Вони стрибали з парти і робили селфі, так би мовити, у польоті. Все це відбувалося при вчительці.
Класний керівникОльга Савчук, яка, до слова, має родинні зв'язки з Ганною Рожко (ред. учителькою. яка вела урок трудового навчання), взагалі уникає слова "побили". Весь час вона наголошує, що любить усіх дітей.
Директор школи Ігор Ткачук розповів про ситуацію у класі поміж дітьми:
«Взагалі під час переходу з 4-го в 5-й клас проводилося опитування психологом всіх дітей, проводилося тестування. В присутності класного керівника в 5-му класі після першого семестру психолог довів інформацію до відома. Відповідно, класному керівнику і вчителям, які викладають у цьому класі, було рекомендовано врахувати всі результати тестування. Адже там визначалися кращі сторони, конфліктні сторони можливі. Сам внутрішній конфлікт між дівчатками в класі, не переростаючи у відвертий конфлікт, був, ну можливо неприязнь була… Яким чином вчитель відреагував на конфлікт? Вона говорила, що зробила зауваження».
Директор надав характеристику дівчинки, яка постраждала. Дитину охарактеризували як таку, що любить конфліктувати, не доводить розпочатих справ до кінця, має низький рівень уваги, але високе мислення. Майже сторінка характеристики була присвячена проблемним рисам характеру дитини. Лише вкінці мимохідь було зазначено, що вона має схильність до малювання. На характеристиці не було ані дати, ані підпису. І хоча психолог, як стверджує директор, написав висновок про дівчинку у 5-му класі, на листку, де був надрукований текст, зазначено, що це характеристика саме шестикласниці.
Мама дівчинки коли побачила, як описали її дочку, взагалі була шокована і впевнена, що це написано зовсім не про її дитину. Вона обурилася: якщо у школі були проблеми з її донькою, чому її ніхто не поставив до відома. Тітка дівчинки, Вікторія, в свою чергу заперечила деякі твердження у наданій шкільним психологом характеристиці: «Це неправда, що вона не доводить справу до кінця. Адже вона ще з маленького віку вишиває картини бісером і жодну не лишила незавершеною, а це доволі клопітка праця». Також продемонстрували художній альбом дівчинки, у якому та малювала.
Директор тонко ж натякнув, що дитина у навчанні не «хапає зірок з неба»: «Вчителі трохи шкодують», - зазначив він. Хоча оцінки за чверть свідчать про середній і вищий рівень навчання.
Щодо поведінки – то у щоденнику лише один запис про погану поведінку на уроці.
Мама розповіла про те, що до цього часу її жодного разу не викликали до школи: «Я знала, що колись у неї був конфлікт з якоюсь дівчинкою, вона мені сама розповідала. Я пропонувала піти до школи і поговорити, але вона тоді відмовилася. Я думала, що все вже пройшло».
Вже після побиття, вона передивилася речі доньки і знайшла анкету її однокласниці. Одна дівчинка там написала, що ненавидить її дочку.
Вже на батьківських зборах, які зібрав керівник навчального закладу, щоб поспілкуватися про інцидент, говорили аж ніяк не про побиття, а про те, що постраждала дитина абсолютно негативна. Мама потерпілої дівчинки на це зібрання не прийшла - її не пустили рідні, адже підозрювали, що ситуація в школі обернеться не в їхню користь. Шкільний захід перетворився у балаган. Матері скандалили, обурювалися і висловлювали претензії рідним потерпілої дитини. Жодного вибачення не прозвучало ні від дирекції, ні від батьків кривдників.
У класі навчається більше тридцяти дітей. Вони теж були присутні на зборах. Шестикласники, всі як один заявили, що вони не люблять потерпілу дитину. І хоча всього класу під час побиття дівчинки не було, адже в ньому брали участь лише кілька дітей, однокласники разом впевнено заявили – потерпіла їх всіх оббрехала.Очевидно, що конфлікт не одноденної давності, що й підтвердили школярі: «Ми з нею не дружили завжди».
Як бачимо, дитина навчалася у колективі, де був постійно негатив щодо неї. Як не дивно, дорослі побачили у цій ситуації лише одне: «Значить, це вона погана – я ж не можу свого сина змусити її любити», - мимохідь наголосила матір одного із однокласників.
По закінченню зборів діти чекали батьків на коридорі, один хлопчик просився сфотографуватися зі справжнім журналістом. Говорили хором, про інцидент розповідали, як є. Пропонували показати фото, як дівчата стрибали з парт на уроці трудового: «Вона стрибала з парти, я можу показати вам фотографію», - настоювала одна дівчинка. Підтвердили, що під час цього в класі була вчителька. Під час розмови журналіста з учнями класний керівник Ольга Савчук зомліла.
Ганна Рожко, на уроці якої трапилася біда, - рідна сестра керівника шостого класу Ольги Савчук.
Наталка ПОЛІЩУК
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Нагадаємо, 8-го листопада у пресі поширили допис однієї з учасниць інтернет-спільноти «Типовий Ковель», у якому йшлося про те, що у загальноосвітній школі №2 міста Ковеля жорстоко познущалися, а потім побили ученицю шостого класу. Також повідомлялося, що це скоїли однокласники дівчинки під час уроку трудового навчання. Дитина потрапила у лікарню з травмами голови.
Як переконує мама дівчинки, Олександра, дитину поклали у медичний заклад з черепно-мозковою травмою та зі струсом мозку, проте діагноз, який оприлюднили правоохоронці, трохи відрізняється. За версією міліції, в дівчинки лише черепно-мозкова травма. На запитання, чому така розбіжність між версією міліції та версією мами, заступник начальника слідчого відділу Ковельської поліції Олександр Ципко зазначив, що вони не можуть надавати ніяких коментарів з приводу діагнозу, аж поки не буде висновків судмедексперту, а їх поки що немає.
Мама побитої дівчинки розповіла: для того, щоб здати заяву у міліцію з приводу побиття доньки, довелося годину проплакати під кабінетами. За її словами, ковельські «органи» радили вирішити цю проблему мирно, мовляв, це ж діти і вони завжди б'ються.
Тим часом керівник шостого класу Ольга Савчук категорично заперечує побиття. За її словами, інциденту взагалі не було.
Що ж насправді сталося на уроці трудового навчання, спробували з'ясувати журналісти ВолиньPost.
За словами мами дівчинки, Олександри, інцидент стався 4-го листопада, проте справа набрала обертів лише 8-го числа, коли про випадок написали журналісти: «В середу дитина моя прийшла зі школи. Я побачила, який у неї стан. Розбитий ніс, бачила кров, що йшла з носа. Вона вмилася, але було видно, що був розбитий ніс. Волосся на голові, як-то говориться, – це був кошмар. Я питаю: що сталося, чого ти плачеш? Вона мені зі сльозами починає розповідати, що її набили в школі. Я почала випитувати, що і як сталося. Вона говорить, що була в туалеті, була там ще її однокласниця. Стояла навпроти кабінки, там немає дверей в туалеті, і наставляла телефон. Коли вона прийшла до класу, стояли кілька дівчат, дівчинка, яка знімала, розказувала їм щось і вони дивилися на мою дитину і сміялися. Дитина зрозуміла, що її зняли на мобільний телефон і чи показували, чи розказували, не зрозуміло що. Моя дитина не знає, чи він був включений, чи ні."
Вже як пізніше жінка дізналася, що телефон нібито не був вімкнений, бо це не був телефон тієї однокласниці, яка знімала, а іншої. Вона, буцімто не змогла його розблокувати, а якби змогла, то невідомо, чи зняла б чи ні: "Конфлікт стався ще на уроці. Вони з неї там сміялися, видно щось говорили. У них була потасовка. Після уроків я не знаю, чого хлопці (ред. у дітей був роздільний урок трудового навчання) прийшли в клас, бо моя дитина, нібито погрожувала своїй кривдниці. Вона ж думала, що є те відео і над нею всі сміються, кому це сподобається? Дитина сидить в туалеті – та явно, що нікому"
розповідає жінка.
Мама каже: "Після уроків прийшли хлопці, і та Віка нібито сказала, щоб хлопці мою дитину потримали (ред. затримали в класі). Її тримали ті хлопці, поміж ними знову ж потасовка. Один хлопчик настільки штовхнув її, що вона вдарилися в парту головою, потім, я не знаю при яких обставинах її наздогнали два брати, один з яких вдарив і розбив їй носа, а другий взяв ззаду за волосся, добре трясонув та спустив зі сходів і вона знову вдарилися головою. Після того вона пішла вмилася у школі, забрала свою сумку та пішла додому".
Пані Олександра каже, що у дівчинки тяжкий психологічний стан. Коли йде мова про побиття, вона одразу починає плакати. Станом дитини почали цікавитися лише після розголосу. Також вона розповіла, що винною намагаються зробити її дочку. Кажуть, що дівчинка у туалеті, нібито, сама показувала сідниці іншим дівчаткам, коли ті наставляли на неї телефон: «Сказали, що моя дитина сама показувала дітям задніцу і ті зробили вигляд, що ніби знімають, прийшли в клас і так вирішили наказати, що розказали ще кільком дітям», - зазначила співрозмовниця. Мама шокована такою жахливою вигадкою, не може уявити, як взагалі можна таке придумати.
Тим часом вчителька Ганна Рожко не заперечує, що бачила конфлікт у класі. Щоправда, вона не з'ясувала причини і насварила потерпілу дівчинку.
Батьки не були проти, щоб діти говорили з журналістом, а от директор увесь час заперечував, мовляв, це ж діти. Але журналістам вдалося поспілкуватися і з дітьми - однокласниками побитої дитини. Вони розповіли про інцидент. Конфлікт, за їхніми словами, розпочався на уроці трудового навчання. Двоє дівчаток, одна з яких потерпіла, не повернулися вчасно з перерви на урок, бо були в туалеті. Натомість, троє дівчаток з класу відпросилися на початку уроку до туалету. Вже у вбиральні вони зустріли потерпілу дівчинку, яку, нібито, знімали на телефон.
«Це було на уроці. Вони з перерви ще не прийшли, а ми потім пішли троє. Вчителька нас утрьох відпустила. Відео геть не було, ми просто робили вигляд, що знімали. Потім вона прибігла до класу і почала плакати, що її ніхто не любить» - так зазначила про інцидент однокласниця дівчинки, яку побили.
Дівчата постійно наголошували, що насправді не знімали, а просто так пожартували. На запитання, що ж саме відбувалося у туалеті, конкретно не відповіли: «Ну… Вона нам показувала різні непристойні речі». Уточнити, що це за «непристойні речі», учасниці конфлікту не змогли, проте, пересміюючись, розповіли, з яким папірцем їхня однокласниця прийшла до вбиральні. Також шестикласниці сказали, що під час цього ж уроку діти влаштували собі розвагу. Вони стрибали з парти і робили селфі, так би мовити, у польоті. Все це відбувалося при вчительці.
Класний керівникОльга Савчук, яка, до слова, має родинні зв'язки з Ганною Рожко (ред. учителькою. яка вела урок трудового навчання), взагалі уникає слова "побили". Весь час вона наголошує, що любить усіх дітей.
Директор школи Ігор Ткачук розповів про ситуацію у класі поміж дітьми:
«Взагалі під час переходу з 4-го в 5-й клас проводилося опитування психологом всіх дітей, проводилося тестування. В присутності класного керівника в 5-му класі після першого семестру психолог довів інформацію до відома. Відповідно, класному керівнику і вчителям, які викладають у цьому класі, було рекомендовано врахувати всі результати тестування. Адже там визначалися кращі сторони, конфліктні сторони можливі. Сам внутрішній конфлікт між дівчатками в класі, не переростаючи у відвертий конфлікт, був, ну можливо неприязнь була… Яким чином вчитель відреагував на конфлікт? Вона говорила, що зробила зауваження».
Директор надав характеристику дівчинки, яка постраждала. Дитину охарактеризували як таку, що любить конфліктувати, не доводить розпочатих справ до кінця, має низький рівень уваги, але високе мислення. Майже сторінка характеристики була присвячена проблемним рисам характеру дитини. Лише вкінці мимохідь було зазначено, що вона має схильність до малювання. На характеристиці не було ані дати, ані підпису. І хоча психолог, як стверджує директор, написав висновок про дівчинку у 5-му класі, на листку, де був надрукований текст, зазначено, що це характеристика саме шестикласниці.
Мама дівчинки коли побачила, як описали її дочку, взагалі була шокована і впевнена, що це написано зовсім не про її дитину. Вона обурилася: якщо у школі були проблеми з її донькою, чому її ніхто не поставив до відома. Тітка дівчинки, Вікторія, в свою чергу заперечила деякі твердження у наданій шкільним психологом характеристиці: «Це неправда, що вона не доводить справу до кінця. Адже вона ще з маленького віку вишиває картини бісером і жодну не лишила незавершеною, а це доволі клопітка праця». Також продемонстрували художній альбом дівчинки, у якому та малювала.
Директор тонко ж натякнув, що дитина у навчанні не «хапає зірок з неба»: «Вчителі трохи шкодують», - зазначив він. Хоча оцінки за чверть свідчать про середній і вищий рівень навчання.
Щодо поведінки – то у щоденнику лише один запис про погану поведінку на уроці.
Мама розповіла про те, що до цього часу її жодного разу не викликали до школи: «Я знала, що колись у неї був конфлікт з якоюсь дівчинкою, вона мені сама розповідала. Я пропонувала піти до школи і поговорити, але вона тоді відмовилася. Я думала, що все вже пройшло».
Вже після побиття, вона передивилася речі доньки і знайшла анкету її однокласниці. Одна дівчинка там написала, що ненавидить її дочку.
Вже на батьківських зборах, які зібрав керівник навчального закладу, щоб поспілкуватися про інцидент, говорили аж ніяк не про побиття, а про те, що постраждала дитина абсолютно негативна. Мама потерпілої дівчинки на це зібрання не прийшла - її не пустили рідні, адже підозрювали, що ситуація в школі обернеться не в їхню користь. Шкільний захід перетворився у балаган. Матері скандалили, обурювалися і висловлювали претензії рідним потерпілої дитини. Жодного вибачення не прозвучало ні від дирекції, ні від батьків кривдників.
У класі навчається більше тридцяти дітей. Вони теж були присутні на зборах. Шестикласники, всі як один заявили, що вони не люблять потерпілу дитину. І хоча всього класу під час побиття дівчинки не було, адже в ньому брали участь лише кілька дітей, однокласники разом впевнено заявили – потерпіла їх всіх оббрехала.Очевидно, що конфлікт не одноденної давності, що й підтвердили школярі: «Ми з нею не дружили завжди».
Як бачимо, дитина навчалася у колективі, де був постійно негатив щодо неї. Як не дивно, дорослі побачили у цій ситуації лише одне: «Значить, це вона погана – я ж не можу свого сина змусити її любити», - мимохідь наголосила матір одного із однокласників.
По закінченню зборів діти чекали батьків на коридорі, один хлопчик просився сфотографуватися зі справжнім журналістом. Говорили хором, про інцидент розповідали, як є. Пропонували показати фото, як дівчата стрибали з парт на уроці трудового: «Вона стрибала з парти, я можу показати вам фотографію», - настоювала одна дівчинка. Підтвердили, що під час цього в класі була вчителька. Під час розмови журналіста з учнями класний керівник Ольга Савчук зомліла.
Ганна Рожко, на уроці якої трапилася біда, - рідна сестра керівника шостого класу Ольги Савчук.
Наталка ПОЛІЩУК
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 78
Останні статті
«Бидло» і Європа
14 листопад, 2015, 18:11
Побиту шестикласницю вчителька «цькує» в інтернеті. У мережі публікують фото з лікарні. ФОТО
12 листопад, 2015, 13:17
Жорстоке побиття школярки у Ковелі: педагоги, батьки та учні роблять винною потерпілу дитину. ФОТО. ВІДЕО
11 листопад, 2015, 21:00
Український ліс: сліди і «фекалії»
10 листопад, 2015, 13:41
Основні кроки та досягнення Ощадбанку за жовтень 2015 року
09 листопад, 2015, 12:45
Останні новини
Лучанин самотужки «врізався» в газопровід під будинком
Сьогодні, 22:38
У місті на Волині встановлюють будиночок Святого Миколая
Сьогодні, 21:57
На Волині медики «швидкої» врятували життя двом чоловікам
Сьогодні, 21:16
На Волині у батьків померлого ветерана російсько-української війни згорів будинок. ВІДЕО
Сьогодні, 20:35
Понятно что при таких раскладах детей будут учить неудачники и абы как.
Кстати пенсия 1300грн) Заслуженный учитель карл! Так что могу смело сказать сейчас работаю учителями - исключительно НЕУДАЧНИКИ.
Звісно що ні, для себе ви все гарненько робите, новеньке, дверки на замочку.
Мабуть дЕректор і буде вдячний Вам за ці слова, а от дівчинка за своє покалічене дитинство, навряд. Ту бідолаху ще у школі зацькували отакі підростаючі нелюди, а Ви виправдовуєте їх ганебні вчинки. А дитина талановита, це видно з малюнків, не те, що та сіра маса, яка тільки вміє знущатись. Життя покаже, хто ким виросте...
Стидоба а не педагоги.
Ясно що вашими балбесами за такі гроші в серьоз ніхто не буде перейматись, тим більше якщо ВИ не змогли їх виховати то як можа це вимагати від вчителів?
И я вам просто предлагаю быть реалистами.
Если что-то не нравится как вы говорите - ищите частную школу, где классы не по 30, а по 5-8 человек.
Кому з вас, дорослі батьки та педагогі, подобається, щоб на вас просто дивились, навіть не знімали, коли ви справляєтесь?
Ви вдома теж так робите?
Свині ви, а дитину шкода, стала заручником ситуації.
п.с. Ще треба встановити, чи не порушує права людини, зокрема дитини, відсутність дверцят в кабінці туалета.
присутність дітей на ТАКИХ антипедагогічних зборах - це ні в які ворота. Навіщо взагалі було скликати ТАКІ збори? Дуже погана ідея, дуже.
Чекаємо на коментар начальника управілння освіти.
Як на мене, з класом (а також окремими педагогами й батьками) має попрацювати ціла команда психологів. В іншому разі там буде важко не лише Насті. Установка на цькування й негатив у головах дітей уже є.
Просто предлагаю быть реалистами и понимать что за такую зарплату ваших детей будут учить только неудачники и абы как.
Если что-то не нравится как вы говорите - ищите частную школу, где классы не по 30, а по 5-8 человек.
А якщо завтра щось подібне станеться з вашою дитино, що будете робити? Чужу дитину не шкода, а з моєю такого ніколи не буде, так???
Я й сама була у схожій ситуації - мене не надто любила добряча половина класу лиш через те, що якось відмовилас цькувати дівчинку з сусідньої школи. Це був 2003 рік. Результат - спустили зі сходів, доволі довго лежала з травмою та струсом мозку. До сьогодні маю головні болі, завдяки цьому. АЛе тоді ініціаторами й виконавцями були лише кілька дітей - ті, чиї батьки не займались вихованням й не пояснили нічого щодо того, що у всього є свої наслідки й за свої вчинки потрібно відповідати.
Зараз вчителюю в одній з луцьких шкіл. Бійки - на кожній другій перерві, цькування тих, хто відрізняється хоч чимось, неповага до всіх. Ось які на сьогодні діти. Покоління дітей не вихованих батьків. Тому не дивуйтесь, якщо протягом кількох років ми побачимо в котрійсь зі шкіл щось на зразок сюжету з зарубіжних новин (щодо учнів, котрі перестріляли частину дітей й вчителів)
На мою думку ви повинні бути нейтральною!
Просто державні органи влади міста Ковеля забили на цю школу "болт".
Винні повинні бути покарені.
Дана стаття не про зп педагога (це вже кожен говорить про те, що їм болить), а про проблему виховання дітей.
Шкода, що батьки більш зацікавлені собою і своїм життям, а не тим, чим живуть їхні діти.
Справа зарплати вчителів є жалюгідною і це всі знають, крім тих кому не залежить на тому, щоб в Україні жили освічені люди і щоб українці були прикладом для москалів теж.