Прокуратура, погрози, скандал: «невинне» опитування про вчителів
У сільській школі вже кілька тижнів не вщухає скандал. Дев'ятикласники навчального закладу у селі Шклинь створили у соціальній мережі групу та опублікували опитування про вчителів. Та висловлювалися діти «по-своєму».
Опитування у групі викликало у педагогів бурхливу реакцію. Були проведені виховні бесіди з дітьми та їхніми батьками, обговорювали соціальні мережі і на "лінійці". Випадково інформація про інтернет-бум у Шклинській школі дійшла й до журналістів Горохівського інтернет-видання. Після публікацій, у яких ішлося про реакцію педагогів, ситуація взагалі дійшла до найвищої точки кипіння.
Зокрема, місцеві освітяни розпочали активне розслідування з приводу того, хто ж розповів, а точніше - хто посмів розповісти усе журналістам, і таким чином, як заявляють, "принизити честь їхньої школи та честь вчителів".
Активні пошуки проводять серед батьків, деякі з них останні дні постійно «на нервах», адже бояться, що якимось чином «хвости» можуть зійтися на них - і тоді чекай на загальний осуд і не лише вчительського колективу, адже скандал вже вийшов за межі школи і навіть дійшов до вух голови сільської ради. Директор школи грозиться судами.
«ХТО З ВЧИТЕЛІВ НАЙБІЛЬШЕ ХАРИТЬ»: ЧОМУ ОБРАЗИЛИСЯ ПЕДАГОГИ?
Журналісту ВолиньPost довелося трішки побути у шкурі дев'ятикласників.
Охайна сільська школа, патріотичні стенди, ексклюзивне оформлення від місцевої художниці, яка працювала у закладі та разом з дітьми розмалювала стіни. Вочевидь, хороший рівень навчання, адже вчителі похвалилися здобутками учнів на конкурсах та змаганнях, але…
Як одразу ж заявили завуч та директорка школи, ніякого, навіть найменшого тиску на дітей та їхніх батьків не було. Про опитування вони знають, а виховні бесіди проводили з приводу нецензурних слів, які діти написали у групі щодо вчителів.
Розмовляли лише з мамою одного семикласника, який теж примудрився проголосувати. І то – говорили лише тому, що мама хлопчика працює у шкільній їдальні.
Докладніше про опитування розповіла директор школи Майя Долонська.
«Група називалася «Проти вчителів». Я можу передати дослівно, бо я все запам'ятала, там були коментарі: «Прикіньте, вчителі заставляють перезуватися – дебіли, лохи. Лазять в Інтернеті і розповідають все про це батькам». Вжито було ще слово - придурки. Якщо коротко, то йшлося про вимогу шкільної форми, перевзувного з вживанням слів: лохи, придурки, дебіли», - заявила жінка.
«Також було поставлено запитання: хто з вчителів найбільше харить? І прізвища майже всіх вчителів… Мене це дуже схвилювало, і через що я тепер страждаю, я не змогла це зафотографувати з монітора. Я його записала на листочок… Я це не виносила на колектив, я просто сказала класному керівнику та завучу, адже більшість прізвищ учнів у складі цієї групи були дев'ятикласників. Більше ніхто про цю ситуацію не знав. Ми провели лінійку і я в загальному сказала - діти, не вживайте нецензурних слів у соцмережах»», - додала вона.
Після лінійки директор разом із класним керівником пішла до учасників групи з метою з'ясувати, чому вони створили таку групу, чим вони невдоволені і що це їм дало. Сказала, що це все можна зробити по-іншому – є учнівське самоврядування.
До слова, протягом спілкування вчителі неодноразово наголошували, що журналісти мусять поспілкуватися зі школярами з учнівського самоврядування, щоб діти розповіли, що думають про цю всю ситуацію.
Нам вдалося поговорити з мамою семикласника, який теж проголосував в опитуванні, Любов'ю Черчик. Пані спочатку почала розповідати про вже сказані директоркою факти, а потім розплакалася – їй здається, що вчителі думають, ніби це вона написала лист журналістам про ситуацію у школі. Мовляв, прямо ніхто не каже, але є перешіптування.
«Він просто поставив лайки. Його викликали, провели бесіду. Я з ним говорила, він сказав, що вже нікуди не буде заходити. Він взагалі зараз в Інтернеті не сидить. Діти думали, що просто буде гра така. Вони не думали, що їх побачать. Діти просто перекидалися анкетами», - зазначила вона про сина.
ШКЛИНСЬКА ШКОЛА - НАЙКРАЩА У СВІТІ, - БАТЬКИ
Добитися до ініціаторів обговорення в соцмережі було по-справжньому нелегко. Спочатку педагоги сказали, що розмова має відбутися в присутності вчителів, бо ж діти неповнолітні і до них журналістів пускати не можна. Потім сказали, що будуть присутні батьки, з якими довелося теж познайомитися, щоправда, батьків винуватців ажіотажу не було.
До класу забігли дві пані: Наталія Голюк та Людмила Долонська. Це - мами з батьківського комітету (можливо, саме їхню присутність під час розмови і мали на увазі).
Щойно присівши, одразу ж заявили, що журналісти опублікували неправдиву інформацію, опитування насправді ніякого не було, журналісти горохівського видання нахабно оббрехали вчителів, і вчителі вимагають спростування. А школа у їхньому селі дуже високого рівня, діти їздять на олімпіади та конкурси. От, наприклад, донька Наталії Долонської - артистична. Пані дуже поспішала до Луцька, бо дівчинка в обласному центрі бере участь у підготовці до мюзиклу. Але вона знайшла час і прибігла, щоб висловити своє обурення з приводу цієї ситуації і захистити вчителів.
Про кожного з вчителів вона може розповідати хороше годинами. Журналісту ледве вдалося вставити слово і зазначити, що факт існування у соцмережі опитування вже підтвердила директор.
Тоді трохи подивовані мами почали далі обурюватися, але вже на дітей, адже це справа виключно у домашньому вихованні, - переконані вони. Вимагали «здати» інформатора, який все розповів.
ЖУРНАЛІСТ В ОТОЧЕННІ
Розмова відбувалася довго, і спроба журналіста пояснити, що трохи бракує часу, ігнорувалася. Після того, як врешті вдалося дійти до дверей, довелося спілкуватися ще й з учнем 10-го класу та його татом, які теж намагалися розповідати, яка у них першокласна школа. Щоправда, цей учень до скандалу зі соцмережою не має стосунку.
Часу бракувало, адже навчальний день закінчувався. А в коридорі - нова перепона - мама учня, як сказали вчителі одного з учасників опитування, - у позі «руки в боки» разом з педагогами перегородили дорогу.
Спроба пояснити, що діти зараз розійдуться додому, викликала шквал емоцій: «Ви упереджені, приїхали розмовляти з окремими людьми», - говорили кореспонденту ВолиньPost. Також вимагали спершу навідатися до учнівського самоврядування, про яке згадувала на початку директорка. Шкільні активісти теж, напевно, хотіли годинами розповідати про хороших вчителів, проте часу на це вже зовсім не було.
Автоматично починаєш розуміти, чому мама, яка думає ніби її підозрюють у «здачі» інформації журналістам під час спілкування, розплакалася. Врешті вдалося вмовити відпустити. І ось довгоочікуваний 9 клас.
ШКОЛЯРА ПРОСИЛИ ОБСТРИГТИ ОСЕЛЕДЦЯ І ДОРІКАЛИ ЗА ШАПКУ З ГЕРБОМ
Специфіка шкіл у невеличких селах особлива, класи не так наповнені, як у більш населених пунктах. У 9-му класі навчається всього лише 7 учнів. На момент приходу журналіста було п'ятеро дітей, одного з яких, автора групи в соціальній мережі, випровадили за двері, бо тато не дозволив розмовляти з представником ЗМІ. Хлопець виглядав трохи розчарованим, неохоче залишив товаришів «по нещастю» та поплентався за двері.
Діти першочергово заявили, що на них НІХТО не тиснув і що вчителі дають високий рівень знань. Вони не заперечували, що всі, окрім одного, брали участь в опитувані. Не «віднікувалися» і від того, що були вжиті такі слова як: «харить» та «дебіли».
Лише коли пообіцяли анонімність, школярі висловили свою думку про ситуацію. Як виявляється, вони обурені тим, що їм не дозволяють лишати перевзувне у класі, а змушують щодня носити з собою. Не подобається і постійний моніторинг вчителями їхніх сторінок у соціальних мережах, а також час перебування в он-лайні у позаурочний час.
Ось такі коментарі ми отримали від учнів.
Йдеться про те, що дітям не дозволяють лишати перевзувне в класі, а змушують носити зі собою: «Взимку іти кілометр понад берегом – це незручно і холодно».
Зазначили і про шкільну форму.
«Така ситуація, що форма на мене коштує 500 гривень. Мені батько каже – вже на весілля куплю».
Що ж до тиску: діти призналися, що розмовляли не лише з однією мамою семикласника. Були розмови з татом, мамою і, як свідчать чутки, з бабусею автора групи. Ну і, звичайно, зі самим автором.
Школярі не розуміють, чому їм не можна користуватися соціальними мережами. Адже це спілкування.
«Ми мусимо якось розвиватися».
«Чого нам не можна вступити в ту групу? Нам приходили і казали: «не вступити туди». От чого я не можу вступити. Мама моя знає».
Щодо нецензурної лексики - діти зазначили таке: «А як на нас вчителі обзиваються матюками різними, одна вчителька полюбляє таке робити, то їм можна. Або як обзивають чи ще шось».
Обурює також, що вчителі намагаються навіть керувати тим, як має бути пострижений учень: «От постригся неправильно, а вони кажуть пострижися нормально, ти тут виділятися не будеш серед всіх інших».
Один з дев'ятикласників вистриг оселедця. Зачіска викликала не одне обговорення під час лінійки. Хлопцю заявили, що є норми, яких потрібно дотримуватися. Також діти розповіли, що був інцидент зі шапкою з гербом, але зазначили, що лише про це чули від інших учнів. Керівництво школи вважає таку шапку приниженням національної символіки.
Діти вважають, що можна було б розібратися у "межах" школи, але педагоги вчинили по-іншому.
Після того, як з кореспондентом на тему соцмереж прийшов поспілкуватися і сільський голова, журналіста запросили на зустріч зі всім педагогічним колективом. Дісталося почесне місце у центрі величезного кабінету. Учителі всі разом на тонах, які значно перевищують норми розмови та етикету, почали доводити, що журналісти «роздули з мухи слона», а на дітей вони не тиснули, дітей вони люблять. Вимагали «здати» інформатора, який розповів про конфлікт у школі. Назвали якесь жіноче ім'я, яке, на їхню думку, мало б бути знайоме кореспонденту. Стало шкода людини, яка потрапила під підозри вчителів.
Коли з кабінету врешті вдалося «вирватися», педагоги доганяли журналіста. Хотіли, щоб кореспондент ще спілкувався з членами учнівського самоврядування. Наостанок директорка зазначила – якщо журналісти писатимуть, що на учнів чинять тиск, вона буде змушена звернутися у відповідні органи.
* * *
Сімох дев'ятикласників, що організували опитування, щиро шкода, адже завдяки очевидним старанням певних осіб зі слідством і організованим «судом» їх з усіх боків визнали винними. Дивує позиція дорослих, здавалося б, людей, представників того ж самого батьківського комітету, того самого тата десятикласника, які прибігли захищати вчителів та осуджувати підлітків. Дивує позиція вчителів, які очевидно намагалися звести кореспондента з потрібними учнями, що мали розповісти свою думку про ситуацію. Передбачити наперед, що скажуть ці учні, - неважко. Розпалювання ворожнечі і організація загального осуду пахне «радянщиною», старою закалкою і зовсім непедагогічними методами.
В одному з директоркою можна погодитися: ситуація дійсно потребує втручання відповідних структур. Для початку - хоча б управління освіти.
Поліна СІЧЕВСЬКА (для ВолиньPost)
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Опитування у групі викликало у педагогів бурхливу реакцію. Були проведені виховні бесіди з дітьми та їхніми батьками, обговорювали соціальні мережі і на "лінійці". Випадково інформація про інтернет-бум у Шклинській школі дійшла й до журналістів Горохівського інтернет-видання. Після публікацій, у яких ішлося про реакцію педагогів, ситуація взагалі дійшла до найвищої точки кипіння.
Зокрема, місцеві освітяни розпочали активне розслідування з приводу того, хто ж розповів, а точніше - хто посмів розповісти усе журналістам, і таким чином, як заявляють, "принизити честь їхньої школи та честь вчителів".
Активні пошуки проводять серед батьків, деякі з них останні дні постійно «на нервах», адже бояться, що якимось чином «хвости» можуть зійтися на них - і тоді чекай на загальний осуд і не лише вчительського колективу, адже скандал вже вийшов за межі школи і навіть дійшов до вух голови сільської ради. Директор школи грозиться судами.
«ХТО З ВЧИТЕЛІВ НАЙБІЛЬШЕ ХАРИТЬ»: ЧОМУ ОБРАЗИЛИСЯ ПЕДАГОГИ?
Журналісту ВолиньPost довелося трішки побути у шкурі дев'ятикласників.
Охайна сільська школа, патріотичні стенди, ексклюзивне оформлення від місцевої художниці, яка працювала у закладі та разом з дітьми розмалювала стіни. Вочевидь, хороший рівень навчання, адже вчителі похвалилися здобутками учнів на конкурсах та змаганнях, але…
Як одразу ж заявили завуч та директорка школи, ніякого, навіть найменшого тиску на дітей та їхніх батьків не було. Про опитування вони знають, а виховні бесіди проводили з приводу нецензурних слів, які діти написали у групі щодо вчителів.
Розмовляли лише з мамою одного семикласника, який теж примудрився проголосувати. І то – говорили лише тому, що мама хлопчика працює у шкільній їдальні.
Докладніше про опитування розповіла директор школи Майя Долонська.
«Група називалася «Проти вчителів». Я можу передати дослівно, бо я все запам'ятала, там були коментарі: «Прикіньте, вчителі заставляють перезуватися – дебіли, лохи. Лазять в Інтернеті і розповідають все про це батькам». Вжито було ще слово - придурки. Якщо коротко, то йшлося про вимогу шкільної форми, перевзувного з вживанням слів: лохи, придурки, дебіли», - заявила жінка.
«Також було поставлено запитання: хто з вчителів найбільше харить? І прізвища майже всіх вчителів… Мене це дуже схвилювало, і через що я тепер страждаю, я не змогла це зафотографувати з монітора. Я його записала на листочок… Я це не виносила на колектив, я просто сказала класному керівнику та завучу, адже більшість прізвищ учнів у складі цієї групи були дев'ятикласників. Більше ніхто про цю ситуацію не знав. Ми провели лінійку і я в загальному сказала - діти, не вживайте нецензурних слів у соцмережах»», - додала вона.
Після лінійки директор разом із класним керівником пішла до учасників групи з метою з'ясувати, чому вони створили таку групу, чим вони невдоволені і що це їм дало. Сказала, що це все можна зробити по-іншому – є учнівське самоврядування.
До слова, протягом спілкування вчителі неодноразово наголошували, що журналісти мусять поспілкуватися зі школярами з учнівського самоврядування, щоб діти розповіли, що думають про цю всю ситуацію.
Нам вдалося поговорити з мамою семикласника, який теж проголосував в опитуванні, Любов'ю Черчик. Пані спочатку почала розповідати про вже сказані директоркою факти, а потім розплакалася – їй здається, що вчителі думають, ніби це вона написала лист журналістам про ситуацію у школі. Мовляв, прямо ніхто не каже, але є перешіптування.
«Він просто поставив лайки. Його викликали, провели бесіду. Я з ним говорила, він сказав, що вже нікуди не буде заходити. Він взагалі зараз в Інтернеті не сидить. Діти думали, що просто буде гра така. Вони не думали, що їх побачать. Діти просто перекидалися анкетами», - зазначила вона про сина.
ШКЛИНСЬКА ШКОЛА - НАЙКРАЩА У СВІТІ, - БАТЬКИ
Добитися до ініціаторів обговорення в соцмережі було по-справжньому нелегко. Спочатку педагоги сказали, що розмова має відбутися в присутності вчителів, бо ж діти неповнолітні і до них журналістів пускати не можна. Потім сказали, що будуть присутні батьки, з якими довелося теж познайомитися, щоправда, батьків винуватців ажіотажу не було.
До класу забігли дві пані: Наталія Голюк та Людмила Долонська. Це - мами з батьківського комітету (можливо, саме їхню присутність під час розмови і мали на увазі).
Щойно присівши, одразу ж заявили, що журналісти опублікували неправдиву інформацію, опитування насправді ніякого не було, журналісти горохівського видання нахабно оббрехали вчителів, і вчителі вимагають спростування. А школа у їхньому селі дуже високого рівня, діти їздять на олімпіади та конкурси. От, наприклад, донька Наталії Долонської - артистична. Пані дуже поспішала до Луцька, бо дівчинка в обласному центрі бере участь у підготовці до мюзиклу. Але вона знайшла час і прибігла, щоб висловити своє обурення з приводу цієї ситуації і захистити вчителів.
Про кожного з вчителів вона може розповідати хороше годинами. Журналісту ледве вдалося вставити слово і зазначити, що факт існування у соцмережі опитування вже підтвердила директор.
Тоді трохи подивовані мами почали далі обурюватися, але вже на дітей, адже це справа виключно у домашньому вихованні, - переконані вони. Вимагали «здати» інформатора, який все розповів.
ЖУРНАЛІСТ В ОТОЧЕННІ
Розмова відбувалася довго, і спроба журналіста пояснити, що трохи бракує часу, ігнорувалася. Після того, як врешті вдалося дійти до дверей, довелося спілкуватися ще й з учнем 10-го класу та його татом, які теж намагалися розповідати, яка у них першокласна школа. Щоправда, цей учень до скандалу зі соцмережою не має стосунку.
Часу бракувало, адже навчальний день закінчувався. А в коридорі - нова перепона - мама учня, як сказали вчителі одного з учасників опитування, - у позі «руки в боки» разом з педагогами перегородили дорогу.
Спроба пояснити, що діти зараз розійдуться додому, викликала шквал емоцій: «Ви упереджені, приїхали розмовляти з окремими людьми», - говорили кореспонденту ВолиньPost. Також вимагали спершу навідатися до учнівського самоврядування, про яке згадувала на початку директорка. Шкільні активісти теж, напевно, хотіли годинами розповідати про хороших вчителів, проте часу на це вже зовсім не було.
Автоматично починаєш розуміти, чому мама, яка думає ніби її підозрюють у «здачі» інформації журналістам під час спілкування, розплакалася. Врешті вдалося вмовити відпустити. І ось довгоочікуваний 9 клас.
ШКОЛЯРА ПРОСИЛИ ОБСТРИГТИ ОСЕЛЕДЦЯ І ДОРІКАЛИ ЗА ШАПКУ З ГЕРБОМ
Специфіка шкіл у невеличких селах особлива, класи не так наповнені, як у більш населених пунктах. У 9-му класі навчається всього лише 7 учнів. На момент приходу журналіста було п'ятеро дітей, одного з яких, автора групи в соціальній мережі, випровадили за двері, бо тато не дозволив розмовляти з представником ЗМІ. Хлопець виглядав трохи розчарованим, неохоче залишив товаришів «по нещастю» та поплентався за двері.
Діти першочергово заявили, що на них НІХТО не тиснув і що вчителі дають високий рівень знань. Вони не заперечували, що всі, окрім одного, брали участь в опитувані. Не «віднікувалися» і від того, що були вжиті такі слова як: «харить» та «дебіли».
Лише коли пообіцяли анонімність, школярі висловили свою думку про ситуацію. Як виявляється, вони обурені тим, що їм не дозволяють лишати перевзувне у класі, а змушують щодня носити з собою. Не подобається і постійний моніторинг вчителями їхніх сторінок у соціальних мережах, а також час перебування в он-лайні у позаурочний час.
Ось такі коментарі ми отримали від учнів.
Йдеться про те, що дітям не дозволяють лишати перевзувне в класі, а змушують носити зі собою: «Взимку іти кілометр понад берегом – це незручно і холодно».
Зазначили і про шкільну форму.
«Така ситуація, що форма на мене коштує 500 гривень. Мені батько каже – вже на весілля куплю».
Що ж до тиску: діти призналися, що розмовляли не лише з однією мамою семикласника. Були розмови з татом, мамою і, як свідчать чутки, з бабусею автора групи. Ну і, звичайно, зі самим автором.
Школярі не розуміють, чому їм не можна користуватися соціальними мережами. Адже це спілкування.
«Ми мусимо якось розвиватися».
«Чого нам не можна вступити в ту групу? Нам приходили і казали: «не вступити туди». От чого я не можу вступити. Мама моя знає».
Щодо нецензурної лексики - діти зазначили таке: «А як на нас вчителі обзиваються матюками різними, одна вчителька полюбляє таке робити, то їм можна. Або як обзивають чи ще шось».
Обурює також, що вчителі намагаються навіть керувати тим, як має бути пострижений учень: «От постригся неправильно, а вони кажуть пострижися нормально, ти тут виділятися не будеш серед всіх інших».
Один з дев'ятикласників вистриг оселедця. Зачіска викликала не одне обговорення під час лінійки. Хлопцю заявили, що є норми, яких потрібно дотримуватися. Також діти розповіли, що був інцидент зі шапкою з гербом, але зазначили, що лише про це чули від інших учнів. Керівництво школи вважає таку шапку приниженням національної символіки.
Діти вважають, що можна було б розібратися у "межах" школи, але педагоги вчинили по-іншому.
Після того, як з кореспондентом на тему соцмереж прийшов поспілкуватися і сільський голова, журналіста запросили на зустріч зі всім педагогічним колективом. Дісталося почесне місце у центрі величезного кабінету. Учителі всі разом на тонах, які значно перевищують норми розмови та етикету, почали доводити, що журналісти «роздули з мухи слона», а на дітей вони не тиснули, дітей вони люблять. Вимагали «здати» інформатора, який розповів про конфлікт у школі. Назвали якесь жіноче ім'я, яке, на їхню думку, мало б бути знайоме кореспонденту. Стало шкода людини, яка потрапила під підозри вчителів.
Коли з кабінету врешті вдалося «вирватися», педагоги доганяли журналіста. Хотіли, щоб кореспондент ще спілкувався з членами учнівського самоврядування. Наостанок директорка зазначила – якщо журналісти писатимуть, що на учнів чинять тиск, вона буде змушена звернутися у відповідні органи.
* * *
Сімох дев'ятикласників, що організували опитування, щиро шкода, адже завдяки очевидним старанням певних осіб зі слідством і організованим «судом» їх з усіх боків визнали винними. Дивує позиція дорослих, здавалося б, людей, представників того ж самого батьківського комітету, того самого тата десятикласника, які прибігли захищати вчителів та осуджувати підлітків. Дивує позиція вчителів, які очевидно намагалися звести кореспондента з потрібними учнями, що мали розповісти свою думку про ситуацію. Передбачити наперед, що скажуть ці учні, - неважко. Розпалювання ворожнечі і організація загального осуду пахне «радянщиною», старою закалкою і зовсім непедагогічними методами.
В одному з директоркою можна погодитися: ситуація дійсно потребує втручання відповідних структур. Для початку - хоча б управління освіти.
Поліна СІЧЕВСЬКА (для ВолиньPost)
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 109
Останні статті
Пошуки загиблих у війні можуть тривати мінімум 10 років, - волинський волонтер
16 квітень, 2015, 12:23
Аварія АН-2 на Волині: хто причетний до тютюнової контрабанди
09 квітень, 2015, 08:00
Прокуратура, погрози, скандал: «невинне» опитування про вчителів
03 квітень, 2015, 17:15
Поетеса Олена Герасим’юк про «Бандерштат», кумирів та волонтерську діяльність
27 березень, 2015, 08:00
Роман Іванюк: Відновлення роботи спиртогорілчаного заводу в Луцьку – мій внесок у розвиток рідного міста*
26 березень, 2015, 10:53
Останні новини
Верховна Рада скасувала засідання через загрозу ракетного удару
Сьогодні, 11:00
Захищаючи Україну, загинув 18-річний Герой з Волині Петро Наумук
Сьогодні, 10:40
Кожен може висловити свою думку, але вона повина бути розумна, і відповідати нормам етикету. Школа дійсно хороша, вчителі досвідчені, мають великий стаж. Виховуйте нове покоління, а не досвідчених вчителів.
А називати мене "псевдопатріоткою" ви не маєте жодних підстав. Надалі прошу утриматись від необдуманої писанини.
В психології присутнє таке поняття як "ефект дзеркала". Суть його: що людину дратує – присутнє в самій людині.
Ось у цій нещасній можна і запідозрити людину, яка настільки незадоволена власним життям, що, обливаючи брудом інших, задовільняє своє злиденне "Я".
Хочу додати, що працюючи вчителем в малій сільйській школі, можна бути цілком щасливим і задоволеним життям. І вдома буде чекати люблячий чоловік і діти дорогі серцю.
Щаслива і самодостатня людина не стане обливати брудом інших, тому що це їй просто непотрібно, у неї все є.
Тому бажаю тобі знайти своє щастя, тоді у тебе не буде ні потреби, ні часу на вчинки, які тебе аж ніяк не прикрашають.
Задумайтесь , яка ваша роль в житі? Чи маєте Ви право зневажати людей, які дали вам освіту?
Это ведь мое мнение, не нужно его притеснять и давить на него!
Черным по-белому написано: мысль свою нужно излагать культурно и корректно!
А сама "художниця" славетна. Чого тільки вартували картини в стилі "ню", які ще недавно були представленні на всезагальний огляд в соцмережі. Оце вчитель! Про що тоді говорити? На кого рівнятися дітям? Тоді і виникає справедливе запитання в учнів: "Вчителі собі це дозволяють, а ми не можемо?".
Бог із неба все побачить і ніколи не пробачить.
Майя Володимирівна чудова людина.
їй вдячна у Шклині кожна родина.
З глузду з'їхали? У "тюрмі народів", коли я вчився, такого не було і близько. Поліна , як можна судити про період в якому не доводилося жити?
Зараз держ.політика і вся пропаганда робить з наших дітей дегенератів та дебілів; школа приймає в цьому активну участь (болонська методика тощо) і ще чомусь дивуються вчителі...
ЗІ Пора вже вводити роздільне навчання хлопців та дівчаток!