«Вперше відчула потяг до дівчат у шість років», - лесбійка з Луцька
Тема секс-меншин в Україні активно обговорюється останні кілька років, відколи представники цього руху почали публічно відстоювати власні права та виходити на вуличні демонстрації в Києві.
Відтак, минулого року в столиці повинен був відбутися перший в Україні гей-парад. Через побиття головного організатора та велику кількість незадоволених акція так і не відбулася.
Цього року представники ЛГБТ-спільноти (ЛГБТ - від назв лесбійки, геї, бісексуали, трансгендерні люди) організували парад рівності. Щоправда, в значно скромніших масштабах та під тісною опікою правоохоронців.
Суспільна думка в Україні - досі проти секс-меншин. І хоч у Києві ті хоча б відважуються на відкритий парад (нехай навіть в умовах всестороннього тиску), у «глибинці» про це й мови не може бути. «Це нічого не змінить», - кажуть представники ЛГБТ-спільноти Луцька.
…27-річна лучанка Анастасія – лесбійка. Поговорити з журналістом про життя луцької ЛГБТ-спільноти вона погодилася тільки за умови, якщо поряд із інтерв’ю не буде її фото чи прізвища.
– Чому ти змінила орієнтацію, і як це трапилося?
– Орієнтацію не змінюють, її не обирають.
– З нею народжуються?
– Швидше за все, так. Кожен проходить певний шлях, допоки визначає для себе, ким він є насправді.
Ми ж усі в пошуках себе, правильно? Хтось в 20 років розуміє, що він художник і починає малювати, хтось в 60. Тут все так само, це лише питання самовияву.
– Перш ніж ти зрозуміла, що жінки цікавлять тебе більше, як ти ставились до людей з нетрадиційною орієнтацією?
– Я ніколи не розділяла людей на: "з традиційною" орієнтацією і "нетрадиційною". В дитинстві мені подобались хлопчики і дівчата, потім юнаки і дівчата, а потім я зрозуміла, що все-таки тільки дівчата.
– Ти відчувала потяг до дівчини ще у дитинстві?
– Так. Десь навіть у шість років. Сексуальні фантазії в дитини починаються вже у віці трьох років. Але поняття кохання як такого ще немає, є сексуальний потяг.
– У тебе зараз є партнер?
– Так. Далі зазвичай запитують: «Як довго ви вже зустрічаєтесь?» То кажу: ми зустрічаємось уже півтора року.
– Як ви познайомилися?
– В основному всі знайомляться через інтернет, інших шляхів мало. Так, у нас є своє коло друзів, разом ми проводимо час, відпочиваємо. Але там ми не шукаємо собі партнерів, бо це друзі. В кожного є своє особисте життя за межами цієї тусовки.
– Тобто, зі своєю партнеркою ти познайомилася через інтернет?
– Саме так.
– Знайомства у вашому середовищі відбуваються так само, як і у випадках з традиційними стосунками? Тобто, хтось шукає собі партнера для статевих стосунків, а хтось – типу «познайомлюся для створення сім’ї», так?
– Напевно, в кого як. Якщо говорити про себе, то я ніколи не знайомилася для чогось конкретно. Просто відбувалося спілкування, а далі вже хтозна як складеться.
– Ти б хотіла всиновити дитину?
– Я не буду всиновлювати тому, що можу мати власних дітей. Є різні способи, не будемо про це.
– А завести дитину?
– Так, я б хотіла.
– Ти віриш, що дитина, у якої буде дві мами, виросте нормальною? Ну, принаймні в сучасних умовах українського суспільства?
– Одностатеві пари, які планують народжувати або всиновлювати дитину, дуже ретельно до цього готуються. Для нас це дуже важливе рішення у житті, дитина в таких сім’ях оточена любов'ю та турботою. Для дитини це головне.
А от що справді може на неї вплинути, так це ненависть у суспільстві. Звичайно, дуже важко опиратися більшості з стереотипним мисленням. Тож головне – це позитивний настрій і оптимістичні погляди на життя.
– Чи є серед твоїх знайомих одностатеві пари, які всиновили дітей? У них все нормально?
– Особисто в мене немає знайомих пар із дитиною, але знаю що такі є в Україні і дуже багато в Росії. Про випадки, де були проблеми з дитиною, чи з нею погано поводились я не чула.
А от чому у тебе не виникають питання, як живеться гомосексуальним підліткам в традиційних сім'ях? Коли дитина не може поговорити ні з батьками, ні з друзями. І якщо вона подзвонить на телефон довіри, навіть там, більш за все, не отримає психологічну допомогу.
Дитина залишається сама. Чи можна уявити, наскільки вона самотня. В нашій країні ніхто не знає, скільки гомосексуальних підлітків закінчує життя самогубством...
– Це правда, що всі жінки-лесбійки прагнуть бути схожими на чоловіків? Носять чоловічий одяг, ігнорують косметику тощо
– Ні, це не правда. Насправді таких не так багато, а вам так здається, бо тільки таких ви помічаєте на вулиці.
– Існує думка, що ставлення до лесбійок у нашому суспільстві – набагато поблажливіше, ніж до геїв. Мовляв, це зумовлено домінуючою чоловічою думкою: для них лесбіянки, на відміну від геїв, не огидні. Це так? Чи жінки лесбіянок так само не сприймають?
– Загалом це так, але якщо це жінка, яка надає перевагу чоловічому одягу, то таким також живеться несолодко.
– Які у тебе релігійні переконання?
– Я не належу до жодного руху. І навіть таке поняття, як «атеїзм» теж не є мені близьким. Тобто, я не можу назвати себе ні атеїстом, ні віруючою людиною. Я довіряю науці і реальним фактам.
Те, що ми собою являємо, - це наш мозок. У кінці свого життя ми помремо, наше тіло розкладеться і все. Є, звичайно, певний колообіг в природі. Можливо, частина нашої енергії кудись там потрапить чи в щось перевтілиться, але це не ми. Це лише частина нашої енергії.
– Яка твоя думка про поширене твердження, що сексуальний потяг до людини такої ж статі – психічне відхилення, яке піддається лікуванню?
– Чомусь таке твердження поширене тільки в не дуже добре розвинутих країнах. В Америці та Європі давно визнали, що це природне відхилення, а не психічне. Це не лікується.
На початку і в середині 20 століття гомосексуалів лікували електрошком, але так нікого і не вилікували, тільки людей покалічили на все життя.
– Чи відчуваєш ти себе чужою у цьому суспільстві через те, що змушена приховувати свої сексуальні вподобання?
– Частково так, але не тільки через те, що у мене орієнтація не та. Взагалі думками, поглядами на щось. Мені досить рідко вдається знайти людину, з якою я б у чомусь погодилась і з якою можна було б непогано поговорити.
– Що ти думаєш про столичні акції ЛГБТ-спільноти? Вони здатні змінити ставлення суспільства до нетрадиціоналів?
– У нас немає хорошого лідера. Потрібно, щоб на акції готові були йти не двадцять людей, а більшість. Без лідера це неможливо.
Так, ці акції показують, що ми є і так далі. Але якби надвір виходило хоча б триста-п'ятсот людей - тоді це б щось змінило. Якби у нас був такий собі Харві Мілк, який би вів за собою мільйони. Це б теж щось змінило. А так, я сумніваюсь.
Я пам'ятаю один гідний вчинок, коли публічна особа, ведучий телеканалу "1+1", який вів передачу "Імперія кіно", відкрито заявив про те, що він гей. Я думаю, що якби кожен з нас зробив так, як він, то половина країни точно нічого проти б вже не мала. Тому що в кожного був би якийсь знайомий чи родич з нетрадиційною орієнтацією.
Нерозуміння і ненависть у ставленні - тільки від браку інформації. А інформації немає взагалі. Люди бачать лише Мойсеєва, Пєнкіна і думають, що всі такі. А це не так. Серед нас є багато талановитих і розумних людей, загалом як і серед усіх інших.
– Що загрожує Україні, якщо почнуть приймати закони на користь одностатевих стосунків?
– Буде апокаліпсис і всі помруть! :-)
…Та нічого не буде і абсолютно нічого не зміниться. У скількох країнах прийняли такі закони, і люди далі нормально живуть.
– Чи безпечно у Луцьку відкрито говорити про свою нетрадиційну орієнтацію?
– Зважаючи, кому говорити. А взагалі, нащо про це говорити? Я особисто не кричу про це, але і не приховую. Якщо у мене прямо запитають, я прямо і відповім. Просто ніхто відкрито не запитує.
А взагалі є люди, які все життя приховують свою орієнтацію. Вони заводять сім'ї, живуть так до шістдесяти і нікому нічого не говорять, бо бояться. В радянські часи багато хто мусив так робити, інакше – ніяк.
– На роботі у тебе не було проблем через орієнтацію?
– Я працюю сама на себе. Хоча раніше працювала на роботі, тоді у мене був невеликий колектив. Думаю, що вони знали, але проблем не було. Вони нормально це сприймали.
– Не планувала влаштувати парад у Луцьку?
– Уявляю, скільки людей туди прийде. Напевно, я і ще хто-небудь. Ні, у нас мало хто відкрито може про це заявляти. Луцьк - маленьке місто, тому зазвичай приховують і бояться, щоб ніхто не дізнався.
– Можеш хоча б приблизно прикинути: скільки представників ЛГБТ-спільноти є в Луцьку?
– Ні, я не всіх знаю, та й мене це питання ніколи не цікавило.
– Ти готова вийти на парад, тим не менше ти не погодилася сфотографуватися і назвати своє прізвище…
– Твоє запитання було дещо інакшим, а саме: "Чи хотіла б я влаштувати парад у Луцьку?" У своїй відповіді я мала на увазі, що немає сенсу тут цього робити.
В Україні чи Росії це дійство ніколи не стане чимось нормальним, як, наприклад, в Америці. Тут люди не такі.
Теоретично, я б могла піти на парад в Києві. І то не зараз, коли виходиш тільки для того, щоб тебе побили.
Я не хочу робити фото не через те, що боюсь когось чи чогось. А тільки через свою сім'ю. Тому що їхні погляди і поняття не збігаються з моїми. Тож, мені доводиться поважати їхню думку, оскільки це може вплинути і на їхнє життя.
– Як твої батьки сприйняли такий вибір?
– У всіх батьків на це однакова реакція. З ними важко про таке говорити. Їхню думку зазвичай визначає думка суспільства, а в нас ця тема досі - у зоні табу.
– Чи можна розпізнати гея чи лесбійку, просто йдучи вулицею?
– Ми можемо розпізнавати один одного на вулиці, як саме - це важко пояснити. Та і не бачу сенсу знати про це всім іншим.
– Добре, не називай прізвища, але скажи, будь ласка, чи не знаходиш ознак гея чи лесбіянки у когось із відомих людей Луцька? Серед депутатів, співаків, чиновників...
– Ні, не знаходжу. Я і не знаю наших депутатів, а тим більш чиновників, не цікаво.
– Ти можеш назвати кілька місць, де найчастіше у Луцьку тусуються нетрадиціонали?
– Це некоректне запитання. Думаю, ти сам розумієш, що відповіді на нього не буде.
– Тобто такі місця таки є? Скажи просто: це якийсь кафе-бар-ресторан чи якесь, скажімо, відлюдне місце у парку?
– Немає таких місць, ми гуляємо так само, як і інші звичайні компанії друзів.
– У тебе були стосунки з чоловіками?
– Так, були. Звичайні стосунки, трохи позустрічалися і розійшлись, як зазвичай буває в юному віці. Розійшлись за взаємною згодою.
Розмовляв Сергій НЕСКАЖУ
Ілюстрація Небо Міріам
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Відтак, минулого року в столиці повинен був відбутися перший в Україні гей-парад. Через побиття головного організатора та велику кількість незадоволених акція так і не відбулася.
Цього року представники ЛГБТ-спільноти (ЛГБТ - від назв лесбійки, геї, бісексуали, трансгендерні люди) організували парад рівності. Щоправда, в значно скромніших масштабах та під тісною опікою правоохоронців.
Суспільна думка в Україні - досі проти секс-меншин. І хоч у Києві ті хоча б відважуються на відкритий парад (нехай навіть в умовах всестороннього тиску), у «глибинці» про це й мови не може бути. «Це нічого не змінить», - кажуть представники ЛГБТ-спільноти Луцька.
…27-річна лучанка Анастасія – лесбійка. Поговорити з журналістом про життя луцької ЛГБТ-спільноти вона погодилася тільки за умови, якщо поряд із інтерв’ю не буде її фото чи прізвища.
– Чому ти змінила орієнтацію, і як це трапилося?
– Орієнтацію не змінюють, її не обирають.
– З нею народжуються?
– Швидше за все, так. Кожен проходить певний шлях, допоки визначає для себе, ким він є насправді.
Ми ж усі в пошуках себе, правильно? Хтось в 20 років розуміє, що він художник і починає малювати, хтось в 60. Тут все так само, це лише питання самовияву.
– Перш ніж ти зрозуміла, що жінки цікавлять тебе більше, як ти ставились до людей з нетрадиційною орієнтацією?
– Я ніколи не розділяла людей на: "з традиційною" орієнтацією і "нетрадиційною". В дитинстві мені подобались хлопчики і дівчата, потім юнаки і дівчата, а потім я зрозуміла, що все-таки тільки дівчата.
– Ти відчувала потяг до дівчини ще у дитинстві?
– Так. Десь навіть у шість років. Сексуальні фантазії в дитини починаються вже у віці трьох років. Але поняття кохання як такого ще немає, є сексуальний потяг.
– У тебе зараз є партнер?
– Так. Далі зазвичай запитують: «Як довго ви вже зустрічаєтесь?» То кажу: ми зустрічаємось уже півтора року.
– Як ви познайомилися?
– В основному всі знайомляться через інтернет, інших шляхів мало. Так, у нас є своє коло друзів, разом ми проводимо час, відпочиваємо. Але там ми не шукаємо собі партнерів, бо це друзі. В кожного є своє особисте життя за межами цієї тусовки.
– Тобто, зі своєю партнеркою ти познайомилася через інтернет?
– Саме так.
– Знайомства у вашому середовищі відбуваються так само, як і у випадках з традиційними стосунками? Тобто, хтось шукає собі партнера для статевих стосунків, а хтось – типу «познайомлюся для створення сім’ї», так?
– Напевно, в кого як. Якщо говорити про себе, то я ніколи не знайомилася для чогось конкретно. Просто відбувалося спілкування, а далі вже хтозна як складеться.
– Ти б хотіла всиновити дитину?
– Я не буду всиновлювати тому, що можу мати власних дітей. Є різні способи, не будемо про це.
– А завести дитину?
– Так, я б хотіла.
– Ти віриш, що дитина, у якої буде дві мами, виросте нормальною? Ну, принаймні в сучасних умовах українського суспільства?
– Одностатеві пари, які планують народжувати або всиновлювати дитину, дуже ретельно до цього готуються. Для нас це дуже важливе рішення у житті, дитина в таких сім’ях оточена любов'ю та турботою. Для дитини це головне.
А от що справді може на неї вплинути, так це ненависть у суспільстві. Звичайно, дуже важко опиратися більшості з стереотипним мисленням. Тож головне – це позитивний настрій і оптимістичні погляди на життя.
– Чи є серед твоїх знайомих одностатеві пари, які всиновили дітей? У них все нормально?
– Особисто в мене немає знайомих пар із дитиною, але знаю що такі є в Україні і дуже багато в Росії. Про випадки, де були проблеми з дитиною, чи з нею погано поводились я не чула.
А от чому у тебе не виникають питання, як живеться гомосексуальним підліткам в традиційних сім'ях? Коли дитина не може поговорити ні з батьками, ні з друзями. І якщо вона подзвонить на телефон довіри, навіть там, більш за все, не отримає психологічну допомогу.
Дитина залишається сама. Чи можна уявити, наскільки вона самотня. В нашій країні ніхто не знає, скільки гомосексуальних підлітків закінчує життя самогубством...
– Це правда, що всі жінки-лесбійки прагнуть бути схожими на чоловіків? Носять чоловічий одяг, ігнорують косметику тощо
– Ні, це не правда. Насправді таких не так багато, а вам так здається, бо тільки таких ви помічаєте на вулиці.
– Існує думка, що ставлення до лесбійок у нашому суспільстві – набагато поблажливіше, ніж до геїв. Мовляв, це зумовлено домінуючою чоловічою думкою: для них лесбіянки, на відміну від геїв, не огидні. Це так? Чи жінки лесбіянок так само не сприймають?
– Загалом це так, але якщо це жінка, яка надає перевагу чоловічому одягу, то таким також живеться несолодко.
– Які у тебе релігійні переконання?
– Я не належу до жодного руху. І навіть таке поняття, як «атеїзм» теж не є мені близьким. Тобто, я не можу назвати себе ні атеїстом, ні віруючою людиною. Я довіряю науці і реальним фактам.
Те, що ми собою являємо, - це наш мозок. У кінці свого життя ми помремо, наше тіло розкладеться і все. Є, звичайно, певний колообіг в природі. Можливо, частина нашої енергії кудись там потрапить чи в щось перевтілиться, але це не ми. Це лише частина нашої енергії.
– Яка твоя думка про поширене твердження, що сексуальний потяг до людини такої ж статі – психічне відхилення, яке піддається лікуванню?
– Чомусь таке твердження поширене тільки в не дуже добре розвинутих країнах. В Америці та Європі давно визнали, що це природне відхилення, а не психічне. Це не лікується.
На початку і в середині 20 століття гомосексуалів лікували електрошком, але так нікого і не вилікували, тільки людей покалічили на все життя.
– Чи відчуваєш ти себе чужою у цьому суспільстві через те, що змушена приховувати свої сексуальні вподобання?
– Частково так, але не тільки через те, що у мене орієнтація не та. Взагалі думками, поглядами на щось. Мені досить рідко вдається знайти людину, з якою я б у чомусь погодилась і з якою можна було б непогано поговорити.
– Що ти думаєш про столичні акції ЛГБТ-спільноти? Вони здатні змінити ставлення суспільства до нетрадиціоналів?
– У нас немає хорошого лідера. Потрібно, щоб на акції готові були йти не двадцять людей, а більшість. Без лідера це неможливо.
Так, ці акції показують, що ми є і так далі. Але якби надвір виходило хоча б триста-п'ятсот людей - тоді це б щось змінило. Якби у нас був такий собі Харві Мілк, який би вів за собою мільйони. Це б теж щось змінило. А так, я сумніваюсь.
Я пам'ятаю один гідний вчинок, коли публічна особа, ведучий телеканалу "1+1", який вів передачу "Імперія кіно", відкрито заявив про те, що він гей. Я думаю, що якби кожен з нас зробив так, як він, то половина країни точно нічого проти б вже не мала. Тому що в кожного був би якийсь знайомий чи родич з нетрадиційною орієнтацією.
Нерозуміння і ненависть у ставленні - тільки від браку інформації. А інформації немає взагалі. Люди бачать лише Мойсеєва, Пєнкіна і думають, що всі такі. А це не так. Серед нас є багато талановитих і розумних людей, загалом як і серед усіх інших.
– Що загрожує Україні, якщо почнуть приймати закони на користь одностатевих стосунків?
– Буде апокаліпсис і всі помруть! :-)
…Та нічого не буде і абсолютно нічого не зміниться. У скількох країнах прийняли такі закони, і люди далі нормально живуть.
– Чи безпечно у Луцьку відкрито говорити про свою нетрадиційну орієнтацію?
– Зважаючи, кому говорити. А взагалі, нащо про це говорити? Я особисто не кричу про це, але і не приховую. Якщо у мене прямо запитають, я прямо і відповім. Просто ніхто відкрито не запитує.
А взагалі є люди, які все життя приховують свою орієнтацію. Вони заводять сім'ї, живуть так до шістдесяти і нікому нічого не говорять, бо бояться. В радянські часи багато хто мусив так робити, інакше – ніяк.
– На роботі у тебе не було проблем через орієнтацію?
– Я працюю сама на себе. Хоча раніше працювала на роботі, тоді у мене був невеликий колектив. Думаю, що вони знали, але проблем не було. Вони нормально це сприймали.
– Не планувала влаштувати парад у Луцьку?
– Уявляю, скільки людей туди прийде. Напевно, я і ще хто-небудь. Ні, у нас мало хто відкрито може про це заявляти. Луцьк - маленьке місто, тому зазвичай приховують і бояться, щоб ніхто не дізнався.
– Можеш хоча б приблизно прикинути: скільки представників ЛГБТ-спільноти є в Луцьку?
– Ні, я не всіх знаю, та й мене це питання ніколи не цікавило.
– Ти готова вийти на парад, тим не менше ти не погодилася сфотографуватися і назвати своє прізвище…
– Твоє запитання було дещо інакшим, а саме: "Чи хотіла б я влаштувати парад у Луцьку?" У своїй відповіді я мала на увазі, що немає сенсу тут цього робити.
В Україні чи Росії це дійство ніколи не стане чимось нормальним, як, наприклад, в Америці. Тут люди не такі.
Теоретично, я б могла піти на парад в Києві. І то не зараз, коли виходиш тільки для того, щоб тебе побили.
Я не хочу робити фото не через те, що боюсь когось чи чогось. А тільки через свою сім'ю. Тому що їхні погляди і поняття не збігаються з моїми. Тож, мені доводиться поважати їхню думку, оскільки це може вплинути і на їхнє життя.
– Як твої батьки сприйняли такий вибір?
– У всіх батьків на це однакова реакція. З ними важко про таке говорити. Їхню думку зазвичай визначає думка суспільства, а в нас ця тема досі - у зоні табу.
– Чи можна розпізнати гея чи лесбійку, просто йдучи вулицею?
– Ми можемо розпізнавати один одного на вулиці, як саме - це важко пояснити. Та і не бачу сенсу знати про це всім іншим.
– Добре, не називай прізвища, але скажи, будь ласка, чи не знаходиш ознак гея чи лесбіянки у когось із відомих людей Луцька? Серед депутатів, співаків, чиновників...
– Ні, не знаходжу. Я і не знаю наших депутатів, а тим більш чиновників, не цікаво.
– Ти можеш назвати кілька місць, де найчастіше у Луцьку тусуються нетрадиціонали?
– Це некоректне запитання. Думаю, ти сам розумієш, що відповіді на нього не буде.
– Тобто такі місця таки є? Скажи просто: це якийсь кафе-бар-ресторан чи якесь, скажімо, відлюдне місце у парку?
– Немає таких місць, ми гуляємо так само, як і інші звичайні компанії друзів.
– У тебе були стосунки з чоловіками?
– Так, були. Звичайні стосунки, трохи позустрічалися і розійшлись, як зазвичай буває в юному віці. Розійшлись за взаємною згодою.
Розмовляв Сергій НЕСКАЖУ
Ілюстрація Небо Міріам
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 186
Останні статті
Сліди минулого: «польський» Луцьк сьогодні
12 липень, 2013, 12:40
Пам’ять про Волинську трагедію: помирить тільки молитва
10 липень, 2013, 13:02
«Вперше відчула потяг до дівчат у шість років», - лесбійка з Луцька
08 липень, 2013, 16:04
Нардеп Євген Мельник: «На мене виливали бруд, але з’ясовувати стосунків не буду…»
04 липень, 2013, 11:15
«Доступне житло» може стати ще доступнішим*
02 липень, 2013, 17:26
Останні новини
22 листопада на Волині: гортаючи календар
Сьогодні, 00:00
Де і коли у Луцьку та на Волині не буде світла 21 листопада. ГРАФІК
21 листопад, 23:19
Лучанин самотужки «врізався» в газопровід під будинком
21 листопад, 22:38
У місті на Волині встановлюють будиночок Святого Миколая
21 листопад, 21:57
Ні, ЛГБТ - лесбі, ґей, бі, трансгендер. Трансвестити це інша опера
З одного боку я згідна з тим, що питання поставлені дещо не коректно. А з іншого... Українці ще не готові морально до того, аби прийняти людей з не традиційною для них орієнтацією.
От наприклад в штаті Монтана займатися любим видом сексу крім в позиції міссіонерській - є злочин. Але так як США одна з най релігійніших країн, тут немає нічого дивного...
наш Бог створив двох чоловіка і жінку, так було, так є і т ак має бути, геть збоченців. ось так розхитують суспільство, а потім приходе якийсь халіфат іслам і всіх на костер. великий Рим упав бо тонув в різного роду збоченествами, і був слабким перед варварами. а Содома з Гоморою! варто задумуватись
Це міняє Ваше ставлення до них?
Я кажу як людина з медичною освітою, раніше гомосексуалізм належав до психічних хвороб, потім переглянули класифікацю психічних хвороб. Але гомосексуалізм - це не норма, це спосіб життя "на межі".
І піна з рота в мене не капає, коли захищаю слабших. Є в мене така особливість - захищати слабших. Не люблю я застосовувати фізичну силу і хейт спіч. За освітою я історик. Темою цією (нормальністю гомосексуалів) зацікавився на першому курсі, до того часу мені було абсолютно по барабану. Темою зацікавився через те, що зустрів у документах (Хеттські закони)2 тисячоліття до нашої ери згадку про гомосексуалів. Після того перечитав купу різної літератури, і дійшов до висновку, вони такі ж самі люди, як і ми. Та й історію і зоологію я знаю у достатній кількості, щоб зробити висновок про абсолютну нормальність гомосексуалів. Просто багато хто не може зрозуміти це через твердолобість та стереотипність їх мислення.
комахи теж тварини класу членистоногих. Біологія, 6-й клас :))))
А ви, поживіть життя і коли вам буде за 50, тоді побачимо, як ви будете співати про одностатеві стосунки у порожній квартирі.
Я тут змагаюсь за Свято Здорового Глузду))
Орієнтація то така вроджена штука. Як не крути. Люди та почитайте ви вже книжки хоч чи що. Не соромтеся своїми дрімучими стереотипами.
2. Що це за звір такий "лізбійство"?) Страшне яке слово, свят-свят-свят. Я от слово гомосексуальність знаю, лесбійка, а от лізбійство вперше чую.
3. Гомосексуалів завжди у всі часи народжується приблизно однакова частка. Мода тут ніяким боком ні до чого. Завжди серед правшів є лівші, а серед гетеросексуалів - гомосексуали. У всі часи. Серед будь-якої популяції.
4. Гомосексуальність існує у природі серед тварин. Геї і лесбійки дуже часто мають дітей, бо бути геєм і лесбійкою не означає бути безплідними. Як можна не розуміти елементарних речей? Та увімкніть мозок нарешті, книжки розумні почитайте, дослідження чи що.
5. От саме, гомофобе, не вплутуйте природу у власну розумову неповноцінність.
самцетерапія є дієвою виключно на дівчат. застосовуючи на чоловіуів можуть бути побічні ефекти і навіть летальні випадки, тому не раджу.
2. знаєте чи ні, а суті це не міняє. ви зрозуміли про що я
3.але у всі часи з цього не робили проблему тому, що гомики не лізли в народ з своїм вдхиленням і не навязували його іншим в томц числі і дітям.
4. чому ви зсилаєтесь на природу лише тоді коли вам вигідно? статистика показує що геї і лезбійки всиновлюють дітей, а коли й народжують то це дуже велика рідкість і то як спосіб заробити в першу чергу.
5. я для себе зрозумів, що гомики вам подібні є абсолютними аморалами без духовності і моралі. обчитались собі подібних авторів і берете їх у приклад. такі автори мені не є авторитетами, через свою неповноцінність.
6. мені здається що я спілкуюсь з дитиною
як на мене то ви задовбали вкорінь. ніякоо толку від вас, лише ниєте, соплі пускаєте, такі бідні і нещасні а як до діла то криєте співрозмовників, як ти щойно зробила. ніколи жоден натурал не жалівся на свою долю а ви плачете. ви заявляєте про свою неповноцінність як про оригінальність
ви - це тягар будь-якого суспільства
я так подумала, ну... може б ми якось зустілись, чи ти б заїхав до мене на чашечку кави??
Гомофобе, кицьою називатимеш свого самцетерапевта абощо. Латентні геї вони такі. Гомофобні. Не здивував.
не дивно що про фобії навіть не йшлося, а ти вже почало про них розписувати. це нічого що я класифікую тебе на "воно"?? чи ти вже вирішило якої ти статі? з повідомлень можна зробити висновок що також якась незадоволена баришня. вітаю з неповноцінністю
в гомиків не буває культури, тому не треба розкидкватись цим словом так наще воно щось для тебе значить.
за спостережливість тебе не похвалити, бо детаей не помічаєш. саме написання і використання слів є різним. ніби психолог а такого не помітило
Я взагалі не розумію чого хотів добитись автор - чи донести до людей нові знання про гомосексуальність, чи просто зіграти на скандальній темі задля отримання власного піару? Якщо перше - замало інформації, котру могли б переварити люди радянської "закалки" і щось для себе взяти. Якщо друге - таааак, під такими публікаціями завжди буде маса коментів, де адекватні-неадекватні люди гризуться між собою, доказуючи власну правоту. Популярність на доволі довгий час гарантована!
Дуже сумно, що Українське суспільство не готове адекватно і толерантно сприймати секс-меншини... це самі звичайні люди, вони нічим не відрізняються. А хто з ким спить - це справа особиста і не має хвилювати інших. Але ж стереотипи... Дуже сумно читати, як погрожують зустрічати парад з битами бидло-гомофоби. Особливо в цьому задіває думка про те, що йому ж за таке нічого не буде - ну хуліганство, ну нанесення тілесних ушкоджень. А гомосексуалам постійно потрібно підтримувати "марку". Якщо зі 100 чоловік адекватних гомосексуалів, буде хоча б 5 з такою поведінкою як бидло-гомофоби - не важко буде вгадати якою буде думка про представників ЛГБТ. Окрема подяка Анастасії, котра надала журналісту гідні та варті поваги відповіді.
"Гомосексуальный брак должен быть браком между мужчиной и женщиной"
Вы обвиняете гомосексуалов в том что они больные, совершенно не задумываясь о том, что наш мир страдает не от гомосексуалов, и никакой угрозы они не несут, а подумать о том что насильниками, убийцами, маньяками, ворами, насилие в семье этим является большой процент мужского рода, гетеросексуальной ориентации, вы даже не пускаете этих мыслей в голову.
вы боитесь за своих детей, что не дай бог они увидят где то пару гомосексуалов там за руку или целующихся, и сразу ваш ребенок станет же таким, и это хуже всего, вы что, что бы он был гомосексуалом! ну зато лучше в семье гетеросексуалов мы его убережем, не смотря на то что родители пьют, отец поднимает руку на мать, или уходят из семей оставляя матерей с ребенком.это уж нормально! а про то что в нормальной семье где папа и мама есть, есть случаи что отцы насилуют дочерей,или же сыновей,вас это все устраивает,главное что бы папа и мама были,это лучше чем будут воспитывать гомосексуалы!
и гомосексуальность, как говорилось выше не лечиться "самцами".что хочешь не делай,а если человека возбуждает
!тело! того же пола, это так и будет!
и еще на последок, проявлять жестокость к тем, кто не такой как другие, не просто не человечно!..это низко и убого.Слов нет!!!
Дорогие, зачем тратить свое время, свои нервы и обьяснять нашим гомофобам то, что им не дано понять. Да они даже и не стараются понимать и впустить в свое сознание то что гомосексуалы люди, как и мы все. Искренне желаю вам всестороннего развития.
Для чого ці крайнощі? ніхто не каже шо нормальні сім`ї ідеальні. Різне буває. Але, якщо це їхнє особисте життя, то якого милого робити ці паради в публічних місцях, і так захищати ці меншини? Подобається тобі пихати в дупу одне одного, то і пихайте собі на здоров`я в дома. Ні блін попередягаються і паради проводять.
я говорю это к тому, что в гомосексуальных семьях дети тоже растут нормальными людьми.
парады проводятся не для того что-бы пропагандировать.а для того что-бы показать что гомосексуалы есть среди нас и будут, это способ заявить о себе и способ показать себя такими как они есть. и никто публично не "пихає один одному в дупу"
Исследование опровергает миф о том, что в гомосексуальных парах вырастают такие же дети, как и в гетеросексуальных.
Те, кого воспитывали гомосексуальные родители, намного чаще лояльно относятся с супружеской неверности – 40%. Таковы данные исследования Марка Регнеруса, доктор социологии, адъюнкт-профессора в Техасском университете в Остине (США), сообщает сайт vsenovosti.in.ua со ссылкой на журнал Social Science Research.
В 2010 году Регнерус начал научное исследование на тему «Как отличаются взрослые дети, родители которых имеют однополые отношения». Свою работу ученый завершил спустя полтора года – в 2012-ом. В исследовании принимали участие 3000 взрослых респондентов, чьи родители состояли в однополых сексуальных отношениях.
До 24% взрослых детей из однополых «семей» недавно планировали самоубийство. Для сравнения – уровень таких настроений среди выросших в нормальных гетеросексуальных семьях составляет 5%.
28% выходцев из семей, где мама была лесбиянкой, являются безработными. Среди выходцев из нормальных семей этот уровень составляет лишь 8%.
69% тех, у кого мама была лесбиянкой, и 57% тех, у кого папа был гомосексуалистом, сообщили, что их семья в прошлом получала государственные пособия. Среди обычных семей это актуально в 17% случаев. А 38% тех, кто выросли с мамой-лесбиянкой, до сих пор живут на государственные пособия, и лишь 26% имеют работу на полное время. Среди тех, у кого отец был гомосексуалистом, только 34% в данный момент имеют работу на полную загрузку. Для сравнения, среди выросших в гетеросексуальных семьях лишь 10% живут на госпособия, и половина – трудоустроены на полное время.
Если папа или мама имели гомосексуальные связи, то всего лишь 60-70% их детей называют себя полностью гетеросексуальными. В свою очередь более 90% людей, которые росли в традиционной семье, идентифицируют себя как полностью гетеросексуальных.
Ссылка на полный русскоязычный текст:
(http://society.lb.ua/science/2013/02/22/190223_opublikovano_issledovanie_zhizni.html)
http://www.boxturtlebulletin.com/2012/06/10/45512
http://stop-homophobia.livejournal.com/12711.html
Хай собі спростовують, суть і факти від того не міняються.
По словам социолога, не доверять результатам исследования можно, "и я даже больше скажу, что это нормально для ученого – меньше доверять, больше проверять, но в этом случае есть, конечно, любопытные данные, их можно принимать во внимание".
Думки про те, яким буде суспільство в якому будуть жити наші діти, ось це породжує ненависть до гомів!
Ти можеш бути геєм або лесбіянкою, але навіщо кричати про це, навіщо переконувати ставай геєм чи лесбіянкою (як це є на парадах)
Будь собі та й все. Знай собі що ти є таким.такою, будь вільним в своїй голові.
Ніяких парадів та нормального сприйняття НЕ БУДЕ!
І здається мені, я цю Анастасію знаю :)