26-річний паралізований лучанин: «Коли зможу встати з інвалідного візка, моє щастя стане абсолютним»
На деякі вироби Андрія Вронського ну просто необхідно приклеїти ярлик «неїстівний!». Тому що соковитими яблуками, стиглими жовтими бананами, мандаринками з ніжними білими прожилками і частинками кавуна з цукровими «крупинками» навіть не хочеться митися. Їх хочеться їсти!
Не втримавшись, я замовила у Андрія відразу кілька брусків: чоловіче мило у вигляді хокейної шайби, дитяче з вітамінами - для сина, фруктове для мами, цитрусове і медове для себе ... Була приємно здивована, що змогла не просто купити мило із запропонованого і вже готового асортименту, а замовити на свій смак склад, форму, колір і запах..., - пише Дарія Горська на сторінках Фактів.
Замовлення прийшло буквально через декілька днів і обійшлося всього в 172 гривні. При цьому можу абсолютно точно сказати, що за якістю це мило залишає далеко позаду не тільки магазинні аналоги, але навіть багато handmade-виробів. Не сушить шкіру, прекрасно піниться і має хоч і яскраво виражений, але ненав'язливий аромат.
Автор цього мильного дива - 26-річний паралізований хлопець з Луцька Андрій Вронський. Він не просто варить і продає це мило, але ще і розробляє рецептуру і навіть виготовляє силіконові форми під свої вироби. Важко повірити, що всім цим премудростям Андрій навчився сам, причому вже після того, як зламав хребет. Особливо ж зворушило те, що миловарінням він зайнявся для того, щоб витягнути з депресії свою маму Світлану, яка ніяк не могла змиритися з інвалідністю сина.
- Біда в нашій родині трапилася влітку 2013 року, - розповідає Світлана Вронська. - Андрій і його друг Тарас поїхали в передмістя скупатися в озері. Незабаром мені зателефонував Тарас і сказав, щоб я негайно мчала в міську лікарню № 2, тому що Андрій зламав хребет і знаходиться в реанімації.
- У вас не було в той день поганого передчуття?
- Було. І не тільки в той день! Ще коли Андрій був маленьким, у мене завжди стискалося серце, коли він йшов у воду. Пояснення цьому не знаходила, але сама думка про те, що син плаває, була для мене болісна. Звичайно, маленького я ще якось могла умовити його скоріше вийти з води. Але коли це дорослий самостійний хлопець, який сам себе забезпечує (Андрій почав підробляти ще в 11-му класі, а після закінчення інституту вже зміг купити собі автомобіль), здоровий, сильний, хіба можу заборонити йому поїхати з другом на озеро?
В той день передчуття наближення лиха стали настільки виразними, що у мене було бажання лягти під колеса його машини, тільки б він не їхав на водойму. Куди завгодно, тільки не туди! Я навіть попросила Андрія залишитися, але він тільки посміхнувся і сказав, що все буде в порядку...
- Що ж все-таки відбулося? Він стрибнув на мілководді головою вниз?
- У тому-то й справа, що ні! Андрій просто плавав, пірнув і раптом відчув, як в спині щось хруснуло - і він не може поворухнути ні рукою, ні ногою. Намагався спливти - куди там! Якби не Тарас, який зауважив, що з другом щось недобре, мого сина взагалі не було б на світі. Чому так сталося, лікарі не можуть сказати досі. Можливо, Андрія протягло в машині, а спину прихопило вже під водою.
- Він був напідпитку?
- На жаль, абсолютно тверезим. На жаль, тому що алкоголь діє на людей розслабляючи.
Можливо, під впливом спиртного його практично паралізованою б. Перші дні після травми сина я була як в пеклі. Взагалі не знала, чи виживе він. Лікарі називали його безнадійним. Одна людина в білому халаті (назвати його лікарем язик не повертається) запитав: «А навіщо вам рятувати такого сина? Він же максимум буде лежати як овоч і дивитися в стелю». У вас, питаю, самого є діти? «Мої не такі», - відповідає. - "А які? Мій син вів здоровий спосіб життя, працював, закінчив інститут, в магістратуру поступив ... Чим він гірший за ваших дітей? Тільки тим, що з ним сталося нещастя?»
- Таких, вибачте на слові, лікарів, було багато, - згадує Андрій Вронський. - Я лежав у реанімації з температурою 40, обгорнутий мокрими рушниками, під вентилятором. Мучила страшна спрага. Поруч стояв компот, але допроситися санітарок і медсестер напоїти мене було неможливо. Напевно, якби залишився у 2-й міській лікарні, помер би. А в обласній мене оперував хірург від Бога - Іван Степанович Бобрик. Вставив в спину титанові пластини, завдяки чому я тепер можу сидіти, ворушити руками, хоча пальці до сих пір не слухаються. Завдяки ще одному приголомшливому доктору із Закарпаття відновилася чутливість кінцівок.
Про цього лікаря ми дізналися дивом: ректор інституту, де я вчився, одного разу почув, що в Закарпатті є лікар, який ставить на ноги людей з такими ж травмами, як у мене. Але ні прізвища, ні місця роботи лікаря ніхто з присутніх не знав. Як такого знайдеш? І раптом відгукнулася одна жінка, яка почула цю розмову: «Напевно, я знаю, про кого йде мова. Цей доктор ... знімає у мене квартиру». Виявилося, це дійсно він. Ми їздимо до нашого лікаря щомісяця, він призначає ліки і вправи, робить масажі.
- Завдяки травмі Андрія ми дізналися, скільки навколо чудових, добрих і щирих людей, - з теплотою в голосі говорить Світлана. - Коли я в перший раз виходила з лікарні, де мій син лежав у реанімації, то побачила величезний натовп незнайомих людей.
«У когось, напевно, велика біда, якщо стільки людей зібралося», - подумки пожаліла їх. Пішла далі, і раптом весь натовп ... рушив за мною: «Світлано Василівно, ми прийшли підтримати Андрія. Як там він?» Я була вражена, дізнавшись, що у сина стільки друзів. Пізніше, йдучи по місту, побачила, як хлопці збирають у перехожих пожертви для Андрійка. Була так зворушена, що розплакалася.
- Мама взагалі спочатку багато плакала, - каже Андрій. - Наприклад, коли привезли інвалідний візок, а вона не влазила в ліфт і незрозуміло було, як з ним в квартирі управлятися ... Мама ніяк не могла змиритися з тим, що зі мною сталося. Вона була настільки пригнічена і змучена, що я зрозумів: треба щось робити, якось її відвернути, розвеселити. Спочатку ми разом спробували зробити своїми руками велику красиву свічку. Вийшло.
Було цікаво і цікаво. Потім я побачив в Інтернеті, що можна самостійно варити мило в домашніх умовах. Проштудіювавши інструкції, переглянувши безліч відеороликів, я зважився. Закупив всі необхідні компоненти для першої партії мила і почав навчати маму. Дуже важливо було розповісти їй все так, щоб вона не заплуталася, чи не нервувала, а, навпаки, загорілася цією ідеєю.
На жаль, наша перша партія вийшла бракованою: ми поклали в мило занадто багато ефірних масел, і бруски стали «потіти» - покриватися маслянистої потом. Мама засмутилася і хотіла вже було закинути цю справу, але я заспокоїв її. Сказав, що це мило буде для домашнього користування - адже воно багате маслами і дуже корисне! Наступну партію ми зробили вже, виправивши свою помилку. Мило вийшло красивим, запашним, дуже святковим. Друзі відразу розкупили його на подарунки близьким.
З того моменту я зрозумів, що ні від кого більше не буду приймати благодійних пожертвувань на лікування. Якщо люди захочуть допомогти, нехай заходять на наш сайт mylovam.com.ua і купують наше мило. Воно зроблене з любов'ю, на совість. Корисне, натуральне: гліцерин, вітаміни, масла. Навіть барвники ми використовуємо не хімічні, а харчові. Я тепер розбираюся в травах і екстрактах, у нас величезна колекція масел - алое, кокос, білий лимон, евкаліпт, аргалі, ромашка, сосна, мигдаль, жожоба, іланг-іланг ...
Діткам ми робимо гіпоалергенні мило з виноградних кісточок з додаванням вітамінів, А і Е. Малюки дуже люблять «мильних» мультяшних героїв - Фіксікі, свинку Пеппі, Панду ... Крім дитячої серії, у нас є фруктова, квіткова. Є рідке мило, мило для інтимної гігієни, серія для закоханих - з афродизіаками. Найбільший попит на медове мило: воно м'яке, зволожуюче і дуже красиве - у формі медових сот.
- А яке з ваших творінь найбільше подобається особисто вам?
- Мило з люфою. Люфа - природна натуральна мочалка, мило з його крупинками - відмінний скраб. А недавно я розробив чоловічу серію - мило в формі хокейної шайби, з запахом сосни. При всьому багату різноманітність форм і запахів наше мило дешевше, ніж у інших виробників. В середньому брусок коштує 30-40 гривень.
Найдорожчий - в формі квітки півонії - 69 гривень. Але піднімати ціни я не збираюся. У мене достатньо замовлень і по Україні, і за кордоном. Нещодавно відправив у США 30-кілограмову партію мила, були замовлення з Польщі, а зараз робимо мило для Франції. За допомогою свого бізнесу я можу повністю забезпечувати сім'ю і покрити витрати на своє лікування і реабілітацію. Якщо в подальшому замовлень буде ще більше, можливо, наймемо кого-небудь на допомогу. Поки справляємося вдвох з мамою. Вона змішує компоненти, варить мило, відливає форми, прикрашає і пакує готову продукцію. Я купую матеріали, розробляю нові моделі, веду бухгалтерію, списуюся з замовниками.
- Андрій, не можу не запитати: як вам вдається все це робити, будучи паралізованим? Адже у вас навіть не працюють пальці рук...
- Зате я можу ворушити самими руками! Приловчився правильно класти на клавіатуру кисті, і ними натискати на потрібні кнопки. Спочатку потрапляння по клавішах займало багато часу, тепер я досить швидко можу набрати потрібний текст, надрукувати лист...
- Я знаю, що, крім іншого, ви ще й благодійністю займаєтеся. Наприклад, зараз ваше мило продається на аукціоні, мета якого - допомогти чотирьом діткам з українського притулку здійснити свою мрію і поїхати на канікули в США.
- Цю ідею розповіла наша близька подруга Оксана Красуля .Спочатку Оксана почала робити свої знамениті торти «Тірамісу» саме для того, щоб допомогти зібрати гроші на моє лікування. Крім мене, Оксана допомагала дуже багатьом людям. Я теж розумію, що якщо вижив і маю можливість заробляти собі на життя, то просто не маю права проходити повз тих, кому набагато гірше, ніж мені.
- Про що ви мрієте?
- Про розвиток свого бізнесу. Ну і, звичайно ж, про сім'ю, дітей.
- У вас є дівчина?
- Є дуже близька мені людина. Але говорити про те, що це моя дівчина, замислюватися про сім'ю та дітей (а я дійсно дуже про це мрію), зможу тільки тоді, коли стану на ноги. Роблю для цього все можливе: щодня тренуюся на параподіум (динамічний тренажер для реабілітації людей з травмами хребта. - Авт.) і велотренажері, мама робить мені масаж, відновлює чутливість кінцівок за допомогою колючих м'ячиків і спеціальних килимків. Незважаючи на моє нинішнє становище, я щаслива людина. А коли зможу встати з інвалідного візка, моє щастя стане абсолютним. Головне - працювати, продовжувати боротися. І займатися тим, що по-справжньому любиш. Тоді на депресію просто не залишиться часу.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Не втримавшись, я замовила у Андрія відразу кілька брусків: чоловіче мило у вигляді хокейної шайби, дитяче з вітамінами - для сина, фруктове для мами, цитрусове і медове для себе ... Була приємно здивована, що змогла не просто купити мило із запропонованого і вже готового асортименту, а замовити на свій смак склад, форму, колір і запах..., - пише Дарія Горська на сторінках Фактів.
Замовлення прийшло буквально через декілька днів і обійшлося всього в 172 гривні. При цьому можу абсолютно точно сказати, що за якістю це мило залишає далеко позаду не тільки магазинні аналоги, але навіть багато handmade-виробів. Не сушить шкіру, прекрасно піниться і має хоч і яскраво виражений, але ненав'язливий аромат.
Автор цього мильного дива - 26-річний паралізований хлопець з Луцька Андрій Вронський. Він не просто варить і продає це мило, але ще і розробляє рецептуру і навіть виготовляє силіконові форми під свої вироби. Важко повірити, що всім цим премудростям Андрій навчився сам, причому вже після того, як зламав хребет. Особливо ж зворушило те, що миловарінням він зайнявся для того, щоб витягнути з депресії свою маму Світлану, яка ніяк не могла змиритися з інвалідністю сина.
- Біда в нашій родині трапилася влітку 2013 року, - розповідає Світлана Вронська. - Андрій і його друг Тарас поїхали в передмістя скупатися в озері. Незабаром мені зателефонував Тарас і сказав, щоб я негайно мчала в міську лікарню № 2, тому що Андрій зламав хребет і знаходиться в реанімації.
- У вас не було в той день поганого передчуття?
- Було. І не тільки в той день! Ще коли Андрій був маленьким, у мене завжди стискалося серце, коли він йшов у воду. Пояснення цьому не знаходила, але сама думка про те, що син плаває, була для мене болісна. Звичайно, маленького я ще якось могла умовити його скоріше вийти з води. Але коли це дорослий самостійний хлопець, який сам себе забезпечує (Андрій почав підробляти ще в 11-му класі, а після закінчення інституту вже зміг купити собі автомобіль), здоровий, сильний, хіба можу заборонити йому поїхати з другом на озеро?
В той день передчуття наближення лиха стали настільки виразними, що у мене було бажання лягти під колеса його машини, тільки б він не їхав на водойму. Куди завгодно, тільки не туди! Я навіть попросила Андрія залишитися, але він тільки посміхнувся і сказав, що все буде в порядку...
- Що ж все-таки відбулося? Він стрибнув на мілководді головою вниз?
- У тому-то й справа, що ні! Андрій просто плавав, пірнув і раптом відчув, як в спині щось хруснуло - і він не може поворухнути ні рукою, ні ногою. Намагався спливти - куди там! Якби не Тарас, який зауважив, що з другом щось недобре, мого сина взагалі не було б на світі. Чому так сталося, лікарі не можуть сказати досі. Можливо, Андрія протягло в машині, а спину прихопило вже під водою.
- Він був напідпитку?
- На жаль, абсолютно тверезим. На жаль, тому що алкоголь діє на людей розслабляючи.
Можливо, під впливом спиртного його практично паралізованою б. Перші дні після травми сина я була як в пеклі. Взагалі не знала, чи виживе він. Лікарі називали його безнадійним. Одна людина в білому халаті (назвати його лікарем язик не повертається) запитав: «А навіщо вам рятувати такого сина? Він же максимум буде лежати як овоч і дивитися в стелю». У вас, питаю, самого є діти? «Мої не такі», - відповідає. - "А які? Мій син вів здоровий спосіб життя, працював, закінчив інститут, в магістратуру поступив ... Чим він гірший за ваших дітей? Тільки тим, що з ним сталося нещастя?»
- Таких, вибачте на слові, лікарів, було багато, - згадує Андрій Вронський. - Я лежав у реанімації з температурою 40, обгорнутий мокрими рушниками, під вентилятором. Мучила страшна спрага. Поруч стояв компот, але допроситися санітарок і медсестер напоїти мене було неможливо. Напевно, якби залишився у 2-й міській лікарні, помер би. А в обласній мене оперував хірург від Бога - Іван Степанович Бобрик. Вставив в спину титанові пластини, завдяки чому я тепер можу сидіти, ворушити руками, хоча пальці до сих пір не слухаються. Завдяки ще одному приголомшливому доктору із Закарпаття відновилася чутливість кінцівок.
Про цього лікаря ми дізналися дивом: ректор інституту, де я вчився, одного разу почув, що в Закарпатті є лікар, який ставить на ноги людей з такими ж травмами, як у мене. Але ні прізвища, ні місця роботи лікаря ніхто з присутніх не знав. Як такого знайдеш? І раптом відгукнулася одна жінка, яка почула цю розмову: «Напевно, я знаю, про кого йде мова. Цей доктор ... знімає у мене квартиру». Виявилося, це дійсно він. Ми їздимо до нашого лікаря щомісяця, він призначає ліки і вправи, робить масажі.
- Завдяки травмі Андрія ми дізналися, скільки навколо чудових, добрих і щирих людей, - з теплотою в голосі говорить Світлана. - Коли я в перший раз виходила з лікарні, де мій син лежав у реанімації, то побачила величезний натовп незнайомих людей.
«У когось, напевно, велика біда, якщо стільки людей зібралося», - подумки пожаліла їх. Пішла далі, і раптом весь натовп ... рушив за мною: «Світлано Василівно, ми прийшли підтримати Андрія. Як там він?» Я була вражена, дізнавшись, що у сина стільки друзів. Пізніше, йдучи по місту, побачила, як хлопці збирають у перехожих пожертви для Андрійка. Була так зворушена, що розплакалася.
- Мама взагалі спочатку багато плакала, - каже Андрій. - Наприклад, коли привезли інвалідний візок, а вона не влазила в ліфт і незрозуміло було, як з ним в квартирі управлятися ... Мама ніяк не могла змиритися з тим, що зі мною сталося. Вона була настільки пригнічена і змучена, що я зрозумів: треба щось робити, якось її відвернути, розвеселити. Спочатку ми разом спробували зробити своїми руками велику красиву свічку. Вийшло.
Було цікаво і цікаво. Потім я побачив в Інтернеті, що можна самостійно варити мило в домашніх умовах. Проштудіювавши інструкції, переглянувши безліч відеороликів, я зважився. Закупив всі необхідні компоненти для першої партії мила і почав навчати маму. Дуже важливо було розповісти їй все так, щоб вона не заплуталася, чи не нервувала, а, навпаки, загорілася цією ідеєю.
На жаль, наша перша партія вийшла бракованою: ми поклали в мило занадто багато ефірних масел, і бруски стали «потіти» - покриватися маслянистої потом. Мама засмутилася і хотіла вже було закинути цю справу, але я заспокоїв її. Сказав, що це мило буде для домашнього користування - адже воно багате маслами і дуже корисне! Наступну партію ми зробили вже, виправивши свою помилку. Мило вийшло красивим, запашним, дуже святковим. Друзі відразу розкупили його на подарунки близьким.
З того моменту я зрозумів, що ні від кого більше не буду приймати благодійних пожертвувань на лікування. Якщо люди захочуть допомогти, нехай заходять на наш сайт mylovam.com.ua і купують наше мило. Воно зроблене з любов'ю, на совість. Корисне, натуральне: гліцерин, вітаміни, масла. Навіть барвники ми використовуємо не хімічні, а харчові. Я тепер розбираюся в травах і екстрактах, у нас величезна колекція масел - алое, кокос, білий лимон, евкаліпт, аргалі, ромашка, сосна, мигдаль, жожоба, іланг-іланг ...
Діткам ми робимо гіпоалергенні мило з виноградних кісточок з додаванням вітамінів, А і Е. Малюки дуже люблять «мильних» мультяшних героїв - Фіксікі, свинку Пеппі, Панду ... Крім дитячої серії, у нас є фруктова, квіткова. Є рідке мило, мило для інтимної гігієни, серія для закоханих - з афродизіаками. Найбільший попит на медове мило: воно м'яке, зволожуюче і дуже красиве - у формі медових сот.
- А яке з ваших творінь найбільше подобається особисто вам?
- Мило з люфою. Люфа - природна натуральна мочалка, мило з його крупинками - відмінний скраб. А недавно я розробив чоловічу серію - мило в формі хокейної шайби, з запахом сосни. При всьому багату різноманітність форм і запахів наше мило дешевше, ніж у інших виробників. В середньому брусок коштує 30-40 гривень.
Найдорожчий - в формі квітки півонії - 69 гривень. Але піднімати ціни я не збираюся. У мене достатньо замовлень і по Україні, і за кордоном. Нещодавно відправив у США 30-кілограмову партію мила, були замовлення з Польщі, а зараз робимо мило для Франції. За допомогою свого бізнесу я можу повністю забезпечувати сім'ю і покрити витрати на своє лікування і реабілітацію. Якщо в подальшому замовлень буде ще більше, можливо, наймемо кого-небудь на допомогу. Поки справляємося вдвох з мамою. Вона змішує компоненти, варить мило, відливає форми, прикрашає і пакує готову продукцію. Я купую матеріали, розробляю нові моделі, веду бухгалтерію, списуюся з замовниками.
- Андрій, не можу не запитати: як вам вдається все це робити, будучи паралізованим? Адже у вас навіть не працюють пальці рук...
- Зате я можу ворушити самими руками! Приловчився правильно класти на клавіатуру кисті, і ними натискати на потрібні кнопки. Спочатку потрапляння по клавішах займало багато часу, тепер я досить швидко можу набрати потрібний текст, надрукувати лист...
- Я знаю, що, крім іншого, ви ще й благодійністю займаєтеся. Наприклад, зараз ваше мило продається на аукціоні, мета якого - допомогти чотирьом діткам з українського притулку здійснити свою мрію і поїхати на канікули в США.
- Цю ідею розповіла наша близька подруга Оксана Красуля .Спочатку Оксана почала робити свої знамениті торти «Тірамісу» саме для того, щоб допомогти зібрати гроші на моє лікування. Крім мене, Оксана допомагала дуже багатьом людям. Я теж розумію, що якщо вижив і маю можливість заробляти собі на життя, то просто не маю права проходити повз тих, кому набагато гірше, ніж мені.
- Про що ви мрієте?
- Про розвиток свого бізнесу. Ну і, звичайно ж, про сім'ю, дітей.
- У вас є дівчина?
- Є дуже близька мені людина. Але говорити про те, що це моя дівчина, замислюватися про сім'ю та дітей (а я дійсно дуже про це мрію), зможу тільки тоді, коли стану на ноги. Роблю для цього все можливе: щодня тренуюся на параподіум (динамічний тренажер для реабілітації людей з травмами хребта. - Авт.) і велотренажері, мама робить мені масаж, відновлює чутливість кінцівок за допомогою колючих м'ячиків і спеціальних килимків. Незважаючи на моє нинішнє становище, я щаслива людина. А коли зможу встати з інвалідного візка, моє щастя стане абсолютним. Головне - працювати, продовжувати боротися. І займатися тим, що по-справжньому любиш. Тоді на депресію просто не залишиться часу.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Останні статті
Як на Волині лаялися 500 років тому
10 липень, 2017, 00:17
Волинський Фаберже: «Вивчив усі знаки, символи і коди з часів Трипілля»
08 липень, 2017, 11:44
26-річний паралізований лучанин: «Коли зможу встати з інвалідного візка, моє щастя стане абсолютним»
07 липень, 2017, 19:12
«Абетка» «Бандерштату»
07 липень, 2017, 12:30
Воротнів. «Маленька Швейцарія» під Луцьком
07 липень, 2017, 10:00