ФК «Волинь»: футбол не в ту сторону.
За інформацією, яка ходить серед журналістів, уболівальників, любителів футболу, все ясніше вимальовується картина, яка не піддається поясненню.
Багато хто знає, скільки за 12 років вніс своїх коштів бізнесмен Василь Столяр в ФК «Волинь». Він прийняв дитячо-спортивну школу, яка розсипалася. Підняв її, взяв на роботу тренерів, зібрав хороших молодих хлопців. Зробив великий крок у розвитку дитячо-юнацького футболу всієї Волині. Зараз багато команд області насичені футболістами, які пройшли школу Феміди-Інтер. Потім з ініціативи керівництва області Столяру було запропоновано взяти команду «Волинь», яка ледь існувала в першій лізі. Він погодився. За свої кошти розпочав реконструкцію стадіону «Авангард», який належав місту і мав жахливий стан. Стадіон привели в належний вигляд: встановили пластикові сидіння, поміняли освітлення, поміняли підігрів поля, встановили нове табло та відремонтували підтрибунні приміщення. Стадіон отримав інше обличчя.
І після цього нахабно поширюється інформація, що Столяр винен в багатьох проблемах «Волині» на сьогоднішній день, у тому числі і в 13 місці у чемпіонаті.
З літа 2011 року до ФК «Волинь» прийшов новий інвестор, і клуб перебував у дуже хорошому фінансовому стані. Нові футбольні діячі оголосили, що починається нова ера «Волині». Але на сьогодні витрачені дуже великі гроші, які пішли не в розвиток, а на деформацію клубу.
Дитяча школа практично розвалена, незважаючи на те, що поки ще фінансується. Команда U-19 і дубль мають блідий вигляд за якістю гравців. Основна команда «Волинь» розбита на угруповання: українці, іноземці та футболісти, які грали в команді раніше. Футболісти не вірять один одному, озираються. І як команда може вийти і грати одним монолітним колективом?
Спробуємо розібратися в цій ситуації і почнемо з дитячої школи.
З січня 2012 року ДЮФШ «Волинь» очолив колишній футболіст клубу Андрій Коротаєв, який не має ні тренерського, ні педагогічного досвіду. Він приступив до дії, швидше за все за вказівкою незрозумілих волинському футболу «нових футбольних менеджерів». У школі почалися «реформи». Спочатку, як від зайвого вантажу, відмовилися від представників ДЮФШ у районах. Потім звільнили і декількох відомих, а головне ключових для волинського дитячого футболу фахівців, серед яких Володимир Байсарович і Альберт Мікоян. До речі, інші клуби тримають своїх досвідчених патріархів, незважаючи на вік, адже роки це досвід. Зокрема, кілька підопічних Володимира Байсарович самі вже стали відомими тренерами - це Мирон Маркевич, Віталій Кварцяний, Юрій Тимофєєв, Сергій Пучков, Володимир Журавчак. Працював Володимир Миколайович з волинськими футболістами Кльоцом, Бурчем, братами Польними, Філонюком, Гащиним, Єщенко-молодшим і багатьма іншими. Але одним з його головних успіхів є участь у початковій підготовці найтитулованішого волинського футболіста, капітана національної збірної України Анатолія Тимощука, якому Байсарович був першим тренером.
Альберт Мікоян у волинському дитячому футболі з 1972 року. Його вихованці Войтюк, Кирилюк, Чижевський, Мозолюк були відомі уболівальникам в радянський час і навіть залучалися в юнацькі збірні СРСР, що вже є великим досягненням. У нову кагорту мікоянівців входять Герасимюк, Грінченко, Сворак, Степанов, Хомченко, Коблюк. Зрозуміло, що з кожним роком цей перелік кожен з фахівців доповнював би новими іменами, але від їхніх послуг відмовилися. І хочеться задати риторичне питання менеджменту клубу: як можна звільнити легенд волинського футболу? З достовірних джерел відомо, що керівництво клубу доповіло «нагору» новим інвесторам, а фактично власникам ФК «Волинь», про звільнення питущих тренерів ДЮФШ, від яких немає ні толку, ні віддачі.
Натомість нове керівництво ДЮФШ «Волинь» почало масово збирати під свої прапори іногородніх дітей, витісняючи своїх. І ще можна було зрозуміти, якби залучали справді сильних хлопців, переважаючих місцевих вихованців, але цього немає і близько. У всі вікові групи дитячих команд перекочували хлопчики з Костополя. Команда цього міста за підсумками останнього сезону залишила вищу лігу ДЮФЛ. Очолив Костопільський десант «дуже досвідчений» тренер-селекціонер, правда, посаду з такою назвою він отримав, перебравшись з ринку, де займався обміном валют. Зрозуміло, що з таким підходом немає сенсу тримати великий штат тренерів, навіщо займатися вихованням дітей, якщо їх можна звідкись зібрати, отримуючи при цьому непогану зарплату. Даремно, що клубу потрібно облаштовувати новачків, забезпечувати житлом і харчуванням. А взагалі не зрозуміло, чи потрібна школа команді, адже ні головний її тренер, ні тренер молодіжного складу з викладацьким колективом не зустрічались жодного разу.
Цікаво складаються справи у юнацькій і молодіжній командах клубу. У цьому сезоні в Україні вперше ввели турнір U-19. У ньому повинна брати участь команда, складена з хлопців випускного року ДЮФШ, який вів Олег Федюков. Волинські 17-річні хлопці мали б набиратися досвіду в цих змаганнях, щоб рости далі. Але місця в складі знайшлося тільки третині, інших замінили на «легіонерів» з усієї України, а частина волинських хлопців, у яких роками вкладалися кошти, опинилася за бортом. Розбилися і всі надії батьків. Ще один цікавий факт, який характеризує відношення керівництва клубу до своїх вихованців - це харчування юних футболістів. Іногороднім наданий повний пансіон, а от місцевим футболістам, харчування в клубному кафе необхідно оплачувати зі своєї кишені.
Найближчий резерв команди Прем'єр-ліги, який готується в «дублі», теж не обійшла «реформа». Насамперед, звільнили і видворили на вулицю своїх місцевих вихованців, на яких теж витрачено не один рік фінансування. Вони, випускники 1992 - 1996 років, всі виявилися не потрібними в системі клубу. А на їх місце були набрані за гроші, ще раз підкреслюю, за гроші, іногородні хлопців. Половина з них вже не відноситься до поняття власного вихованця. Тобто, досягнувши 21 року і не потрапляючи в основний склад, вони будуть не потрібні клубу, і від них необхідно буде позбавлятися. Так навіщо їх зараз набирати і тримати в дублі, якщо вони не мають перспективи потрапляння в основу? Все дуже просто - гроші. За інформацією джерела щоб потрапити в молодіжний склад хлопцям пропонують укласти контракт з «потрібним» агентом і сплатити вступний внесок. За інформацією того ж джерела, спортивний директор Олександр Ярощук разом з тренером дубля Анатолієм Пісковцем розвинули бурхливу діяльність по запрошенню молодих футболістів за гроші батьків. Все це робилося таємно, але шила в мішку не сховаєш. Інформація почута від ряду футболістів та їхніх батьків вийшла у громадськість.
За дітей, яких брали в «Волинь» батьки платили тренерському складу, крім того клуб платив за хлопців теж гроші, і чималі. А футболісти ці на сьогодні не перспективні. Завдяки такій діяльності стає очевидним, що в найближчі роки «дубль» просто буде не здатний видати на гора якісний матеріал для основної команди. Та й загадує хтось у клубі на таку далеку перспективу, якщо їсти хочеться зараз?
Дубль мав результат у чемпіонаті за рахунок того, що Дем'яненко давав на ігри футболістів з першої команди. Сам дубль виглядає дуже слабо. Це говорить про те, що тренера дублю не працювали над розвитком молоді. Вони приїжджі люди, на яких витрачаються великі гроші, не переживають за майбутнє волинського футболу. Сьогодні їм все одно, що буде після них з футболом на Волині.
Тепер про першу команду. Вона сьогодні виглядає в якості гри дуже безперспективно. Нікого з футболістів, ні в які клуби не запрошують. У клубі витрачаються величезні кошти, гроші розтринькали і в усьому що відбувається хочуть звинуватити Столяра. Без нього рік керують клубом люди, які відсторонили його від роботи і переводять стрілки в його бік. Столяр принаймні в цьому процесі не брав участь, тому не треба його звинувачувати у всіх гріхах.
Спортивний директор Ярощук, що відповідає за трансфери, разом з агентом Горбенко набирав для Дем'яненко футболістів, заробітні плати яких, за інформацією джерела, просто захмарні. Кваліфікація цих футболістів не виправдовує таких витрат, що підтверджує місце в турнірній таблиці. Серед їх придбань: Наконечний, Панас, Шандрук, Суботіч, Занєв, Ілієв, Насонов, Старцев, Овонікоко, Бікфалві, Пилипчук і ще близько 15 молодих футболістів, за яких теж заплачені гроші.
Плакати про поганий або ще не повний підбір гравців повинні всі разом: і Дем'яненко, і Ярощук, і генеральний директор Жуховицька, і агент Горбенко. Кого брали в команду, яких іноземців і як велася тренувальна робота.
Не зрозуміла втрата Майкона, не серйозний підхід до долі Ісси Ндоє, борги по іншим футболістам. У недавньому інтерв'ю Герасимюк сказав, що і як. І тепер всі бачать, куди менеджери і директори завели команду.
Нові керівники клубу поставили Дем'яненко якісь невизначені умови роботи. Вони мутять воду. Не виплачують заробітної плати гравцям, тренерському складу і не дають працювати з командою так, як треба.
Ярощук загруз у боргах, заплутався в грошах, трансферах, в інших питаннях і хоче замість Дем'яненко поставити Пісковца. Мало того, Пісковець з Максим'юком відверто в місті ще місяць тому заявляли, що вони будуть працювати з першою командою.
Сьогодні і футбольні поля стали іншої якості, за ними просто не дивляться. І це в клубі, який мав дуже серйозну річний бюджет.
Все у клубі зупинилося. Крім заміни пластикових сидінь нічого на стадіоні не робиться. Зупинилася реконструкція бази у Дачному, відсутні поля для тренувань, не виплачується заробітна плата футболістам. І в цьому не вина Столяра, як хочуть піднести.
Тертя, внутрішня плутанина, немає чіткої програми розвитку клубу у керівництва. Нехай зроблять хоча б 10% того, що зробив Столяр, на ті гроші, якими він мав у своєму. А ті кошти, які зараз прийшли до «Волині», невідомо куди вони пішли і невідомо хто за них відповідатиме.
Столяр 12 років фінансував волинський футбол. Окрім футболу фінансував: важку атлетику, допомагав інвалідного спорту, боксу, гімнастиці, організував баскетбольну команду. Він витрачав свої особисті кошти, а зараз з нього роблять недбайливу людину і силові структури загнали в глухий кут.
Як розвиватимуться події далі ми дізнаємося пізніше, як власне і все, що чекає волинський футбол. А поки, поспілкувавшись з великою кількістю людей, починаючи від батьків вихованців ДЮФШ і закінчуючи працівниками федерації футболу області різних часів, напрошується головний висновок: нові інвестори ФК «Волинь» довірили свій бізнес-проект «футбол» людям, які не люблять футбол, не знають, не розуміються в його тонкощах і найголовніше не мають авторитету у футбольному світі. Вони тільки знають, як заробити для себе. Звідси і виникли великі проблеми у ФК «Волинь».
Багато хто знає, скільки за 12 років вніс своїх коштів бізнесмен Василь Столяр в ФК «Волинь». Він прийняв дитячо-спортивну школу, яка розсипалася. Підняв її, взяв на роботу тренерів, зібрав хороших молодих хлопців. Зробив великий крок у розвитку дитячо-юнацького футболу всієї Волині. Зараз багато команд області насичені футболістами, які пройшли школу Феміди-Інтер. Потім з ініціативи керівництва області Столяру було запропоновано взяти команду «Волинь», яка ледь існувала в першій лізі. Він погодився. За свої кошти розпочав реконструкцію стадіону «Авангард», який належав місту і мав жахливий стан. Стадіон привели в належний вигляд: встановили пластикові сидіння, поміняли освітлення, поміняли підігрів поля, встановили нове табло та відремонтували підтрибунні приміщення. Стадіон отримав інше обличчя.
І після цього нахабно поширюється інформація, що Столяр винен в багатьох проблемах «Волині» на сьогоднішній день, у тому числі і в 13 місці у чемпіонаті.
З літа 2011 року до ФК «Волинь» прийшов новий інвестор, і клуб перебував у дуже хорошому фінансовому стані. Нові футбольні діячі оголосили, що починається нова ера «Волині». Але на сьогодні витрачені дуже великі гроші, які пішли не в розвиток, а на деформацію клубу.
Дитяча школа практично розвалена, незважаючи на те, що поки ще фінансується. Команда U-19 і дубль мають блідий вигляд за якістю гравців. Основна команда «Волинь» розбита на угруповання: українці, іноземці та футболісти, які грали в команді раніше. Футболісти не вірять один одному, озираються. І як команда може вийти і грати одним монолітним колективом?
Спробуємо розібратися в цій ситуації і почнемо з дитячої школи.
З січня 2012 року ДЮФШ «Волинь» очолив колишній футболіст клубу Андрій Коротаєв, який не має ні тренерського, ні педагогічного досвіду. Він приступив до дії, швидше за все за вказівкою незрозумілих волинському футболу «нових футбольних менеджерів». У школі почалися «реформи». Спочатку, як від зайвого вантажу, відмовилися від представників ДЮФШ у районах. Потім звільнили і декількох відомих, а головне ключових для волинського дитячого футболу фахівців, серед яких Володимир Байсарович і Альберт Мікоян. До речі, інші клуби тримають своїх досвідчених патріархів, незважаючи на вік, адже роки це досвід. Зокрема, кілька підопічних Володимира Байсарович самі вже стали відомими тренерами - це Мирон Маркевич, Віталій Кварцяний, Юрій Тимофєєв, Сергій Пучков, Володимир Журавчак. Працював Володимир Миколайович з волинськими футболістами Кльоцом, Бурчем, братами Польними, Філонюком, Гащиним, Єщенко-молодшим і багатьма іншими. Але одним з його головних успіхів є участь у початковій підготовці найтитулованішого волинського футболіста, капітана національної збірної України Анатолія Тимощука, якому Байсарович був першим тренером.
Альберт Мікоян у волинському дитячому футболі з 1972 року. Його вихованці Войтюк, Кирилюк, Чижевський, Мозолюк були відомі уболівальникам в радянський час і навіть залучалися в юнацькі збірні СРСР, що вже є великим досягненням. У нову кагорту мікоянівців входять Герасимюк, Грінченко, Сворак, Степанов, Хомченко, Коблюк. Зрозуміло, що з кожним роком цей перелік кожен з фахівців доповнював би новими іменами, але від їхніх послуг відмовилися. І хочеться задати риторичне питання менеджменту клубу: як можна звільнити легенд волинського футболу? З достовірних джерел відомо, що керівництво клубу доповіло «нагору» новим інвесторам, а фактично власникам ФК «Волинь», про звільнення питущих тренерів ДЮФШ, від яких немає ні толку, ні віддачі.
Натомість нове керівництво ДЮФШ «Волинь» почало масово збирати під свої прапори іногородніх дітей, витісняючи своїх. І ще можна було зрозуміти, якби залучали справді сильних хлопців, переважаючих місцевих вихованців, але цього немає і близько. У всі вікові групи дитячих команд перекочували хлопчики з Костополя. Команда цього міста за підсумками останнього сезону залишила вищу лігу ДЮФЛ. Очолив Костопільський десант «дуже досвідчений» тренер-селекціонер, правда, посаду з такою назвою він отримав, перебравшись з ринку, де займався обміном валют. Зрозуміло, що з таким підходом немає сенсу тримати великий штат тренерів, навіщо займатися вихованням дітей, якщо їх можна звідкись зібрати, отримуючи при цьому непогану зарплату. Даремно, що клубу потрібно облаштовувати новачків, забезпечувати житлом і харчуванням. А взагалі не зрозуміло, чи потрібна школа команді, адже ні головний її тренер, ні тренер молодіжного складу з викладацьким колективом не зустрічались жодного разу.
Цікаво складаються справи у юнацькій і молодіжній командах клубу. У цьому сезоні в Україні вперше ввели турнір U-19. У ньому повинна брати участь команда, складена з хлопців випускного року ДЮФШ, який вів Олег Федюков. Волинські 17-річні хлопці мали б набиратися досвіду в цих змаганнях, щоб рости далі. Але місця в складі знайшлося тільки третині, інших замінили на «легіонерів» з усієї України, а частина волинських хлопців, у яких роками вкладалися кошти, опинилася за бортом. Розбилися і всі надії батьків. Ще один цікавий факт, який характеризує відношення керівництва клубу до своїх вихованців - це харчування юних футболістів. Іногороднім наданий повний пансіон, а от місцевим футболістам, харчування в клубному кафе необхідно оплачувати зі своєї кишені.
Найближчий резерв команди Прем'єр-ліги, який готується в «дублі», теж не обійшла «реформа». Насамперед, звільнили і видворили на вулицю своїх місцевих вихованців, на яких теж витрачено не один рік фінансування. Вони, випускники 1992 - 1996 років, всі виявилися не потрібними в системі клубу. А на їх місце були набрані за гроші, ще раз підкреслюю, за гроші, іногородні хлопців. Половина з них вже не відноситься до поняття власного вихованця. Тобто, досягнувши 21 року і не потрапляючи в основний склад, вони будуть не потрібні клубу, і від них необхідно буде позбавлятися. Так навіщо їх зараз набирати і тримати в дублі, якщо вони не мають перспективи потрапляння в основу? Все дуже просто - гроші. За інформацією джерела щоб потрапити в молодіжний склад хлопцям пропонують укласти контракт з «потрібним» агентом і сплатити вступний внесок. За інформацією того ж джерела, спортивний директор Олександр Ярощук разом з тренером дубля Анатолієм Пісковцем розвинули бурхливу діяльність по запрошенню молодих футболістів за гроші батьків. Все це робилося таємно, але шила в мішку не сховаєш. Інформація почута від ряду футболістів та їхніх батьків вийшла у громадськість.
За дітей, яких брали в «Волинь» батьки платили тренерському складу, крім того клуб платив за хлопців теж гроші, і чималі. А футболісти ці на сьогодні не перспективні. Завдяки такій діяльності стає очевидним, що в найближчі роки «дубль» просто буде не здатний видати на гора якісний матеріал для основної команди. Та й загадує хтось у клубі на таку далеку перспективу, якщо їсти хочеться зараз?
Дубль мав результат у чемпіонаті за рахунок того, що Дем'яненко давав на ігри футболістів з першої команди. Сам дубль виглядає дуже слабо. Це говорить про те, що тренера дублю не працювали над розвитком молоді. Вони приїжджі люди, на яких витрачаються великі гроші, не переживають за майбутнє волинського футболу. Сьогодні їм все одно, що буде після них з футболом на Волині.
Тепер про першу команду. Вона сьогодні виглядає в якості гри дуже безперспективно. Нікого з футболістів, ні в які клуби не запрошують. У клубі витрачаються величезні кошти, гроші розтринькали і в усьому що відбувається хочуть звинуватити Столяра. Без нього рік керують клубом люди, які відсторонили його від роботи і переводять стрілки в його бік. Столяр принаймні в цьому процесі не брав участь, тому не треба його звинувачувати у всіх гріхах.
Спортивний директор Ярощук, що відповідає за трансфери, разом з агентом Горбенко набирав для Дем'яненко футболістів, заробітні плати яких, за інформацією джерела, просто захмарні. Кваліфікація цих футболістів не виправдовує таких витрат, що підтверджує місце в турнірній таблиці. Серед їх придбань: Наконечний, Панас, Шандрук, Суботіч, Занєв, Ілієв, Насонов, Старцев, Овонікоко, Бікфалві, Пилипчук і ще близько 15 молодих футболістів, за яких теж заплачені гроші.
Плакати про поганий або ще не повний підбір гравців повинні всі разом: і Дем'яненко, і Ярощук, і генеральний директор Жуховицька, і агент Горбенко. Кого брали в команду, яких іноземців і як велася тренувальна робота.
Не зрозуміла втрата Майкона, не серйозний підхід до долі Ісси Ндоє, борги по іншим футболістам. У недавньому інтерв'ю Герасимюк сказав, що і як. І тепер всі бачать, куди менеджери і директори завели команду.
Нові керівники клубу поставили Дем'яненко якісь невизначені умови роботи. Вони мутять воду. Не виплачують заробітної плати гравцям, тренерському складу і не дають працювати з командою так, як треба.
Ярощук загруз у боргах, заплутався в грошах, трансферах, в інших питаннях і хоче замість Дем'яненко поставити Пісковца. Мало того, Пісковець з Максим'юком відверто в місті ще місяць тому заявляли, що вони будуть працювати з першою командою.
Сьогодні і футбольні поля стали іншої якості, за ними просто не дивляться. І це в клубі, який мав дуже серйозну річний бюджет.
Все у клубі зупинилося. Крім заміни пластикових сидінь нічого на стадіоні не робиться. Зупинилася реконструкція бази у Дачному, відсутні поля для тренувань, не виплачується заробітна плата футболістам. І в цьому не вина Столяра, як хочуть піднести.
Тертя, внутрішня плутанина, немає чіткої програми розвитку клубу у керівництва. Нехай зроблять хоча б 10% того, що зробив Столяр, на ті гроші, якими він мав у своєму. А ті кошти, які зараз прийшли до «Волині», невідомо куди вони пішли і невідомо хто за них відповідатиме.
Столяр 12 років фінансував волинський футбол. Окрім футболу фінансував: важку атлетику, допомагав інвалідного спорту, боксу, гімнастиці, організував баскетбольну команду. Він витрачав свої особисті кошти, а зараз з нього роблять недбайливу людину і силові структури загнали в глухий кут.
Як розвиватимуться події далі ми дізнаємося пізніше, як власне і все, що чекає волинський футбол. А поки, поспілкувавшись з великою кількістю людей, починаючи від батьків вихованців ДЮФШ і закінчуючи працівниками федерації футболу області різних часів, напрошується головний висновок: нові інвестори ФК «Волинь» довірили свій бізнес-проект «футбол» людям, які не люблять футбол, не знають, не розуміються в його тонкощах і найголовніше не мають авторитету у футбольному світі. Вони тільки знають, як заробити для себе. Звідси і виникли великі проблеми у ФК «Волинь».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 27
2.Шкодувати старих тренерів не варто - вони заслужили на повагу та повинні піти на пенсію.
3. Те що робиться з ДЮСША нівякі рамки не лізе - в батьків є гроші, пропихають в основу як можуть. Вибачте, але в нас ніколи не буде Тимощуків та Федецьких...бо "грошовий татко", який платить тренерам дітей, щоб його сина ставили в склад, портить карьєру сину...він з малку робить з нього "растєніє" не здатне до боротьби...
4.Те що награлись дорогою іграшкою...ФАКТ...просто не знали,що таке футбол з середини.
Це вам не федерацією хокею Волині завідувати...
5.Вболіваю за Волинь 30 років...і такого барделю ще не було ніколи...грали краще, навіть тоді, коли були на грані вильоту з ПЕРдиву.
6.Годі купувати Лексуси - платіть людям зарплату. І буде результат...
7. Слабо за свої кошти їздити на виїздні матчі за участі Волині...матч в Одесі став для нас болільників, просто казкою. Я помню, як після матчу, до нас підбігла команда...Сімінін, Суботіч Бікфалві...та інші...в них в очах була радість...а ми їхавши в Луцьк були впевнені, що Єврокубки нас не оминуть....
Що було далі...пафосні конференції Савчука - нова база, новий стадіон...ау...прокинтесь. Вибори закінчились...всі на вихід...
Все остальне маячна 2-ох сторін...брехня. Бла-бла бла
Впевнений, що жоден з тих хто сидить зверху в тій "голубятні" ні за які гроші не простояв би під дощем, ще й підтримуючи команду, яка 10 матчі не вигравала...
То чому ви думаєте, що люди прийдуть?
Хто був на Євро, ніколи не змириться з цією інфраструктурою з СССР ...
Я був на 5 стадах Євро...та що там казати Стадіон в Молдові(де грала збірна) в 100 разів кращий за стадіон Лобановського-Динамо в Києві!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Там суто футбольний на 11 тись місць. Приємно дивитись футбол...до граців збірної рукою подати...і напхати можна...
А ви тут про якусь совітську маячню...годі...ніхто з вас нічого не зробив для клубу!
А воони ніяк не реагують...вони перелякані...вони бояться питання задати навіть про хід матчу...я вже мовчу про гарячі питання...псевдожурналісти з переляканим очком...
Мені шкода вболівальникі...які до сих пір ходять в дощ та сніг...хоча їх ніхто не підтримує...
Раніше підтримував Кварцяний...Петя Кушлик..Футболісти...
Помню на виїхді...підходить Вася Сачко і питає...все добре...є за що назат вернутись...є за Що відпразнувати? ...бо тоді Волинь грала...
Я важаю це ще не показник.Скількі дітей викликається до збірної за рік ви представити не можете.І не всі діти які визивають не факт що будуть грати професійний футбол. Я думаю що це не показник і мені похуй на інші думкі
просто це доказуе те шо в нас в футбольній школі е хороші гравці і попавши в пристижні клуби і бачать іх і в зборну викликають ... але я веду до того шо пока це не показник там треба ше закріпитися а нне так шо визвали і все.