Позачергова сесія Луцької міськради. ЯК ЦЕ БУЛО
У Луцьку втретє депутати збираються, аби продовжити роботу 19-ї позачергової сесії міської ради.
Нагадаємо, перші дві спроби завершилися фіаско, адже фракції "Укроп" та "Батьківщина" не реєструвалися на засідання. Це спровокувало політичну кризу в місті, яка триває з 24 лютого.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПОЛІТИЧНУ КРИЗУ
15 березня луцькі обранці громади знову з'їжджаються до будівлі муніципалітету, аби спробувати відновити роботу ради.
Інформаційне агентство ВолиньPost веде текстову та фототрансляції з сесійної зали.
_______________________________________
19:25
24 депутати підтримали звернення по блокаді. Опісля рішення про прийняття до уваги інформації про смерть міського голови Миколи Романюка перенесли на наступну сесію та закрили засідання.
19:13
Юлія Вусенко, депутати від "Самопомочі", Микола Яручик та "Солідарність", "Свобода" покинули сесійну залу. Вусенко заявила, що подальша робота ради - нелегітимна.
Пустовіт продовжив вести сесію. Зараз розглядають питання про звернення щодо підтримки блокадникам торгівлі з ОРДЛО.
18:34
Знову оголосили перерву на 15 хвилин.
18:25
Прийшов начальник юридичного відділу міськради Олександр Рачков з роз'ясненням. Він сказав, що головуючий не може підписувати рішення ради.
Опісля почалося голосування пропозиції Козюри. Після суперечки з Вусенко рішення таки ухвалили.
Пустовіт почав дякувати Вусенко за роботу, але йому нагадали, що рішення ще не підписане.
Вусенко теж подякувала йому за робота та зауважила, що підписання цього рішення ще не відбулося, тому вона як секретар має право проводити далі сесію.
18:21
Депутати ухвалили пропозицію Козюри за основу. Шляхтич ще раз закликав депутатів не здійснювати юридичний нонсенс.
18:15
Перерва добігає завершення.
17:52
Оголосили перерву на 15 хвилин. Очікують, що за цей час юридичний відділ пояснить: має право Пустовіт на підпис рішення чи немає?
17:49
Козюра іще раз зачитав свою пропозицію:
1. Затвердити протокол лічильної комісії
2. Достроково припинити повноваження секретаря
3. Доручити Пустовіту проведення засідання та підписання рішень міської ради
4. Доручити Пустовіту підписати рішення про дострокове припинення секретаря
5. Негайно опублікувати в ЗМІ рішення про дострокове припинення рішення
17:47
Юлія Вусенко розгромила у виступі фракцію "Укроп" та їхніх політичних союзників. Мовляв, виконуючи завдання олігархів, вони порушують чинні закони.
"Ви прийняли рішення громаду. Але тут зараз ви представляєте олігархат. Ви можете говорити про регламент і самі ж порушуєте його. Ви хочете поставити на голосування пункт, який суперечить законодавству України. Якби були тут люди незалежні, вони б ніколи не натиснули кнопку. Ви робите речі, які заборонені законом. На сьогоднішній день ми маємо в залі, які дадуть оцінку вашим діям. Те, що ви ставите на голосування, це незаконно", - мовила вона.
17:43
Ігор Поліщук закликав тих, хто вважає незаконним підписання рішення Пустовітом, йти в прокуратуру та писати заяву. Також він запропонував голосувати і продовжити роботу ради.
17:36
Слово надали першому заступнику Тарасу Яковлеву: "На сьогоднішній день міська рада працює не в зовсім здоровому полі. Після сьогоднішнього вашого рішення (рішення Григорія Пустовіта, - ред.) я не знаю як буде працювати господарка, це я говорю як перший заступник. Ви прекрасно розумієте, що це рішення буде незаконним".
17:35
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ЮРИДИЧНУ ПЕРЕПАЛКУ
17:32
Пустовіт каже, що він має таке право згідно чинного законодавства. Йому перечить Тарас Шляхтич.
17:22
У міській раді починається нова сесія навколозаконних дискусій. Депутат Шляхтич пояснив, що після підписання протоколу про зняття повноважень з Вусенко рада залишиться без керівника. А головуючий, обов'язки якого виконує Григорій Пустовіт, після підписання протоколу припинить перебувати на цій посаді.
Юлія Вусенко зауважила, що не буде й кому підписати рішення ради про позбавлення повноважень. Вона зауважила: якщо рішення підпише Пустовіт - це буде кримінальна відповідальність, бо це порушення Конституції України.
17:11
Лічильна комісія складає протокол про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради.
17:06
Почався підрахунок голосів. 24 депутати голосували "за".
16:59
Голосування завершилося. Занесли скриньку з бюлетенями в зал, депутати реєструються. Присутні 27 депутатів. Проголосували - 24 обранці громади.
16:33
Станом на 16:20 проголосували 23 депутати.
16:12
Голосуванням в трансляції Богдана Климука.
16:06
Триває голосування.
16:02
Євген Ткачук та Костянтин Петрочук почали видавати бюлетені. Голосування стартувало.
15:56
Голосуватимуть депутати годину, до 16:55. Нині опечатують скриньку для голосування. Нагадаємо, депутати вирішуватимуть, чи позбавляти Юлію Вусенко повноважень секретаря чи залишити. Раніше Микола Яручик, фракції "Самопомочі", "Свободи" і "Солідарності" відмовилися брати участь в голосуванні.
15:52
Надали слово голові лічильної комісії Борису Смалю. Він розповів, що на засіданні комісії обрали його голову лічильної комісії. Заступник - Козлюк, секретар - Шостак.
15:48
Пустовіт демонструє бюлетень та розповідає про процедуру голосування.
Бюлетень підписаний головою лічильної комісії Смальом.
15:20
Депутати міської ради оглянули бюлетені для голосування, поки триває перерва.
15:18
Робота по підготовці до голосування в розпалі.
14:58
В кімнаті перед сесійною залою встановлюють кабінки для голосування.
14:39
Стало відомо, хто голосував за винесення на розгляд питання про припинення повноважень секретаря. Це в повному складі фракції "Укроп", РПЛ, "Батьківщина" та позафракційні Євген Ткачук, Олександр Козлюк.
БІЛЬШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ ТУТ
14:18
У засіданні оголосили перерву до 15:00 для роботи лічильної комісії. Після цього депутати зберуться, аби затвердити бюлетень.
14:16
Пропозицію підтримують 24 депутати, рішення прийняте.
14:15
«Укроп» пропонує продовжувати роботу у складі трьох фракцій. До лічильної комісії пропонують Бориса Смаля від «Укропу», Шостак Майю від «Батьківщини» та Костянтина Петрочука від фракції «Радикальної партії» та 2 позафракційних – Євгена Ткачука та Олександра Козлюка.
14:11
Згідно із регламентом обрання секретаря відбувається за допомогою таємного голосування з бюлетенями.
Тож зараз необхідно створити лічильну комісію, секретаріат має підготувати бюлетень, який затвердять депутати.
Нараз обранці громади вносять пропозиції щодо лічильної комісії.
Відразу після цього "Свобода", "Самопоміч", "Солідарність" і Микола Яручик оголосили про те, що не будуть брати участь в процесі голосування і не покидатимуть робочих місць.
14:05
Депутати підтримали пропозицію на час розгляду питання щодо секретаря доручити ведення засідання Григорію Пустовіту – за проголосували 22 депутати.
14:04
Ігор Поліщук наполягає, що після внесення питання про дострокове припинення повноважень обов'язки секретаря міськради має виконувати інша людина. Начальник юридичного відділу Олександр Рачков зауважує, що в процедурі не прописано, хто має виконувати.
Тому Поліщук каже, що головування під час сесії, де розгядатимуть питання про дострокове припинення повноважень, треба надати депутату, якого виберуть колеги. Поліщук пропонує кандидатуру Григорія Пустовіта.
13:55
Депутати голосують за пропозицію Ткачука. Її підтримують 23 депутати. Рішення прийняте.
Тож таким чином порядок денний виглядає так:
Перше питання - про дострокове припинення повноважень секретаря
Друге питання – про звернення щодо дій стосовно учасників блокади окупованих територій
Третє питання - про дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Романюка.
За порядок денний в цілому проголосувало 24 депутати, рішення прийнято.
13:49
На голосування виносять проект рішення земельної комісії. Тож, Ткачук зачитує рекомендацію: «Внести до порядку денного проект рішення щодо дострокового припинення повноважень секретаря Юлії Вусенко та розглянути його після проекту щодо блокади ОРДЛО
Натомість Вусенко зауважила, що своїм проектом Ткачук виключив проголосовану пропозицію Запотоцького.
«Ставте на голосування, першим питанням!» - вигукує Поліщук.
13:47
Андрій Козюра запевняє, що порядок денний таки не сформували. Мають бути оголошені та проголосовані усі питання. Ігор Поліщук зауважив, що, згідно з регламентом, ніщо не забороняє поставити пропозицію Ткачука від комісії.
Микола Федік зауважив, що подібними питаннями зазвичай займається комісія з питань регламенту, але зауважив, що із земельними ділянками у Євгена Ткачука «добре виходить».
13:44
Євгеній Ткачук заявив, що земельна комісія у перерві розглянула проект рішення щодо дострокового припинення повноважень. Мовляв, земельна комісія винесла питання на голосування, підтримала, тож, тепер просить від комісії внести його до порядку денного після питання блокади ОРДЛО.
«Ми двічі вже в цілому проголосували за порядок денний», - зауважила Вусенко.
13:41
Сесія продовжила роботу. До зали тим часом завітало ще більше активістів.
12:45
Після тривалих дискусій Вусенко вносить на голосування порядок денний в цілому, тобто з 2-ма питаннями. «За» голосують лише 13 депутатів, рішення не прийняте.
Порядок вдруге ставлять на голосування. «За» - 14, рішення знову не прийняте.
У сесійній залі дискусія перетворюється у суцільний крик.
«Радикальна партія» просить про перерву. У засіданні сесії оголошують тайм-аут на 20 хвилин.
12:37
Поліщук наполягає, що саме 19-та сесія є найближчою. Тому він просить винести пропозицію на голосування, або ж депутати оберуть нову тимчасову президію.
Вусенко відмовляється вносити питання, аби не порушувати регламенту. «Таку пропозицію я не можу винести на голосування, бо комісія сама винесла пропозицію, на яку сесію має бути винесене це питання», - каже Вусенко.
Зрештою, Вусенко пропонує охочим, які заявляють про порушення регламенту, подавати до суду.
12:35
Голова «регламентної» комісії Микола Федік зачитує протокол засідання комісії, під час якого прийняли рішення про внесення питання про дострокове припинення повноважень.
«У той момент 19-та позачергова сесія була відкрита», - зауважує Вусенко. Депутати від «Укропу» вигукують, що так вважає лише Вусенко. Тож, його можуть розглядати на найближчій позачерговій сесії. За її словами, питання не можуть розглядати сьогодні.
«Ця сесія була відкрита на день проведення цієї комісії», - каже Вусенко. Мовляв, сесія розпочата 24 лютого, а 2 березня тривало її продовження.
12:31
Депутат Ігор Поліщук просить внести до порядку денного питання щодо дострокового припинення повноважень секретаря Луцькради. Внести його він попросив другим, аби голосувати після питання про блокаду.
12:27
Артем Запотоцький пропонує винести 2 питання, тобто довнести питання щодо блокади ОРДЛО першим, а далі - взяття до уваги факту смерті.
«За» голосує 19 депутатів, рішення прийняте. «А де решта, які говорили, що блокаду треба підтримати?» - питає Вусенко.
12:19
Продовжилося засідання сесії. Депутати голосують, аби прийняти порядок денний за основу. Шляхтич пропонує оголосити його у тому вигляді, у якому він запропонований, тобто із одним питанням.
11:45
Обговорюють питання внесення питання звернення щодо блокади ОРДЛО. Андрій Козюра просто у залі зібрав засідання "архітектурної" комісії, яка своїм рішенням рекомендувала винести питання на 19-ту сесію.
11:40
Поки в роботі сесії оголошена перерва до 11:50.
11:24
Тарас Шляхтич із «Самопомочі» просить оголосити на 20 хвилин перерву у засіданні, аби понизити градус дискусії.
Натомість Олександр Козлюк хоче зробити заяву. За його словами, депутати, які прийшли на сесію, належним чином виконують свої обов'язки.
Тож він вважає, що відбувається перешкоджання цьому процесу. Оскільки ж відбувається спекуляція він зробив офіційну заяву, що виходить із лав фракції «Солідарність». Також з фракцій вийшов Євген Ткачук.
11:23
Дискусії у сесійні залі тривають.
Укропівець Микита Рабан зауважує, що є досвідчені депутати, як Козюра, тож варто прислухатися до його зауважень. Питання щодо визнання факту смерті не варто голосувати пакетом, адже це теж вияв неповаги.
Вусенко натомість заявляє, що для неї Козюра не авторитет, а колега. Мовляв, авторитетом є громада. Тож варто дати їй визначити владу в місті.
11:21
Дискусії у сесійній залі тривають. Схоже сьогодні міськрада знову не працюватиме.
11:16
Слово бере укропівець Сергій Балицький, який зазначає, що за останній місяць був на блокаді тричі.
Проте питання він закликає розглядати окремо, а не пакетом, як пропонував Запотоцький.
Вусенко зазначає, що теж за те, аби голосувати окремо. Проте у питанні блокади треба обговорити внесення прізвищ та повести комісію спільно з активістами.
«Це буде чесно по відношенню до цих людей», - каже Вусенко.
11:12
Вусенко відповіла на ці заяви словами, що це вигадки та заакцентувала на тому, що партія "Укроп" робить все, аби затримати вибори мера.
«На сьогодні вибори у місті Луцьку затримує партія «Укроп», - заявляє Вусенко. За її словами, це роблять для того, аби захопити місце виконувача обов'язків та користуватися бюджетом. Проте для чого їм ресурси, коли Укроп має «олігархічні» гроші, їй не зрозуміло.
11:04
«Фактично у кожному вашому реченні – брехня», - каже лідер фракції «Укроп» Ігор Поліщук та нагадав про узгодження перерви, яку нібито не обговорили із 4-ма фракціями. Він заявив, що секретар керується інструкціями "Івахіва, Палагути і Гунчика".
Також додав, що Вусенко керується «вигаданим» регламентом.
Щодо блокади Поліщук попросив Вусенко передати «патрону» (керівник партії Самопоміч Андрій Садовий, - ред.), що потрібно заблокувати трибуну у Верховній Раді та засудити дії побиття активістів.
11:03
Запотоцький зауважує, що сьогодні 40-ий день за Миколою Романюком, а депутати намагаються «йти по кістках».
«Ви просто боїтеся», - каже депутат. Він знову запропонував голосувати 2 питання пакетом.
10:53
Слово бере Артем Запотоцький, аби звернутися не лише до депутатів, а й до лучан. З огляду на ситуацію, зазначив він, що зараз усіх цікавлять тільки два питання. Тому він пропонує оголосити перерву, аби обговорити питання блокади,а потім проголосувати «два питання пакетом».
Також він попросив ЗМІ викласти усі записи із погоджувальної ради, бо є підстави вважати, що «деякі керівники фракцій» спекулюють.
«Громадо, звертайте увагу на наступних виборах, за кого ви голосуєте!» - закликав Запотоцький.
10:48
Радикал Сергій Була попросив Вусенко, якщо вона не тримається за крісло, то повинна зараз заявити, що не балотуватиметься на посаду мера.
Проте Вусенко зазначила, що «Самопоміч» приймає рішення разом.
«Якщо на сьогодні ви питаєте особисто, то я скажу, що такого рішення у мене не має, воно прийматиметься з’їздом політичної партії», - сказала Вусенко.
10:42
Радикал Сергій Була вчергове вносить пропозицію щодо 2 спірних питань. Мовляв, є нагальні для лучан питання ремонту та земельні. Тому він пропонує зняти питання про визнання факту смерті та про зняття секретаря.
Вусенко запевняє, що питання визнання факту смерті не можуть зняти.
«Нині я тут не рвуся до влади і питання заняття крісла для мене не стоїть. Я це говорю щиро. Основне моє прохання- забезпечити для лучан конституційне право обирати міського голову», - каже Вусенко.
Вона впевнена, що активісти, які знаходяться в залі, знають, що тут багато людей підтримують блокаду. Проте внесення цього питання може призвести до спекуляцій. Ба більше – варто ще раз вислухати пропозиції самих активістів.
10:45
Депутат Микола Собуцький закликав депутатів не спекулювати на темі блокади, бо вони в ній участь не беруть і не мають морального права на це. Раніше депутат Олександр Кравченко почав кричати з місця, щоб "Юлія Вусенко змінила пластинку".
10:38
Тривають суперечки щодо того, яке питання розглядати у сесійній залі. Юлія Вусенко каже, що треба взяти до уваги інформацію про смерть Миколи Романюка. "Укроп" і їхні союзники - питання про підтримку учасників блокади торгівлі з ОРДЛО.
Найактивніший спікер Андрій Козюра. Він навіть почав вигукувати "Ганьба секретарю", але його ніхто не підтримав.
10:30
Депутат Валерій Бондарук зауважив, що вчора пропонував на 19-ій сесії першим розглянути питання про блокаду.
«Ви не рахуєтеся з думкою керівників фракції? Поясність», - каже Бондарук.
Натомість Вусенко зауважує, що таке внесення пропонував Ткачук.
«Проект рішення підготований секретаріатом, за основу взяте звернення обласної ради, але враховуючи величезне обурення активістів через виключення прізвищ, є потреба розглядати його на комісії», - каже Вусенко. Тож воно потребує ще розгляду на комісії.
10:27
Вусенко пропонує взяти до уваги цю інформацію.
Депутати просять затвердити порядок денний. Вусенко зауважує, що винесе лише одне питання, яке вже втретє не можуть проголосувати. Тому вона просить депутатів голосувати.
Сесію затримали на 1 годину, бо питання 19-ої єдине і спільне питання, Вусенко зауважила, що питання по блокаді проведуть на наступну сесію, 15 березня о 14:00.
10:24
Юлія Вусенко нагадує, що відповідно до регламенту депутати мають голосувати особисто. На розгляд винесли питання про дострокове припинення повноважень Луцького міського голови Миколи Романюка.
10:22
Роботу сесії продовжено, депутатів просять реєструватися. Зареєструвалося 36 депутатів.
10:12
До зали засідань повернулася секретар, депутати починають активно займати місця.
10:04
До зали засідань прибули Артем Запотоцький, Петро Нестерук та Микола Яручик.
Також у раду прийшов депутат облради від "Самопомочі" Михайло Імберовський.
09:51
Станом на 9:49 у залі досі залишаються близько 15-ти депутатів.
09:49
Голови фракцій «Солідарності», «Батьківщини», «Укроп» та «Радикальна партія» Луцькради зробили заяву, у якій звинувачують секретаря Юлія Вусенко у брехні та закликають до роботи.
За словами Валерія Бондарука, учора на погоджувальній раді погодили час проведення сесії – 9-та ранку. Першим питанням мало бути питання щодо блокади ОРДЛО.
Ігор Поліщук додав, що станом на 9:00 зібрався кворум, проте о 9:20 секретар повідомила про перенесення сесії.
«При цьому сказала, що узгоджувала з представниками 4 фракцій. Павло Данильчук в Києві тому невідомо, яким чином з ним угодила. Фракція «Радикальної партії» утрималася. Тому які 4 фракції невідомо», - заявив Поліщук. Він додав, що станом на сьогодні жодна комісія не розглянула й питання про блокаду торгівлі з ОРДЛО, та його не внесли до переліку питань. Євген Ткачук уточнив, що чомусь немає депутатів із його фракції «Солідарності».
«Ведуться перемовини, мабуть в кабінетах», - заявив Ткачук. Мовляв, їх звинувачували, що вони не ходять на сесії. Депутати прийшли, а працювати нікому. Тому він закликав не обманювати. Заявив ніби йдеться й про підміну списків, коли депутати думали, що підписалися на 20-ту сесію, а їм «підсунули» списки 19-ої.
«Хай не вводить в оману лучан та всіх волинян», - заявив Ткачук.
Очільник радикалів Костянтин Петрочук зауважив, що при обговорені перерви їхня фракція утрималася.
09:30
У залі залишається чимало депутатів, деякі і досі не можуть вгамувати емоцій.
Список депутатів, які зареєструвалися.
09:26
Прийшла секретар міськради Юлія Вусенко та повідомила, що сесію перенесли на 10:00. Деякі депутати почали цим обурюватися, мовляв, вони зібралися працювати. Лунали заклику не випускати секретаря з зали, але Юлія Вусенко таки вийшла.
09:19
У сесійній залі Луцької міськради присутні - фракції "Укроп", "Батьківщина", "Самопоміч", "Свобода" в повному складі; депутати Андрій Авраменко, Олександр Козлюк, Євгеній Ткачук. І депутати ще підходять.
Немає фракції "Народного контролю". Активісти цієї партії сьогодні проводять в Києві мітинг під Верховною Радою, тож волиняни поїхали до Києва.
09:12
Тим часом на столах у депутатів з'явився перелік питань, передбачених до розгляду на сесії.
09:07
У сесійній залі вже чимало обранців громади, проте поки немає секретаря. У холі тим часом з'являються громадські активісти.
09:04
Тим часом депутат Олександр Кравченко демонструє журналістам повідомлення про сесію, де написано, що сесія відбудеться у кабінеті 105. "Ми не туди прийшли, сесія в 105-му", - жартує обранець громади.
09:01
8:51
Хол заповнює все більше депутатів. Прийшли представники фракції "Укроп" Микита Рабан, Ігор Поліщук, Сергій Балицький, Юрій Безпятко, вікторія Побережна та Юрій Волинець.
З'явився в сесійній залі й обранці Андрій Авраменко та Євгеній Ткачук. Останній одразу ж привітався, обійнявши Ігоря Поліщука.
"Ми завжди обіймаємося", - коментує Ткачук для журналістів, які намагаються засвітлинити цей момент.
8:47
Реєструється перший депутат-укропівець Петро Бойко. Слідом за ним до сесійної зали заходить колега Сергій Шкода.
8:45
До зали зайшов донедавна очільник управління розвитку підприємництва, а нині радник голови облради Олександр Козлюк.
8:44
У холі біля сесійної зали працівники секретаріату готуються реєструвати обранців громади. Проте депутатів поки не густо – у сесійні залі вмостилися представники «Батьківщини» Андрій Козюра та Майя Шостак, у коридорі розмовляють їхні колеги по фракції Григорій Пустовіт та Валерій Бондарук.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Нагадаємо, перші дві спроби завершилися фіаско, адже фракції "Укроп" та "Батьківщина" не реєструвалися на засідання. Це спровокувало політичну кризу в місті, яка триває з 24 лютого.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПОЛІТИЧНУ КРИЗУ
15 березня луцькі обранці громади знову з'їжджаються до будівлі муніципалітету, аби спробувати відновити роботу ради.
Інформаційне агентство ВолиньPost веде текстову та фототрансляції з сесійної зали.
_______________________________________
19:25
24 депутати підтримали звернення по блокаді. Опісля рішення про прийняття до уваги інформації про смерть міського голови Миколи Романюка перенесли на наступну сесію та закрили засідання.
19:13
Юлія Вусенко, депутати від "Самопомочі", Микола Яручик та "Солідарність", "Свобода" покинули сесійну залу. Вусенко заявила, що подальша робота ради - нелегітимна.
Пустовіт продовжив вести сесію. Зараз розглядають питання про звернення щодо підтримки блокадникам торгівлі з ОРДЛО.
18:34
Знову оголосили перерву на 15 хвилин.
18:25
Прийшов начальник юридичного відділу міськради Олександр Рачков з роз'ясненням. Він сказав, що головуючий не може підписувати рішення ради.
Опісля почалося голосування пропозиції Козюри. Після суперечки з Вусенко рішення таки ухвалили.
Пустовіт почав дякувати Вусенко за роботу, але йому нагадали, що рішення ще не підписане.
Вусенко теж подякувала йому за робота та зауважила, що підписання цього рішення ще не відбулося, тому вона як секретар має право проводити далі сесію.
18:21
Депутати ухвалили пропозицію Козюри за основу. Шляхтич ще раз закликав депутатів не здійснювати юридичний нонсенс.
18:15
Перерва добігає завершення.
17:52
Оголосили перерву на 15 хвилин. Очікують, що за цей час юридичний відділ пояснить: має право Пустовіт на підпис рішення чи немає?
17:49
Козюра іще раз зачитав свою пропозицію:
1. Затвердити протокол лічильної комісії
2. Достроково припинити повноваження секретаря
3. Доручити Пустовіту проведення засідання та підписання рішень міської ради
4. Доручити Пустовіту підписати рішення про дострокове припинення секретаря
5. Негайно опублікувати в ЗМІ рішення про дострокове припинення рішення
17:47
Юлія Вусенко розгромила у виступі фракцію "Укроп" та їхніх політичних союзників. Мовляв, виконуючи завдання олігархів, вони порушують чинні закони.
"Ви прийняли рішення громаду. Але тут зараз ви представляєте олігархат. Ви можете говорити про регламент і самі ж порушуєте його. Ви хочете поставити на голосування пункт, який суперечить законодавству України. Якби були тут люди незалежні, вони б ніколи не натиснули кнопку. Ви робите речі, які заборонені законом. На сьогоднішній день ми маємо в залі, які дадуть оцінку вашим діям. Те, що ви ставите на голосування, це незаконно", - мовила вона.
17:43
Ігор Поліщук закликав тих, хто вважає незаконним підписання рішення Пустовітом, йти в прокуратуру та писати заяву. Також він запропонував голосувати і продовжити роботу ради.
17:36
Слово надали першому заступнику Тарасу Яковлеву: "На сьогоднішній день міська рада працює не в зовсім здоровому полі. Після сьогоднішнього вашого рішення (рішення Григорія Пустовіта, - ред.) я не знаю як буде працювати господарка, це я говорю як перший заступник. Ви прекрасно розумієте, що це рішення буде незаконним".
17:35
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ЮРИДИЧНУ ПЕРЕПАЛКУ
17:32
Пустовіт каже, що він має таке право згідно чинного законодавства. Йому перечить Тарас Шляхтич.
17:22
У міській раді починається нова сесія навколозаконних дискусій. Депутат Шляхтич пояснив, що після підписання протоколу про зняття повноважень з Вусенко рада залишиться без керівника. А головуючий, обов'язки якого виконує Григорій Пустовіт, після підписання протоколу припинить перебувати на цій посаді.
Юлія Вусенко зауважила, що не буде й кому підписати рішення ради про позбавлення повноважень. Вона зауважила: якщо рішення підпише Пустовіт - це буде кримінальна відповідальність, бо це порушення Конституції України.
17:11
Лічильна комісія складає протокол про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради.
17:06
Почався підрахунок голосів. 24 депутати голосували "за".
16:59
Голосування завершилося. Занесли скриньку з бюлетенями в зал, депутати реєструються. Присутні 27 депутатів. Проголосували - 24 обранці громади.
16:33
Станом на 16:20 проголосували 23 депутати.
16:12
Голосуванням в трансляції Богдана Климука.
16:06
Триває голосування.
16:02
Євген Ткачук та Костянтин Петрочук почали видавати бюлетені. Голосування стартувало.
15:56
Голосуватимуть депутати годину, до 16:55. Нині опечатують скриньку для голосування. Нагадаємо, депутати вирішуватимуть, чи позбавляти Юлію Вусенко повноважень секретаря чи залишити. Раніше Микола Яручик, фракції "Самопомочі", "Свободи" і "Солідарності" відмовилися брати участь в голосуванні.
15:52
Надали слово голові лічильної комісії Борису Смалю. Він розповів, що на засіданні комісії обрали його голову лічильної комісії. Заступник - Козлюк, секретар - Шостак.
15:48
Пустовіт демонструє бюлетень та розповідає про процедуру голосування.
Бюлетень підписаний головою лічильної комісії Смальом.
15:20
Депутати міської ради оглянули бюлетені для голосування, поки триває перерва.
15:18
Робота по підготовці до голосування в розпалі.
14:58
В кімнаті перед сесійною залою встановлюють кабінки для голосування.
14:39
Стало відомо, хто голосував за винесення на розгляд питання про припинення повноважень секретаря. Це в повному складі фракції "Укроп", РПЛ, "Батьківщина" та позафракційні Євген Ткачук, Олександр Козлюк.
БІЛЬШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ ТУТ
14:18
У засіданні оголосили перерву до 15:00 для роботи лічильної комісії. Після цього депутати зберуться, аби затвердити бюлетень.
14:16
Пропозицію підтримують 24 депутати, рішення прийняте.
14:15
«Укроп» пропонує продовжувати роботу у складі трьох фракцій. До лічильної комісії пропонують Бориса Смаля від «Укропу», Шостак Майю від «Батьківщини» та Костянтина Петрочука від фракції «Радикальної партії» та 2 позафракційних – Євгена Ткачука та Олександра Козлюка.
14:11
Згідно із регламентом обрання секретаря відбувається за допомогою таємного голосування з бюлетенями.
Тож зараз необхідно створити лічильну комісію, секретаріат має підготувати бюлетень, який затвердять депутати.
Нараз обранці громади вносять пропозиції щодо лічильної комісії.
Відразу після цього "Свобода", "Самопоміч", "Солідарність" і Микола Яручик оголосили про те, що не будуть брати участь в процесі голосування і не покидатимуть робочих місць.
14:05
Депутати підтримали пропозицію на час розгляду питання щодо секретаря доручити ведення засідання Григорію Пустовіту – за проголосували 22 депутати.
14:04
Ігор Поліщук наполягає, що після внесення питання про дострокове припинення повноважень обов'язки секретаря міськради має виконувати інша людина. Начальник юридичного відділу Олександр Рачков зауважує, що в процедурі не прописано, хто має виконувати.
Тому Поліщук каже, що головування під час сесії, де розгядатимуть питання про дострокове припинення повноважень, треба надати депутату, якого виберуть колеги. Поліщук пропонує кандидатуру Григорія Пустовіта.
13:55
Депутати голосують за пропозицію Ткачука. Її підтримують 23 депутати. Рішення прийняте.
Тож таким чином порядок денний виглядає так:
Перше питання - про дострокове припинення повноважень секретаря
Друге питання – про звернення щодо дій стосовно учасників блокади окупованих територій
Третє питання - про дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Романюка.
За порядок денний в цілому проголосувало 24 депутати, рішення прийнято.
13:49
На голосування виносять проект рішення земельної комісії. Тож, Ткачук зачитує рекомендацію: «Внести до порядку денного проект рішення щодо дострокового припинення повноважень секретаря Юлії Вусенко та розглянути його після проекту щодо блокади ОРДЛО
Натомість Вусенко зауважила, що своїм проектом Ткачук виключив проголосовану пропозицію Запотоцького.
«Ставте на голосування, першим питанням!» - вигукує Поліщук.
13:47
Андрій Козюра запевняє, що порядок денний таки не сформували. Мають бути оголошені та проголосовані усі питання. Ігор Поліщук зауважив, що, згідно з регламентом, ніщо не забороняє поставити пропозицію Ткачука від комісії.
Микола Федік зауважив, що подібними питаннями зазвичай займається комісія з питань регламенту, але зауважив, що із земельними ділянками у Євгена Ткачука «добре виходить».
13:44
Євгеній Ткачук заявив, що земельна комісія у перерві розглянула проект рішення щодо дострокового припинення повноважень. Мовляв, земельна комісія винесла питання на голосування, підтримала, тож, тепер просить від комісії внести його до порядку денного після питання блокади ОРДЛО.
«Ми двічі вже в цілому проголосували за порядок денний», - зауважила Вусенко.
13:41
Сесія продовжила роботу. До зали тим часом завітало ще більше активістів.
12:45
Після тривалих дискусій Вусенко вносить на голосування порядок денний в цілому, тобто з 2-ма питаннями. «За» голосують лише 13 депутатів, рішення не прийняте.
Порядок вдруге ставлять на голосування. «За» - 14, рішення знову не прийняте.
У сесійній залі дискусія перетворюється у суцільний крик.
«Радикальна партія» просить про перерву. У засіданні сесії оголошують тайм-аут на 20 хвилин.
12:37
Поліщук наполягає, що саме 19-та сесія є найближчою. Тому він просить винести пропозицію на голосування, або ж депутати оберуть нову тимчасову президію.
Вусенко відмовляється вносити питання, аби не порушувати регламенту. «Таку пропозицію я не можу винести на голосування, бо комісія сама винесла пропозицію, на яку сесію має бути винесене це питання», - каже Вусенко.
Зрештою, Вусенко пропонує охочим, які заявляють про порушення регламенту, подавати до суду.
12:35
Голова «регламентної» комісії Микола Федік зачитує протокол засідання комісії, під час якого прийняли рішення про внесення питання про дострокове припинення повноважень.
«У той момент 19-та позачергова сесія була відкрита», - зауважує Вусенко. Депутати від «Укропу» вигукують, що так вважає лише Вусенко. Тож, його можуть розглядати на найближчій позачерговій сесії. За її словами, питання не можуть розглядати сьогодні.
«Ця сесія була відкрита на день проведення цієї комісії», - каже Вусенко. Мовляв, сесія розпочата 24 лютого, а 2 березня тривало її продовження.
12:31
Депутат Ігор Поліщук просить внести до порядку денного питання щодо дострокового припинення повноважень секретаря Луцькради. Внести його він попросив другим, аби голосувати після питання про блокаду.
12:27
Артем Запотоцький пропонує винести 2 питання, тобто довнести питання щодо блокади ОРДЛО першим, а далі - взяття до уваги факту смерті.
«За» голосує 19 депутатів, рішення прийняте. «А де решта, які говорили, що блокаду треба підтримати?» - питає Вусенко.
12:19
Продовжилося засідання сесії. Депутати голосують, аби прийняти порядок денний за основу. Шляхтич пропонує оголосити його у тому вигляді, у якому він запропонований, тобто із одним питанням.
11:45
Обговорюють питання внесення питання звернення щодо блокади ОРДЛО. Андрій Козюра просто у залі зібрав засідання "архітектурної" комісії, яка своїм рішенням рекомендувала винести питання на 19-ту сесію.
11:40
Поки в роботі сесії оголошена перерва до 11:50.
11:24
Тарас Шляхтич із «Самопомочі» просить оголосити на 20 хвилин перерву у засіданні, аби понизити градус дискусії.
Натомість Олександр Козлюк хоче зробити заяву. За його словами, депутати, які прийшли на сесію, належним чином виконують свої обов'язки.
Тож він вважає, що відбувається перешкоджання цьому процесу. Оскільки ж відбувається спекуляція він зробив офіційну заяву, що виходить із лав фракції «Солідарність». Також з фракцій вийшов Євген Ткачук.
11:23
Дискусії у сесійні залі тривають.
Укропівець Микита Рабан зауважує, що є досвідчені депутати, як Козюра, тож варто прислухатися до його зауважень. Питання щодо визнання факту смерті не варто голосувати пакетом, адже це теж вияв неповаги.
Вусенко натомість заявляє, що для неї Козюра не авторитет, а колега. Мовляв, авторитетом є громада. Тож варто дати їй визначити владу в місті.
11:21
Дискусії у сесійній залі тривають. Схоже сьогодні міськрада знову не працюватиме.
11:16
Слово бере укропівець Сергій Балицький, який зазначає, що за останній місяць був на блокаді тричі.
Проте питання він закликає розглядати окремо, а не пакетом, як пропонував Запотоцький.
Вусенко зазначає, що теж за те, аби голосувати окремо. Проте у питанні блокади треба обговорити внесення прізвищ та повести комісію спільно з активістами.
«Це буде чесно по відношенню до цих людей», - каже Вусенко.
11:12
Вусенко відповіла на ці заяви словами, що це вигадки та заакцентувала на тому, що партія "Укроп" робить все, аби затримати вибори мера.
«На сьогодні вибори у місті Луцьку затримує партія «Укроп», - заявляє Вусенко. За її словами, це роблять для того, аби захопити місце виконувача обов'язків та користуватися бюджетом. Проте для чого їм ресурси, коли Укроп має «олігархічні» гроші, їй не зрозуміло.
11:04
«Фактично у кожному вашому реченні – брехня», - каже лідер фракції «Укроп» Ігор Поліщук та нагадав про узгодження перерви, яку нібито не обговорили із 4-ма фракціями. Він заявив, що секретар керується інструкціями "Івахіва, Палагути і Гунчика".
Також додав, що Вусенко керується «вигаданим» регламентом.
Щодо блокади Поліщук попросив Вусенко передати «патрону» (керівник партії Самопоміч Андрій Садовий, - ред.), що потрібно заблокувати трибуну у Верховній Раді та засудити дії побиття активістів.
11:03
Запотоцький зауважує, що сьогодні 40-ий день за Миколою Романюком, а депутати намагаються «йти по кістках».
«Ви просто боїтеся», - каже депутат. Він знову запропонував голосувати 2 питання пакетом.
10:53
Слово бере Артем Запотоцький, аби звернутися не лише до депутатів, а й до лучан. З огляду на ситуацію, зазначив він, що зараз усіх цікавлять тільки два питання. Тому він пропонує оголосити перерву, аби обговорити питання блокади,а потім проголосувати «два питання пакетом».
Також він попросив ЗМІ викласти усі записи із погоджувальної ради, бо є підстави вважати, що «деякі керівники фракцій» спекулюють.
«Громадо, звертайте увагу на наступних виборах, за кого ви голосуєте!» - закликав Запотоцький.
10:48
Радикал Сергій Була попросив Вусенко, якщо вона не тримається за крісло, то повинна зараз заявити, що не балотуватиметься на посаду мера.
Проте Вусенко зазначила, що «Самопоміч» приймає рішення разом.
«Якщо на сьогодні ви питаєте особисто, то я скажу, що такого рішення у мене не має, воно прийматиметься з’їздом політичної партії», - сказала Вусенко.
10:42
Радикал Сергій Була вчергове вносить пропозицію щодо 2 спірних питань. Мовляв, є нагальні для лучан питання ремонту та земельні. Тому він пропонує зняти питання про визнання факту смерті та про зняття секретаря.
Вусенко запевняє, що питання визнання факту смерті не можуть зняти.
«Нині я тут не рвуся до влади і питання заняття крісла для мене не стоїть. Я це говорю щиро. Основне моє прохання- забезпечити для лучан конституційне право обирати міського голову», - каже Вусенко.
Вона впевнена, що активісти, які знаходяться в залі, знають, що тут багато людей підтримують блокаду. Проте внесення цього питання може призвести до спекуляцій. Ба більше – варто ще раз вислухати пропозиції самих активістів.
10:45
Депутат Микола Собуцький закликав депутатів не спекулювати на темі блокади, бо вони в ній участь не беруть і не мають морального права на це. Раніше депутат Олександр Кравченко почав кричати з місця, щоб "Юлія Вусенко змінила пластинку".
10:38
Тривають суперечки щодо того, яке питання розглядати у сесійній залі. Юлія Вусенко каже, що треба взяти до уваги інформацію про смерть Миколи Романюка. "Укроп" і їхні союзники - питання про підтримку учасників блокади торгівлі з ОРДЛО.
Найактивніший спікер Андрій Козюра. Він навіть почав вигукувати "Ганьба секретарю", але його ніхто не підтримав.
10:30
Депутат Валерій Бондарук зауважив, що вчора пропонував на 19-ій сесії першим розглянути питання про блокаду.
«Ви не рахуєтеся з думкою керівників фракції? Поясність», - каже Бондарук.
Натомість Вусенко зауважує, що таке внесення пропонував Ткачук.
«Проект рішення підготований секретаріатом, за основу взяте звернення обласної ради, але враховуючи величезне обурення активістів через виключення прізвищ, є потреба розглядати його на комісії», - каже Вусенко. Тож воно потребує ще розгляду на комісії.
10:27
Вусенко пропонує взяти до уваги цю інформацію.
Депутати просять затвердити порядок денний. Вусенко зауважує, що винесе лише одне питання, яке вже втретє не можуть проголосувати. Тому вона просить депутатів голосувати.
Сесію затримали на 1 годину, бо питання 19-ої єдине і спільне питання, Вусенко зауважила, що питання по блокаді проведуть на наступну сесію, 15 березня о 14:00.
10:24
Юлія Вусенко нагадує, що відповідно до регламенту депутати мають голосувати особисто. На розгляд винесли питання про дострокове припинення повноважень Луцького міського голови Миколи Романюка.
10:22
Роботу сесії продовжено, депутатів просять реєструватися. Зареєструвалося 36 депутатів.
10:12
До зали засідань повернулася секретар, депутати починають активно займати місця.
10:04
До зали засідань прибули Артем Запотоцький, Петро Нестерук та Микола Яручик.
Також у раду прийшов депутат облради від "Самопомочі" Михайло Імберовський.
09:51
Станом на 9:49 у залі досі залишаються близько 15-ти депутатів.
09:49
Голови фракцій «Солідарності», «Батьківщини», «Укроп» та «Радикальна партія» Луцькради зробили заяву, у якій звинувачують секретаря Юлія Вусенко у брехні та закликають до роботи.
За словами Валерія Бондарука, учора на погоджувальній раді погодили час проведення сесії – 9-та ранку. Першим питанням мало бути питання щодо блокади ОРДЛО.
Ігор Поліщук додав, що станом на 9:00 зібрався кворум, проте о 9:20 секретар повідомила про перенесення сесії.
«При цьому сказала, що узгоджувала з представниками 4 фракцій. Павло Данильчук в Києві тому невідомо, яким чином з ним угодила. Фракція «Радикальної партії» утрималася. Тому які 4 фракції невідомо», - заявив Поліщук. Він додав, що станом на сьогодні жодна комісія не розглянула й питання про блокаду торгівлі з ОРДЛО, та його не внесли до переліку питань. Євген Ткачук уточнив, що чомусь немає депутатів із його фракції «Солідарності».
«Ведуться перемовини, мабуть в кабінетах», - заявив Ткачук. Мовляв, їх звинувачували, що вони не ходять на сесії. Депутати прийшли, а працювати нікому. Тому він закликав не обманювати. Заявив ніби йдеться й про підміну списків, коли депутати думали, що підписалися на 20-ту сесію, а їм «підсунули» списки 19-ої.
«Хай не вводить в оману лучан та всіх волинян», - заявив Ткачук.
Очільник радикалів Костянтин Петрочук зауважив, що при обговорені перерви їхня фракція утрималася.
09:30
У залі залишається чимало депутатів, деякі і досі не можуть вгамувати емоцій.
Список депутатів, які зареєструвалися.
09:26
Прийшла секретар міськради Юлія Вусенко та повідомила, що сесію перенесли на 10:00. Деякі депутати почали цим обурюватися, мовляв, вони зібралися працювати. Лунали заклику не випускати секретаря з зали, але Юлія Вусенко таки вийшла.
09:19
У сесійній залі Луцької міськради присутні - фракції "Укроп", "Батьківщина", "Самопоміч", "Свобода" в повному складі; депутати Андрій Авраменко, Олександр Козлюк, Євгеній Ткачук. І депутати ще підходять.
Немає фракції "Народного контролю". Активісти цієї партії сьогодні проводять в Києві мітинг під Верховною Радою, тож волиняни поїхали до Києва.
09:12
Тим часом на столах у депутатів з'явився перелік питань, передбачених до розгляду на сесії.
09:07
У сесійній залі вже чимало обранців громади, проте поки немає секретаря. У холі тим часом з'являються громадські активісти.
09:04
Тим часом депутат Олександр Кравченко демонструє журналістам повідомлення про сесію, де написано, що сесія відбудеться у кабінеті 105. "Ми не туди прийшли, сесія в 105-му", - жартує обранець громади.
09:01
8:51
Хол заповнює все більше депутатів. Прийшли представники фракції "Укроп" Микита Рабан, Ігор Поліщук, Сергій Балицький, Юрій Безпятко, вікторія Побережна та Юрій Волинець.
З'явився в сесійній залі й обранці Андрій Авраменко та Євгеній Ткачук. Останній одразу ж привітався, обійнявши Ігоря Поліщука.
"Ми завжди обіймаємося", - коментує Ткачук для журналістів, які намагаються засвітлинити цей момент.
8:47
Реєструється перший депутат-укропівець Петро Бойко. Слідом за ним до сесійної зали заходить колега Сергій Шкода.
8:45
До зали зайшов донедавна очільник управління розвитку підприємництва, а нині радник голови облради Олександр Козлюк.
8:44
У холі біля сесійної зали працівники секретаріату готуються реєструвати обранців громади. Проте депутатів поки не густо – у сесійні залі вмостилися представники «Батьківщини» Андрій Козюра та Майя Шостак, у коридорі розмовляють їхні колеги по фракції Григорій Пустовіт та Валерій Бондарук.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Інші новини теми
Коли відбудуться вибори міського голови Луцька? ВІДЕО
02 лютий, 2018, 19:48
Валентина Пушкарчук прокоментувала заяву Поліщука, що «з нею розберуться»
22 червень, 2017, 17:29
Правки внесені, потрібно виконувати вимоги, – депутат про рішення суду щодо Вусенко
11 червень, 2017, 16:00
Я вражений, як глумляться над містом, - нардеп про нову владу Луцька
07 червень, 2017, 14:26
Коментарі 5
Цирк і ляльководи! Кого лучани собі вибрали???????????????? я в шоці!
Да, Самопоміч...... Прої---ли ви свій шанс очолити Луцьк. Заслабка Юля, щоб з Палицею боротись. Авторитету нема, досвіду, та і бути відвертим - мудрості. Даремно Петрика Верзуна продинамили. За нього і люди би встали.
Радість з приводу прийнятого рішення є передчасною оскільки можливий такий варіант що дане рішення оскаржать одночасно обидві сторони та судом зупинять виконання цього рішення до вирішення питання по суті і міськрада стане недієздатною. Тоді Гунчику не буде куди діватись і Він направить в ВРУ звернення про призначення перевиборів. Після чого порошенко зніме самого Гунчика, як той несправляється з опонентами, на Палагуту. І це призведе до того що політичний вплив в області перейде до солідарності.
Ну от і сталось. Відтепер бюджет м. Луцьк (гроші платників податків) стало годівничкою Коломойського. От вже вибрали собі депутатів :)
Шапіто, дешеве. В регланах і розтягнутих кофтинах. Які активісти, які рішення, це не сесія - це клоунада. Невже, ніхто не розкаже цій купці активних і купці їхніх активістів, що лучани вже давно вкурсі, хто, і як веде боротьбу за керівництво над областю. Гидота
Останні новини
Луцьких депутатів-радикалів можуть позбавити мандатів, - джерело
15 березень, 2017, 19:39
Вусенко покинула сесію, яку веде «самопроголошений» голова
15 березень, 2017, 19:21
Позачергова сесія Луцької міськради. ЯК ЦЕ БУЛО
15 березень, 2017, 19:14
Де не буде світла на Волині та у Луцьку 16 березня
15 березень, 2017, 19:00
«Революція» та юридичні суперечки в Луцьку: міськрада - на межі юридичного колапсу
15 березень, 2017, 18:50